Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Otogazı nereden almalıyız ?

cihan80
    Ziyaretçi cihan80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Otogazı nereden almalıyız ?

arkadaşlar gazı hangi marka tercih ediyorsunuz paylaşalım birbirimizle.? ben hatırı sayılır 4 firmadan sürekli alıp denedim ve sonuç olarak . PO gazın az gittiğini ve düşük performanlı olduğu kanatine vardım . shellgaz iki farklı istasyondan aldım arabayı vuruntulu çalıştırdığını gördüm . milangaz tam bir fiyasko çıktı zaten . sonuç olarak AYGAZ da karar kıldım . hem performans ve uzun gitmesi mükemmel . katkılı(fazla yağlı ) olduğundan çok karalanıyor fakat lpg zaten kuru yakıt motora yeterince zararlı,katkılı(yağlı) olması motor sağlığı için iyi değil mi? bırakın yağlı olsun 20 tl lik gaz filtremi 10 000 de değil de 6000 de değiştireyim motora faydalı olacaksa.. benim görüşlerim bunlar görüşlerinizi bekliyorum saygılar...

Barış Çekkin
    yengecbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    06 BC 1907
    Edilen teşekkür: 94

Erzurum Narmanda mecburen milangazdan alıyorum arabam 1.4. Reno 9 spring special series 35kuruş civarında yakıyoruz ama memnunum ben

mehmet yıldırım
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. milanrapajc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Standart Ynt: otogazı nereden almalıyız ?

Lpgki aracim varken milangazdan aldim ve cok memnun kaldim.ayrica cokta ucuzdu.lpg isi biraz enteresan bence hem kit hemde arac seciyor.sende gitmeyen.lpg bende gidiyor gibi..

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

Lpg taktıralı 3 gün oldu. 2.45tl den aygazdan fulledim depoyu. çekiş, performans henüz bi fark görmedim. 130km oldu,ilk ışık yeni söndü. bakalım sonuç ne olacak

ABK
    Ziyaretçi ABK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Otogazı nereden almalıyız ?

Bence düzenli olarak aynı istasyondan almaya çalışın. Sürekli PO alıyordum(çok nadir shell), bir gün başka bir semtten gaz aldım (opet euro! Lpg) inanın mahvoldu araba, gaz yemedi çekmedi 50 tl lik gaz 110 kmde bitti lanet ettim ne bastılarsa artık bilmiyorum. Gittim her zaman aldığım yerden aldım sorunsuz çok şükür.

Sent from my iPhone using

Onur YILDIRIM
    onryldrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 27

Standart Ynt: Otogazı nereden almalıyız ?

Bende aygaz aliyorum surekli eskiden filtreleri balcik kivaminda bir siviyla dolduruyordu ama simdi gayet temizlendi o durum. Cunku cogu lpg montajcilari opete sikayette bulunmuslar. Performansida gayet basarili

orkun krc
    orkun09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 97

Lpg taktığımdan beri shell, po ve milangaz kullandım. performans olarak en çok milangazdan memnun kaldım. po'dan araç hantallaşıyor.
    BLUE FROG

Barış Çekkin
    yengecbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    06 BC 1907
    Edilen teşekkür: 94

Zaten bu tüp işinde dikiş tutturan yok. Aynı istasyonlar bile farklı kalitede gaz basabiliyor. Önemli olan tüp alınan istasyonda lpg tankının dibini almamakmış..

OSMAN DOĞAN
    OsMaN79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 M 2761
    Edilen teşekkür: 20

önceki aracımda atiker lpg sistemim vardı taktırdığım usta çok yakın arkadaşım beni tembihledi ve dediki ; çok zorda kalmadıkça shell den başka bir yerden lpg alma diye ; ayrıca aygaz ın lpg deki yağ oranı fazla olduğu için enjektörlede dışardan gelen tozlarla birleşince tıkanmalara yol açıyo ve enjektörün ömrü kısa oluyor biliyorsunuzdurki lpg sisteminin en pahalı parçası enjektörler benden söylemesi..

mehmet yıldırım
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. milanrapajc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

bi usta der ki shellden alma bir usta derki podan alma diğeri derki aygazdan başka alma.Bunların hepsi şehir efsanesi ve bizim sanayide 3kelime konuşmayı zor öğrenmiş lpgcilerin uydurması.Ben lpg'yi taktırdığımda ustam güvenilir her istasyondan alabileceğimi zaten zamanda hangisinden memnun kalırsam otomatikman ordan devam edeceğini söylemişti.Eski aracımda bpgaz aygaz shell pogaz bizimgaz milangaz akpet aklınıza ne gelirse kullandım.Akpet diğerlerine göre ucuz ve performans anlamında büyük farklar yok.Yaptıkları km aynı.

melih uygun
    oz oz numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 az 1***
    Edilen teşekkür: 2

biz ford aracımıza sürekli aygaz alıyoruz. Diğer gazlar öksürtüyor malesef

s. can
    s_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    16 BN 585
    Edilen teşekkür: 4

brc ve po diyorum

erman adakale
    ermanadakale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    39EA581
    Edilen teşekkür: 126

ben aracı ilk aldım bp den kullanıyordum sonra shel den aldım 3 depodır opet aygazdan alıyorum piskolojik değilse fark etti bnece opet aygaz.
    herkes kazandığı karşısında REHİNDİR.

cem yalçın
    taret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 69

kesinlikle opet başkasına güvenmemde almamda.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

bugüne dek hangi opetten aldıysam uzun yolda enaz 50km az yol yaptım 1 yılı aşkın süredir totalden alıyorum arada shellden oldukça memnunum.

ismail ü.
    akillideli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 11

shell, bp, po da sıkıntı yaşamadım ama milangaz çok kötüydü aracın sesi bile değişiyor.. kit tartarini

gökhan gokan
    rohan4421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 81

ben lpg kullanmadım ama bikaç arkadasım Qpet lerde cok iyi dior. performans olarakta , ekonomi olarakta
    Driven by the future

mecit mecit
    mecit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Arkadaşlar aracım 1.4 fire active. Lpg konusunda çok titizim hertürlü lpgyi kullandım deneme amaçlı. Benim için en önemlisi motorun sessiz ve vuruntusuz çalışması ve otogazın katkısız olması. po gaz hantal ve az km gidiyor. bp gaz fena değil ama motor gürültülü çalışıyor milangazda aynı şekilde. shell gazı hiç beğenmedim. İçlerinde en uzun yol gideni ve motorun en sessiz çalıştığı otogaz total çıktı. Hem katkısız hemde çok kaliteli geldi bana. iyi bir istasyondan alırsanız farkı anında hissedilir seviyede. Aslında yabancı ülkelerin yakıtlarını kullanmamaktan yanayım ama başka çaremizde yok sanırım.

Irfan Gulkan
    dimetokavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Sanırım her aracın ve araç sahibinin memnûn kaldığı bir marka oluyor. İzmir'de ikâmet ettiğim dönemde (Alfa sahibiyken; Landirenzo kitli idi) ve Adıyaman'da BP'den alıyordum. Alfa varken başka markaları denedim ancak çoğunlukla BP ve PO'dan aldım. Şimdiki Punto'mda ise (Yine Landirenzo kit var) BP haricinde herhangi bir marka kullanmadım. Tavsiyemi de, hâliyle, BP'den yana yapıyorum.
    about.me/irf

Hakan GÖÇKON
    hakan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    26B5657
    Edilen teşekkür: 107

Aygaz dışında tüm markaların gazını kullandım yaklaşık 1 senedir sürekli milangazdan alıyorum hiçbir şikayetim olmadı,gaz filtresini yeni değiştirdim tertemiz çıktı.Tek önereceğim katkısız marka Milangaz diyorum....

Sayfa 1/2 12 SonSon