Sayfa 3/3 İlkİlk 123
57 sonuçtan 41 ile 57 arası

Konu: Lpg değerlerim

ahmet ahmet
    kucukduran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu iş biraz da şans işi sanırım
    Benzinde 27kruruş yakması da çok güzel (5.5lt)
    evet hem şans (lpg yi takan yerin düzgün olması) hemde araca iyi bakmanla ilgili,
    bakımları zamanında yaptırıp arabayıda hor kullanmazsak sanırım bu değerler de yakması gerekiyor,
    lpg ile 6,22 lt - klima açık ve araba full yüklü idi.
    daha uygunda olabilir sanırım, lastikler eskidi değiştirmem lazım

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı kucukduran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet hem şans (lpg yi takan yerin düzgün olması) hemde araca iyi bakmanla ilgili
    Benim demem LPG ile ya da bakımla ilgili değil, çünkü aracınız benzinde de çok düşük yakıyor, forumda bir kaç arkadaş daha var forum ortalamasın altında yakan, bu da büyük şans bence Keşke benim aracım da o şanslılar arasında olsaymış.

sinan b.
    sinaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 40

arkadaşlar LPG değerlerimi veriyorum gerisini siz hesap edin. lpg taktırdıktan sonra kaçak olup olmadığını kontrol etmek için 10 tl lik gaz almamı istediler gittik aldım kontrol falan o 10 tlyi bitirene kadar gaz almadım. hatta öyleki cihaz öttü ben düğmeye basıp tekrar aktif hale getirim öyle öyle bitirdim. daha sonra gittim 88 TL ye 33 litre falan geldi. km sıfırladım. kullanmaya başladım daha sonra gaz almam gerekti 28 tllik gaz aldım. o zamana kadar km sıfırlamadım. araba 128 km idi sıfırlamadım.gaz ladıktan onra devam ettim en son gaz bittiğinde 570 km yazıyordu.
    yani 88+28=116 TL 570 km
    116/570=0,203 krş---bu 570 km 90 nı uzun yok gerisi şehir içi
    daha sonra lpg bitince gittim 89 tllik gaz aldım hala nu kullanıyorum.

bu arada 82 ile radara girip 166 TL ceza yedim.

bu arada 2. gaz alışımda araba arıza ışığı yandı.
    2012 Punto Easy 1.4 Fire and LPG

halit aksoy
    halitaxoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 4

Merhaba arkadaşlar. Dün Adanadan nevşehir ürgüp göremeye gidip geldim. değerlerimi sizinle paylaşmak istiyorum. aracımda landirenzo evo kiti mevcut. Lpg taktıralı 3 hafta oluyor.
    aldığım lpg fiyatı toplam 145 tl. 53 lt lpg yapıyor. toplamda 620 km yol yaptım. sizce bu değerler nasıl ?

halit aksoy
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı halitaxoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Dün Adanadan nevşehir ürgüp göremeye gidip geldim. değerlerimi sizinle paylaşmak istiyorum. aracımda landirenzo evo kiti mevcut. Lpg taktıralı 3 hafta oluyor.
    aldığım lpg fiyatı toplam 145 tl. 53 lt lpg yapıyor. toplamda 620 km yol yaptım. sizce bu değerler nasıl ?
    buarada hızım ortalama 90 ile 130 arasındaydı. giderken sürekli yokuş yukarı çıktım. arabada 4 yetişkindik.

ramazan oktay
    ramazan oktay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 13

bana biraz fazla geldi km de 23 kuruş yapıyor buda uzun yolda fazla bence... ben şehir içinde 23 kuruş civarı yakıyorum brc kit ile...

uzun yolda da 16-17 kuruş yakmıştı geçtiğimiz bayramda bursa-çorum arasında...

halit aksoy
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı ramazan oktay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana biraz fazla geldi km de 23 kuruş yapıyor buda uzun yolda fazla bence... ben şehir içinde 23 kuruş civarı yakıyorum brc kit ile...

uzun yolda da 16-17 kuruş yakmıştı geçtiğimiz bayramda bursa-çorum arasında...
    valla bende bilmiyorum nasıl yaktığını az mı çokmu. Acaba taktırdığım yere mi götürsem ayarlarını sormak için.

Atilla İlkay
    erpopdes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

Alıntı halitaxoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buarada hızım ortalama 90 ile 130 arasındaydı. giderken sürekli yokuş yukarı çıktım. arabada 4 yetişkindik.
    Arkadaşın dediği gibi 23 kr yakmış oluyor. normal şartlarda ş.arası yol için fazla. ama bu saydıklarını göz önünde bulundurunca baya normal geliyor

selçuk tunç
    sel80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Rock Siyah

merhaba değerli puntocular.sizin verdiğiniz değerleri okuyunca kendimi ezik hissedıyorum benım araç fire77.zavollı lpg 2 senedir takılı bakımını herşeyini eksiksiz yaptırıyorum.aracım 32-33 lt/85-90 tl doluyor yaptığım km uzun yolda 370km.şehir içi 350 felan yanı 27 kuruş yakıyor km ye sizce bu değerler fazla değilmi? kullanım 100-120 km arasıdır.şimdiden teşk. ederim. sevgilerimle... geçmiş bayramınız mubarek olsun

serkan altan
    sonaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 NA 830
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı sel80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba değerli puntocular.sizin verdiğiniz değerleri okuyunca kendimi ezik hissedıyorum benım araç fire77.zavollı lpg 2 senedir takılı bakımını herşeyini eksiksiz yaptırıyorum.aracım 32-33 lt/85-90 tl doluyor yaptığım km uzun yolda 370km.şehir içi 350 felan yanı 27 kuruş yakıyor km ye sizce bu değerler fazla değilmi? kullanım 100-120 km arasıdır.şimdiden teşk. ederim. sevgilerimle... geçmiş bayramınız mubarek olsun
    Merhaba.Bana göre fazla gibi.Örneğin 40.5 lt doldurdum 508 km de bitti.Daha ilk depo verim bu,2 depo sonra ayar yaptıracam.508 km nin sadece 90 km ş.dışı,oturduğum yer çarşamba bilirsiniz trafik berbat.Gazı nerden aldığınızda bence etkili olabilir.

Eray Aydın
    leomar32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 R 6382
    Edilen teşekkür: 62

benim araba dehşet yakıyor öyleyse rakamlara bak ben opetten alıyorum gazı 90 kmde 3 ışık oluyor 160 kmde 2 ışık oldu maximum 310 km falan gidiyor(şehir içi). ayrıca arca tam gaz yaptıgımda regülatorden kaynaklandıgını tahmın ettıgım kesilmeler var. 80 liraya fulledim düşünsenize 80/310 25kr yapar. benim arabaya göre selçuk abinin yaktıgı yakıt normal ama. serkan beyin aracı 40,5 litre alıyorsa 2,55 gazın lıtresi ankarada 103,275 liralık gaz alır ki tüp simit değil mutemelen aksı halde simit tüpler almıyor o kadar gaz. aldı desek 103,275/508 20 kr yapar. ki bu mikemmel bi sonuç. Benim aracım 20 kr yaksa tepesinden inmem

serkan altan
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 NA 830

Geçen ay aracı aldığım gibi atiker bayisindeydim.45 LT.simit depo takıldı.Bayiden bana depoyu 1-2 kez doldurup 1000-2000 km sonra ayar için gelmemi söylediler.Depo po'dan 40.5 lt (110 TL) aldı.Fenni muayene için İnegöl'e gittim.(45 km gidiş,45 km geliş ve yolda bastım yetişmek için) Km.sıfırlamıştım,gaz bitip benzine geçene kadar kullandım.Gaz bitince km sayacım 508 km gösteriyordu.Bende bu kadar beklemiyordum açıkçası ama durum bu.

Eray Aydın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 R 6382

süper ortalama hiç oynatma bence gazla süperden süper hatta

selçuk tunç
    sel80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı leomar32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim araba dehşet yakıyor öyleyse rakamlara bak ben opetten alıyorum gazı 90 kmde 3 ışık oluyor 160 kmde 2 ışık oldu maximum 310 km falan gidiyor(şehir içi). ayrıca arca tam gaz yaptıgımda regülatorden kaynaklandıgını tahmın ettıgım kesilmeler var. 80 liraya fulledim düşünsenize 80/310 25kr yapar. benim arabaya göre selçuk abinin yaktıgı yakıt normal ama. serkan beyin aracı 40,5 litre alıyorsa 2,55 gazın lıtresi ankarada 103,275 liralık gaz alır ki tüp simit değil mutemelen aksı halde simit tüpler almıyor o kadar gaz. aldı desek 103,275/508 20 kr yapar. ki bu mikemmel bi sonuç. Benim aracım 20 kr yaksa tepesinden inmem
    burada 15-16 kuruştan bahsediliyor.benim değerler o zaman nasıl normal oluyor anlamadım arkadaşlar bi türlü opet kullanıyorum genelde shel dahamı cazıp sızın önerileriniz nedir aydınlatırmısınız acaba,

serkan altan
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 NA 830

Bp,PO agirlikli kullaniyorum.Opetin yanina ugramam.Paliomda da opet kullanmiyordum.

Eray Aydın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 R 6382

Galiba shell daha cazip ben bu aracimda hep opet aldim. Eski puntomda karisik aliyordum duzen yoktu oda 23kr falan yakiyordu. Zaten benim tjet cok cok fazla yakiyor suanki depoyla sehoe ici 320 km yi bulmayacak gibi gazi aldigim yer iskitler opet. 16 kurus benim icin masal

Derya DURHASAN
    raptor9999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok

arkadaslar benımde degerlerım soyle lpg yı shellden alıyorum 2.60 kurusdan 50 lıraya sehırıcı 220 km gıdıyorum yanı km de 0.225 yakıyor ...cok yumusak suruyorum genelde erken vıtes degıstırıyorum kolay kolay bagırtmam aracı .ısımle evım arası 3.5 km yakın mesafe olmasına ragmen bence cok ıyı rakam cok memnunum .arac 1.4 fıre... lovata lpg markası

bu arada arkadaslar shell le bı ortaklıgım yok ancak petrol ofısınden aldıgımda bu rakam 205 lere fılan dusuyor o yuzden shellden sasmıyorum defalarda denedm boyle seylere pek ınanmam ama her seferınde petrol ofısı benı 15 km az goturdu...
    Konu raptor9999 tarafından (20/10/2013 Saat 20:26 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123