Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
70 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: 2012 punto 1.4 multiair 105 ps e lpg

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lpg t.dağda 2.86 2.83 tl civarı bugün sunpetten 2.53ten aldım yakıtı 225 km 5i benzin diyorum 220 km den 49tl yakıt aldı aracım. 223kr yakmışım. yol bilgisayarı 7lt gösteriyordu fakat ortalamama 1.7lt ilave ediyorum o da 8.7lt ile doğru çıkıyor sonuç zaten. aracım 7 lt benzin yaksa 4.66 tlden 32.62 tl yapar yani benzinle km 326kr yakmış oluyorum. aradaki fark km 103 kr eder. lpg kiti işletmesi dahil brc fiyatı 1650+250 muayene ve işletme bedeli ile 1900 tl yapıyor. 103kr karla lpg kendini 18500km de amorti ediyor. ben 42bin km de lpg taktırdım şuan aracım 66300 km de yani 24300 km yol yapmışım yani lpg şuan için bana çalışıyor artık . benzinlikte de ödediğim meblağ hoşuma gidiyor ama lpg yi sürekli sızdırmazlığını kontrol ettiriyorum mecburen. benzinli araç ii güzel ama yakıt pahalı dizele sıcak bakmıyorum aslında ama 1.3 mj hem vergi hem de yakıt olarak cezbediyor beni sanırım bundan sonraki aracım hem dizel hem de sedan olacak devlete fazla vergi vermek istemiyorum, ayrıca sedan olma nedeni bagaja ihtiyacım var artık ve yakıt maliyetlerini de düşürmem gerek. lpg taktıracaksanız eğer yılda yapapcağınız km yi hesap edin önce sonra araca ne kadar süre bineceğinizi de ilave edip ona göre taktırın. yılda 10 12bin km yi geçmiyor ve araca 2-3 yıldan fazla binmeyecekseniz lpg avantaj sağlamıyor. ayrıca kışın lpg de olsa motor ısınana kadar yaklaşık %30 daha fazla benzin harcıyorsunuz ve çok soğuk havalarda lpg donuyor ve araç lpg ye geçse bile tekrar benzine dönüyor bi espirisi kalmıyor yani işin. geçen kış 2 defa başıma geldi bu olay. yani lpg için iyi düşünmek gerekiyor şuan lpg taktırırmısın derseniz cevabım hayır olacaktır ya da dizel derim. saygılar.

hocam lpg nin donmasını ilk defa okudum hoş olmayan bir olay sanırım, özellikle sert kış geçiren bir ilklimde yaşıyorsanız lpg de dizelde pek fayda sağlamaz sanırım .

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

çok sert bir iklim sayılmaz aslında ama kışları bazen çok çetin oluyor geçtiğimiz kış ben -9u gördüm bir arkadaşımda gece yarısından sonra -16yı gördüğünü söyledi. lpg donsa da benzinle devam ediyoruz da mazotlu olup mazot donsa naparım bilmiyorum .

murat sen
    multispace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 10

arkadaşlar tekrar sorayım, multiair motorlara sorunsuz bir şekilde lpg oluyor mu ?

AYKUT *
    aykut27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 53

oluyor kardes pazartesi günü lpgli bi multiair alıyorum anlastım şimdilik adam 20 kurus yaktıgını soyledı 1700tlye baglatmıs BRC.

1452487545 2584741266
    207 RC Le Mans gurgocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 108

1.4 Multiair Dynamic ile şehir içi 100 TL benzinle 325 km yaptığımı söylemiştim bu yaz Temmuz gibi. Ve havalar malum kavurucu sıcaklıktaydı, haliyle klimada açık kullandım.. Bence gayet normal yakıtı benzinli bir araç için. Ancak tabikide hergün belirli bir km yapan kişiler için fazladır, orasıda var.

Ben günlük kullanmadığım için aracımı LPG 'yi düşünmem hiçbir zaman. Düşünenler içinde tavsiye Multiair motorlar için iyi araştırma yapın, aksi takdirde sorun yaşanacağını duyuyoruz..

AYKUT *
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

şuan hiç bi multiair 325 kurus yakmaz en kötüsü 400-450 yakar hava soguk eger büyük şehirdeysen sorun var demektir Lpgye gelince iyi analiz etmek gerekir fire motora cok uygun ancak multiairler bılmıyorum bı test surusu yapıcam umarım iyidir performansı yoksa hüsran olur puntoya geri dönmem. saygılar

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı aykut27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şuan hiç bi multiair 325 kurus yakmaz en kötüsü 400-450 yakar hava soguk eger büyük şehirdeysen sorun var demektir Lpgye gelince iyi analiz etmek gerekir fire motora cok uygun ancak multiairler bılmıyorum bı test surusu yapıcam umarım iyidir performansı yoksa hüsran olur puntoya geri dönmem. saygılar
    merakımı mazur görün ama 2010 dynaniz m.airi satıp neden tekrar m.air alıyosunuz? hatırladığım kadarıyla yağ bitmesi acil diye bir konunuz vardı geçen ay. araçta bir sıkıntı mı oluşmuştu ki sattınız?

AYKUT *
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

yok kardes aracın motoru %90 cıktı lpg taktırcaktım param olmadıgı ıcın sattım ve kar ederek sattım smdı uygun lpglı ve daha donanımlı punto buldum onu almayı dusunuyorum aynı fıyata

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

hayırlı olsun

Zafer COŞKUN
    beyaz evo80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 96

arkadaslar multıaır motora ılk lpg taktıran kışıyım ve sıkıntısız bındım lınk https://forum.grandepuntotr.com/tekn...g-sistemi.html
    Ticari İmza İçin Lütfen Yönetimle Görüşünüz..

AYKUT *
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

hayırlı olsun kardes dün bi arac testtetım multiair oda lpgliydi brc takılmıs start-stop calısıyordu sorunsuz durdugunda tekrar tüple devam edıyordu sende nasıl acaba ayrıca hangı kiti taktırdın kaça taktırdı n ?

Zafer COŞKUN
    beyaz evo80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 96

kardeşim ben 2010 taktırdım adana polat oto gaza fakat aracımı satıp yeni bravo aldım yaklasık 9 ay önce ,inanki hangi model taktıklarını bılmıyorum
    Ticari İmza İçin Lütfen Yönetimle Görüşünüz..

ahmet tüfekci
    keben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 4

ben konyadan yazıyorum.105 hp multiair arabama landi, renzo evo kit taktırdım 10 taksit 1500 tl.2000 km yaptım şimdilik bir sıkıntım olmadı.star stop çalışıyor silkeleme yapmıyor ve 180 ila 200 krş arasında yakıyor.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

aka san
    sinmat46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

atikerin klima açıkken bazen stop ettiğini söyledi kullanan biri. brc nin 3000 devirde vuruntu yaptığını söylediler. fakat telefonla görüştüğüm bir şirket my11 kitinin sorunsuz çalıştığını söyledi. siz de landirenzonun sorunsuz çalıştığını söylüyorsunuz. kararsız kaldım brc my11 mi landirenzo mu?

16. 13/11/2012, 18:34

Burak Şen
    Sengul55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

Alıntı sinmat46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    atikerin klima açıkken bazen stop ettiğini söyledi kullanan biri. brc nin 3000 devirde vuruntu yaptığını söylediler. fakat telefonla görüştüğüm bir şirket my11 kitinin sorunsuz çalıştığını söyledi. siz de landirenzonun sorunsuz çalıştığını söylüyorsunuz. kararsız kaldım brc my11 mi landirenzo mu?

Kardeşim ben Brc my11 bağlattım 1550 tl ye tek sıkıntısı 1 ve 2. viteste silkeleme yapmasıydı, fiat servis şefine gösterdim lpg sinyali bobinden alındığı için silkelediğini, devir sensöründen alındığı zaman hiç bir sıkıntı kalmicağını söyledi ve benden gittim aynen dediğini yaptırdım allaha şükür hiç bir sıkıntı kalmadı. tavsiye ederim.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Alıntı Sengul55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ben Brc my11 bağlattım 1550 tl ye
    Hayırlı olsun güle güle kullanın

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

Burak Şen
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Ayberk0616 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullanın
    Eywallahh sağolasın kardeş

aka san
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

sayın Sengul55 güle güle kullanın. ben dayanamadım landirenzo evo kit taktırdım. 1800tl. şuan ki sıkıntılar beni pişman ettirdi. 450 km kullandım. ilk ayarı tabi daha sonra ayara gitmedim. sıkıntılar şunlar:
    1. arasıra debriyaja basınca stop ediyor.
    2. 1.2.3 viteslerde gaza hafif basınca (hani basmakla basmamak arasında kararsızmışsınız gibi hafifce dokununca) acayip silkeleme yapıyor.
    3. klima açık rolantide çalışırken klimayı kapatınca stop ediyor ve hemen (0,05 sn) yeniden çalışıyor.
    yarın ustaya tekrar götürecem. düzelmese ruhsata işletmeden söktürsem mi bilemedim.

aka san
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Sayın Sengul 55, devir sensöründen sinyal alması için tesisatta mı işlem yapıyorlar, yazalımda mı? ben de ustaya bir söyleyeyim belki en azından ikinci sıkıntım düzelir.

Burak Şen
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Beyaz

Alıntı sinmat46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Sengul 55, devir sensöründen sinyal alması için tesisatta mı işlem yapıyorlar, yazalımda mı? ben de ustaya bir söyleyeyim belki en azından ikinci sıkıntım düzelir.
    kardeşim o silkeleme işi için ilk başta fiat servisinde cihaza bağlayıp beynine reset attılar. çünkü benim araç benzin dede silkeliyodu zaman zaman. sinyal işine gelince lpg ustana götürüp söylediğinde onlar ne yapıcağını bilirler. bildiğim motor kapağının altındaki bağlantılardan 5 dakikada hallediliyor.zor bişey değil yani. ama tabi silkelemnin sebebi sadece o değil bujiler buji kablolarında da sorun olabilir tavsiyem önce bi fiat servisine görün

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon