Sayfa 1/2 12 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: GP 1.4 Starjet 95HP'ye LPG taktırdım.

mehmet baran
    cemehmetbaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 1100
    Edilen teşekkür: 23

Standart GP 1.4 Starjet 95HP'ye LPG taktırdım.

Merhaba,

Artan benzin fiyatlarına dayanamayıp en sonunda aracımı yetkili servise bıraktım ve LPG dönüşümü yapıldı. Dün gidip aracımı teslim aldım ve test etme imkanım oldu.

Öncelikle dönüşümü Şişlide Deha Otomotiv yaptı ve temiz iş çıkardılar. Kaputu kaldırınca öyle sağda solda hiçbir fazlalık göremezsiniz. Hatta erbabı olmayan motora bakarak arabanın LPG'li oldugunu bile anlayamaz. Bagajda ise malum lastik dısarıda kaldı. Dolum agzı ise tamponun sag kısmında, geri vites lambasının altında tam olarak yere bakıyor. Yani dısarıdan anlasılamaz, ancak ayna tutularak anlasılır

Kit olarak Landirenzo Omegas monte edildi. Sanırım Starjetlere bu kitten başkası da takılmıyor.

Araç konusunda ise, sebebi nedir bilmiyorum ama LPG ile aracım sanki daha iyi performans veriyor. Psikolojik olabilir bilemiyorum. Acıkcası buna sasırdım, diger starjet kullanıcılarına da sormak lazım. İki gündür her calistirmada camı acıyorumi teybi kapıyorum ve aracın benzinden LPG'ye gecisini yakalamaya calisiyorum fakat beceremiyorum. Tabiki enjektör sesi gayet net geliyor. Ama onun dısında aracın LPG'de mi benzinde mi oldugunu anlamak zor biraz. Geçişlerde de herhangi bir silkeleme hissetmedim.

Tüketim konusunda henüz ölçüm yapmadım. Fakat 50 TL'lik LPG doldurdum ve önce içinde cok az vardı. İçinde halen ne kadar var bilmiyorum. Ben 180km yaptım ve daha ne kadar da yapar bir fikrim yok. Ama net ölçüm yapınca buradan paylaşırım.

Bunların dısında, Starjet'i olupda sorusu olan arkadas varsa seve seve yanıtlarım.

SONER CAN
    sonercanpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 10

öncelkle hayırlı olsun gülel güle kullanın..tahminim 50 km daha götürür sizi...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALPARSLAN CANBOLAT
    alparslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 28

Alıntı sonercanpunto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelkle hayırlı olsun gülel güle kullanın..tahminim 50 km daha götürür sizi...
    50 TL lik gaz ile en az 250 km yapar.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet baran
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 1100

Ben de oyle tahmin ediyorum. KM'de ortalama 22 kurusa falan gelmesi lazım.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

güle güle kullanın dün 36 lık depomu fulledim 32 lt yakıt aldı 370 km de yol yapmışım. yalnız bilginiz olsun aracın bagajı dolu veya arkada 2 kişi varken lpg almanız biraz sıkıntılı olacaktır araç çöktüğü için dolum ağzı ile yer arasındaki mesafe azaldığından lpg tabancası dolum ağzına girmiyor. arkadakileri indirmeniz gerek

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet baran
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 1100

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güle güle kullanın dün 36 lık depomu fulledim 32 lt yakıt aldı 370 km de yol yapmışım. yalnız bilginiz olsun aracın bagajı dolu veya arkada 2 kişi varken lpg almanız biraz sıkıntılı olacaktır araç çöktüğü için dolum ağzı ile yer arasındaki mesafe azaldığından lpg tabancası dolum ağzına girmiyor. arkadakileri indirmeniz gerek
    Teşekkürler

LPG taktırmadan once bircok dezavantajını dusunmustum ama bu aklıma gelmemisti Neyse cok onemli degil. Cunku bekarım ve istanbulda yalnız yasıyorum. Ailem yılda 1-2 gelir yanıma. Araca oyle kalabalık ve yüklü binecegim durum cok az olusur

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

37 Lt gaz ıle suanda 325 km yol yaptım gostergede 1 yesıl ısık yanıyor o yesıl ısıklada 75 km yaparsam 1 depo lpg ıle 400 km yapacagm oda;
    87 Tl / 400 km=0,2175 tl km de yakıyor olacak ınsallah 450 falan yaparım ozaman 0,19 krs olacak fakat kalkıslarda gaza cok yuklenıyorum bunuda ayarlamam lazım
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

ALPARSLAN CANBOLAT
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    37 Lt gaz ıle suanda 325 km yol yaptım gostergede 1 yesıl ısık yanıyor o yesıl ısıklada 75 km yaparsam 1 depo lpg ıle 400 km yapacagm oda;
    87 Tl / 400 km=0,2175 tl km de yakıyor olacak ınsallah 450 falan yaparım ozaman 0,19 krs olacak fakat kalkıslarda gaza cok yuklenıyorum bunuda ayarlamam lazım
    Daha önceleri de birkaçkez yazmıştım. Benim starjetin 5500 km karışık ortalama tüketimi 19 kuruş/km ( sürekli aygaz ile, yani en pahalı gaz). Kartaş maltepe'de beyin yaptığı son gaz ayarından sonra bu tüketim biraz daha düşecek gibi görünüyor. Ortalama olarak 17 kuruşları zorlamaya çalışacağız. Tabi ki kalkışlarda ve vites geçişlerinde sert olmamak kaydıyla...

ercan topcu
    black8555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 17

Alıntı cemehmetbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Artan benzin fiyatlarına dayanamayıp en sonunda aracımı yetkili servise bıraktım ve LPG dönüşümü yapıldı. Dün gidip aracımı teslim aldım ve test etme imkanım oldu.

Öncelikle dönüşümü Şişlide Deha Otomotiv yaptı ve temiz iş çıkardılar. Kaputu kaldırınca öyle sağda solda hiçbir fazlalık göremezsiniz. Hatta erbabı olmayan motora bakarak arabanın LPG'li oldugunu bile anlayamaz. Bagajda ise malum lastik dısarıda kaldı. Dolum agzı ise tamponun sag kısmında, geri vites lambasının altında tam olarak yere bakıyor. Yani dısarıdan anlasılamaz, ancak ayna tutularak anlasılır

Kit olarak Landirenzo Omegas monte edildi. Sanırım Starjetlere bu kitten başkası da takılmıyor.

Araç konusunda ise, sebebi nedir bilmiyorum ama LPG ile aracım sanki daha iyi performans veriyor. Psikolojik olabilir bilemiyorum. Acıkcası buna sasırdım, diger starjet kullanıcılarına da sormak lazım. İki gündür her calistirmada camı acıyorumi teybi kapıyorum ve aracın benzinden LPG'ye gecisini yakalamaya calisiyorum fakat beceremiyorum. Tabiki enjektör sesi gayet net geliyor. Ama onun dısında aracın LPG'de mi benzinde mi oldugunu anlamak zor biraz. Geçişlerde de herhangi bir silkeleme hissetmedim.

Tüketim konusunda henüz ölçüm yapmadım. Fakat 50 TL'lik LPG doldurdum ve önce içinde cok az vardı. İçinde halen ne kadar var bilmiyorum. Ben 180km yaptım ve daha ne kadar da yapar bir fikrim yok. Ama net ölçüm yapınca buradan paylaşırım.

Bunların dısında, Starjet'i olupda sorusu olan arkadas varsa seve seve yanıtlarım.
    tüpü ne kadara taktırdınız

mehmet baran
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 1100

Benim arabam için Landirenzo omegas kiti uygulandı. World card ile 1800/7 seklinde yaptım odememi. Diger kitler için fiyatlar farklı olabilir, bir sormanızda fayda var.
    Konu cemehmetbaran tarafından (24/04/2012 Saat 13:54 ) değiştirilmiştir.

mehmet baran
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 1100

Ben arabayı aldıktan 2000km sonra LPG'ye ikna olabildim. Ama dünden beri keske ilk aldıgım zaman LPG taksaydım diyorum. En az 250 lira daha kazancım olurdu ki bir taksiti cıkmıs olurdu kitin

ALPARSLAN CANBOLAT
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı alparslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önceleri de birkaçkez yazmıştım. Benim starjetin 5500 km karışık ortalama tüketimi 19 kuruş/km ( sürekli aygaz ile, yani en pahalı gaz). Kartaş maltepe'de beyin yaptığı son gaz ayarından sonra bu tüketim biraz daha düşecek gibi görünüyor. Ortalama olarak 17 kuruşları zorlamaya çalışacağız. Tabi ki kalkışlarda ve vites geçişlerinde sert olmamak kaydıyla...

Gaz ayarı yapıldıktan sonra 1183 km yaptım ve ortalama tüketim bugün itibariyle 17,72 kuruş/km oldu. Gayet iyi değerler.

ercan topcu
    black8555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 17

Alıntı cemehmetbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben arabayı aldıktan 2000km sonra LPG'ye ikna olabildim. Ama dünden beri keske ilk aldıgım zaman LPG taksaydım diyorum. En az 250 lira daha kazancım olurdu ki bir taksiti cıkmıs olurdu kitin
    bende düşünüyorumda taktırmayı kafama takılanlar var cekişi etkiliyormu
    motora zararı varmı
    bakımı varmı

ALPARSLAN CANBOLAT
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı black8555 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motora zararı varmı
    bakımı varmı
    Lpg ana başlığı altındaki diğer konularda arkadaşların yazdıklarına da bakabilirsin. Genel görüş çekiş ve performans ta bir olumsuzluğun olmadığı yönündedir. Bakım konusuna gelince , montajı yetkili servislerde yaptırırsan hiç başın ağrımaz. Benzinlinin nasıl periyodik bakımları varsa bunun da 10 binde bir bakımı olur elbet.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet baran
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 1100

Alıntı black8555 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motora zararı varmı
    bakımı varmı
    Acıkcası bende cekisi negatif etkiler diyordum ama montajdan sonra usta ile beraber test ettim cekis artmıs gibi geldi. Psikolojikte olabilir ama arabam sanki daha atik oldu. Motora zararını diger arkadaslara sormak lazım. Benim henüz 200km ancak olmuştur. Bakımlar ise aynı degisen bişey yok.

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

Hayirli ugurlu olsun.. Starjet motor a lpg nin gayet basarili takilabildiginin bir ornegi daha.. Kazasiz belasiz guzel gunlerde kullanin..

Sent from my iPhone using
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet baran
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 1100

Alıntı sedini Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli ugurlu olsun.. Starjet motor a lpg nin gayet basarili takilabildiginin bir ornegi daha.. Kazasiz belasiz guzel gunlerde kullanin..

Sent from my iPhone using
    Teşekkürler. Sanırım yine sizin Starjet-LPG yorumlarından cesaret almıstım Şuan için bir sorun yok. Bakalım kullandıkça görecez durumu.

Ziyaretçi051
    Ziyaretçi Ziyaretçi051 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet bey hayırlı olsun memnun olmanıza sevindim

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet baran
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 1100

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet bey hayırlı olsun memnun olmanıza sevindim
    Teşekkürler bey.

Bu arada ilk yakıtı PO'dan almıstım 50TL'lik. Dünde indirimim var diye Totalden aldım 50 tllik fakat bariz bir performans farkı oluştu. Siz hangi yakıtı kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?

Baran --
    Yagmuradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

Hayırlı olsun. İyi yapmışsınız. LPG candır heleki mazota gelen bu zamlardan sonra..

Dikkatimi çeken genelde LPG ile yakıt masrafı 20 kr civarında bu da mazot ile 5 lt ye geliyor.
    Sanırım LPG dizel araca göre biraz daha avantajlı oldu.

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon