Sayfa 9/15 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon
290 sonuçtan 161 ile 180 arası

Konu: T-Jet Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Mehmet Erduru
    RedLine effect1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 396

Alıntı mutunch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 12 bin km oldu LPG taktıralı, çoğunlukla uzun yol gidiyorum ve şimdiye kadar herhangi büyük bir sıkıntısını görmedim.
    BRC turbo kit kullanıyorum, gözüme çarpan birkaç ufak şey var.
    Mesela aracı stop etmeden önce rolantide çalışırken eksozdan benzinde geldiği gibi stabil bir ses değil de sanki arada hafif pın pın pıpıpın şeklinde bir ses geliyor ama bildiğim kadarıyla LPG biraz vuruntu yapıyor. O sesi buna bağlıyorum.
    Buna ilaveten yalnızca 2. viteste yaşadığım bir durum var, ikinci viteste sakin giderken 2000 devir civarı gaza hafif yüklenmelerde araba biraz silkeliyor gibi ama bunu sadece ben hissediyorum. Binenlerden öyle bir uyarı duymadım şimdiye kadar. Ancak hızlanma isteklerinde ise böyle bir sorun yok. Akıcı bir şekilde benzinden farkı yokmuşçasına hızlanıyor arabam. O silkeleme de sanırım bujilerle alakalı ancak NGK'dan başka buji kullanamıyoruz diye biliyorum ve o yüzden de çok kafama takmıyorum.

LPG kitiyle ilgili olarak ise geçen hafta sonu gaz filtremi değiştirdim ve 10000 kmlik yolun yarısında opet, yarısında ise shell in gazını kullandım. Filtrem ise tertemizdi, hatta değiştiren usta bile şaşırdı. Opet kirletiyordu filtreyi falan dedi.

Genel olarak LPG'den memnunum, performans istediğiniz zaman ayağınızın altında oluyor ve uğraştığım zaman ise multijetler kadar yakabiliyorum kuruş bazında.

İşçiliği sağlam olan bir yerde turbo kitli ve kaliteli bir marka ile dönüşüm uygulanabilir
    Cevap için teşekkürler. Şimdilik düşünüyorum bakalım araştırıyorum dediğiniz gibi brc turbo kit en iyisi herhalde bizim araçlara, kısmet olursa onu taktırırım. Birde merak ettiğim brc de pipo yöntemi varmış herhalde manifoldu delmeden yapılıyormuş sizin araçta da öylemi yapıldı acaba?

Murat Tunç
    mutunch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 89

Alıntı effect1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkürler. Şimdilik düşünüyorum bakalım araştırıyorum dediğiniz gibi brc turbo kit en iyisi herhalde bizim araçlara, kısmet olursa onu taktırırım. Birde merak ettiğim brc de pipo yöntemi varmış herhalde manifoldu delmeden yapılıyormuş sizin araçta da öylemi yapıldı acaba?
    Ben dönüşümü Ankara Mocan Oatogazda yaptırdım ve gerçekten de tecrübe olarak ve de internette yapılan küçük araştırmalarım sonucu onları tercih ettim.
    Benim de sorum o idi pipo yöntemi oluyor mu dedim, ancak bizim araçlar için piponun uygulanamadığı ve de manifoldun delinmesinin mecbur olduğunu öğrendim.

BRC turbo kit doğru tercih olur, Ankara'ya yakınsan Mocan, değilsen de Kocaeli'de Faruk Sevgili'yi tavsiye ederim.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

BRC kit kullanıyorum, (gerçi turbo kitli çoğu markada da sıkıntı yok diye biliyorum). 22000'de taktırdım, 48000 oldu, 1.5 sene devirdim hiç sıkıntım olmadı diyebilirim. Bir kere ayar yaptırmak dışında sadece filtre değişimi için gittim LPG'ciye. Ortalama 20 kuruş yakıyor günümüz fiyatlarıyla, ilki de taktırmışım diyorum maşallah

Yaklaşık 12 bin km oldu LPG taktıralı, çoğunlukla uzun yol gidiyorum ve şimdiye kadar herhangi büyük bir sıkıntısını görmedim.
    BRC turbo kit kullanıyorum, gözüme çarpan birkaç ufak şey var.
    Mesela aracı stop etmeden önce rolantide çalışırken eksozdan benzinde geldiği gibi stabil bir ses değil de sanki arada hafif pın pın pıpıpın şeklinde bir ses geliyor ama bildiğim kadarıyla LPG biraz vuruntu yapıyor. O sesi buna bağlıyorum.
    Buna ilaveten yalnızca 2. viteste yaşadığım bir durum var, ikinci viteste sakin giderken 2000 devir civarı gaza hafif yüklenmelerde araba biraz silkeliyor gibi ama bunu sadece ben hissediyorum. Binenlerden öyle bir uyarı duymadım şimdiye kadar. Ancak hızlanma isteklerinde ise böyle bir sorun yok. Akıcı bir şekilde benzinden farkı yokmuşçasına hızlanıyor arabam. O silkeleme de sanırım bujilerle alakalı ancak NGK'dan başka buji kullanamıyoruz diye biliyorum ve o yüzden de çok kafama takmıyorum.
    Araçta düşük devirde tam gaz yüklenilmesi sırasında birkaç saniyelik sarsma/silkinti oluyorsa, bujilerden ziyade bobinlere baktır. Ben aracı ilk aldığımda dahi bunu hissetmiştim, fakat bir türlü beyin de kayıt oluşturmuyordu. Bujileri yenilediler, karbon clean uyguladılar ama geçmedi. Arada sırada oluyordu. Lpg taktırınca ve belli bir km yapınca bu bariz ortaya çıktı. 2 silindirdeki bobinleri değiştirdim ve şu anda 2,3,4 hangi vites hangi devir olursa olsun, dip gaz yapınca silkeleme olmuyor. Bobinleri kontrol ettirmeyi unutmayın.
    Konu Stalker tarafından (02/03/2012 Saat 15:32 ) değiştirilmiştir.

5. Bu mesajı için 2 kişi Stalker'ye teşekkür etti:

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

az önce gelirken shell lpg fiyatına gözüm takıldı 2.75tl olmuş. Ankara ve civarında kaçtan alıyorsunuz lpg yi? hesaplarıma göre ortalama lpg fiyatı ile benzin fiyatı arasındaki fark 1,4tl nin altına inerse lpg taktırmanın bi anlamı kalmıyor çünkü ortalama karı 8kr oluyor. şuan brc, lovato vb kit + ruhsat işletme meblağı 1750tl tuttuğuna göre 8 kr kardan yaklaşık 22000km yol yapmamız gerekiyor ki lpg kendini amorti etsin ve kara geçelim. yani yakın gelecekte lpg kullanmamın da bir anlamı kalmayacak gibi

Murat Tunç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı Stalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BRC kit kullanıyorum, (gerçi turbo kitli çoğu markada da sıkıntı yok diye biliyorum). 22000'de taktırdım, 48000 oldu, 1.5 sene devirdim hiç sıkıntım olmadı diyebilirim. Bir kere ayar yaptırmak dışında sadece filtre değişimi için gittim LPG'ciye. Ortalama 20 kuruş yakıyor günümüz fiyatlarıyla, ilki de taktırmışım diyorum maşallah

Araçta düşük devirde tam gaz yüklenilmesi sırasında birkaç saniyelik sarsma/silkinti oluyorsa, bujilerden ziyade bobinlere baktır. Ben aracı ilk aldığımda dahi bunu hissetmiştim, fakat bir türlü beyin de kayıt oluşturmuyordu. Bujileri yenilediler, karbon clean uyguladılar ama geçmedi. Arada sırada oluyordu. Lpg taktırınca ve belli bir km yapınca bu bariz ortaya çıktı. 2 silindirdeki bobinleri değiştirdim ve şu anda 2,3,4 hangi vites hangi devir olursa olsun, dip gaz yapınca silkeleme olmuyor. Bobinleri kontrol ettirmeyi unutmayın.
    anladım hocam, teşekkürler yardımın için. Ancak yaşadığım ve bulunduğum çevrede bu motordan anlayan sağlam birisini bulana kadar bekleyeceğim sanırım Ancak İstanbul veya Ankara gibi büyük bir şehre gidersem oralarda sorarım. Bu şekilde kullanmanın bir zararı olur mu peki ?

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

anladım hocam, teşekkürler yardımın için. Ancak yaşadığım ve bulunduğum çevrede bu motordan anlayan sağlam birisini bulana kadar bekleyeceğim sanırım Ancak İstanbul veya Ankara gibi büyük bir şehre gidersem oralarda sorarım. Bu şekilde kullanmanın bir zararı olur mu peki ?
    O şekilde kullanmanın tabii zararı olur ama yolda bırakmaz seni.
    Servise gidene kadar aracı pek dip gaz yapmadan sakin kullanmanı tavsiye ederim, böylece olası bir zararı minimuma indirmiş olursun.

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Arkadaşlar son zamlardan sonra LPG işini cidden düşünmeye başladım geçen ay 320 tl harcadım bu ayda 400 ü bulucak benzin harcamam.
    Ankarada t-jet'lere lpg konusunda deneyimli firmalar hangileridir? Ankarada taktıran var mı?
    Konu Ayberk0616 tarafından (20/03/2012 Saat 18:03 ) değiştirilmiştir.

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

Mehmet Erduru
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah

Ayberk lpg işini bende ciddi olarak düşünüyorum yakın bir zamanda taktıracağım bizim t-jet ler için en çok brc turbo kit'in adını duydum çok taktırıp sorunsuz kullanan varmış ben birde zavoli süper kit'i araştırıyorum burada taktırabileceğim çok iyi bir yetkili servisi var. Ankarada brc için en iyi mocan otogaz varmış t-jet lere montaj yapmışlar sanırım bir araştır istersen.

Ayberk GÖKSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Ayberk lpg işini bende ciddi olarak düşünüyorum yakın bir zamanda taktıracağım bizim t-jet ler için en çok brc turbo kit'in adını duydum çok taktırıp sorunsuz kullanan varmış ben birde zavoli süper kit'i araştırıyorum burada taktırabileceğim çok iyi bir yetkili servisi var. Ankarada brc için en iyi mocan otogaz varmış t-jet lere montaj yapmışlar sanırım bir araştır istersen.
    Mehmet abi ben araştırdım ankarada yetkili serviste tan oto ve karataşta landi renzo turbo kit taktırabiliyorum yada belirttiğim gibi mocan gaz t-jetlere montaj yapmış baya sıkıntısız kullanan çok bakalım durumumu ayarlayıp taktırıcam her kmde zarardayız zararın neresinden dönersek kardayız brc turbo kit 1550tl nakit fiyatı mocan gazın verdiği fiyat,Tan oto 2300tl landirenzo turbo kite fiyat verdi

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

Mehmet Erduru
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Ayberk0616 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet abi ben araştırdım ankarada yetkili serviste tan oto ve karataşta landi renzo turbo kit taktırabiliyorum yada belirttiğim gibi mocan gaz t-jetlere montaj yapmış baya sıkıntısız kullanan çok bakalım durumumu ayarlayıp taktırıcam her kmde zarardayız zararın neresinden dönersek kardayız brc turbo kit 1550tl nakit fiyatı mocan gazın verdiği fiyat,Tan oto 2300tl landirenzo turbo kite fiyat verdi
    Evet kardeşim her km de zarardayız hele ki bu zamlardan sonra. Eğer 2300 tl'ye kadar çıkabiliyorsan bence prins taktır en iyi sistem prins ayrıca prinsde sübap yağlama sistemi de mevcut benim durumum elverse prins taktırırm ama brc turbo kit yada zavoli süper kit den birini taktıracağım sanırım banada zavoli süper kit için burada ki en iyi servisi 1600 tl 10 taksit fyat verdi. Hadi hayırlısı bakalım taktırdığımızda burada paylaşalım deneyimlerimizi...

Ayberk GÖKSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Bakalım benim işler perşembe cuma günü netleşicek ama brc güzeldir tjetlere hep turbo kit takmışlar sıkıntı yok 1550tlye taktırıcam bide 150 tl muayene olur 1700tl tamamdır.10 kuruş kar etsek kmde 17bin sonra lpgyi amorti ederiz ki bu benim için 10-11 ay yapar

Bide en azından az yaksın diye direksiyon başında şaklabanlık yapmak zorunda kalmıycak t-jeti adam gibi basa basa kullanıcam
    Konu Ayberk0616 tarafından (20/03/2012 Saat 22:14 ) değiştirilmiştir.

Murat Tunç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı Ayberk0616 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakalım benim işler perşembe cuma günü netleşicek ama brc güzeldir tjetlere hep turbo kit takmışlar sıkıntı yok 1550tlye taktırıcam bide 150 tl muayene olur 1700tl tamamdır.10 kuruş kar etsek kmde 17bin sonra lpgyi amorti ederiz ki bu benim için 10-11 ay yapar

Bide en azından az yaksın diye direksiyon başında şaklabanlık yapmak zorunda kalmıycak t-jeti adam gibi basa basa kullanıcam
    Ayberk selam, ben de Ankara Mocan'da taktırdım ve şu anda 12 bin km oldu, sorunsuz kullanıyorum nazar değmesin yalnız rahat rahat basa basa giderim derim diyorsan bence bir kere daha düşün, çünkü devirli kullandığın zaman gazı da yakıyor bizim canavarlar ben arada bir yüklenerek sürüyorum ve hem tasarruf hem de performanstan ödün vermemiş oluyorum. fiyat güzel, taktır rahat rahat bin sen de şimdiden hayırlı olsun

Ayberk GÖKSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Ayberk selam, ben de Ankara Mocan'da taktırdım ve şu anda 12 bin km oldu, sorunsuz kullanıyorum nazar değmesin yalnız rahat rahat basa basa giderim derim diyorsan bence bir kere daha düşün, çünkü devirli kullandığın zaman gazı da yakıyor bizim canavarlar ben arada bir yüklenerek sürüyorum ve hem tasarruf hem de performanstan ödün vermemiş oluyorum. fiyat güzel, taktır rahat rahat bin sen de şimdiden hayırlı olsun
    Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için
    Bakalım yarın gidip konuşucam kısmetse nedir ne değidir diye kararımı verip taktırıcam

Ayberk GÖKSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Bakalım bi aksilik çıkmazsa bu hafta lpg taktırıcam
    Mocangaz'da BRC turbo kit gelişmeleri yazarım

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat Tunç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Mocanı seçerek doğru tercih yapmışsın

Ayberk GÖKSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Evet arkadaşlar lpgyi bu gün taktırdım.BRC turbo kit
    İlk izlenimler güzel montajı(işçiliklerini) çok beğendim herşey istediğim gibi
    Kullandıkça kullandıkça yakıt tüketimimi yazarım buraya ilk 3 depo yakıt hesaplama dediler gaz tam oturana kadar

Mehmet Erduru
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah

Haydi hayırlı olsun Ayberk, artık arabanı daha bir keyifle kullanırsın darısı bizim başımıza kullandıkça izlenimlerini bekliyoruz.

Ayberk GÖKSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Haydi hayırlı olsun Ayberk, artık arabanı daha bir keyifle kullanırsın darısı bizim başımıza kullandıkça izlenimlerini bekliyoruz.
    Teşekkürler abi darısı senin başına
    En kısa sürede taktır hiç bekleme abi zararın neresinden dönersen kardır

eren er
    faktis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

Sevgili forumdaşlarım
    yakıt tüketimlerinizi tam dolu depo ile yapıp 100KM/LT olarak bizlerle paylaşırsanız çok sevinirim.
    T-jet ile aracı sıkıştırmak suretiyle ne gibi veri elde ediyorsunuz? Ayrıca sıkıştırmadan sakin kullanımda tüketim nedir?
    Şimdiden teşekkürler.

Ayberk GÖKSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı faktis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili forumdaşlarım
    yakıt tüketimlerinizi tam dolu depo ile yapıp 100KM/LT olarak bizlerle paylaşırsanız çok sevinirim.
    T-jet ile aracı sıkıştırmak suretiyle ne gibi veri elde ediyorsunuz? Ayrıca sıkıştırmadan sakin kullanımda tüketim nedir?
    Şimdiden teşekkürler.
    Ankaradasın sanırım.T-jet ile şehir içinde 10 lt lpg tüketirsin buda 25krş eder.Şahsen benimki öyle
    Taktırmak istersen BRC turbo kit öneririm.Mocan gazda taktırdım adamların montajı falan gayet iyi

Sayfa 9/15 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon