Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Jant-lastik konusunda yardımcı olurmusunuz

Mert Ön
    blatnoy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Araştırma İnceleme

Punto abarth jantı takmak istiyorum 15-16-17 kararsızım performansı düşermi çekişi azalırmı sıkıntı yaratırmı şimdiden teşekkür ederim.

ARACIM PUNTO 1.3M.JET POP 2012
    BURSADA BU JANTI SATAN BİYER VARSA ÖNEREBİLİRMİSİNİZ.

Kimsenin konu hakkında bilgisi yokmu ?
    Konu Scottie tarafından (26/02/2015 Saat 09:46 ) değiştirilmiştir. Sebep: çoklu alıntı özelliğini kullanınız...

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

abarth jant derken ? bi resim paylaşırmısınız? takacağınız modeli merak ettim.

şükrü t
    punto57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 61

Bursa da nerdesin

Abart mabart uğraşma bence hoşuna giden jantı tak.
    Konu Scottie tarafından (26/02/2015 Saat 09:47 ) değiştirilmiştir. Sebep: çoklu alıntı özelliğini kullanınız...

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Alıntı blatnoy2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Punto abarth jantı takmak istiyorum 15-16-17 kararsızım performansı düşermi çekişi azalırmı sıkıntı yaratırmı şimdiden teşekkür ederim.

ARACIM PUNTO 1.3M.JET POP 2012
    BURSADA BU JANTI SATAN BİYER VARSA ÖNEREBİLİRMİSİNİZ.
    Orijinal Punto Abarth jantları sadece 17'' ve 18'' çap, 7j genişlik ve et 39 olup, ağırlığı da 12 kg. civarındadır, 75hp araç için uygun değildir, malesef piyasada şu anda bulunması da oldukça zordur.
    Konu OAGP1960 tarafından (15/02/2015 Saat 23:08 ) değiştirilmiştir.

Mert Ön
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz

Bilgiler için teşekkür ederim forumda yeniyim fotoğraf koyamadım abarth jantın 15 ini gördüm galiba çin malıydı

Bursanın yıldırım ilçesindeyim

Peki 15 çelik jant taksak yakıtta ne gibi bir etkisi olur 5-10 kuruş?

Bu modelden düşünüyordum

Konu Scottie tarafından (26/02/2015 Saat 09:47 ) değiştirilmiştir. Sebep: çoklu alıntı özelliğini kullanınız...

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Bu modelden düşünüyordum

Mert kardeşim, bu benim arabam ve jantları orijinal Grande Punto Abarth jantlardır. Bahsettiğim gibi, 4X100, 17'', 7j, et 39 dur. Bu jantın başka ölçüsü de yoktur ve Abarth İtalya'dan Fıat ana bayi tarafından özel olarak getirtilmiş ilk ve tek takımdır. Size, 16'' veya 17'' çapında, 4X 100, 6,5-7j, et 39-40 ölçülerinde ve 6,9 kg. örnekleri olan hafiflikte ve piyasada bulunabilen herhangibir bir spor alaşım jant seçmenizi önerebilirim.
    Konu OAGP1960 tarafından (16/02/2015 Saat 02:18 ) değiştirilmiştir.

Mert Ön
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz

Bilgiler için teşekkür ederim iyi aksamlar.

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Bilgiler için teşekkür ederim iyi aksamlar.
    Rica ederim, bu arada belirtmek gerekirse, Abarth markası İtalyan'dır ve tüm Abarth parçaları Avrupa'da üretilmektedir, uzakdoğu üretimi yoktur.
    Konu OAGP1960 tarafından (17/02/2015 Saat 01:42 ) değiştirilmiştir.

Mustafa YEPKİN
    cyclonee16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06AZ7325
    Edilen teşekkür: 8

Bende Bursa'da ikamet ediyorum eğer düşünürseniz elimde puntodan Çıkma 17 jant lastik mevcut

Mert Ön
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz

Fotoğrafını görebilirmiyim ??

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Alıntı OAGP1960 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica ederim, bu arada belirtmek gerekirse, Abarth markası İtalyan'dır ve tüm Abarth parçaları Avrupa'da üretilmektedir, uzakdoğu üretimi yoktur.
    Zannetmem, ısıl işlem görmüş bir janttır. İtalya'da jant üreten kaldı mı Allah Aşkına. Marka italyan OZ harici firma yapamaz. OZ Tr de bile üretim aradı. MSW MARKASI UZAK DOĞUDUR. OZ E aittir. 6.9 kg olması için ısıl işlem şart alsi7 kullanılan bir jant olmalı. Abarth kendi si jant üretmez. Türkiye'de ki cms üretimidir.

Alıntı OAGP1960 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mert kardeşim, bu benim arabam ve jantları orijinal Grande Punto Abarth jantlardır. Bahsettiğim gibi, 4X100, 17'', 7j, et 39 dur. Bu jantın başka ölçüsü de yoktur ve Abarth İtalya'dan Fıat ana bayi tarafından özel olarak getirtilmiş ilk ve tek takımdır. Size, 16'' veya 17'' çapında, 4X 100, 6,5-7j, et 39-40 ölçülerinde ve 6,9 kg. örnekleri olan hafiflikte ve piyasada bulunabilen herhangibir bir spor alaşım jant seçmenizi önerebilirim.
    Bunun 16 sı var mı acep güzelmiş
    Konu Scottie tarafından (26/02/2015 Saat 09:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: çoklu alıntı özelliğini kullanınız...

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı punto57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zannetmem, ısıl işlem görmüş bir janttır. İtalya'da jant üreten kaldı mı Allah Aşkına. Marka italyan OZ harici firma yapamaz. OZ Tr de bile üretim aradı. MSW MARKASI UZAK DOĞUDUR. OZ E aittir. 6.9 kg olması için ısıl işlem şart alsi7 kullanılan bir jant olmalı. Abarth kendi si jant üretmez. Türkiye'de ki cms üretimidir.
    Değerli Şükrü kardeşim, eğer belirttiğim hususlara dikkat ederseniz, komple ''Grande Punto Abarth'' ekipmanları ile donatmış olduğumuz kendi aracımda da özel siparişle Fıat ana bayine ''Abarth İtalya'' 'dan getirtmiş olduğum ve üzerinde de belirtilmekte olduğu gibi ''Avrupa üretimi'' olan orijinal ''Grande Punto Abarth'' jantlarımı yazlık olarak kullanmaktayım ve de ağırlıkları 12 kg. dır, ısıl işlemle ilgisi olmayan, özel alaşım jantlardır. Ben, konuyu açmış olan kardeşimize, piyasada bulunabilecek olan 6,9 kg. lık örnekleri bulunan herhangibir marka jant seçebileceğini belirttim. Türkiye'deki üretimler, jantların içinde de belirtildiği üzere, sadece Fıat araçları içindir ve belirttiğinizin aksine, ''Abarth İtalya'', Avrupa'da özellikle ''Fıat-Abarth'' araçları için jant üretmekte olup, bizzat kendim ''Fıat-Abarth'' parça kataloğundan (Eper) seçerek Fıat ana bayine ilk ve tek örnek olarak Abarth İtalya'dan getirttim.

Bunun 16 sı var mı acep güzelmiş
    Yukarıda belirtmiş olduğum hususları burada tekrar hatırlatmam gerekirse, orijinal ''Abarth'' jantlar sadece 17'' ve 18'' çaplarındadır. 17'' Abarth jantlar Grande Punto Abarth, Punto Evo Abarth ve 500 Abarth'da, 18'' Abarth jant ise Grande Punto Abarth Esseesse (SS-Super sport) ve Punto Evo Abarth Esseesse'de kullanılmaktadır.
    Konu Scottie tarafından (26/02/2015 Saat 09:49 ) değiştirilmiştir. Sebep: çoklu alıntı özelliğini kullanınız...

Mustafa YEPKİN
    cyclonee16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06AZ7325
    Edilen teşekkür: 8

https://forum.grandepuntotr.com/sati...ve-lastik.html

İlan burda isterseniz özelden detaylı foto gonderebilirim

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Abarth a ait bir jant fabrikası yok ki abarth jant üretsin.

Isıl işlem yoksa zaten 17jant normalde 12 kg çıkar zaten alsi7 hammadde kullanılan jantlar 8 kg altı olabilir. Dediğim gibi design veyahut tuning stüdyokarı jant fabrikası sahibi değildir. Tedarikçilerle çalışır. İtalyan momo son yıllarında ihracat merkezini isviçre de kurmuştu. Jantlar çin malı idi.
    Konu Scottie tarafından (26/02/2015 Saat 09:50 ) değiştirilmiştir. Sebep: çoklu alıntı özelliğini kullanınız...

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Abarth a ait bir jant fabrikası yok ki abarth jant üretsin.
    Değerli kardeşim, Fıat-İtalya firmasının üretmiş olduğu araçların jantları Türkiye'de üretilmekte, Abarth firmasının hazırlamış olduğu araçlar Fıat- İtalya'da, jantlar da dahil olmak üzere çoğu ekipman ise Polonya'da, araçlarda kullanılan bazı parçalar Almanya'da, bazıları İngiltere'de üretilmekte olup, hiçbir parça uzak doğuda üretilmemektedir. Fıat-Abarth eper parça listesinden istenen herbir Abarth parçası, direkt olarak İtalya'dan gelmekte olup, ürünlerin üzerinde ve heleki jantların iç kısmında özellikle Avrupa'da üretilmiş olduğu ülkenin adı bulunmaktadır. 18'' Abarth jantların dış yüzünde de özellikle Abarth markası kabartma olarak yer almaktadır. Abarth jantların ağırlığı 12 kg. civarında olup, son derece kaliteli üretimdir ve de fiyatları şu anda piyasada mevcut kaliteli ve pahalı jantlardan da daha fazladır. Sonuç olarak Abarth firmasının, bizzat kendi hazırlamakta olduğu araçlara jant üretmekte olduğunu belirtirken, Abarth'a ait bir jant fabrikası olması gerekmez, ayrıca araba fabrikası ve parça fabrikası da yoktur ve olmasına gerek de yoktur. Abarth firması, Fıat firmasıyla resmen beraber çalışmakta olan bir tuning firmasıdır ve inisiyatif her zaman Fıat firmasınındır.

Isıl işlem yoksa zaten 17jant normalde 12 kg çıkar zaten alsi7 hammadde kullanılan jantlar 8 kg altı olabilir. Dediğim gibi design veyahut tuning stüdyokarı jant fabrikası sahibi değildir. Tedarikçilerle çalışır. İtalyan momo son yıllarında ihracat merkezini isviçre de kurmuştu. Jantlar çin malı idi.
    İki farklı model olan 17'', 6,5j Grande Punto t-jet sport jantları Türkiye üretimi olup, 10,5 ve 11 kg. ağırlığındadır. Fıat-İtalya ile resmen birlikte çalışmakta olan bir tuning firması olarak Abarth firması da, hazırlamakta olduğu araçlar için 12-13 kg. civarındaki 17'', 18'', 7j ölçülerindeki jantlarını Polonya'da yaptırmaktadır. Hazırlamakta olduğu araçlara ait hiçbir parça uzak doğu üretimi değildir.
    Konu Scottie tarafından (26/02/2015 Saat 09:39 ) değiştirilmiştir. Sebep: çoklu alıntı özelliğini kullanınız...

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

So it is ronal, not made in italy. Not by abarth. And 12 kg acceptable weight, but not low

Abart fiata ait bir firmadır.

Demek istediğim abarth mabart takmayın kafaya, orjinal diye para bayılmayın, orjinal diye abarth diye satılan jant cms nin jantından ağır ya, hesap edin. Aftermarket her zaman candır

Polonya daki tek üretici ronaldır, o bağlamda pek bir şey beklemeyin.

Orjinal diye bir şey ypk. Oem vardır.

Oem de üreticinin düşük maliyetle satın aldığı fasondur.

Aftermarket candır.
    Konu Scottie tarafından (26/02/2015 Saat 09:40 ) değiştirilmiştir. Sebep: çoklu alıntı özelliğini kullanınız...

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Abarth gibi tescilli bir marka ve firma tarafından dizayn edilmiş olan orijinal üretim ve kurulum her zaman vardır ve de benim tercihimdir, bu gerçek inkar edilemez. Orijinal diye bir kavram, malesef vardır ve oem diye bahsettiğiniz şeyin ta kendisidir, açılımı da ''original equipment manufacturer'' şeklindedir. Grande Punto Abarth aracının dizaynı bellidir, ticari olarak tescillidir ve tektir. Yani, sizin deyiminizle tüm detayları da kafayı takacak kadar güzel ve değerlidir, fiyatını da fazlasıyla hak etmektedir, aracınız tolere edebiliyorsa, size de tavsiye ederim. Jantlarının daha ağır olmasının nedenleri, malzeme kalitesinin ve aracı tam olarak tamamlayan ebadlarının farklı oluşu olduğu kadar, aracın gücü ve jantın özellikle de üst süratlerde önem kazanan yuvarlanma momenti ile de ilgilidir. Bu nedenle de Polonya'daki üretici firmayı kutlamak gerekir. Orijinal Abarth jantları yakından görüp hele ki bir de kullanırsanız, inanıyorumki after market jantlarla asla bir terazide tartılıp kıyaslanamayacağını bizzat kendiniz de görebilirsiniz.

Bu arada, ayrıca belirtmeliyimki, Ronal jant firması Avrupa'da sadece Polonya'da değil, Almanya, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İspanya'da da jant üretimi yapan ve birçok kalburüstü otomobil markasına oem jant üreten bir firma olup, Abarth oem jantlar da Fıat Auto Poland'dan gelmektedir.
    Konu Scottie tarafından (26/02/2015 Saat 09:41 ) değiştirilmiştir. Sebep: çoklu alıntı özelliğini kullanınız...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Şenol Çıracı
    Abarth Mjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 323

Orkun abi kadar bilgiye sahip değilim bu konuda. Onun dedikleri çoğu insan için referans olmuştur. Aracındaki orjinal abarth janta ülkemizde sahip olan 2. şanslı kişi ben oldum. Evet ağır bir jant, pahalı bir jant ama abarth'ın orijinal ekipman jantı. Oem pahalı after candır olayına girersek, abarth body kiti alırken 4bin tl civarında para verdik. Sanayide fiberci abilerin yaptığı kitlerin kalitesi,durumu ortada. Araçlarda kaliteli parça kullanmak para işidir. Pahalı bir zevke, hobiye= puntoya sahibiz. O yüzden karşılaştırmaları yapmak yanlış olur. Abarth jantın kilosu 12 kg gelirken, aracımdan çıkardığım konig daylite 6.2 kg idi. Elimdeki orjinal BBS jantı 700 tl ye satarken kilosu 7.3 idi. Ama zevk ve istek başka olunca diğerlerini çok ta görmüyorsun.
    Velhasıl Allah herkese gönlündekini nasip etsin. Nazardan, kem gözden korusun rabbim.

20. Bu mesajı için 2 kişi Mjet'ye teşekkür etti:

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Ronal da aftermarket satar, oem olması onun müthiş olduğunu göstermez. Aftermarket firması bbs yani misal cms oem firması, mı. Doğru seçilmiş aftermarket her zaman oemden iyidir

Servis çok fiyat yazıyor diye şikayet ediyoz, ama oem diye inliyoz.
    Ben jant konusunda mutfağı biliyom, ronalın marsta üretim yapması, bana ürünü mükemmel yapmas ham madde maliyetini biliyom. Kalıp maliyetini biliyorum. 12 kg süper sport jant olmaz.

Bu jantın ağır olmasının sebebi fiat 500 düşünülmesi olabilir belki. Eğer bir jant ısıl işlem görmemişse verdiğiniz paralara yazık.

Sanayideki amca çok, bakınız aftermarket türkiyede kurumsal kalıplara oturmadı. Sadece iç design konusunda başarılıyız. Kaporta ve çamurluk ve tampon, spoiler tuning konusunda standart oluşmadı. Merdiven altı hakim. Aftermarket ile

Aftermarket ile merdiven aldı farklı şeyler. Rieger tuning diyom onu inceleyin. Adamlar hazır tampon satıyor
    Konu Scottie tarafından (26/02/2015 Saat 09:42 ) değiştirilmiştir. Sebep: çoklu alıntı özelliğini kullanınız...

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Ronal da aftermarket satar, oem olması onun müthiş olduğunu göstermez. Aftermarket firması bbs yani misal cms oem firması, mı. Doğru seçilmiş aftermarket her zaman oemden iyidir
    Ronal'ın yüksek kalitedeki otomobil markaları için yapmakta olduğu jantlar, gerçekten kaliteli üretimlerdir ki, yıllardır bu markalar bu ürünleri kullanmaktadırlar. Bence yine de en doğru ve iyi olan tercih, aftermarket değil, oem üretimdir.

Servis çok fiyat yazıyor diye şikayet ediyoz, ama oem diye inliyoz.
    Ben jant konusunda mutfağı biliyom, ronalın marsta üretim yapması, bana ürünü mükemmel yapmas ham madde maliyetini biliyom. Kalıp maliyetini biliyorum. 12 kg süper sport jant olmaz.
    Servis fiyatlarının parça ve servis garantilerini düşündüğünüzde, çok olmadığını, normal olduğunu düşünebilirsiniz. Her kaliteli üretimin belli bir bedeli vardır ve de bu bedelin biraz çok olması, onun mükemmel olmadığını da göstermez. Punto Abarth bu 12 kg. lık jantları, izah etmeye çalıştığım şekilde, Punto Abarth Supersport (SS-Esseesse)'da kullanmaktadır ve görüldüğü gibi supersport jant 12 kg. lıktır.

Bu jantın ağır olmasının sebebi fiat 500 düşünülmesi olabilir belki. Eğer bir jant ısıl işlem görmemişse verdiğiniz paralara yazık.
    Jantın ağırlığının Fıat 500 ile hiçbir ilgisi yok malesef ve verilen paraları hak etmesi için forged üretim olması da gerekmez.

Sanayideki amca çok, bakınız aftermarket türkiyede kurumsal kalıplara oturmadı. Sadece iç design konusunda başarılıyız. Kaporta ve çamurluk ve tampon, spoiler tuning konusunda standart oluşmadı. Merdiven altı hakim. Aftermarket ile
    Tüm bunlar, gerçekleri değiştirmez değerli kardeşim, bunlar farklı konular.

Aftermarket ile merdiven aldı farklı şeyler. Rieger tuning diyom onu inceleyin. Adamlar hazır tampon satıyor
    Bu da öyle, farklı bir konu malesef.

Sayfa 1/3 123 SonSon