Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Kış Lastiği Taktırmayan Bütün Araçlar Trafikten Men Edilecek

Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR
    Haber ve Bilgi Servisi
    Haberci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Edilen teşekkür: 278

Haber Bilgilendirme Kış Lastiği Taktırmayan Bütün Araçlar Trafikten Men Edilecek

Emniyet Genel Müdürlüğü, tüm illere bir emir yazısı gönderip kış lastiği denetimlerine başlanmasını istedi. Kış lastiği takmayan özel ve ticari bütün sürücülere, aracını yolun gerektirdiği şartlara uydurmadığı gerekçesiyle 77 lira para cezası verilecek. Araç kış lastiği takılana kadar trafikten men edilecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının ticari araçlara getirdiği kış lastiği zorunluluğunun yürürlüğe girmesinin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü de özel araçlarda kış lastiği denetimleri için tüm illere emir yazısı gönderdi. Yazıda, kış lastiği takmayan ya da aşınmış lastiklerle trafiğe çıkan sürücülerin, hem kendi hem de diğer vatandaşların hayatını tehlikeye attıkları belirtildi. Kış lastiği takmayan, bu nedenle karlı ve buzlu yolda kalarak trafiğin sıkışmasına yol açan sürücülere müsaade edilmemesini isteyen Genel Müdürlük, trafik polislerinden kış lastiği denetimlerine başlamalarını ve sonuçları kendilerine bildirmelerini talep etti.

CEZASI 77 LİRA

Kış lastiği takmayan sürücülere, aracını yolun gerektirdiği şartlara uydurmadığı gerekçesiyle 77 lira para cezası verilecek. Cezanın verileceği kanun maddesi, araç eksikliği giderilene kadar trafikten men edilmesini de öngörüyor.Polis, aşınmış lastiklerle de trafiğe çıkılmasına müsaade etmeyecek. Denetimlerde lastiklerin diş derinliğini ölçecek trafik polisleri, lastiğinin diş derinliği 3 milimetrenin altına düşün sürücüleri uyaracak. Lastiğin diş derinliği 1.6 milimetrenin altına düşerse sürücüye 77 lira para cezası uygulanacak, araç da lastikler yenilenene kadar trafikten men edilecek.

"ARABAM 4 ÇEKER"

Emniyet Genel Müdürlüğü, afiş ve bilgi notlarıyla da vatandaşları kış lastiği konusunda uyarıyor. Kış lastiği konusunda yanlış bilinen yargıların sıralandığı afişlerde, "Yaz lastiğim daha yeni dişleri de iyi durumda neden bir takım daha lastik alayım" diye düşünenlerin, 2 yılda bir lastiklerini değiştirmek zorunda kaldıklarını, yaz şartlarında yaz, kış şartlarında kış lastiği kullananların ise lastiklerini 4 yıl kullanabilecekleri belirtiliyor. Sadece öne kış lastiği takılmasının, karlı ve buzlu zeminlerde ani fren ve direksiyon hakimiyetinde sıkıntı yaşanmasına sebep olacağı vurgulanan afişlerde, "Benim arabam dört çeker. Kış lastiği benim için gereksiz" diye üşenen sürücülere de dört çeker araçlarda da kış lastiğinin gerekli olduğu uyarısı yapılıyor.

Kaynak
    FiatTR - PuntoTR - GrandePuntoTR - PuntoEvoTR - BravoTR Haber Servisi

www.grandepuntotr.com
    www.fiattr.com

KADİR ŞAHİN
    kdrrshnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 74

sadece ticarı araçlar için geçerli diye biliyodum demek bütün araçlara geçerli

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Alıntı Haberci Nickli Üyeden Alıntı
    Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının ticari araçlara getirdiği kış lastiği zorunluluğunun yürürlüğe girmesinin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü de özel araçlarda kış lastiği denetimleri için tüm illere emir yazısı gönderdi.
    Ticari - özel ayrımı yapılmadan bütün araçlara uygulayacakları belliydi.... Hayırlısı olsun........

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

nakte mi sıkışmışlar!!! madem yasa çıkartacaksın ilk çıkarttığında herkese eşit muamele yapacaksın. İlk ticarilere ertesi sene aa özel araçlarda karlı buzlu yollarda yazlık lastikler yüzünden trafiği aksatıyor ! hadi onlarda kışlık lastik taksın, sanki karda sadece ticari taşıtlar geziyor videolardan izliyoruz özel araç sürücülerinin yazlık lastikler yüzünden trafiği ne hale soktuğunu.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

kesinlikle mükemmel olmuş dün söve söve bir hal oldum adamın altında yazlık bile diyemeyeceğim lastikle yola çıkmış herkese kan kusturdu en son geri geri kaydı önümdekine bindirdi tafiğe göre arkadan vuran suçlu, ölürmüsün öldürürmüsün .. Lastiğin yoksa al alamıyorsan gücün yoksa binmeyeceksin kardeşim senin yüzünden kimseyi tehlikeye atmaya hakkın yok.

Kusura bakmayın dünden çok sinirliydim bunuda okuyunca biraz asabi oldum

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

benim asıl merak ettiğim;
    örnek veriyorum haftasonu hava güzel 15 derece oldu ama aylardan da ocak yani kış ayı,normal bir çevirmeye girdik ve aracım da kış lastiği yok diyelim.Bu durumda ben 77 tl ceza yiyeceğim ve kış lastiği takana kadar da aracım men mi olacak trafikten?Yoksa bu uygulama kar yağdığında veya havanın belli bir sıcaklık seviyesinin altına inildiğinde mi yapılacak?

gökhan gokan
    rohan4421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 81

Alıntı tolgaank88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    örnek veriyorum haftasonu hava güzel 15 derece oldu ama aylardan da ocak yani kış ayı,normal bir çevirmeye girdik ve aracım da kış lastiği yok diyelim.Bu durumda ben 77 tl ceza yiyeceğim ve kış lastiği takana kadar da aracım men mi olacak trafikten?Yoksa bu uygulama kar yağdığında veya havanın belli bir sıcaklık seviyesinin altına inildiğinde mi yapılacak?
    soru harika bende merak ettim şimdi nasıl olcak bu iş karsız buzsuz yolda ne diye aracımı sarsacak fazla yakacak bi lastik takayım ki
    Driven by the future

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

panpa kış lastiği normal şartlarda ekim ayının ortasından itibaren takılır, nisan ortasından itibaren de dökülür. scirocco için de geçerli bu

şaka bi yana polisler maalesef günlük hava sıcaklıklarına göre değil de mevsime göre kontrol edeceklerdir muhtemelen. sen tak kafan rahat olsun, zaten emniyet teşkilatı için sağlam gelir sağlayan sayılı kişilerden birisin, tak 4 lastik gitsin, öbür tarafa kim ne götürmüş

10. Bu mesajı için 2 kişi Punto_Can'ye teşekkür etti:

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Hocam sert bir kış geçireceğiz. O yüzden tahminlerime göre hava 15 dereceleri pek bulmayacak.

Bence de güzel uygulama. Maddi durumları yetersiz olanları da anlıyorum tabii 4 lastik kafadan 1000 lira bayılmak zor geliyor. Ama can sağlığı.. Dün ne Range Roverlar kaldı yollarda dümdüz lastiklerle.Köprü altına park edip yolun tuzlanmasını bekleyen yurttaşlar.. Biraz da sorumluluk işi. Allah'a şükür önlemimi aldım ve sağ salim eve getirebildim ailemi.

LG-D802 cihazımdan gönderildi
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Kanunda sadece ticari araçlar için geçerli olan bu kuralı, sadece ticari araçlar için denetleyip bu kanuna ters düşmekten ceza verebilirler.

Bu kanun çıktı çıkalı, bu tip asparagaz haberler yapılıp yapılıp duruyor.
    Hatta lastikçiler sitelerinde "KIŞ LASTİĞİ ZORUNLU" diye aldatmacalı bannerlar koyuyor. İtibar etmeyin. Kanunla sabit olmadan itibar etmeyin.Şimdilik bir sorun yok.
    Bir polis bu yüzden ceza kesmeye kalkarsa da, zincirim bagajda, HUSUSİ araçlar için, resmi gazetede yayınlanan bir zorunluluk da henüz yok diyin.

Karlı havalarda ZİNCİRİNİZİ yanınıza aldığınızdan emin olun o kadar. Zincir olmazsa ceza yiyebilirsiniz. Çünkü kanunda hususi araçların, gerektiği yerde takmak için zincir taşıma zorunluluğu var.
    Konu celenlee tarafından (09/12/2013 Saat 16:21 ) değiştirilmiştir.

mehmet şentürk
    henky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    16 nl
    Edilen teşekkür: 114

Hususi ticari veya ceza şu bu benı pek düşündürmüyo
    imkanım varsa alır 4 kış lastiği takar gezerım ,imkanım yoksa koyarım aracı garaja dursun.karda kışda sorumsuzca direksiyon başına geçip ne kendi canımı sıkarım nede başkasınınkini.insanlık hali,acil bi durumda da çağır taksiyi bak işine
    1.3 Mjet 95 hp Lounge Esp+S&S+Skydome+Karbeyaz

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı henky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hususi ticari veya ceza şu bu benı pek düşündürmüyo
    imkanım varsa alır 4 kış lastiği takar gezerım ,imkanım yoksa koyarım aracı garaja dursun.karda kışda sorumsuzca direksiyon başına geçip ne kendi canımı sıkarım nede başkasınınkini.insanlık hali,acil bi durumda da çağır taksiyi bak işine
    Aynen öyle, çok doğru dediniz.

Hatta 4 Kış Lastiği taktım diye, mecbur kalmadıkça, yine çıkmam dışarı.
    Sen paşa paşa gidiyorsun yolunda ama, dediğiniz gibi sorumsuz bir vatandaş tüm gününüzü mahvedebilir!

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Yerinde bir karar. Biz güvenliğimizi düşünüp kış lastiği takalım, eleman ne kendini düşünsün ne de sizi gelsin kaysın vursun aracınıza. Oldu !!!

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Kandirali sen takma 15 dereceyi bekle
    Diyelimki ocaktasin hava 15 derece sende haklisin kisliklarla gezilirmi hic cok yakar araci sarsar, ertesi gun kar yagiyor her yer dolmus acil isin cikti bindin aracina hoooop gittin bindirdin yolun ortasinda hem araca maddi zarar hem trafigi tikadin arka taraflarda ambulans bekliyor hadi bakalim buyur burdan yak hem yazdim hem oynadim

Sent from my iPhone 6GS

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

alican yıktın beni gece gece bu arada 4 oldum ben bu son hakkım girdiğim anda 1 yıl süre ile elvedaaa

mehmet abi ambulans bekler o takla atar kolun altta ezilir kangren öyle gidecen diye korktum allah korusun

işin şakası bi yana ben bu uygulamanın çok da mantıklı olduğu kanaatinde değilim.belkide kış lastiği takmadığım için öyle düşünüyorum.
    benim evim işyerime yürüme mesafesinde.17 aydır kullandığım aracımda 9000 km yi zor bulmuşum kaldı ki 3 ayda bir yakın mesafe şehir dışına gidip geldim.Yani sözün özü aracıma normal havada bile binmiyorum çok fazla.Durum böyle olunca da bana 1200-1500 tl masraf yapıp lastik almak taktırmak mantıklı gelmiyor.Yani lastik takıp kullanıyım desem bile kullanabilecek gidecek yerim yok
    acil bir durum mu oldu atlarım taksi ile giderim yada yola çıktım kar mı yağdı çekerim hemen sağa atlarım otobüs ile devam ederim.hem maddi olarak hemde taktırma lastik saklama her mevsim geçişinde sök çıkar derdinden kurtulurum.
    ayrıca kış lastiği iyidir güzeldir faydalıdır ama tam anlamıyla kurtarıcıda değil.misal cumartesi günü yağan karda diğer aracımızla geçen sene aldığımız michelin marka kar lastikleri ile eve ulaşamadık,anacaddeden sokağa giremedik ne oldu anacaddeye bıraktık.yani arasokaktaki kar anacadde de olsa bizim kış lastikleri hiçbir işe yaramayacaktı.
    tabi bu işten canı yanan insanlarıda düşünmek lazım,ancak bu şekilde benim dediğim gibi bir olayda bana ceza yazılırsa bu canı yanan insanların canının yanmasını engellemez bütün insanlara ağır yükler getirir.
    Sen bunu yasak hale getirirsin ancak buna rağmen bu kurala uymayan insan yola çıkar,kazaya yada trafiği aksatacak şeylere sebep olursa o zaman ne yapıyorsan yap,ver en ağır cezayı.ama ufacık bir kar yağdığında veya hava durumunda sıcaklığı kontrol edip aracının ona göre çıkarıp çıkarmayan bilinçli insanlara da normal koşullarda ceza kesersen o olmaz.
    Konu tolgaank88 tarafından (10/12/2013 Saat 00:32 ) değiştirilmiştir.

20. Bu mesajı için 2 kişi tolgaank88'ye teşekkür etti:

emre aktan
    emreaktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 47

benim araçtaki continentaller fabrika çıkışı 4 mevsim herhalde ve dişleride ii durumda zincir taksam olmazmı şimdi nerden bulayım 1000 tl tam kişin ortasında

İsmail Fatih Alkan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. atlatma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    78AK292
    Edilen teşekkür: 90

Standart Aman ne kadar da bizi düşünürlermişşşşş

Alıntı Haberci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Emniyet Genel Müdürlüğü, tüm illere bir emir yazısı gönderip kış lastiği denetimlerine başlanmasını istedi. Kış lastiği takmayan özel ve ticari bütün sürücülere, aracını yolun gerektirdiği şartlara uydurmadığı gerekçesiyle 77 lira para cezası verilecek. Araç kış lastiği takılana kadar trafikten men edilecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının ticari araçlara getirdiği kış lastiği zorunluluğunun yürürlüğe girmesinin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü de özel araçlarda kış lastiği denetimleri için tüm illere emir yazısı gönderdi. Yazıda, kış lastiği takmayan ya da aşınmış lastiklerle trafiğe çıkan sürücülerin, hem kendi hem de diğer vatandaşların hayatını tehlikeye attıkları belirtildi. Kış lastiği takmayan, bu nedenle karlı ve buzlu yolda kalarak trafiğin sıkışmasına yol açan sürücülere müsaade edilmemesini isteyen Genel Müdürlük, trafik polislerinden kış lastiği denetimlerine başlamalarını ve sonuçları kendilerine bildirmelerini talep etti.

CEZASI 77 LİRA

Kış lastiği takmayan sürücülere, aracını yolun gerektirdiği şartlara uydurmadığı gerekçesiyle 77 lira para cezası verilecek. Cezanın verileceği kanun maddesi, araç eksikliği giderilene kadar trafikten men edilmesini de öngörüyor.Polis, aşınmış lastiklerle de trafiğe çıkılmasına müsaade etmeyecek. Denetimlerde lastiklerin diş derinliğini ölçecek trafik polisleri, lastiğinin diş derinliği 3 milimetrenin altına düşün sürücüleri uyaracak. Lastiğin diş derinliği 1.6 milimetrenin altına düşerse sürücüye 77 lira para cezası uygulanacak, araç da lastikler yenilenene kadar trafikten men edilecek.

"ARABAM 4 ÇEKER"

Emniyet Genel Müdürlüğü, afiş ve bilgi notlarıyla da vatandaşları kış lastiği konusunda uyarıyor. Kış lastiği konusunda yanlış bilinen yargıların sıralandığı afişlerde, "Yaz lastiğim daha yeni dişleri de iyi durumda neden bir takım daha lastik alayım" diye düşünenlerin, 2 yılda bir lastiklerini değiştirmek zorunda kaldıklarını, yaz şartlarında yaz, kış şartlarında kış lastiği kullananların ise lastiklerini 4 yıl kullanabilecekleri belirtiliyor. Sadece öne kış lastiği takılmasının, karlı ve buzlu zeminlerde ani fren ve direksiyon hakimiyetinde sıkıntı yaşanmasına sebep olacağı vurgulanan afişlerde, "Benim arabam dört çeker. Kış lastiği benim için gereksiz" diye üşenen sürücülere de dört çeker araçlarda da kış lastiğinin gerekli olduğu uyarısı yapılıyor.

Kaynak
    O Emniyet Genel müdürlüğü acaba düşünürmü ki bazı araç sahipleri fiyatlarının delirmesi yüzünden ZORUNLU TRAFİK SİGORTASINI DAHİ yaptıramadıklarını, yakıt fiyatlarının akıl almaz seviyeye geldiğini senelerdir araçlarına senede 1 yada 2 kere full yakıt alabildiklerini, ama kendi bindiği makam arabasının 100 km de 25 litre yaktığını, işlerinin üzümü yemek değil bağcıyı dövmek olduğunu, bulunduğum şehirde valilik makamına tahsisli 1 adet S350L ve 1 adet 535İL bulunduğunu, resmi plakalı standart fiyatı 93 ile 135 milyar arası olan station vagon Volvo V60 bulunduğunu, işlerine gelen yerde uygulama yapıp ceza yazan ama aynı hatayı komiserinden memuruna hepsinin yaptığını, benim arabama takamadığım kış lastiği yüzünden o arabayı TRAFİKTEN MEN ETMEYİ HİZMET SAYAR BİZ VATANDAŞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ DİYEBİLİRLER ne yapalım bizim kaderimiz bu.

ferhat sasmaz
    turboferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 56

Alıntı atlatma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O Emniyet Genel müdürlüğü acaba düşünürmü ki bazı araç sahipleri fiyatlarının delirmesi yüzünden ZORUNLU TRAFİK SİGORTASINI DAHİ yaptıramadıklarını, yakıt fiyatlarının akıl almaz seviyeye geldiğini senelerdir araçlarına senede 1 yada 2 kere full yakıt alabildiklerini, ama kendi bindiği makam arabasının 100 km de 25 litre yaktığını, işlerinin üzümü yemek değil bağcıyı dövmek olduğunu, bulunduğum şehirde valilik makamına tahsisli 1 adet S350L ve 1 adet 535İL bulunduğunu, resmi plakalı standart fiyatı 93 ile 135 milyar arası olan station vagon Volvo V60 bulunduğunu, işlerine gelen yerde uygulama yapıp ceza yazan ama aynı hatayı komiserinden memuruna hepsinin yaptığını, benim arabama takamadığım kış lastiği yüzünden o arabayı TRAFİKTEN MEN ETMEYİ HİZMET SAYAR BİZ VATANDAŞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ DİYEBİLİRLER ne yapalım bizim kaderimiz bu.

Tamamen katılyorum artı olarak , kadıkoy acıbademde bırakın karı kuru havada kaza yapmadan arac kullanmanın mumkunatı yok.. o kadar cok bozuk ve cokuk yol var kı sokaklarda araba kullanmak akrobası yapma seklınde oluyor dolayısıyla karsı serıt duzgun dıye uzerınıze gelen taksıcıler, mınıbusculer artı bazı suruculer... zaten her sanıyemız kaza ıhtımalıyle gecıyo. Helekı mınıbusculerı silkelemek lazım bıraz (ıstısnalar harıc) nedır arkadasım o Magirus otokar hastalıgı? adamlarad kultur halıne gelmıs ılla magirus alacak hırıl hırıl egzos sesını duyuracak herkese , bunlara bı standart getırılmelı bıktım sabahın altısında bu herıflerın egzos seslerını duymaktan, adam bılerek yapıyo. Buna bı standart getırebılırler elın 4251 volvo tırı 25 ton yük çekerken yemın edıyorum bu kadar ses cıkarmıyor.. Cevre duyarlılıgı acısından bı uyum getır desıbel olayına.. sımdılerde cekıcı moda olmus.. acıbadem caddesınde aman sakın araba parketmeyın anında gıder... trafıge hıcbır zararı olmayan park halındekı aracı cek hooopp 150 tl.. O aracı cekerken sen daha cok ısgal edıyosun trafıgı ınsanlar parayı kolay mı kazanıyolar ? otobus duragına ıtfaıye musluguna yaya serıdıne bırakanı cek tamam ama dıgerlerınden ne ıstersın , ıkıncı serıdın hıcbır turlu ısleyemeyecegı bır yolda arac cekmenın mantıgı tamamen devlete nakıt amaclıdır.. bu kadar olmaz , fakırlık sınırının 3400 tl oldugu bı ulkede aracı ayda ortalama ıkı defa cekılen vatandas ne yapsın.. aradakı orantıyı nasıl acıklarlar? Sen bırak adamın lastıgıne ceza yazmak ıcın polısı nobete koymayı once yaya gecıtlerıne polıs koy da bır gor yayalara yol vermeyen suruculeri.. bu ulkede kıs lastıgı kullanmadıgından dolayı olusan olumlı kazalardan daha fazla yaya gecıtlerınden gecerken olenlerın sayısı... Bırakın bu ısleri, bulmussunuz ısın kolayını nasıl durterım vatandası... Hadı bakalım nereye kadar...

Epey doluymusum yaa daha yazarımda sonu gelmez...

24. Bu mesajı için 3 kişi turboferhat'ye teşekkür etti:

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Kış lastiği takmak ile yol problemlerinin, devlet erkanlarının kullandığı makam araçlarının, benzin ve sigorta fiyatları ile ne alakası var ?? Bu nasıl bir sığ düşünce. Sen bunu devletin yararına takmıyorsun aracına. Kar lastiği şart oğlu şart. Bunu neden idrak edemiyorsunuz anlamak güç. Gerçi her fikre 1-2 muhalefet mutlaka çıkar.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ferhat sasmaz
    turboferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 56

Özür dilerim , şart değil demek istemedik.. Sadece öncelikli yapılması gereken o kadar çok şey var ki.. Bu biraz işin kolayı gibi... Olmayan bir yolda kar lastiği takmaya mecbur bırakmak ne derece akil?

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon