Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Kış lastiği seçimi

yılmaz yüksel
    enigmaa37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 2

Standart Kış lastiği seçimi

Continental ContiWinterContact TS850 testlerde hep üstlerde fakat michelin alphin4 veya goodyear ug8 kadar tercih edilmiyor sanırım. Conti için 150tl fiyat verdıler aldığım siz kış lastiği olarak hangisini önerirsiniz?

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Bridgestone LM20 Blizzak kullanıyorum, sürekli kışın uzun yol gidiyorum, ıslak zemin performansı çok kötü ama karda güzel. Bir dahaki sefere 185 yerine 175 taban düşünüyorum, yolu daha iyi tutacağı düşüncesindeyim.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Recep Seven
    recepseven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 49

kumho kullandım memnunum bir araştırın derim..
    ...Hız Felaket Değil, Kabiliyettir...

kadir özkan
    brembo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 59

Standart Ynt: Kış lastiği seçimi

Lassa ve brigestone ıslak zeminde kötü ama karda keci oluyo mıchelin makam aracımızda var tavsiye ederim ıslakta ve karta cok iyi ancak kuru zeminde kötü continantalde yine jeepte var oda güzel ancak yakıt 14 lerden 16.5lere kadar cıktı öyle diyim

m c
    benkimya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 11

michelin alpin a4 185 65 15 kullanıyorum, ıslak zemin ve karda çok güzel, kuru zeminde sesli oluyor ama yapacak bişey yok. Ama kışın kullanımından büyük keyif alıyorum, bayır aşağı inerken ani fren yapıyorum ıslak zeminde abs bile devreye girmiyor, o kadar iyi yol tutuşu var.

sercan demir
    RLD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Kış lastiği için Fiat servisi anlaşması olan Pirelli marka 195.55.16 87HW210 sotto zero Serie 3 için 250TL/ adet fiyat verdi. Kalite ve fiyat açısından tavsiye eder misiniz.

Omer Gurgel
    omergrg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

Nokian 185/60 R15 88T XL Nokian WR D3 Kış Lastiği tavsiye edermisiniz. 155tl fiyatı var.

Oğuzhan Mungan
    Ozzy3327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 63

Alıntı RLD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kış lastiği için Fiat servisi anlaşması olan Pirelli marka 195.55.16 87HW210 sotto zero Serie 3 için 250TL/ adet fiyat verdi. Kalite ve fiyat açısından tavsiye eder misiniz.
    Bence sotto zero kış lastiğinin en iyisidir,sonra goodyear ug8 gelir

ihsan gökalp
    kovboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

bencede pırellı serıe 3 veya nokıan.şu an nokıanın yaz lastiğini kullanıyorum.mükemmel yol tutuş ve yumuşaklık.aracımın yakıt tüketimini artırdı o derece yolu sarıyor.kış için pırellı serıe 3 aldım kullanmadım.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Kış lastikleri arasında fiyat farkı kadar kalite farkı yok maalesef.Dolayısıyla Lassa, Kumho-Marshal vb üretimler de rahatça tercih edilebilir.Zaten kışın çok daha dikkatli ve yavaş araç kullanmamız gerekmekte.Bu şekilde kullanırken bile mütevazi bir markanın kış lastiğinin yol tutuşu bitmişse emin olun en iyi kış lastiğinin yola tutunması da kaybolur...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sencer deniz
    tirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 35

Goodyear Ultragrip 8 205 55 16 215 TL + sökme takma ve balans + 50TL lik kupon aldım. n11.com dan.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Geçen sene kışa girerken starmax almıştım. Yazın değiştirmedim hala kullanıyorum 4 mevsim gibi. Kar performansı oldukça güzel kuru zeminde de asfalt düzgünse ses yok pıtırlı asfaltta da normal lastik kadar sesi var. Lastiklerde biraz aşınma var ama arkalar nerdeyse aldığım günkü gibi önler ise sanırım sert araç kullanımı ve yazın normal lastikleri takmadığımdan aşınma fazla.

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Goodyear ultragrip 7 kullanıcısı olarak goodyearı tavsiye ederim

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Az km yol yapanlar için, "kışlık lastiğin yazın daha fazla aşınması"' olayı problem teşkil etmez.
    Zaten benim gibi az km yapanlar, yani 5yılda 50BIN km gibi, lastiği kilometresinden ziyade, yaşından ötürü değiştiriyor. Bu şekilde olunca yaz kış, kış lastiği kullanmanın bir sakıncasını görmüyorum.

Kimileri fren noktasında yazın problem olacağını söylüyor. Ancak bunu yetkili bir üreticiden duymadık. Söylenen dezavantajlar hepi topu 2tane:
    1- Kuru asfaltta, diğer lastiklere göre daha fazla aşınması
    2- Vakumlu/ Bol kesikli olduğu için daha fazla ses yapması.

Bu iki durum rahatsız etmediği sürece, kış lastiği 4 mevsim kullanılmasında sakınca görmüyorum, ki bunu üretenler de görmüyor.

Nokian WR3'ün yazın gayet sessiz olduğu yorumlarını okumuştum. Yaz kış kullananlar memnun. Ama ben Petlas buldum uygun fiyata bakalım ne olacak, önce kış performansına, ardından da bahar ve yaz performansına bakcaz..

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Standart Re: Kış lastiği seçimi

Lassa snoways era 2 kullaniyorum. Gecen sene 195 65 15 i 125 tl ye almistim... cok memnunum...
    Sent from my GT-I9500 using 2

ismail gülünay
    ismailglny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

eğer hem ucuz olsun hem işimi görsün derseniz, hankook tavsiye ederim. geçen yıl kullandım. inip çıkmadığım yokuş kalmadı üstelik arabayı resmen bir kar yığınının içinden çıkardım. en ufak zorlamadı.( lastikleri eski arabam peugeot ile kullanmıştım)
    I love My Leon 1.2 tsi

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az km yol yapanlar için, "kışlık lastiğin yazın daha fazla aşınması"' olayı problem teşkil etmez.
    Zaten benim gibi az km yapanlar, yani 5yılda 50BIN km gibi, lastiği kilometresinden ziyade, yaşından ötürü değiştiriyor. Bu şekilde olunca yaz kış, kış lastiği kullanmanın bir sakıncasını görmüyorum.

Kimileri fren noktasında yazın problem olacağını söylüyor. Ancak bunu yetkili bir üreticiden duymadık. Söylenen dezavantajlar hepi topu 2tane:
    1- Kuru asfaltta, diğer lastiklere göre daha fazla aşınması
    2- Vakumlu/ Bol kesikli olduğu için daha fazla ses yapması.

Bu iki durum rahatsız etmediği sürece, kış lastiği 4 mevsim kullanılmasında sakınca görmüyorum, ki bunu üretenler de görmüyor.

Nokian WR3'ün yazın gayet sessiz olduğu yorumlarını okumuştum. Yaz kış kullananlar memnun. Ama ben Petlas buldum uygun fiyata bakalım ne olacak, önce kış performansına, ardından da bahar ve yaz performansına bakcaz..
    Starmaxxta yazın fren performansında bir anormallik hissetmedim hiç. Frene basttım mı araç gayet sert ve stabil bir şekilde duruyor. Tabi 2 aracı aynı anda kullanıp fren testi de yapmadığımı belirteyim. Ses olarak da asfalta bağlı olarak ses artıyor ancak daha önce kullandığım 4 mevsim lastiklere göre çok da anormal gelmiyor. Benim için lastik 45 50 bin km yaptı mı yeter. zaten 4 seneye tekabül eder ve lastiği değiştiririm. kullandığım araçtan çok bir performans beklemediğim için lastiğin de performans lastiği olup olmaması da önemli değil kaldı ki lassa atracta lastikten yol tutuşu çok çok iyi. Atracta kalkışta zemin biraz ıslaksa çok patinaj çekiyor ana kışlık starmax ta böyle bir durum yok pati çektirmek için gaza yüklenme durumunda kalıyorum.

hasan al
    yenievocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 33

goodyear ug8 ini çıktığında aldım ve pişman değilim (185 65 15).üstelik bu lastikleri erzurum gibi soğuk ve buzlu yerlerde kullandım.üzerindeki çivi yerlerine çivi takmama bile gerek kalmadı.pişman olmazsınız. sadece kuru ve sıcak zeminlerde 100 km yi geçince hafif ses artması oluyor...

ibrahim ibrahim
    ibooovn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

dayton kullandim bulgaristanda iyidi sorun yoktu ve simdikiler good year tank gibi gidiyor araÇ

Selcuk Demiray
    tarrega - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 15

Alıntı omergrg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nokian 185/60 R15 88T XL Nokian WR D3 Kış Lastiği tavsiye edermisiniz. 155tl fiyatı var.
    Ben bundan aldım,tam da aynı fiyata, ilk defa bu kış kullanacağım. Bu markayı geçen kış bir arkadaşım kullandı ve çok memnun kaldığını söyledi. Göreceğiz bakalım.

Sayfa 1/2 12 SonSon