Sayfa 1/11 12345 ... SonSon
219 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Evo'sunda Goodyear GT3 Lastik olanlar DİKKAT !

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Dikkat Evo'sunda Goodyear GT3 Lastik olanlar DİKKAT !

4 ay önce sıfır km olarak aldığımız 2011 model Punto Evo Dynamic aracımızın üzerinden Goodyear GT3 lastikler çıkmıştı,bugün şanssızlık bu ya arka lastik kaldırıma denk gelince yarıldı,zaten aracın ön cam değişimi için Fırat Oto ya bugün gitmesi gerekiyordu ve aracı bugün servise bıraktık,hazır sevisteyken karter koruma plastiği takılmasını ve ücreti mukabilinde lastiğin yenilenmesini istedim.
    Buraya kadar herşey normal gitti ve aracı yarın sabah 09.00 da teslim edeceklerini,muhafazanın işçilik dahil 100 lira,lastiğinde 150 lira olduğunu söylediler bende kabul ettim...
    Şimdi sıkı durun,servisten bana gelen bir telefonla şok oldum,Goodyear GT3 lastikleri üretimden kalmış ve piyasada kimsenin stoğunda yokmuş,başka marka aynı ebat lastik takmayı teklif ettiler,desen yapısı uygun olmayan lastiklerin muayenede ağır kusur sayıldığını ve aracın yol tutuşunu bozduğunu söylediğimde stepnedekini alaşım janta takalım yeni lastiği stepneye alalım dediler,başka çare olmadığından stepnedekini alaşım janta takmalarını ancak yeni lastiğin stepneye takılmamasını istedim.
    Aracın garanti belgesinde lastik markası olarak Michelin yazıyordu ve araç bize Goodyear lastiklerle teslim edilmişti,bunu Fiat'a bildirmiştim ve kayıtlarda bu var,bugün tekrar aradım müşteri hizmetlerini ve şikayetimi söyledim,üretimden kalkan bir lastik modelini sıfır km aracıma takıp bana satıyorsunuz,lastik yarılıyor ve ben yedeğini bulamıyorum,3 lastik başka 1 tanesi başka kullanmak istemiyorum,ya bana 5 adet michelin lastik vererek değiştireceksiniz veya Goodyear GT3 bulup takacaksınız dedim,şikayetimi kayda aldılar en kısa zamanda geri döneceklerini söylediler.
    Şayet mağduriyetimi gidermezlerse yasal yollardan haklarımı arayacağımı bildirdim...
    Siz siz olun aracınızda GT3 lastik takılıysa patlatmayın,yardırmayın çünkü yedeği stoklarda yok,üretimden kalkalı hayli zaman olmuş,İstanbul'daki Goodyear anabayilerinde bile yok bu lastik...
    Üretimden kalkan bir lastik modelini 2011 model aracına takarak ülkemize gönderen Fiat İtalya'yı ve bu aracı bize satan Fiat Türkiye'yi kınıyorum...

33.hafta 2010 üretimi bu lastikler...
    Konu USTA tarafından (04/04/2011 Saat 18:34 ) değiştirilmiştir. Sebep: fotoğraf eklendi

2. Bu mesajı için 16 kişi USTA'ye teşekkür etti:

Fuat Yurtseven
    tmac_fuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 102

Geçmiş olsun abi, benim şansıma Michelin geldi, umarım sorununuz çözülür.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

turker tosun
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    16 jht 38
    Edilen teşekkür: 288

Alıntı *USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 ay önce sıfır km olarak aldığımız 2011 model Punto Evo Dynamic aracımızın üzerinden Goodyear GT3 lastikler çıkmıştı,bugün şanssızlık bu ya arka lastik kaldırıma denk gelince yarıldı,zaten aracın ön cam değişimi için Fırat Oto ya bugün gitmesi gerekiyordu ve aracı bugün servise bıraktık,hazır sevisteyken karter koruma plastiği takılmasını ve ücreti mukabilinde lastiğin yenilenmesini istedim.
    Buraya kadar herşey normal gitti ve aracı yarın sabah 09.00 da teslim edeceklerini,muhafazanın işçilik dahil 100 lira,lastiğinde 150 lira olduğunu söylediler bende kabul ettim...
    Şimdi sıkı durun,servisten bana gelen bir telefonla şok oldum,Goodyear GT3 lastikleri üretimden kalmış ve piyasada kimsenin stoğunda yokmuş,başka marka aynı ebat lastik takmayı teklif ettiler,desen yapısı uygun olmayan lastiklerin muayenede ağır kusur sayıldığını ve aracın yol tutuşunu bozduğunu söylediğimde stepnedekini alaşım janta takalım yeni lastiği stepneye alalım dediler,başka çare olmadığından stepnedekini alaşım janta takmalarını ancak yeni lastiğin stepneye takılmamasını istedim.
    Aracın garanti belgesinde lastik markası olarak Michelin yazıyordu ve araç bize Goodyear lastiklerle teslim edilmişti,bunu Fiat'a bildirmiştim ve kayıtlarda bu var,bugün tekrar aradım müşteri hizmetlerini ve şikayetimi söyledim,üretimden kalkan bir lastik modelini sıfır km aracıma takıp bana satıyorsunuz,lastik yarılıyor ve ben yedeğini bulamıyorum,3 lastik başka 1 tanesi başka kullanmak istemiyorum,ya bana 5 adet michelin lastik vererek değiştireceksiniz veya Goodyear GT3 bulup takacaksınız dedim,şikayetimi kayda aldılar en kısa zamanda geri döneceklerini söylediler.
    Şayet mağduriyetimi gidermezlerse yasal yollardan haklarımı arayacağımı bildirdim...
    Siz siz olun aracınızda GT3 lastik takılıysa patlatmayın,yardırmayın çünkü yedeği stoklarda yok,üretimden kalkalı hayli zaman olmuş,İstanbul'daki Goodyear anabayilerinde bile yok bu lastik...
    Üretimden kalkan bir lastik modelini 2011 model aracına takarak ülkemize gönderen Fiat İtalya'yı ve bu aracı bize satan Fiat Türkiye'yi kınıyorum...
    bendede aynı lastık var Mustafa abı ya nasıl bır ıs bu ya bızı bılıncsız tuketıcı sanıyorlar bunlar galıba

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Lastiklerim bridgestone ama bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Aklımızın bi köşesinde bulunması iyi oldu. Geçmiş olsun.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

bu fiat daha çok yer biz Türkleri..

Ozgur Symnoglu
    ozgurse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 64

Benim aracın lastikleride GT3...Hepsiburada'da olduğunu görmüştüm bir ara..Az önce tekrar baktım ama GOODYEAR 185/70 R14 88T GT3 olan modeli var. Bu lastikte zaten bizim aracımıza uymaz

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Fiat adına bir skandal bu,üretimden kalkmış,stoklarda bulunmayan,Polonya malı Goodyear GT3 lastiklerini 35.000 liraya sattıkları Evo'lara takıp Türk Tüketicisine satıyorlar...
    Birde sıkılmadan garanti belgesine Michelin lastik kullanılmıştır diye not düşüyorlar,bu değişik marka yazma işini yasal haklarımızı arayamayalım diyemi yapıyorlar anlamadım...
    Yarın aracı stepnesiz bir şekilde teslim alacağım,Fiat müşteri hizmetleri sorunu çözene kadar yeni lastik takmam araca ve yasal hakkımı sonuna kadar ararım...

Ozgur Symnoglu
    ozgurse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 64

Banada garanti belgesi vermemişlerdi..Bayinin müşteri hizmet yetkilisinden ısrarlı taleplerim doğrultusunda garanti belgesini gönderdiler. Ancak benim garanti belgesinde de lastik markası "Vartov" yazıyor..Ne demekse

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

sağ arka lastik yolda giderken sert bir çukurda yarıldı GoodYear lastik ve tamir yapan tanıdığa gittik stepnedeki lastiği normal janta taktılar , sıfırı ellerinde olmadığı için az km yapmış 2. el GT3 lastiği stepneye taktılar.Lastiklerden memnunum ama fiat ın yaptığı bu büyük rezalet sen kalk üretimde kalkacak lastiği sıfır arabaya tak , ne yani şimdi 2 si patlasa başka yerde bulunmucak 1 takım lastikmi alıcaz muayneden geçsin diye..
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

Samet Korkmaz
    bozo114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 34

ayıptır ya, tüketici memnuniyeti diye birşey var. geçmiş olsun

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı EvoKoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağ arka lastik yolda giderken sert bir çukurda yarıldı GoodYear lastik ve tamir yapan tanıdığa gittik stepnedeki lastiği normal janta taktılar , sıfırı ellerinde olmadığı için az km yapmış 2. el GT3 lastiği stepneye taktılar.Lastiklerden memnunum ama fiat ın yaptığı bu büyük rezalet sen kalk üretimde kalkacak lastiği sıfır arabaya tak , ne yani şimdi 2 si patlasa başka yerde bulunmucak 1 takım lastikmi alıcaz muayneden geçsin diye..
    Maalesef öyle kardeşim,1 takım yeni lastik alıp muayeneye götüreceksin aracını...

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

büyük geçmiş olsun abi..
    TSİ Jetta.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

abi geçmiş olsun lastiğin üretim tarihi ne baktınmı? Böyle saçmalık olmaz orjinal ekipman lastiği çünkü ve piyasada olması lazım aramak işlerine gelmemiş olabilir

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mobidik 64
    mobidik64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 18

valla aynıları bendede var benim işlerdeki aksilikler bu aralar bir ara bir film vardı sırayla ölenler adını hatırlayamadın ona döndü inşallah bu lastikler problem çıkarmaz benim araç italyadan 2 gün önce gelmişti demekki hala takıyorlar...

kunt ozveren
    Fiat 500X Multiair Turbo Mr.Freeze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 277

Geçmiş olsun.Benim arabanın lastikleri continental çıktı.
    Citroen C3 1.4 VTİ BMP

drive italian , kiss french

SERDAR ERKEK
    serkek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 23

mustafa abi geçmiş olsun, bende de bu gt3 lastiklerinden var. ama tek fark benim garanti belgesinde de goodyear yazıyor. hep birlikte hareket edelim bence )

hamit kılınçarslan
    evoero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 4

anaaaa.. Bendede bu lastik var.. ne yapıcam?

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi geçmiş olsun lastiğin üretim tarihi ne baktınmı? Böyle saçmalık olmaz orjinal ekipman lastiği çünkü ve piyasada olması lazım aramak işlerine gelmemiş olabilir
    Goodyear ana bayilerinden vatan lastik'i aradım,bu lastiğin artık üretilmediğini ve stoklarda bulunmadığını söylediler,Polonya'da üretmiyormuş artık bu lastikleri.
    Demekki ellerinde son kalan malları ucuza kapatıp bize kakaladılar...

fikret gümüş
    fiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55
    Edilen teşekkür: 447

Standart geçmiş olsun

usta merhaba.geçmiş olsun arabacılıkta olur .olmaması gereken lastiğin olmaması gibi saçma sapan işler ama burada oluyor malesef yazık!!

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/11 12345 ... SonSon