Sayfa 2/11 İlkİlk 123456 ... SonSon
219 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Evo'sunda Goodyear GT3 Lastik olanlar DİKKAT !

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Alıntı *USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Goodyear ana bayilerinden vatan lastik'i aradım,bu lastiğin artık üretilmediğini ve stoklarda bulunmadığını söylediler,Polonya'da üretmiyormuş artık bu lastikleri.
    Demekki ellerinde son kalan malları ucuza kapatıp bize kakaladılar...
    Evet good year bizde satıyoruz ama Gt3 yok genelde brigestone kullanıyor servisler bazen baska markalar çıkabiliyor

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet good year bizde satıyoruz ama Gt3 yok genelde brigestone kullanıyor servisler bazen baska markalar çıkabiliyor
    Fırat Oto servis deki arkadaşta Bridgestone takmayı önerdi,stepneye onu takalım ondakini alaşım janta alalım dedi kabul etmedim,orjinal stepne lastiğini alaşım janta taktırıp stepneyi boş bırakırım,Fiat'ın tavrına göre bu iş mahkemeye gider veya iyilikle çözülür...

Murat Gürakan
    varmı denemek isteyen :) Murat Gürakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 354

Muayeneden geçmiyor diye bişi yok. Benim kışlıklarımda önler Hankook V desenli, arkalar micheline ve deseni ap ayrı. Hiç kusur bulmadılar lastikle ilgili. O sebeple içinizi ferah tutun. tek çift te alsanız olur ki tabi gene oda kötü birşey.

yasin duzenli
    SeaMaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 TN 6268
    Edilen teşekkür: 54

benimkiler continental eco contact 3, kaç çeşit lastik takıyor bu fiat

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Murat Gürakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muayeneden geçmiyor diye bişi yok. Benim kışlıklarımda önler Hankook V desenli, arkalar micheline ve deseni ap ayrı. Hiç kusur bulmadılar lastikle ilgili. O sebeple içinizi ferah tutun. tek çift te alsanız olur ki tabi gene oda kötü birşey.
    4 aylık daha 3000 km deki aracıma değişik lastik takmak zorundamıyım ?
    4 lastiğin aynı desende olmasının sürüş emniyeti açısından önemini bilecek kadar tecrübe sahibiyim.Yıllardır araç alıp satarım ilk defa bir sıfır aracın lastiğinin üretiminin durduğunu görüyorum.
    Muayeneden geçsin veya geçmesin benim gözümde Fiat sınıfta kalmıştır,bakın yukarda arkadaş ne yazmış,2 gün önce aldığı aracında bu GT3 lerden takılıymış,hem piyasada bulunmuyor hemde bize bu lastiklerle araç satıyorlar,Türk halkı enayimi bunların gözünde...?

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erhan Aslan
    aslanerh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 67

Stokları tüketmek için bir tedarikçisinin parçası kalmayabilir, ama Fiat doğru dürüst bir şirket olduğunu düşünüyorsa bence servise başvuran ve bir tekeri değiştirmek zorunda kalan müşterilerinin araçlarındaki mevcut tekerleklerin hepsini değiştirmek zorundadır. Yine de konunun Fiat ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.

Ülkemizde herşey böyle değil midir, sanki ülke yöneticileri herşeyi doğru dürüst yapıyor da, ülkenin bankaları, Türk Telekom gibi yabancı ortaklı şirketleri tüketicileri traji komik ve hikayeden sözleşmelerle soymuyormuş da, herşey normalmiş gibiymiş de, Fiat'ın bu uygulaması mı bizi enayi yerine sokuyor?

Bu gibi saçmalıklardan ticari şirketler yasalarla sınırlandırılmalı, şu anki götür götürebildiğini mantığı olmamalı... Ne yazık ki yakın zamanda bence bu gibi saçmalıkların düzeleceği yok. Avrupa ile karşılaştırma yapsak en utanılacak ülkelerden biriyiz aslında, özellikle şirketlerin bu yasal boşluklardan yararlanması gibi... Sonuçta akıl var mantık var, nasıl enayi yerine konulduğumuz ortada değil mi? Neden bu kadar enayi yerine konuluyoruz? Cevap; çünkü hakkımızı aramadığımız için enayi yerine konulmayı hak ediyoruz.

Alıntı *USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 aylık daha 3000 km deki aracıma değişik lastik takmak zorundamıyım ?
    4 lastiğin aynı desende olmasının sürüş emniyeti açısından önemini bilecek kadar tecrübe sahibiyim.Yıllardır araç alıp satarım ilk defa bir sıfır aracın lastiğinin üretiminin durduğunu görüyorum.
    Muayeneden geçsin veya geçmesin benim gözümde Fiat sınıfta kalmıştır,bakın yukarda arkadaş ne yazmış,2 gün önce aldığı aracında bu GT3 lerden takılıymış,hem piyasada bulunmuyor hemde bize bu lastiklerle araç satıyorlar,Türk halkı enayimi bunların gözünde...?

ersan balkan
    OPTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 35

Arkadaşlar birşey soracağım. Banada garanti belgesi vermediler. Aldığım bayi faturanın garanti yerine geçeceğini söyledi. Sizce bu ilerde bir sorun olurmu?
    Garanti belgesi almak için müşteri hizmetlerini aramalımıyım?

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı aslanerh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stokları tüketmek için bir tedarikçisinin parçası kalmayabilir, ama Fiat doğru dürüst bir şirket olduğunu düşünüyorsa bence servise başvuran ve bir tekeri değiştirmek zorunda kalan müşterilerinin araçlarındaki mevcut tekerleklerin hepsini değiştirmek zorundadır. Yine de konunun Fiat ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.

Ülkemizde herşey böyle değil midir, sanki ülke yöneticileri herşeyi doğru dürüst yapıyor da, ülkenin bankaları, Türk Telekom gibi yabancı ortaklı şirketleri tüketicileri traji komik ve hikayeden sözleşmelerle soymuyormuş da, herşey normalmiş gibiymiş de, Fiat'ın bu uygulaması mı bizi enayi yerine sokuyor?

Bu gibi saçmalıklardan ticari şirketler yasalarla sınırlandırılmalı, şu anki götür götürebildiğini mantığı olmamalı... Ne yazık ki yakın zamanda bence bu gibi saçmalıkların düzeleceği yok. Avrupa ile karşılaştırma yapsak en utanılacak ülkelerden biriyiz aslında, özellikle şirketlerin bu yasal boşluklardan yararlanması gibi... Sonuçta akıl var mantık var, nasıl enayi yerine konulduğumuz ortada değil mi? Neden bu kadar enayi yerine konuluyoruz? Cevap; çünkü hakkımızı aramadığımız için enayi yerine konulmayı hak ediyoruz.
    Hükümeti ben seçmedim ancak Fiat markasını ve Evo yu ben seçtim,hakkımıda sonuna kadar ararım...
    Alıntı OPTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birşey soracağım. Banada garanti belgesi vermediler. Aldığım bayi faturanın garanti yerine geçeceğini söyledi. Sizce bu ilerde bir sorun olurmu?
    Garanti belgesi almak için müşteri hizmetlerini aramalımıyım?
    Aracın periyodik bakımları ve garanti dahilinde yapılan işler faturanızamı işlenecekmiş?
    Tüketici haklarınız faturanızdamı yazıyormuş,garanti belgesi vermek zorundalar...

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Geçmiş olsun mustafa bey...foruma girmeye korkar oldum gerçekten her gün bi sorun oluşuyor ve aldığım araç beni de korkutmaya başladı benim aracımda da continental lastik var internette baktım baya bi pahalı lastik bir an sevindim ama bu evo lara kaç çeşit lastik takılıyo böyle anlamda veremedim sanki deneme yapılar gibi hangi lastik sağlıklı olacak diye... e tabiki üretimden kalkan lastiğin takılmış olması büyük bir gaf nasıl bir mantık ki üretimden kalkan lastiği değiştirmek yerine alternatif sunmaları ilginç inşallah sorun halledilir tekrar geçmiş olsun

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

28 şubatta sparişini verdiğim aracım geldi diye aradılar dün bakmaya giitm. bi ara gözüme ilişmişti bende de aynı sorun goodyear lastik takmışlar. arkadaşlar bu avrupalılar bizi hiç bir zaman sevmedi sevmicek !
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

A CL
    muhammedçelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 37

benim arabada da goodyear lastik var ve garanti belgeside vermediler servise gidince bir sorayım...

emre TMR
    emre the king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 3

bende şmdi baktım,neyseki continental miş.yalnız en pahalı lastiklerde bunlar.hb de tanesi 198,77 tl.

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Şimdi servisten geldim,stepnesiz teslim aldım aracımı.Müşteri hizmetlerini arayıp tekrar şikayetimi dile getirdim ancak muhatabınız olan kişi teknik bilgiden yoksun bir insan,Hafta içinde durum değerlendirmesi yaparak geri döneceklermiş,dedim neyin tekniği neyin değerlendirmesi,üretimden kalkan bir lastiği sattığınız araca takıp veriyorsunuz bayinizdeki sıfır araçta bile aynı lastikler var alan ne yapacak .
    Salı günü aracı aldığım bayide Tofaş Otoya mail atarak durumu bildirecek,yukarda bayi bölümünde 2 adet Evo vardı,bir tanesi Dynamic diğeride MyLife modeliydi ve iki aracında lastikleri Goodyear GT3 tü,aşağıda servise gelen Evoların lastikleride GT3 maalesef,araç alanlar henüz teslim almamışlarsa lastikleri kabul etmesinler sonra başları ağrır,tanesi 175 lira ortalama kalitede bir lastiğin.
    Oradaki sıfır Evo ların fotoğaflarını çektim az sonra foruma eklerim...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

17. 02/04/2011, 12:37

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

geçen sene aldığımda benimkinde Bridgestone takılıydı.

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen sene aldığımda benimkinde Bridgestone takılıydı.
    Bayide Grande Punto vardı,lastikleri Pirelli markaydı,Fiat 500 araçta Michellin takılıydı,kafalarına göre lastik takıp satıyorlar...

turker tosun
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    16 jht 38
    Edilen teşekkür: 288

bu iş kafamı cok bozdu be Mustafa abı resmen saka gıbı bı sey 1 nısan gıbı boyle buyuk fırmaların lastıklerı taktıgı gıbı servıse cagırıp bu lastıklerı degıstırmesı gerekır aslında
    Konu turker tarafından (02/04/2011 Saat 15:12 ) değiştirilmiştir.

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

Senin işini çok kolay çözeriz abi.goodyear müşteri hizmetlerini ara ve lastikten çok memnun oldugunu fakat 1 tanesinin kendi kusurundan dolayı hasarlandıgını diger lastigine eş lastik aradıgını ama bayide bulamadıgını söyle onlar fabrika stogundan sana istedigin bayiye yollarlar.ama bunu yapmadan önce hangi bayiden alacaksan ona haber vermende fayda var.bayilerin göremedigi ama fabrikanın göebildigi her ebat için belli adet fabrikada stok bekletilir.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

İstanbul'daki hiçbir Fiat bayisinde veya Goodyear bayisinde bu lastiklerden yok maalesef,1 tane bulsak ne olacak,ilerde diğerlerine birşey olduğunda 1 takım almak zorunda kalacağız...

NECATİ BARIŞIK
    karakalem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 3

arkadaşlar bende de aynı lastik var
    müşteri hizmetlerine mail attım. Bakalım verecekleri cevaba göre işlem yapmayı düşünüyorum.
    Kendim İzmir'de avukatlık yapıyorum. Tüketici mahkemelerinde dava açma yoluna gidebilirim. Eğer bu yola gidersem ve mutlaka lehe karar çıkacağından eminim. Gerek karar örneğini ve gerekse dilekçe örneklerini forumdaki arkadaşlarla paylaşacağım.

25. Bu mesajı için 3 kişi karakalem'ye teşekkür etti:

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı karakalem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende de aynı lastik var
    müşteri hizmetlerine mail attım. Bakalım verecekleri cevaba göre işlem yapmayı düşünüyorum.
    Kendim İzmir'de avukatlık yapıyorum. Tüketici mahkemelerinde dava açma yoluna gidebilirim. Eğer bu yola gidersem ve mutlaka lehe karar çıkacağından eminim. Gerek karar örneğini ve gerekse dilekçe örneklerini forumdaki arkadaşlarla paylaşacağım.
    Necati bey ben hem telefonla hemde mail ile gerekli müracatımı yaptım,hafta içi sizi arayacağız dediler,verecekleri cevaba göre bende şayet olumsuz bir yanıt gelirse yasal haklarımı kullanacağımı belirttim,bu forumdaki Evo kullanıcıları olarak hep birlikte hareket edersek Fiat firması bu yaptığı ayıbı temizler yok 1-2 kişiyle kalırsak aynı tutumlarına devam ederler.
    Gelecek cevaplardan sonra nasıl bir yasal prosedür izlememiz gerektiği konusunda bizimle bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum...

Sayfa 2/11 İlkİlk 123456 ... SonSon