Sayfa 1/2 12 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Aux yapımı ve Tablet montajı

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

Standart Aux yapımı ve Tablet montajı

Merhabalar. Bizim Active modellerde mağlum Mp3 özelliği olmadığı için 1 ayda bıktım aracın teybinden. Sürekli CD çekmek işkence oldu. Elimde eski aracımdan kalan çok güzel bir teyp olmasına rağmen Puntoma takmak istemedim. Bizim çerçeveler dümdüz olduğu için teyp çıkık duruyor bilirsiniz, ve hiç hoş durmuyor. Araca biraz da görsellik katsın diye tablet bilgisayarımı araca takmaya karar verdim.

İlk olarak, AUX kablosu yaptım kendime. Yapımı basit, bozuk bir hoparlörün stereo jackını kesiyoruz. İçinde 3 adet kablo oluyor. Bizim teyplerin arkasında da AUX için 3 adet pin var. Her bir kabloyu bir pine bağlıyoruz, deneme yanılma ile hangi kablonun hangi pime bağlanacağı çok kolay bulunabiliyor. Kabloyu pine tutturmak için bozun bir yazıcı adaptörünün ucundaki pinleri kullandım. Elektrikçilerden bulabilirsiniz.

Jack ve pin girişleri.

Pinlerin teybin AUX pinlerine takılmış şekli.

Tableti göğüsün ortasına takacağım için AUX çıkışını havalandırma ızgarasının içinden geçirerek kablo görünümünü asgari seviyeye indirmeye çalıştım. Aynı zamanda tablete güç sağlamak için çakmak girişime USB çevirici aldım ve usb kablosunu koltuğun altından direksiyon altına doğru çektim. Oradan da göğüsün içine aldım ve aynı havalandırma ızgarasından USB çıkışını da aldım. Bu şekilde etrafta hiç kablo görünmüyor.

Böylece sağdan soldan kablo uzanmıyor, görüntüyü bozmuyor. Tableti çıkardığım zaman kablo girişlerini ızgaranın içine doğru itiyorum, onlar da ortadan kayboluyor.
    Şuan tek eksik olan, tablet için ayaklık. Güzel bir ayaklıkla sabitlediğim zaman işlem tamamlanacak. Şimdilik tabletin kendi kılıfını koydum altına. Estetik durmadı açık renk olduğu için, ayalık arama aşamasındayım.

Tablet konusunda "Gps tak ne gerek var buna?" soruları geldi bugün okuldaki arkadaşlardan, ona peşinen cevap vereyim; tablet ve GPS fiyatları aynı. (Bu tablet Oblio marka, 200Tl) GPS cihazından çok daha fonksiyonel, gerek müzik ve videolar için gerekse internet kullanımına imkan verdiği için. Navigasyon konusuna gelince, piyasada birçok navigasyon programı mevcut, onlardan kaliteli birini indirdiğinizde tableti GPS olarak da kullanma imkanı sağlıyor. Aynı şekilde Google Earth veya Google Maps gibi ürünler de adres konusunda nokta atışı yapabiliyor. Ben gerek duymadım.
    Olumlu veya olumsuz yorumlarınızı eleştirilerinizi esirgemeyin lütfen.

2. Bu mesajı için 4 kişi BaranSelo'ye teşekkür etti:

fehmi ünlü
    WHITE EVO fhmnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    80 FU 2**
    Edilen teşekkür: 200

kardeş çok güzel olmuş Eline sağlık kendi teybime aynı olayı yapmayı düşündüm teybi soktum aynı şekilde kabloyu bağladım ancak çalışmadı
    EVO 1.3 MJ DYNAMIC
    CHIP TUNNING

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Emeğinize sağlık. Ama bence emanet gibi durmuş.

Sent from my iPad 2 using

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Deniz Arifağaoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı fhmnl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş çok güzel olmuş Eline sağlık kendi teybime aynı olayı yapmayı düşündüm teybi soktum aynı şekilde kabloyu bağladım ancak çalışmadı
    Teşekkür ederim hocam, yanlış pine bağlamış olabilirsin. A.AF-R, A.AF-L ve A.AF Toprak yazan pimlere bağlanması gerek, teybin arkada şema var zaten gösteriyor.

Alıntı krm1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeğinize sağlık. Ama bence emanet gibi durmuş.

Tşekkür ederim, ayaklık olmadığı için bana da emanet görünüyor hocam. Ama GPS tutucu tarzı vantuzlu bir tutucu bulunca daha hoş görünecektir sanırım.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Alıntı BaranSelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim hocam, yanlış pine bağlamış olabilirsin. A.AF-R, A.AF-L ve A.AF Toprak yazan pimlere bağlanması gerek, teybin arkada şema var zaten gösteriyor.

Tşekkür ederim, ayaklık olmadığı için bana da emanet görünüyor hocam. Ama GPS tutucu tarzı vantuzlu bir tutucu bulunca daha hoş görünecektir sanırım.
    Vantuzlu bir tutucu olsa canavar olur kesinlikle.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

mustafa yigit
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. airarmada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3

aux kablosu için boşa uğraşmışssın 2-3 tl civarında fiyata kabloyu alabilirdin.tablet işi güzel bende zamanında düşündüm yaptım ama kalıcılığı yok.Her akşam sök tak sıkıntı yaratıyor bir süre sonra bıkıyorsun.Uzun yolda işe yarıyor.Ben note2 aldım cama vantuzlu ayak aldım yan çevirdiğim an tv navigasyon oluyor.

Deniz Arifağaoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı airarmada Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aux kablosu için boşa uğraşmışssın 2-3 tl civarında fiyata kabloyu alabilirdin.tablet işi güzel bende zamanında düşündüm yaptım ama kalıcılığı yok.Her akşam sök tak sıkıntı yaratıyor bir süre sonra bıkıyorsun.Uzun yolda işe yarıyor.Ben note2 aldım cama vantuzlu ayak aldım yan çevirdiğim an tv navigasyon oluyor.
    Bizim araçlara normal AUX uymuyor hocam, bizimkilerin kablosu en ucuz Mehmet (Femoli) abide, onun fiyatıda 30 küsür. Eski aracımda her gece teyp söktüğümden alışkınım gece arabadan birşeyler söküp eve taşımaya.

Serdar Pembe
    spembe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    10u7513

Güzel ve mantıklı olmuyor diye birşey yok türke....
    Serdar pembe
    Balıkesir
    ArH+

aykut işçi
    aykutisci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 170

şimdi senin anlattıklarından yola çıkarak bitirdim aux çıkışımı öncelikle iki tarafı sterio olan kablom vardı kaç gündür arıyodum buldum sonunda kestim içinden çıkan üç kabloya pim dediğiniz dalgayı bulamadığım için kendim eski klavyemin kablosunu kestim kablonun borusundan pim yaptım
    bide ben sizinle aynı yerlere takmadım pimleri deneme yaparak gittim 4 hoparlördende ses alınca bıraktım

- Ah dostum Şerafettin. Hastasın biliyorsun. Yatakta olman gerekirken hala BEŞİKTAŞ hala BEŞİKTAŞ !
    ...dedi doktor Enver
    ince bir sesle:

-FEDA
    ...dedi Şeref bey
    ama kimseler duymadı ...

ömer özen
    firari83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 37

bence güzel bi çalışma, benim kafadan diyebilirim. benim 2011 evo da media ya da audio tuşlarına basınca aux yazmadığı için uğraşmadım. ama teybi ben de söktüm arkasında aux pinleri var teybin içinden yazılımsal olarak bloke etmiş delphi markası

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Oldukça yaratıcısın vallahı helal olsun fakat bence o tablet hiç olmamıs oraya apaçi işi gibi duruyor ( kusura bakma ) bence vantuzlu bırseyle tuttursan orjınal gıbı olur bu arada arkadasım cok merak ettım kısın hiçmi kaloriferi yakmayacan zamanla o kablolar sıcaktan deforme olur ve sıcaktan dolayı erıyıp koku yapar.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Deniz Arifağaoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı aykutisci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi senin anlattıklarından yola çıkarak bitirdim aux çıkışımı öncelikle iki tarafı sterio olan kablom vardı kaç gündür arıyodum buldum sonunda kestim içinden çıkan üç kabloya pim dediğiniz dalgayı bulamadığım için kendim eski klavyemin kablosunu kestim kablonun borusundan pim yaptım
    bide ben sizinle aynı yerlere takmadım pimleri deneme yaparak gittim 4 hoparlördende ses alınca bıraktım
    Ses geliyorsa sorun yok hocam zaten Ama sesi tam sağa ve tam sola vererek deneme yapmanı tavsiye ederim. Ben tam oldu dediğim anda kız arkadaşım farketti bi taraftan ses daha tiz geliyormuş. Sesi tam sola verdim sorun yoktu, tam sağa verince sağ tarafın tiz olduğu anlaşıldı. Farklı pine takınca düzeldi.

aykut işçi
    aykutisci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 170

Alıntı BaranSelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses geliyorsa sorun yok hocam zaten Ama sesi tam sağa ve tam sola vererek deneme yapmanı tavsiye ederim. Ben tam oldu dediğim anda kız arkadaşım farketti bi taraftan ses daha tiz geliyormuş. Sesi tam sola verdim sorun yoktu, tam sağa verince sağ tarafın tiz olduğu anlaşıldı. Farklı pine takınca düzeldi.
    valla telefonda bitek müslümler vardı onları dinleyerek deneme yaptım dediğin doğru sanırım çünkü arka tarafa geçtiğimde sesin daha tizli geldiğini farkettim yarın gündüz gözüyle tekrardan uraşırım gece gece pek uraşamadım ama güzel oldu bu bıkmıştım track cd yapmaktan yeni bi şarkı duyuyom 1 şarkı için cd de yazamıyodum iyi oldu böyle

- Ah dostum Şerafettin. Hastasın biliyorsun. Yatakta olman gerekirken hala BEŞİKTAŞ hala BEŞİKTAŞ !
    ...dedi doktor Enver
    ince bir sesle:

-FEDA
    ...dedi Şeref bey
    ama kimseler duymadı ...

hazar celik
    hazarcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 79

açmışın the game'yi iyi gidiyor arabada

Ziyaretci037
    Ziyaretçi Ziyaretci037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Olmuş olmuş eline sağlık..

fehmi ünlü
    WHITE EVO fhmnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    80 FU 2**
    Edilen teşekkür: 200

[QUOTE=BaranSelo;762149]Teşekkür ederim hocam, yanlış pine bağlamış olabilirsin. A.AF-R, A.AF-L ve A.AF Toprak yazan pimlere bağlanması gerek, teybin arkada şema var zaten gösteriyor.

yok doğru bağladım ama bizim evo teyplerinde iş yok delphi marka teyp
    EVO 1.3 MJ DYNAMIC
    CHIP TUNNING

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben ses sistemimi bağlattığım arkadaşla muhabet ederken bi baktım yaptı taktı çocuk 2 dk da.

Uğraşmadım delphi markayı bilmiyorum ama bu konuda blaupunkt kesinlikle başarılı diyebilirim.

Şimdi sadece bana ayar yapıcak bir yer lazım .Sağolsun arkadaş bızdıklarken ses dengesini bozduda

sedat yıldırım
    sedat06DF5649 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06DF5649
    Edilen teşekkür: 185

eline sağlık süper olmuş valla benim araçta aux olmadığı için yapamıyorum malesef

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Alıntı sedat06DF5649 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eline sağlık süper olmuş valla benim araçta aux olmadığı için yapamıyorum malesef
    Sedat AUX kablonu bir ara al Kartaş'a gel bir deneyelim.

mustafa yigit
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. airarmada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

aux kablosu ucuz bişeydir oto elektrikçiler 5-10 tl ye takar.Hatta ben taktırdığımda adam para bile almadı.

Sayfa 1/2 12 SonSon