Sayfa 2/8 İlkİlk 123456 ... SonSon
160 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Led göstergelerim

MURAT ÖZÇELİK
    MURAT34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34FAR04
    Edilen teşekkür: 58

süper olmuş valla

ersan balkan
    OPTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 35

Ellerine sağlık. Bu tür işlere eli yatkın olmayan kişiler bence denememeli ,yoksa birşey yapayım derken eline yüzüne bulaştırır. Yanlış anlamayın yapabilenlere sözüm yok ama herkes yapamaz ,işi bilene yaptırmak en iyisidir.

Mustafa Temiz
    Fiat Tipo Slx 1.6 ie / AC Scratch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 29

Güzel olmuş elinize sağlık. Ama dikkat dagatabilir çok fazla renkli ..
    Rakı - şarap gâvurluksa,
    Deniz gâvurluksa, ve karşısında batarken izlemek güneşi..
    Aşk gavurluksa, ve sevdiğinin elini tutarak kordonda dolaşmak,
    İzmir'lilik gavurluksa, ve özgürlüğe düşkün olmak, kimse tarafından kısıtlanmak istememekse
    Ben gavurun önde gideniyim, yazın en büyük harflerle.BEN İZMİRLİYİM...

ÖRPEN GÖNÜL
    orpen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35AR0263
    Edilen teşekkür: 3

ellerinize sağlık harika bir çalışma. hayırlı olsun...

İLKER ÇELİK
    ianemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Plaka
    06 R 1555
    Edilen teşekkür: 22

Çok güzel olmuş valla çok beğendim ama nasıl söktüğünü taktığını umarım fotoğraflamışsındır da bizimle tekrar söküp takmana gerek kalmadan paylaşırsın nelere dikkat etmeliyiz yazarsan seviniriz tekrar hayırlı olsun allah kaza bela vermesin

yiğit öztamur
    adabeyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    09k6566
    Edilen teşekkür: 17

ledleri nerden buldun led tipi nedir

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

bence müthiş,
    ellerine sağlık.

abdullah ceylan
    abdullahceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar ledler çok güzel duruyorda anlatım şeması olsa dahada güzel olmazmı

mevlüt ....
    fortune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 47

güzel olmuş tebrikler.
    Puntolojik

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar..beyenmeseydiniz gercekten orjınallerine dönüş yapıcaktım..bir çok arkadaş sormus resim cektinmi diye?neyazıkkı o anki sabırsızlık ve biran önce bitirip monte etme isteğimden dolayı çekmedim..ledleri temin etmekte biraz zorlandım şahsen...piyasada birçok led mevcud..voltajı ve ısısı önemli bu durumda ben 3. denememde buldum doğru ledi..satanlarda hep aynı seyı söyledi bunlarda bı sıkıntı olmaz hepsi aynı.ama ne yazıkkı belli bir sure sonra barız derecede ısıs farkı meydana gelıyor..ben bır numune sokup dukkan dukkan aradım ledleri...yapımı zor değil gercekten..ama sabırsız bırı ısenız hıç bulaşmayın derim.

onrky
    1.4 starjet 95hp

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur kaya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468

Alıntı ianemon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş valla çok beğendim ama nasıl söktüğünü taktığını umarım fotoğraflamışsındır da bizimle tekrar söküp takmana gerek kalmadan paylaşırsın nelere dikkat etmeliyiz yazarsan seviniriz tekrar hayırlı olsun allah kaza bela vermesin
    ne yazıkkı fotolamadım..cam otamatıkleri ve menu tuşu grupu oldukça basıt sökülüyor..arkadan tırmaklarını bir tornavida yardımıyla attırıyosunuz...gösterge panelini gelirsek önce direksyon ve gosterge tablosu arasındaki körüğü kendinize doğru cekıp tırnaklarını çıkartıyorsunuz.parmaklarınızla yokladığınızda sağ taraflarında zaten çikartmanız gereken tirnakları hıssetceksiniz..sonara tırnak yuvalarının yanlarında gösterge cercevesini tutan iki yıldız vida karşınıza cıkacak onlarıda çıkarttıktan sonra ust tarfda kalan ıkı allen başlı vida kalıyor onlarıda sokun ve cerceveylen işiniz bitsin..daha sonra gösterge tablosunu tutan ıkı vıda daha çıkıcak karsınıza ust tarafda...onlarıda sokun ve elınizle tabloyu bıraz cekerek alt yuvasında çıkarttın..arkada kilitli bir soket vardır kılıdını acarak yuvadan çıkartın..ve burası çok önemlı lutfen dikkat edin..(GÖSTERGE TABLOSUNUN ARKA SOKETİ ÇIKIK İSE KESINLIKLE VE KESINLIKLE KONTAĞI AÇMAYIN AKSİ HALDE ARACIN TÜM ARIZA LAMBALARI YANAR VE SERVİSE GİTMEK ZORUNDA KALIRSINIZ TECRÜBEYLE SABİTLENMİŞTİR.)sonra gösterge tablosunu elınıze alın toplamda 3 ana parcanın birbirine montajıylan meydana gelmiş bir parcadır..önce arkadaki siyah kapağın vidalarını sokerek başlıyosunuz..arka kapagı soktugunuzde zaten ondeki koryucu camda otamatıkman çıkmış oluyor iki parcanın arasında ortaya çıkan sizin ulaşmak ıstediğniz gosterge paneli zaten..sonrasında dahada dikkat gerektiren işlemler sizi beklıyor önce ibrelerin plastık şapkalarını çıkartıyosun bu işlem basıt arka cıkıntısında hafıfce kaldırdığınızda kolayca çıkıyor sonra sıra ibrelere geliyor burda çok dikkatli olmanız gerekıyor ortasından sıkıca tutunparmak uclarınızla destek alıp ufak ufak hareketlerle çıkarın.yanlız sag ve sola fazla cevırmeyın altında ıbrelere hareket veren motor gercekten çok hassas.sonrasında monte ederken ıbrelerın kalıbrasyon ısı var tabı aksı halde gosterdiğ her bilgi yanlis olacaktır.. tum ibreleri bu sekılde sokun...sonra tablonun arkasını cevirerek onde km saatı hararet benzin tüm uyarı ısaretlerinin olduğu siyah folyo diyorum ben ona sız nasıl olsa anlarsınız..tırnaklarını arkadan çıkartarak işlem yapıcagnız elektronık boarda ulasın bundan sonra sı sıze kalmıs toplamda gostergeye turuncu rengi veren 7 adaet led var zaten onlarda ıbrelerı çıkarttığımız yuvaların hemen dibinde..4 adet de yol bilgisayarı gostergesinin altında ...orayada ulasmak ıcın beyaz plastıkten bir yuva var ekranın oturduğu..istesenız onu komple arkadan çıkartın cam ekran ile beraber yada sadece camı yuvasından cıkartarak ledlere ulaşın..ama camı yerınden çıkartmak ıcın elektronık bir film var once onu yuvasından cıkartmanız gerekiyor..filmin yuvaya girdiği yerde soketın dısında siyah bir kilt var onu hafıfce yukarı çekın filmin kılıdını acın ve cam ekranı cıkartın ..sonra değiştrmek istediğiniz ledleri belirleyin gosterge panelınde hangi isigı ne renk goruyorsanız ledlerın rengi odur..ısık farklı renklı bır fılme ile renk değiştirmiyor...sonra lehım ve havya aracığıyla ledlerı sokuyorsunuz yuzeyın temızleyıp yeni ledi takıyorsunuz..burdada dıkkat etmenız bı husus var lede dıkkat le baktığınız takdırde (-) olan yerının sağdan kesik olduğunu goreceksiniz oyuzden soktuğunuz ledin (-) KUTPU ne tarafta ise ıyıcene aklınızda tutun ve yeni ledi ona göre lehımletın..aksı halde monte ettiğiniz led yanmayacaktır belkı ufak çaplı sorunlara yol açabilir..biraz uzun ve karısık oldu dıye dusunuyorum ama resım çekemedığım için oyle oldu..klıma ve cd calar ledlerını değiştirirken mutlaka resim cekıcem ...en kısa zamandada onları halledicem malum iş güç anca işten sonra ugrasabılıyorum
    Konu kara kız tarafından (14/03/2011 Saat 10:46 ) değiştirilmiştir.

onrky
    1.4 starjet 95hp

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur kaya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468

klıma paneleini komple söktüm bugun...akşam mesai bitiminde çalışmalara başlıcam bugun buyuk ıhtimalle klima paneli,ve 4 lü flashör grubunun işi biter geriye sadece cd çalar kalır akşam resimleri eklerim büyük ihtimalle...olmadı yarına kalır bi ihtimal..ama klıma panelini sökmek için gercekten çok ugrastım resmen bulmaca gibi..vites onundekı boşlugun ust tarafındaki dik dörtgen parçayı sökmeden alttaki vidalara ulaşılamıyor..bu arada resim çekmeyi aceleden yine unuttum arkadaşlar...

onrky
    1.4 starjet 95hp

Hakan Deveci
    hkndvc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41 D 7614
    Edilen teşekkür: 8

Şu işlerden bi anlayabilsem neler neler yapacam ama yok işte. Gayet başarılı bir çalışma olmuş tebrikler.
    Biz Dünyanın Çatısında Doğduk! Ondandır Dik Duruşumuz, Sert Bakışımız!..

serkan özen
    belde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    35hsp15
    Edilen teşekkür: 1

süper olmuş eline saglık

onur kaya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468

buarada araç komple bitti ama resim ekleyemedim 5 gündür aracım istanbul dısındabilader memlekete gitti gelince ilk işim resimleri eklemek olcak

onrky
    1.4 starjet 95hp

yiğit öztamur
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    09k6566

led şeritin üzerindeki ledlerle mi yaptınız
    yoksa 3 mm led ile mi yaptınız

onur kaya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468

ben ledlerin orjınallerini buldum yanı hıç kullanılmamış ledelerlen yaptım..genelde yapan arkadaşlar serıt uzerıne lehımlenmış ledlerı sokerek yapıolardı ama aynı değişen sadece ordan sokup arac boarduna lehımlemek.tabi eskı ledın eksı yonu cok onemlı bu durumda karıstırdınızmı ışın ıcınde çıkmanız ımkansız hale geliyor..kullanılan ledler 3mm den daha ufak 1.5-2 mm buyuklugunde

onrky
    1.4 starjet 95hp

yiğit öztamur
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    09k6566

bnde arıyorum o ledden nerden aldınız acaba bnde sadece cam otomatiklerine yapıcam

Erhan YALÇIN
    Farklı sadece_erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34BLP269
    Edilen teşekkür: 297

Alıntı kara kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ledlerin orjınallerini buldum yanı hıç kullanılmamış ledelerlen yaptım..genelde yapan arkadaşlar serıt uzerıne lehımlenmış ledlerı sokerek yapıolardı ama aynı değişen sadece ordan sokup arac boarduna lehımlemek.tabi eskı ledın eksı yonu cok onemlı bu durumda karıstırdınızmı ışın ıcınde çıkmanız ımkansız hale geliyor..kullanılan ledler 3mm den daha ufak 1.5-2 mm buyuklugunde
    eski ledleri sökmeden önce eksi yonlerini (küçük üçgen kenarları var) işaretleyin.

birde teybin ledlerini değiştirirken eskilerin hepsini birden söküp yenilerini yapmayın, teker teker söküp yenilerini takın.. teybde numaralar ve fonksiyon tuşları 3 er tane seri bağlanmış biri yoksa diğeride çalışmıyo. canıma okumuştu yaparken birde ekran altında led yok sağda ve solda var sadece, ekranı kurcalamayın hemen kırılıyo, benimki kırıldı

aslında resimli anlatım yapablirim ama kaybolup gidiyo başlık sonra. admin arkadaşlar "nası yapılır" diye bir bölüm açsalar modifiye bölümüne sabit başlılar olarak herbişeyi anlatsak ne güzel olurdu

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur kaya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468

Alıntı nevarulan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eski ledleri sökmeden önce eksi yonlerini (küçük üçgen kenarları var) işaretleyin.

birde teybin ledlerini değiştirirken eskilerin hepsini birden söküp yenilerini yapmayın, teker teker söküp yenilerini takın.. teybde numaralar ve fonksiyon tuşları 3 er tane seri bağlanmış biri yoksa diğeride çalışmıyo. canıma okumuştu yaparken birde ekran altında led yok sağda ve solda var sadece, ekranı kurcalamayın hemen kırılıyo, benimki kırıldı

aslında resimli anlatım yapablirim ama kaybolup gidiyo başlık sonra. admin arkadaşlar "nası yapılır" diye bir bölüm açsalar modifiye bölümüne sabit başlılar olarak herbişeyi anlatsak ne güzel olurdu
    ekran olayı çok basıtt...ekranı tutan demir bir cerceve var onun allttakı tırnaklarını acınca ekran camı lıp dıye dusuyo..

onrky
    1.4 starjet 95hp

Sayfa 2/8 İlkİlk 123456 ... SonSon