Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Önceleri grandepunto tr idi site.Sonraları genişleme çabasına girildi ve site fiattr oldu.
Bu sırada gerekli gelişmeleri malesef ne üyeler ne yönetim gösteremedi.
Çok fazla üye kaybedildi, kilit üyeler forumdan uzaklaştı.

Geçen seneye oranla, şu anki aktif üye sayısını ya da "yardım" dışındaki başlıkları hesap ederek bu kanıya siz de varabilirsiniz.

Bir web sitesi varsa ortada, güncel kalmalı ve ileriye götürülmeli.Eski konular hala kilitlenmemiş şekilde duruyor, forum tasarımı terminatör 1'in çıktığı seneyle yaşıt nerdeyse (lafın gelişi). Tamam üye sayısı kalabalık diye rahat ediyoruz ama, ileriye dönük bakarsak, illaki oranda düşme olacak.Bunların önüne geçmemiz lazım.Üyeleri sadece "yardım" başlığı açıp bırakmalarının önüne geçmek lazım.Forumda sürekli eğlenceli bilgi verici paylaşımlar olmalı.

Yeni trend D.I.T. yani do it yourself yani kendin yap akımları.Herkes aracına yaptığı eklemeyi forumda paylaşıyor ve diğer üyeler dilerlerse kolaylıkla yapabiliyor.Ancak bizde böyle konular olsa da, bunların barınacağı ayrı bir başlık yok.

Sponsor alımı yok.Dolayısıyla foruma özel indirimler sadece Kemal Oto'da var.Mehmet abi'ye selam olsun, kendisi çok destekliyor forumu.Medos Otomotiv ve Kavaklıdere Fiat Yetkili servisi sponsor ama mehmet abi kadar aktif değiller hiç.Halbuki farklı alternatifler getirilse, farklı firmalar sponsor olsa ve üyelere çeşitli indirimler, kampanyalar düzenlense çok daha iyi olmaz mıydı? Böylece forum giderleri de hafifler, üyeler de kampanyalardan faydalanırdı.

Özetle; yönetimde birkaç arkadaş dışında aktif insan yok.Forum şu an iyi bi aktiflikte olabilir ancak bundan 1 yıl sonra "son konular" altında sadece YARDIM!!!!! başlıkları göreceğiz ve yeni üyeler bundan kaçacak.Araba forumları araç piyasasını bile etkileyen bi faktördür, bin tane arkadaşım var sırf toplantılarını da göz önünde bulundurup Seat alan.İstanbuldan ankaraya gelen de var.Hatta benim gibi, puntosu olmayıp ta fiat marka araca binmeyip te foruma giren çıkan insanlar da var.

Kimse üstüne alınmasın.Palio'nun eklenmesinden evvel yapılması gereken sayfa sayfa iş var zaten.Bunları geçen sene de söyledim."Site tasarımında çalışıyoruz" dendi.Ancak hiçbir değişikliğe gidilmedi.Banner'ın yerlerinin değiştirilmesiyle site tasarımı olmaz, iki font değişince site güncellenmiş sayılmaz.Bu önemli bir husustur.
+1