Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Media marktla köşe kapmaca

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

Soru Media marktla köşe kapmaca

arkadaşlar 19 aralıkta media markt izzmirde büyük indirim kampanyasından saat18:00 da105 nci kişi(kuyrukta) olarak ertesi gün izdihamla beraber bir adet ASUSeee pc mini book u zorla alabilmiştim.broşürde 888 tl olan mini booku kampanyalı 399 tlye almıştım. mart 27 de arızalandı media markt a tamir için bırakmıştım 15 mayısta m.markt tan aradılar tamirin mümkün olmadığını,399 tl lik mağaza içi hediye çeki vermeyi uygun bulduklarını söylediler.ben kabul etmedim,tükoder
    ,çalışma bakanlığı falan yoğun telefon trafiğinden sonra eşdeğer olarak exper ve acer mini book vermek istediler.ben illede asus minibookta ısrar ettim,aynısından ellerinde olmadığından bir üst model asus mini booku zorla alabildim(vitrin fiyatı495tl).ama eve gelince gördümki windows7 yüklüydü ve atom çekirdekli yeni asus ağır çalışıyordu.zira önceki bozulan xp yüklüydü ve hızlı çalışıyordu.şimdi aradım xp yüklenirse garantinin bozulacağını söylediler.bende şaşırdım kaldım.media markt yeni alınan ürünü 15 gün içine sağlam olarak geri alıyor,çok canım sıkıldı 3gün oldu götürüp geri vereyim ya hediye çekiyle başka bişey alayım yada para iadesi isteyeyim siz nedersiniz neyapayım?
    Konu operatormurat tarafından (21/05/2010 Saat 19:37 ) değiştirilmiştir.

Oğuzhan ÖZCAN
    oguzhan ozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 317

Para iade alıp sonra 2.el olarak istediğiniz netbook'u alın bence.Üstüne en fazla 100 tl koyarsınız.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Ben sony aldım minibook olarak 4 ay oldu kampanyadan almıştım windows7 yüklüydü ve o da ağır çalışıyor maalesef yeni işlemcili olmasına ragmen
    .
    Alınacaksa ipad alınmalı en azından kesinlikle windowstan daha hızlıdır işletim sistemi. Ama tr ye ne zaman gelir ve nekadara satarlar şimdiden tahmin edebiliyorum.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuzhan ÖZCAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Bende asus 1000he modeli var n280 çift çekirdek ve windows 7 yüklü ve performansıda gayet güzel 7:30 saat gidiyor şarjı super performance modundayken.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

MURAT KAPLAN
    k@pl@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 779

ebatları sebebiyle netbook cihazlar kullanım açısından çok rahatlar. Ama malum kalite ve performans açısından da notebook kadar keyif vermiyor. Elindeki cihazın max performansı belli üstüne çıkamazsın. onu verip hadiye çeki alırsan ve yine aynı cihazlardan bakacaksan bir değişiklik olmayacak. Para iadesi alıp dışardan 2. el bir cihaz alırsan eğer onunda garantisi olmayacak ve senin kendi cihazına xp atmandan farkı olmayacak. karar ve seçim senin ...

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuzhan ÖZCAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Bende 2.el aldım ama garantisi devam ediyor.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

HP Minibook'um da Win7 starter var ve hızından memnunum...
    GP in mirror is faster than they appear !

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Atom işlemcili (N270) tüm netbooklarda durum aynı. Sadece basitçe internete girip bakılmak için uygun ancak notebook performansını beklemekte hata maalesef.

Murat, şu an için yeni bir PC almıştın zaten. Başka bir ihtiyacın yok ise para iadesi veya hediye çeki olarak al. İleride almak istediğin herhangibir elektronik alette kullanırsın.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Şakir D.
    siyahinci83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 347

bu sektörde biri olarak kesinlikle para iadesi isteyin bu sizin yasal hakkınız hediye çeki vs ile sizi oraya bağlamasınlar!!!!
    P U N T O F O R U M - forum.grandepuntotr.com
    2009 G.P 1.3 Mutj Egzotik Kırmızı
    2011 Evo S&S Euro 5 1.3 Mutj Evo Grisi Asist Kit+Safety Plus Kit

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Ü.
    MSG MichaelSchenker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

Gülen Yüz yalana gel

Alıntı operatormurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    xp yüklenirse garantinin bozulacağını söylediler.
    bana da mouse'u sol elinle kullanırsan garanti bozulur demişlerdi; o günden beri sol elimi cebime sokup kullanırım bilgisayarı.
    takes so long to forget, although love lasts so short

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Murat abi media marka götürmek yerine asusun kendı servısıne goturmus olsaydın asusa sunu derdın maden yapılamıyor bana yenısını verın dıyebılırdın asus vermek zorunda aynı deger marka yada muladını verırdı kesın, bu arada makına F9 recovery tusu ıle sıstem yenıden yuklenır ve gızlı partotıon vardır oraya dokunmaz ısen bısey olmaz makınaya vindows 7 mınımum 1 gb rame ıhtıyacı var xpnın ıse 128 mb ondan xp ondan dolayı hızlı dır ve bıldıgım kadarı ıle cd rom yok yanı demek ıstedıgım su makınaya bas formatı servıslık ısın olunca vındows 7 yı yukle gotur servıse dıyecemde cd yok usb yada networkten yapılmalı wds ile
    Benım asus wındows vısta ama wındows 7 ultımate yuklu gecen ay servıse gıtmek zorunda kaldım vıstayı yukledım goturdum bır sıkıntı olmadı eve geldım sonra format tekrar yukledım vındows 7 yı .
    Paranın tamamını almak ısteye bılırsın cekle ısın olmasın ama 399 tlye sıfır makına bulamazsın aklında olsun bu
    2.sı receovery kısmına dokunmadan format at dıyecemde dvd olayı yok mecburen usb den veya ethernetten yukleyeceksın xp yı servıse gıtmek ıstedıgınde F9 tuusna bas xp yı sıl vındows 7 yı tekrar yukle dıyecemde usbden format atmak lazım senın makınaya onu yapacak kısı varmı sızın orada sen ıstersen bana makınanın adı ve modelını yaz ben bı bakayım burada ne yapabılırım dıye.
    Bu arada aklıma simdi geldi Microsofta su kurar vardır ücretini ödedıgın işletim sisteminin alt versiyonlarını kurma hakkın var yanı ben vindows 7 ise orjinal işletim sistemim vista,xp kurabılırım çünki satın almıs oldugun sistem pahalı dıgerlerı ucuz diye hatırlıyorum sen yınede Asus tr ıle konus ıstanbul ile ama servıse gıdersen 80 tl sistem kurma ücreti alabılırler herhalukalde
    ve son olarak once makınanın drıverlarını bul xp kurmadan once
    busefer cıdden son bısey nasıl kurulum yapacagının anlatımı goz gezdırdım F DISK ıle yapılmıs tum hdd gıder bunda yanı F9 recover kaybolabılır

LINK:https://www.notebook.gen.tr/asus-eee...mak-t3444.html
    Konu ZAK1980 tarafından (22/05/2010 Saat 15:42 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı MichaelSchenker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana da mouse'u sol elinle kullanırsan garanti bozulur demişlerdi; o günden beri sol elimi cebime sokup kullanırım bilgisayarı.
    Arkadaslar bu olay servısın ınsıyatıfıne kalmıstır kıla denk gelırsenız garantıyı ıptal edebılır cunkı kacak işletim sitemi kurmus oluyorsunuz.
    Eeee makınaların ısletım sıstemı genelde vındows 7 starter mıcrosoftun en uyduruk ısletım sıstemıdır max 3 uygulama calsıtırırç
    1.msn 2.outlokk 3.ınternet 4.fılım ızleyım dersenız 4 acamaz ve bu batı avrupa da ve bazı 3 dunya ulkelerı ısın uretılmıstır
    Konu ZAK1980 tarafından (22/05/2010 Saat 15:45 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gürcan ÖZPENPECİ
    scarrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 102

Ben de para iadesi almanızı öneririm. Başka bir teknoloji mağazasında paranızı değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde oradan alışveriş yapmak zorunda kalmazsınız.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

abi hiç bir yazılımsal değişiklik garantiyi etkilemez. tabii kıl biri çıkarsa uğarştırabilir ama hakkını alırsın sonunda.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Evet hiç bir yazılımsal değişiklik garantiyi etkilemez. Direk para iadesi iste abi..

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat imre
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68

xpyi yüklersek garantinin bozulacağını söyledi media markttakiler, bu kez ne çek ne de para iadesi yapacaklarını sanmıyorum, 2. makinanın 495 tl lik yeni düzenlenmiş faturası var, 15 gün içinde iade olayı var acaba gidip beğenmedim geri alın diyebilirmiyim?

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

xpyi yüklersek garantinin bozulacağını söyledi media markttakiler, bu kez ne çek ne de para iadesi yapacaklarını sanmıyorum, 2. makinanın 495 tl lik yeni düzenlenmiş faturası var, 15 gün içinde iade olayı var acaba gidip beğenmedim geri alın diyebilirmiyim?
    Abı begenmedım dıye para ıadesı olmaz buyuk bır ıhtımal (elektroword bır ara herkosulda para iadesi yapıyordu)sımdı baktım su yazıyorweb sayfasında
    (Bizim hizmet anlayışımız satana kadar değil, sonuna kadar! Aldığınız ürünü beğenmez, fikrinizi değiştirir veya memnun kalmazsanız, satın alma tarihinden itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz. Bunun için ürünü, "kullanılmamış" olarak, "zarar görmemiş ambalajlı, aksesuarları" ve "faturasıyla" birlikte getirmeniz gerekmektedir. SIM kart takıldıktan sonra cep telefonu iadesi mümkün değildir.)
    yasaya gore begenmedım deye ıade olayı zor satısta solenıpte olmayan ozellık,uretım hatası,vg gıbı olaylarda paraı alman daha kolaydır.
    sansını dene ıstersen bı paratalebınde bulun
    Zeynel KARACAN

murat imre
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abı begenmedım dıye para ıadesı olmaz buyuk bır ıhtımal (elektroword bır ara herkosulda para iadesi yapıyordu)sımdı baktım su yazıyorweb sayfasında
    (Bizim hizmet anlayışımız satana kadar değil, sonuna kadar! Aldığınız ürünü beğenmez, fikrinizi değiştirir veya memnun kalmazsanız, satın alma tarihinden itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz. Bunun için ürünü, "kullanılmamış" olarak, "zarar görmemiş ambalajlı, aksesuarları" ve "faturasıyla" birlikte getirmeniz gerekmektedir. SIM kart takıldıktan sonra cep telefonu iadesi mümkün değildir.)
    yasaya gore begenmedım deye ıade olayı zor satısta solenıpte olmayan ozellık,uretım hatası,vg gıbı olaylarda paraı alman daha kolaydır.
    sansını dene ıstersen bı paratalebınde bulun
    zeynelciğim daha önce media markttan pstation almıştık 10 gün sonra menmun olmdadığımızı söyledik onlarda sorunsuz iade aldılar 10 gün oynadığımız halde, şimdi bu asus mini booku hiç kullanmadım,ekranın kaplamasını bile çıkarmadım zatı 4 gün önce aldım ilk şarjı duruyo,ayrıyeten ilkj şarjı 14 saat yapmama rağmen 1.5 saatte pili tasarruf modunda 1/2 ye indi güya şarjı tasarrufta 7,5 8 saat dayanacaktı.herşeyi ambalajları kutusu poşeti evrakları hepsi duruyor.geri almamak için bir sebepleri olabilirmi ?

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

arkadaşlar hiç bir üretici işletim sistemine garanti vermez, işletim sistemi değişikliği garantiyi etkilemez.
    ürün garantisi ürünün donanımsal parçalarını kapsar ve bunlarla ilgilidir. ancak gidip bios update yaparken kesinti olup bios u yakarsanız garanti dışından yaptırırsınız çünkü donanımın yazılımına müdahale etmiş olursunuz.
    kısacası arkadaşlarda yazmışlar işletim sistemi değişikliği garantiti etkilemez.

34. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

abi bi kere garantinin media marktla alakası yok. dediğim gibi xpde yüklesen ubuntuda yüklesen garantiyi bozamazlar en fazla uğraştırırlar.

uğraşıp uğraşmıcağınıda anlamak için asusun servisine sor konuyu. %90 onların vereceği cevapta getirin bizim yüklememiz lazım olucaktır.

not: yazılımdan kastım, rom yazılımları harici
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

36. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon