Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: iPhone ile yapamayacaklarınız neler?

mustafa vural
    M.Tolga multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 cjs
    Edilen teşekkür: 96

Standart iPhone ile yapamayacaklarınız neler?

Arkadaşlar internetteki forum sitelerinde iphone ile ilgili rastladığım bilgiyi paylaşmak istedim. Herkes ne aldığını bilsin... Bu arada ben de alsam mı diye düşünüyorum

iPhone ile yapamayacaklarınızın listesi :

iPhone'a Apple'ın izin vermediği uygulamaları yükleyemezsiniz. Yükleseniz bile Apple cebinizdeki iPhone'dan o yazılımı ne kadar para ödemiş olursanız olun siler atar.

iTunes yazılımını kullanmadan iPhone'a müzik yükleyemezsiniz. iPhone'a yasal olarak sadece iTunes'un müzik marketinden satın aldığınız müzikleri yükleyebilirsiniz.

iTunes'tan müzik satın alabilmek için ABD'den alınmış bir kredi kartı kullanmak zorundasınız. Türkiye'den alınan kredi kartları ile müzik albümü satın alamazsınız.

Pili bozulduğunda pilini çıkarıp, yerine yenisini takamazsınız. Çünkü iPhone'da piller cihaza sabitlenmiş durumda. Apple, pil yerine iPhone'u değiştirmenizi öneriyor.

iPhone'la Türkiye'de üçüncü nesil mobil iletişim (3G) hızında internete bağlanamazsınız. Bu kez kusur iPhone'da değil. iPhone'da 3G var ama Türkiye'de yok.

iPhone'u garanti kapsamı dışına çıkaracak müdahaleler yaptırmadan Türkçe bir menü ile kullanamazsınız. Çünkü Türkiye'de satılan iPhone'lardaki menüler İngilizce.

Bluetooth'la başka bir cep telefonu ya da bilgisayara dosya aktarımı yapamazsınız. iPhone'un 'bluetooth' özelliğini sadece 'bluetooth' kulaklıkla kullanabilirsiniz.

Vodafone'dan alacağınız iPhone 3G'yi başka bir operatörün SIM kartıyla kullanamazsınız. Turkcell'den aldığınız ürünleri ise önce Turkcell'de aktivasyon yaptırmak şartıyla istediğiniz operatörde kullanabilirsiniz.

iPhone'u garanti kapsamı dışına çıkaracak kırma işlemini yaptırıp, üçüncü parti bir yazılım kullanmadan MMS (multimedya mesaj) gönderemezsiniz.

Teknolojinin temel kavramlarından biri olan 'Kopyala-Yapıştır'ı dolarlar saydığınız iPhone'da yapamazsınız. Her şeyi, örneğin şifre tekrarlarını defalarca yazmak zorundasınız.

İnternet sayfalarını dolaşırken, Flash'la hazırlanmış bölümleri göremezsiniz. Çünkü iPhone'daki Safari adlı web tarayıcısı Flash'ı hala desteklemiyor.

2. Bu mesajı için 14 kişi multijet'ye teşekkür etti:

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

evet gerçekten kullanmayı düşünen arkadaşlarım için kötü bir durum. ancak yaygın olarak kullanılmaya ve satılmaya başlandığında pc den mp3 atıp, mp3 sitelerinden download yaptığımız parçaları dinleyebilmemiz için ben sokaktaki telefoncu arkadaşlara maksimum 1 ay veriyorum umarım yeterince açıklayıcı olmuştur

gökay okşar
    rs4444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 9

ı phone alıcak arkdaşlara samsung omnia i900 tavsiye ederim.süper telefon kesinlikle.......

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

bu ay bir de samsung m8800 pixon modeLi geLiyor. 8 mp kamerası var ancak wi-fi yok. diğer omnia'daki özeLLikLerinin hepsi mevcut tabi.

nette komik bi resim buLdum payLaşayım dedim;

Konu erdiyilmaz tarafından (06/10/2008 Saat 03:55 ) değiştirilmiştir. Sebep: resim ekLedim

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

6. Bu mesajı için 12 kişi erdiyilmaz'ye teşekkür etti:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Ne yaptınız gençler yaktınız beni hakikatten böyle ise ben siparişi geri çekiyorum

omnia ya dönüşmü yapsak ne

Erdi wi -fi özlelliği yoksa ne işe yara o kadar para verip alacam . 8 mp gider foto makinesi alırım

Erhan OĞUZHAN
    LINEA erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06RB401
    Edilen teşekkür: 158

I-Phone lar biraz şişirme gibi geliyor. O kadar paraya gider başka telefon alırım.
    Linea Dynamic 1,4 Fire

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Erdi hakkaten çok güldüm yaaa. sen dünya kadar para ver, ondan sonra yapacağın her işlem için onay al. Bu bizim millete ters bir durum. bir cihaza o kadar para verdim mi, o cihaza tamamen hükmetmek isterim
    GP in mirror is faster than they appear !

Engin Berk
    GrandePunto Fan EnginBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 43

arkadaşlar iphonealma.com
    lütfen giriniz

yasin duzenli
    SeaMaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 TN 6268
    Edilen teşekkür: 54

bende sevemedim iphone ları millet sadece gösteriş için telefon alıyor... özellikleri yaramaz

ertan yıldırım
    brvhgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 515

Soylediklerinizin hepsini yapiyorum jailbreak yaptim istersem tekrar eski haline getiriyorum apple degil krali anlayamiyor iyiceinceleyip bence oyle yorumyapalim samsunguda inceledim isteyene garantili 900 lira ama ikisi cok farkli

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

gökay okşar
    rs4444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 9

telefonun görüntüsü çok iyi ama yapıcakları kısıtlı telefonun.bende samsung i900 var ve bilgisayar gibi gerçekten.16 gb ve 16 gb a kadar hafıza kartı takıla biliyor.kamerası çok iyi.Arkadaşımda iphone aldı karşılatırdığım da ikisini iphone nun dokunmatikliği biraz daha hassas.tek iyi özelliği o ama tabi samsung u upgrate ettikten sonra bu sorunda ortadan kalktı.görüntüsü daha iyi olsun diyorsanız iphone.hem görüntüsü iyi olsun hemde özellikleri olsun iyi diyorsanız i900.ayrıca şuan satış fiyatı 1000 ytl i900 ün.arada hem fiyat hemde kalite farkı var.

burak arslan
    ReNoVaTio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BT 674
    Edilen teşekkür: 222

bence iphone beş para etmez.verilen paraya yazık

ertan yıldırım
    brvhgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 515

cok dogru söylemişsin

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı brvhgt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soylediklerinizin hepsini yapiyorum jailbreak yaptim istersem tekrar eski haline getiriyorum apple degil krali anlayamiyor iyiceinceleyip bence oyle yorumyapalim samsunguda inceledim isteyene garantili 900 lira ama ikisi cok farkli
    Ertan, iphone ile ilgili birçok olumsuz görüş var.Sen bir kullanıcı olarak telefonun iyi ve kötü yanlarını yazarsan herkesi bilgilendirmiş olursun.Bazı kaynaklar telefonun çok iyi olduğunu bazı kaynaklar ise (birçoğu) iphonun çok abartıldığını söylüyor, doğrusu nedir acaba?

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Valla arkadaşlar Iphone ile ilgil bir sürü türkçe forum sitesi var. Bence bunlara bir göz atıp kararınızı verin. Sonuç olarak bu alet türkiye de yeni değil. Bu alet türkiyede bu şekilde satışa sunulmadan da 40.000 civarı Iphone olduğu söyleniyor. Hatta servisi bile mevcuttu.
    Google dan aratın. bir sürü forum var. Evet aletin standart size verilen hali çok yetersiz. Ama bu aletle yapabilecekleriniz bir derya gibi. Yok ona buna izin mizin de hikaye bence.
    Bütün bunlara rağmen ben şahsen yinede bu kadar para vermem böyle bir alete. İş icabı zaten laptopum yanımda geziyorum. Neden aynı işler için bu kadar para vereyim ki?

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

teknık olarak bnm pek fazla bır bılgım yok bu ıphone lar hakkında ama ınternette, haberlerde ve forumda gorduklerım ve duyduklarımı toparlarsam gereksız bısey oldugu ortaya cıkıyo.tabı sonucta zevk meselesı.teknolojıyı seven arkadaslar ıcın belkıde cok degerlıdır.bız bırazda maddı olarak bakıyoruz heralde ona 1.500 ytl verecegımı Take-Off jant alırım
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

bence alet son derece güzel. ama benim genel mantığıma göre 1000 küsür ytl verilmez(vermem yani) sadece iphone için değil telefon pda vs kapsamındaki cihazlar için. şuanki durumumda 500den fazla vermem.

Ben 10 hazirandan beri bekliyorum almak için. ozamandan beri kendime limiti koydum 500den fazla vermem diye.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

bence de değmez. en üstün özelliklere sahip telefonu bile ilk aldığımızda heryerini kurcalarız. ama daha sonra sadece konuşma ve mesajdan ötesini kullanmayız bile. ufacık telefonla internete gireceğime laptopumla ferah ferah girerim daha iyi. 4 yıl önce 500 ytl'ye telefon almıştım. benim de limitim 500 ytl. hatta belki o bile fazla. ona vereceğim parayı ben de mustafa gibi arabaya veririm hiç olmazsa göze görünür

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa vural
    M.Tolga multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 cjs
    Edilen teşekkür: 96

Ozan sana katılıyorum. En samimi arkadaşımı amerikaya gitti, istersen getireyim 299usd diyor, ben alma dedim yine de iphone u. Aslında çok çok iyi fiyat ama ne gerek var nasılsa bir sene sonra ucuzlayacak. Ben şu am HP ipaq 514 voice messenger kullanıyorum. 3G özelliği dışında tüm özellikleri mevcut, Windows 6.0 işletim sistemine sahip, wireless da var ve şu anda fiyatı 350 ytl seviyelerinde üstelik bu cihazların şarj problemi olur genelde fakat bunda aksine şarj çok gidiyor... Fakat ne iphone, ne u900 kadar yakışıklı ve havalı değil...

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Abi en son amerikada kontratsız satış yoktu. o fiyatta bi gariplik var gibi

Ben alabilirsem turkcellden kontratlı alıcam yoksa hayatta almam (yada yurtdışından 500 ytl altında gelicek )
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Sayfa 1/2 12 SonSon