Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
76 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Soma'daki Acı Facia

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Alıntı benkimya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 yılda hortlayan isg sektörünün nasıl ayağa düşürüldüğünü insanın canını kağıt üstünde koruyan sistemi getirenleri de iyi biliriz...

Bu konuda senin kadar benimde sıkıntım var belgeyi aldım yapmıyorum bu işi yapmam da. Resmen maşa konumuna soktular milleti, işsizlik azaltma yöntemine dönüştü. ilk başta güzel bir niyetle çıkıldı ama herşey o kadar hızlı yapılmak istendi ki ne firmalar ne bakanlık ne insanlar buna ayak uydurabildi.
    Saçma sapan mevzuat gereği yapmak zorunda olunan bir uygulamaya dönüştü.

Herkes her konuda uzman oldu.

Ben Kimyagerim Bakanlık yetklisine bizzat söylediğim sözdür, Kişinin uzmanlık alanı neyse ondan İSG Uzmanlığı yapsın.
    Ama bunu düzeltmek için uğraşalım, birbirimize düşüyoruz, herkes çıkarına bakıyor. Türkiyede kurulan OSGB sayısını biliyor musunuz, ne iş yapar nasıl yapar %90 sadece yasaları kullanarak para kazanmak için açıldı. Bunlar için uğraşmamız gerekiyor.
    şu bu yaptığın siyaset burada yapma lütfen... forum siyaset yeri değil... devletin bakanını eleştiremezsin... mhp ve chp de olsa farklı mı olacaktı....

deerler adama...

bi sittimin bakanlıklarında bi karar alınırken analiz yapılmaz mı?, alt yapı yapılmaz mı, çalıştyalar düzenlenmez mi... ben yaptım oldu, başbakan istedi oldu diyerek karar alıp torbaya atıp onaylatırsan... daha çooook mağdur ediliriz...

bakanlık bu çukurunu açtıysa ben niye düzeltiyorum... bakanlık düzeltsin... bunlar düzelene kadar ölenlerin hesabını sorunca siyaset yapıyorsun diyorsun bana... bırak allah aşkına...

bak bu maden ocağının isg uzmanları gidecek altına başka da kimse değil...
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

2. Bu mesajı için 2 kişi outlife'ye teşekkür etti:

m c
    benkimya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 11

Arkadaşlar,

Bu forumda ne kadar bir süredir varım bilmiyorum ama uzun bir zaman oldu.
    Şahsen görüştüğüm hiçkimse yok, ama anlıyorum ki herkes iyi niyetli.
    Bugünkü konu sebebiyle şahsıma bazı laflar edildi, haksız yere itham yapıldı.
    Beni tanımadığınız için bunları söylediğinize veriyorum keşke önceden tanıma imkanı olsaydı bunların hiçbirini söylemez, söyleyemezdiniz.
    Hepimiz için iyi güzel hayırlı şeyler olsun. Kaza bela kimseye veremesin Allah, ki kimse istemez böyle birşey.
    Bir arkadaş forumdan silenemediğimizi belirtti. Ben küfür etmeyen bir insanım, outlife sende kime ne konuda olursa olsun küfür etme ki bu hiçbir insana yakışmaz.
    Ben forumdan çıkıyorum.
    Ben gelip birisinin kafasını gözünü de patlasam o da bana aynısını yapsa kimseye faydası olmayacak.
    İnşallah hep birlikte kalkınıp bilinçli bir toplum olana kadar biribirimizi öldürüp yoketmeyiz.

m c
    benkimya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 11

bakanlık bu çukurunu açtıysa ben niye düzeltiyorum... bakanlık düzeltsin... bunlar düzelene kadar ölenlerin hesabını sorunca siyaset yapıyorsun diyorsun bana... bırak allah aşkına...

Hocam onlar bozuk yapıyorsa evet biz düzelteceğiz. sen ben düzelteceğiz yoksa daha çoook canımız yanacak. Kızgınlığından hala bana sinirlisin ama aynı gemideyiz.

Alıntı outlife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu bu yaptığın siyaset burada yapma lütfen... forum siyaset yeri değil... devletin bakanını eleştiremezsin... mhp ve chp de olsa farklı mı olacaktı....

deerler adama...

bi sittimin bakanlıklarında bi karar alınırken analiz yapılmaz mı?, alt yapı yapılmaz mı, çalıştyalar düzenlenmez mi... ben yaptım oldu, başbakan istedi oldu diyerek karar alıp torbaya atıp onaylatırsan... daha çooook mağdur ediliriz...

bak bu maden ocağının isg uzmanları gidecek altına başka da kimse değil...

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Sende 360 derece dondun birden , ilk mesajlarin boylw degildi

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

Hülooğman iş başında burda anlaşılan.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Arkadaşlar, özellikle Ergin abi;

Lütfen şahıslara küfür etmeyin burada. Bakın daha önce oldu yine olacak, BTK dan isimleriniz ip leriniz istenecek, "seve seve" vermek zorunda kalacağız. Sonra başınıza bir ton iş alacaksınız.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

ilk yorumumda özellikle yazdım... iktidarı vs savunacak arkadaşlar lütfen buraya yazmasın dedim... hem madenci çocuğu olduğum için hem göçük madenci ölümü nedir bu sahneler nasıldır bildiğim için özellikle yazdım...

ısrarla abuk subuk bir şekilde sanki provoke eder gibi yazıldı. ve maalesef ki ben dayanamadım.

özür dilenecek bir suç işlemedim. çünkü kimsenin şahsına küfür etmedim... sen şusun busun demedim...

üstüne alınanlar varsa kendileri bilir...

ben hem yazdıklarımın hem söylediklerimin arkasındayım...

sadece benkimya nickli kişinin forumdan uzkalaşmasına vesile olduğum için yönetici arkadaşlardan özür diliyorum...

chp ve mhp iktidarda olsaydı başka mı olurdu diyecek kapasiteede birinin forumdan uzaklaşması eksiklik midir yönetici arkadaşların takdirine bırakıyorum.

gerekiyorsa kurallar içindeyse beni de banlayıp forumdan uzaklaştırmalarını bundan asla rahatsız olmayacağımı bildiririm...

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

hüloğman. .Senin Başçalanın 4 yıl önce "Madenciliğin kaderinde ölmek var" derkensiyaset yoktu, 10 denetim geçirip kapatılan sonra sizin peşkeş çekerek açtığınız madenden ölü 200 olunca mı siyaset yapıyor olduk? Siyasetin her b.kluğunu yiyen liderleriniz yüzünden oldu bu olay.Sor bakalım 150 adamın üstünde adam çalıştırmak İşçi güvenliği sertifikasına uyuyormu? 700 adam ne demek? Bunun suçlusunu da mı aramayak?

Xperia L ile Pro'dan gönderdim.Olası yazım hatalarım için Özür Dilerim...

11. Bu mesajı için 2 kişi cemdogu'ye teşekkür etti:

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

o madende göçükte kalan 700 işçinin toplam maaşı bir hırsız bakanın kol saati kadar...

işin acısı kol saatinin garantisi var... işçinin hayatının garantisi mi... kader yada güzel ölmek...

13. Bu mesajı için 2 kişi outlife'ye teşekkür etti:

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, özellikle Ergin abi;

Lütfen şahıslara küfür etmeyin burada. Bakın daha önce oldu yine olacak, BTK dan isimleriniz ip leriniz istenecek, "seve seve" vermek zorunda kalacağız. Sonra başınıza bir ton iş alacaksınız.
    sınırsız küfür edebileceğim bir platform bir konu sayfa site ne bileyim bi yer yok mu bu sitttiiimin internet dünyasında yavvv.

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı outlife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o madende göçükte kalan 700 işçinin toplam maaşı bir hırsız bakanın kol saati kadar...

işin acısı kol saatinin garantisi var... işçinin hayatının garantisi mi... kader yada güzel ölmek...
    Abi helal olsun cok güzel laf ettin

Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

adam 1800 yıllarından örnek verip olayı meşrulaştırıyor ya.
    kapitalizminde ******* iktidarında.
    Konu SteinGP tarafından (14/05/2014 Saat 17:30 ) değiştirilmiştir.

17. Bu mesajı için 5 kişi Gorky'ye teşekkür etti:

EREN ZOR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140

200 u aşkın çocuk akşam yemeğinde babasının boş koltuğuna bakarak yemek yiyemicek. Madenci abinin sedye kirlenmesin diye çıkarmak istediği cizmelerden dökülen kömürün saati 5 lira idi. Bir bakanın kolundaki 700 bin liralık saatten daha temizdi. Hangi ibadetiniz temizleyecek bunca kanı. Is kazaları kader değil sermaye babalarının 3 kuruş fazla para kazanmak için emekçilerin sağlığıyla oynamasıdir. Allah ailelerine sabır versin.

19. Bu mesajı için 2 kişi CMasteR'ye teşekkür etti:

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adam 1800 yıllarından örnek verip olayı meşrulaştırıyor ya.
    kapitalizminde anasını sikeyim iktidarında.
    2014 avrupasından mı örnek verecekti allah aşkına. türkiyenin güvenlik kriterleri 1800 lü yılların avrupasıyla aynı şuan ondan mütevellit bu örnekler...

isg uzmanı arkadaşımız da yazmış ya... önüne gelen uzman oldu diye... sonrasında da eklemiş biz düzelteceğiz halk olarak demiş...

bu zihniyet anca iktidarın inmiş ını düzeltir halka karşı... başka da bi s..kime yaramaz...

21. Bu mesajı için 3 kişi outlife'ye teşekkür etti:

EREN ZOR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140

Vefat haberinizi LCD televizyonlarımızda, süslü koltuklarımızda otururken izledik. Siz yaşam mücadelesi verirken biz, ellerimizde sizin bir maaşınız kadar olan telefonlarımızla paylaşımlar yaptık. "Nasıl bir ülkede yaşıyoruz?" Doğalgaza geçtiğimiz için unuttuk kömürün karasını, kokusunu, eziyetini. Siz yerin 200 metre altında ekmek parası için çabalarken, bizler yerin metrelerce üstünde, teras katlarda yemekler yedik. Duyarsız kaldık halinize. İstemesi çok anlamsız ama hakkınızı helal edin.

Çok duygulandırdı paylaşmak istedim

23. Bu mesajı için 5 kişi CMasteR'ye teşekkür etti:

Kaptan Kartal
    eros06060 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 29

yav arkadaş rahat olun sonuçta bir iş kazası hem imam hatip okuyan bacılarımız ruhlarına fatiha okuyormuş yani müsterih olun ölen öldü kalan sağlar bizimdir nasılsa.
    Ben hayatımda bu kadar vicdansız adam görmedim arkadaş ben gözüm dolu dolu haber izlerken iş kazası diyebiliyor neymiş fatiha okuyorlarmış hatim indirsen nolur derler lan adama, adam öldü öldü gitti yani. Sen sokakta yürürken 500 koruma ile yürü sonra korumasız adam ölünce kader de kısmet de ulan hele birde Yahudi Cesaret Ödülü sahibi biri bunu söylüyor ya utanıyorum.

Allahıma yalvarıyorum geceden beri buna sebep olanlar ne bu dünyada ne öteki tarafta huzur bulmasın, buna sebep olanları koruyanlar cehennemin en dibinde yansın, orayı teftiş edipte sorun yoktur diyenler beter olsun, o ailelerin çektiği acılar onların en mutlu gününde yaşadığı sevinçle eşit olsun İnşallah, birde üzüldük evet diyip de "ama" ile başlayan cümleler kuranlar da daha beter acılar çekerler İnşallah

25. Bu mesajı için 5 kişi eros06060'ye teşekkür etti:

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Ankarada facianin sorumlulari hakkinda protesto eylemleri var. Kizilay, mesrutiyet yuksel ve mithatpasa caddeleri gaz bombasi dumanlari altinda

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Manisa milletvekili bülent arınç nerde acep ? seçim zamanlarında şov yapıp ağlamayı iyi biliyor.

28. Bu mesajı için 4 kişi Arrest'ye teşekkür etti:

Serhat T.
    Seronet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 132

Yüzsüzler çıkar yakında merak etme. Pişkin pişkin konuşurlar, ordanda puan toplarlar.!

seronet.blogspot.com

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Seronet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüzsüzler çıkar yakında merak etme. Pişkin pişkin konuşurlar, ordanda puan toplarlar.!
    Ulan hep dua ediyorum Allah'ım seni sorgulayamam ama birazda bu veballeri öbür dünyaya bırakmasanda şu dünyada gazabına uğratsan bu şeref yoksunlarını diye..

31. Bu mesajı için 2 kişi Arrest'ye teşekkür etti:

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon