Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon
102 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Marmaray değil Tabanvaymış :)

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Adamlara helal olsun dün tes etme imkanım oldu.İstanbulda yaşayan bilir kazlıçeşmeden 14-15 dakikaya üsküdara gitmenin ne demek oldugunu iyiye iyi kötüye kötü at gözlügüyle bakan arkadaşlara bi tavsiyem 15 dakikalarını ayırıp bi denesinler marmarayıı..

gökhan gokan
    rohan4421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 81

Alıntı Evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Marmaray hakkında yazmayacağım ama şu noktada araya girmek isterim. Alım gücünün artıp artmadığına tek bir veriye bakarak karar veremeyiz. Verirsek hata yapmış oluruz. Araç sayısı artarken kullanılan bireysel ve taşıt kredi hacimlerine de bakmak lazım. Kısa bir araştırmayla 2002 yılından itibaren halkın Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir şekilde borçlandığını görebiliriz. Kredi kullanılması da tek başına "negatif" olarak değerlendirilmez elbette. Bu noktada önemli olan ise bu kredilerin geri ödenme oranıdır. Bu noktada da bankaların batık kredilerindeki artışa bakarsak anlamlı bir sonuca yaklaşırız. Ben size hazır araştırılmışını söyleyeyim; her geçen gün borcumuz artarken kredi batıkları artıyor. Yani alım gücümüz artmıyor, tersine ödeme güçlüğü çekmeye başlıyoruz. İnsanlar borcu borçla kapatıyorlar. Doğal olarak bu çark bir yerden sonra dönmemeye başlayacak, başladı. Bir bankacı olarak söylüyorum bunları bu arada.

Öte yandan araçların ve hatta cep telefonundan tutun da bilgisayara varıncaya kadar lüks tüketime girebilecek (ki bunlar lüks değil aslında ama bu ayrı bir konu..) ürünlerin satışlarındaki patlamanın bir de sosyolojik tarafı var. Reklamlarla, kampanyalarla tüketim pompalanıyor ülkeye. Klasik kapitalizm. Artık savaşarak bir ülkeyi ele geçirmek diye bir şey pek kalmadı. Ülkenin tüm finansal kuruluşlarını ele geçirip halkı borçlandırıp bir yandan da tüketime sevkederseniz, o halka istediğinizi yaptırabilirsiniz. Türkiye'de yaşanan da bu bana göre. Konuyu biraz dağıttım ama kusura kalmayın.
    Sayın bankacı kardeşim bende tüm dünyaya cerrahi alet üretip satan bir firmanın finansal sorumlusuyum, bankacılık geçmişine baglı olarak 10 yıl önceki bch - ticari kredilerin ve buna bireysellerde dahil faiz oranlarını incelemeni tavsiye ederim. 5 nisan kararlarını , develasyonları unutmamak gerek

Örnek konut kredisi mesela,

2001 yılında ortalama %4,42

2002

%3,58

2003

%2,41

2004

%1,93

2005

%1,17

2006

%1,88

2007

%1,50

2008

%1,54

2009

%1,27

2010

%0,92

2011 ilk yarısı

%0,85
    Konu rohan4421 tarafından (01/11/2013 Saat 14:42 ) değiştirilmiştir.
    Driven by the future

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Dun TV de 2 muhendis marmarayin problemlerinden bahsetti. Yangin söndürme sistemi dahi yok ve göreceksiniz inşallah olmaz ama büyük bir facia ya yol acilacak.

Discovery cihazımdan gönderildi
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

d f
    MaSTeR halilibo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Bravo Tango Kırmızı
    Plaka
    uıı
    Edilen teşekkür: 35

ya ilk seferler tabiki sıkıntı olacaktır kardeşim . ama bu sorunlar muhakkak çözülecektir . böyle projeleri sonuna kadar destekliyorum asrın projesidir. Bu projeye laf atanlar su an marmaray'ı kullanıyor. Bazı şeylerde eğri oturup doğru konuşmak lazım...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı SaLDo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer ki ben oyumu iktidara vermediğimi ıspatlarsam , çıkıp ankara meydanında ben deliyim diye bağıracak mısın ? Cekemiyorsunuz işte. Ne olmuş ilk günden arıza çıkartmışsa? Yapılan bir emek var saygı duymak lazım. Kimin başlattığı beni hiç ilgilenmiyor. Karadeniz otoyolunuda 2000 den once baslatmıslardı . Sonuç ? kocaman bir 0.. senelerdir yol calısmalarıyla millete eziyet cektirdiler. Basbakan göreve geldi 2 yıl içinde tamamlandı yol. Senelerdir İzmir'i kimler yönetiyor, izmir şuan ne halde ??? Bana icraatla gelin boş beleş mualefetle değil!
    Tüpler birleştirilerek bu deniz geçişi oluşturulmuştur. Bunlar esnek bir bağlantıyla yapılmıştır. Bu bağlantılarda yırtılma, söz konusu olduğunda tünele su dolacaktır. Böyle bir risk oluşturulduğunda bu problemin çözecek bir senaryo, bir proje geliştirilmemiş bunun için hiçbir önlem alınmamıştır. Bunun için hiçbir önlem alınmamıştır.

Emniyet vagonları yok ve bu sistemin elektronik güvenlik sistemi yok

Burada deneme seferleri yapılması gerekir. Deneme seferleri bugüne kadar Devlet Demir Yolları'nın diğer ulaşım alanlarında kullandığı dizel lokomatiflerle yapılmıştır. Yolcu ağırlığına denk gelecek yükte yapılmamıştır. Halbuki işletmeye alındığında burada elektirik sistemiyle çalışan lokomotifler kullanılacaktır. İnsan taşınacaktır, farklı bir ağırlıkla ulaşım sağlanacaktır. Bu farklı ağırlığa göre bir deneme yapılmamıştır. Bu çok büyük bir risktir. Bunun mutlaka önlemi alınmalıdır.

Zaten tünel bitmedi ki. Bütün teknik çalışmalar tamamlanmadı. Tamamlanmadan deneme çalışması olmaz. Bunlar 'Deneme sürüşleri yapıyoruz' diyerek kamuoyunu yanıltıyorlar. Bitmeden deneme çalışması olmaz. 24 saat hala tünelin içerisinde çalışma ve faaliyetler devam ediyor. Hâlâ çalışıyorlarsa bitmemiştir. Bitmeyen tünel açılıyor. Sistemi kontrol edecek bir kumanda masası oluşturulmamıştır. Sinyalleri takip edecek. Aslında bu proje 'Başbakanımızın ben bunu bu tarihte açacağım' dediği için zoraki açılıyordur.

Mevcut güzergahta tren seyir halindeyken iki ayrı merkezde sefer halindeki trenin seyri takip ediliyor. İşte arızalanma söz konusu olabilir, sinyalizasyon sisteminde bir arıza olabilir, raylı sistemde bir arıza olabilir. Tüplerde yırtılma olup, su dolması söz konusu olabilir, Ya da başka bir sebep olabilir. Bunlar elektromekanik olarak kontol ediliyor. Şu anda bu sistem tamamen oluşturulmamıştır. Geçici olarak Üsküdar'a kurulan bir sistemle kontol edilmesi denencektir. Ama bu klasik ve olması gereken tren yollarındaki sinyalizasyonu içermemektedir

Tünelin içine su sızması noktasında orada o suyu tahliye edecek pompa sistemi yok.

Bu yazdıklarımın bir kısmı alıntı bir kısmıda edindiğim bilgilerden yola cıkılarak yazılmıştır
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Vallahi ne diyeyim Billboard'lara ''Başbakanımıza teşekkürler! IMF borcunu kapattı!'' diye yazılar asan Melih Gökçek zihniyeti her yerde... Biliyorsunuzdur Türkiye Cumhuriyeti IMF'ye olan borcunu başka bir kurumdan borç alarak kapattı. Xbankasına olan borcumu Ybankasından aldığım kredi ile ödemek gibi bir şey...

Konut kredisi demiş bir abimiz. Konut kredi alım oranının 2006'dan 2011'e kadar %33 büyüdüğünü,bu 5 yıllık arada 1 milyon660bin kişinin konut kredisi aldığını,Türkiye'de 55 milyon 744 bin kişinin kredi kartı kullandığını,bunların da 2 milyon 677 bin'inin borçları yüzünden takip altında olduğunu,üstelik bu bilgilerin Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın,MHP Milletvekili Hasan Türkoğlu'nun soru önergesine verdiği cevaplardan rahatlıkla bulunabileceğini biliyorsunuzdur.

Bu kadar kredi kullanımı ve borçlanmaya rağmen,alım gücünün nasıl arttığını söyleyebilirsiniz anlamıyorum. Sürekli reklamlarla tüketim pompalanan insanlar,araba,ev vs. alıp borçlandılar. Trafikte çok araba var diye alım gücü yüksek diye bir mantık yürütemeyiz.Bu arabanın taksidi,kredi borcu,benzini,özellikle vergisi....

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

gökhan gokan
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi ne diyeyim Billboard'lara ''Başbakanımıza teşekkürler! IMF borcunu kapattı!'' diye yazılar asan Melih Gökçek zihniyeti her yerde... Biliyorsunuzdur Türkiye Cumhuriyeti IMF'ye olan borcunu başka bir kurumdan borç alarak kapattı. Xbankasına olan borcumu Ybankasından aldığım kredi ile ödemek gibi bir şey...

Konut kredisi demiş bir abimiz. Konut kredi alım oranının 2006'dan 2011'e kadar %33 büyüdüğünü,bu 5 yıllık arada 1 milyon660bin kişinin konut kredisi aldığını,Türkiye'de 55 milyon 744 bin kişinin kredi kartı kullandığını,bunların da 2 milyon 677 bin'inin borçları yüzünden takip altında olduğunu,üstelik bu bilgilerin Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın,MHP Milletvekili Hasan Türkoğlu'nun soru önergesine verdiği cevaplardan rahatlıkla bulunabileceğini biliyorsunuzdur.

Bu kadar kredi kullanımı ve borçlanmaya rağmen,alım gücünün nasıl arttığını söyleyebilirsiniz anlamıyorum. Sürekli reklamlarla tüketim pompalanan insanlar,araba,ev vs. alıp borçlandılar. Trafikte çok araba var diye alım gücü yüksek diye bir mantık yürütemeyiz.Bu arabanın taksidi,kredi borcu,benzini,özellikle vergisi....
    Ben anlatmak istedigimi anlatamıyorum , düz mantık muhalefet zihniyeti ile gidince yada anlamıyo kimse faizleri oranlarla veriyorum. Bu ülkede bir gecede doalrların fırladıgı, yağın 10 katı zam yediği günleri söylüyorum. Bankaların %300 faizlerle milletin anasını aglattıgı günleri söylüyorum bana cevap olarak millet kredi ile araba almış deniyor.

Allah ülkemizi korusun, konuyu uzatmayıp burada bitiriyorum. Buarada herkesin görüşüne saygım sonsuzdur.
    Driven by the future

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bak bir üst mesajda bir ton şey yazdım ve kimse buna cevap veremeyecek sen tartışmaya acık bir mesaj yazdığın için Cenk )

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Tek başına faiz oranlarına bakarak da bir sonuca varamayız. Bunu yalnız ben söylemiyorum, ekonomistler, uzmanlar da söylüyor. Google'dan araştırabilirsiniz. Faiz oranları çok önemli bir göstergedir, evet ama faizlerin düşmesi de tek başına her şeyin iyi gittiğinin göstergesi değildir. Hele ki spekülasyonun ağa babasının döndüğü inşaat sektörüyle alakalı olan konut kredisi faiz oranları... Konut kredisi faizleri düştü, sonra tekrar çıktı. Ülkenin konut ihtiyacı, mevcut stok, inşaat şirketlerinin mali yapıları vs. vs. milyon tane incelenmesi gereken veri var. Ben tek başıma bunların altından kalkamam elbette. Ancak taaa uzaklardan büyük haritaya baktığımızda, ülkenin giderek borçlandığı, cari açığın rekor üstüne rekor kırdığı, gösterilmeye (ve hatta insanların kandırılmaya) çalışıldığı gibi ülkenin ekonomik yapısının iyi olmadığı o kadar bariz ki. Maalesef bunu göremiyoruz. Yıllardır elimizden yüzlerce finansal tablo geçiyor, özellikle küçük işletmelerin ve şahısların durumu son derece vahim. Biz sadece kendi kısıtlı çevremize bakarak bir fikir sahibi oluyoruz doğal olarak. Ama makro bakmak lazım. Türkiye İstatistik Kurumu'nun verileri web sitesinde var, ekonomistlerin bu verileri nasıl yorumladığını okumanızı tavsiye ederim. Taraflı yayınlar adı üstünde, hep belli bir açıdan bakıyorlar bu rakamlara. Oysa ki hepsi iç içe.

Ben bunları yazarken mevcut hükümeti eleştiriyorum ama bu demek değildir ki önceki hükümetler harikaydı, onları çok beğeniyorum. Biz ülke olarak planlı bir şekilde şu an bulunduğumuz noktaya getirildik. Bu hükümetlerin başarısı ya da başarısızlığı değil, bizzat bizlerin, vatandaşların başarısızlığıdır bana göre. Sonuçta seçen bizleriz.

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bak bir üst mesajda bir ton şey yazdım ve kimse buna cevap veremeyecek sen tartışmaya acık bir mesaj yazdığın için Cenk )
    doğru demişsin. Alıntı yapmak istemedim yazıyı ithaf ettiğim abime. birebir polemik olmasın diye. Affola...

gökhan gokan
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek başına faiz oranlarına bakarak da bir sonuca varamayız. Bunu yalnız ben söylemiyorum, ekonomistler, uzmanlar da söylüyor. Google'dan araştırabilirsiniz. Faiz oranları çok önemli bir göstergedir, evet ama faizlerin düşmesi de tek başına her şeyin iyi gittiğinin göstergesi değildir. Hele ki spekülasyonun ağa babasının döndüğü inşaat sektörüyle alakalı olan konut kredisi faiz oranları... Konut kredisi faizleri düştü, sonra tekrar çıktı. Ülkenin konut ihtiyacı, mevcut stok, inşaat şirketlerinin mali yapıları vs. vs. milyon tane incelenmesi gereken veri var. Ben tek başıma bunların altından kalkamam elbette. Ancak taaa uzaklardan büyük haritaya baktığımızda, ülkenin giderek borçlandığı, cari açığın rekor üstüne rekor kırdığı, gösterilmeye (ve hatta insanların kandırılmaya) çalışıldığı gibi ülkenin ekonomik yapısının iyi olmadığı o kadar bariz ki. Maalesef bunu göremiyoruz. Yıllardır elimizden yüzlerce finansal tablo geçiyor, özellikle küçük işletmelerin ve şahısların durumu son derece vahim. Biz sadece kendi kısıtlı çevremize bakarak bir fikir sahibi oluyoruz doğal olarak. Ama makro bakmak lazım. Türkiye İstatistik Kurumu'nun verileri web sitesinde var, ekonomistlerin bu verileri nasıl yorumladığını okumanızı tavsiye ederim. Taraflı yayınlar adı üstünde, hep belli bir açıdan bakıyorlar bu rakamlara. Oysa ki hepsi iç içe.

Ben bunları yazarken mevcut hükümeti eleştiriyorum ama bu demek değildir ki önceki hükümetler harikaydı, onları çok beğeniyorum. Biz ülke olarak planlı bir şekilde şu an bulunduğumuz noktaya getirildik. Bu hükümetlerin başarısı ya da başarısızlığı değil, bizzat bizlerin, vatandaşların başarısızlığıdır bana göre. Sonuçta seçen bizleriz.
    Konu biraz fazla genişledi belki , ancak bu söylediklerine tamamen katılıyorum , mükemmel olmadıgımızın tabiki farkındayım. Birilerinin zaten hangi hükümet olursa olsun bizleri şekillendirdiğinide biliyorum. Ancak demek istediğim görüşlerimizi belirtirken yukarda senin de yaptıgın gibi olması gerekenleri anlatmak gerekir. Bu ülkede sırf sunni diye akpye , ve sırf alevi diye chp ye oy veren zihniyet oldukca bi yerlere gelemeyiz. Ben iyi bir yönetim gördüğüm sürece başa gelen iktidar putperest olsada oy veririm, 5 vakit namazında olsada oy veririm. Ayrıca benim ülkem bişiler yapıosa eksilerinden çok artılarını görmeye çalışırım. Senin anlattıgın gibi faiz lobileri , dış etkenler illaki devrede ama inanın bu ülke yeni bi krizi asla atlatamaz bu yüzden eleştirilerde, toplumsal gösterilerde cok dikkatli olmalıyız. Bir gezi olayı bile haklı amacından ne amaçlara dönüştü cok dikkat etmeliyiz.
    Driven by the future

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Yaklaşık 1 saat 15 dakikadır çalışmayan Marmaray’da yolcular istasyonlardan çıkartıldı. İçire girmek isteyenler de alınmadı. Bu arada fenalık geçiren bir kadın sedye ile istasyondan çıkartıldı. Kadını taşıyan sedyenin asansöre konulması sırasında ise izdiham yaşandı.

Bir Marmaray görevlisi, “Hafta sonu olduğu için insanlar gezme amaçlı Marmaray’ı kullandılar. Bu nedenle çok yoğunluk oluştu. Bazı yolcuların imdat kollarını çekmesiyle komuta sistem arızasına geçti. Yaklaşık 1 saat 15 dakikadır Marmaray çalışmıyor.” şeklinde konuştu.

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Akp fiyaskolarından biri de Marmaray abiler arkadaşlar...

Sen gel, senden önce başlamış projeyi üstlen.Bitmeden halkın kullanımına aç.Sonra elektirik kesilince "bedava olduğu için oldu" diye yüzsüzleş.Herşey parayla mı ? örneğin, insan sağlığını kaç milyon dolara ihaleye açabilirsin?

Özensiz olduğu belli, o hat suyun altından geçiyor.Mazallah, ya o hatta bir arıza olsaydı, 29ekimde can kaybı terörle değil de, Marmaray faciasından yaşansaydı?

Bize hala yol yoktu, su yoktu diyorlar.Verdikleri tarih bundan 10 yıl önce.En basitinden 10 yıl önce intel pentium 4 ile GTA Vice City oynuyorduk, mutlu oluyorduk.Şimdi adı olmasa kimse indirmez.Sen 10 yıl önce yapılamayan (teknoloji yetersizdi) yolu 2013'te yapıp yeni icat edilmiş gibi sunarsan biz yemeyiz....

10 yıl önce trafikte kaç araba vardı, şimdi kaç tane var.10 yıl önce köylerdeki nüfus daha fazlaydı.Bu iktidar köylüyü, emektar insanları berbat etti diye metropollere, köyden kente göç olduğu için nüfusumuz zıpladı.Ankara en basitinden, 10 yıl önce çayyolunda yerleşim mi vardı? Şimdi orda evler iyiden kötüye 500 milyar liradan başlıyor.

Bana yok faizmiş, yok alım gücüymüş.Geçeceksiniz bu ayakları..Asgari ücretle hem ev kirası, hem yeme içme, hem de özel hayat sürdürülür mü, bunu anlatın bana.Bana şuanda domatesi elmayı kaç liraya aldığınızı, önceden kaça aldığınızı söyleyin.10 yıl önce otobüse kaç liraya binerdiniz, şimdi kaç liraya biniyorsunuz bunu söyleyin...

Yol lazım diye ormanı katleden adamı da savunuyorlar.Ben hayatımda bu kadar hızlı biten bir yol daha görmedim arkadaş.Kaç gün oldu bu olay gündemde patlayalı.200ün üstünde iş makinası var orda ki, Büyükşehir belediyesinde bu kadar iş makinası var mıydı bilmiyorum.Utanmasalar, 15 günde yapacaklar yolu...Üstelik hiçbir işe yaramayacak yol.Yolu yapıyorsun, kilometrelerce gidiyorsun.Sonra yol 2 şeride düşüyor.Sen o yolu 20 şerit te yapsan o trafik sıkışacak! Anlamıyorsunuz işte...

Daha nelerle karşılaşacaz, göreceksiniz.

17. Bu mesajı için 2 kişi cemdogu'ye teşekkür etti:

ramazan oktay
    ramazan oktay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 13

yani bunu yapanlar eminim bunun içine su dolma ihtimalini düşünmemişlerdir. ben şu parti bu parti diye peşinde koşmam ama yapılanlar gerçekten güzel şeyler. bazı inssanlar varki nw yapılursa yapılsuın tek amacı birilerini karalamak.. bu insanların en başındaki kişi zaten başbakan gelen geçen kadınları kesiyor gözetliyor falan diyorsa sen bu insanlardan ne beklersin akıl mantık dışında her şeyi söyler bu tip insanlar....

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

Eleştirmeye devam, hükümeti destekleyenlere koyun ve çobanınız belli demeye devam edenler....

Ondan sonra diyorlar ki bu ülkede neden sol başa gelmiyor ? Yukarıda yazdığım cümlenin sahibi sol görüşlü olduktan sonra....

Eşitlik, insanlara saygı ve insanların seçimine saygı.....

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı CoachK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eleştirmeye devam, hükümeti destekleyenlere koyun ve çobanınız belli demeye devam edenler....

Ondan sonra diyorlar ki bu ülkede neden sol başa gelmiyor ? Yukarıda yazdığım cümlenin sahibi sol görüşlü olduktan sonra....

Eşitlik, insanlara saygı ve insanların seçimine saygı.....
    Egolarını tatmin etmek 29 ekimde açılış yapacağız diyip eksik ve güvenlik sistemi olmayan insanların canını hiçe sayarak bu açılışı yapanlar 29 Ekim törenlerine katılmamak için kaçamak arayan birini ben destekleyemem kusura bakma. Ben solcuda değilim bu arada birader. Ben doğrunun haklının yanındayım. YANLIŞIN VE YALAKALARIN YANDAŞLARIN YANINDA OLAMAM YAPI MESELESİ.

ramazan oktay
    ramazan oktay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 13

asıl koyun olanlar belli gözlerini açıpta bişeyleri göremeyenler geçmişteki bir partiye bağlı kalıp onun peşinden ayrılmayanlar o partinin sadece isminin aynı olup geriye kalan herşeyinin değiştiğini fark edemeyenler asıl koyunlardır...

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı ramazan oktay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    asıl koyun olanlar belli gözlerini açıpta bişeyleri göremeyenler geçmişteki bir partiye bağlı kalıp onun peşinden ayrılmayanlar o partinin sadece isminin aynı olup geriye kalan herşeyinin değiştiğini fark edemeyenler asıl koyunlardır...
    Önemli olan partiler değil kişiler hepar başkanı osman pamukoğlu şu anki liderlerden 10 kat daha dürüst ve delikanlı adamdır. Bu sadece bi örnekti siyasi tarafımı belirtmek icin söylemiyorum.

Manş tüneli 50.5 km uzunlugunda 10 milyar $
    Japon Seikan tüneli 54 km 3.6 milyar $
    Marmaray 1.4 km 5 milyar $

buna ne demeli birader

Not : dolara zam geldi derseniz şaşırmam
    Konu Arrest tarafından (02/11/2013 Saat 22:27 ) değiştirilmiştir.

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Dün veya önceki gündü sanırım tünelde bir sıkıntı olursa ne yapılacağını gösteriyorlardı. araçlar makinist tarafından acil olarak durdurulduktan sonra kapıları açacak ve yolcular yürüme yolundan ilerleyerek ilk mavi geçiş noktasından önce kendi taraflarındaki sonrada tamamen bağımsız olan diğer koridorun kapısını MANUEL olarak açıp diğer koridora geçecek ve o tünel/koridor üzerinden yolcular alınacak diyorlardı.

Şimdi benim kafama takılanlar şunlar.
    1: 140cm genişliğindeki yürüyüş yolu kaç kişilik panik ortamındaki yolcu sayısını ezilmeden taşıyabilir
    2: ağırlık ve kilit mekanizmaları manuel olarak açılabilen koridor açma kapıları yaklaşık 6 atmosfer basıncına nasıl dayanabilecek ? hadi kapılar dayandı insanlar nasıl dayanabilecek ? hadi onlarda dayandı 60 küsür metre derinlikteki suyun akış debisinden önce insanlar bu kapılara nasıl yetişip geçtikten sonra kapatabilecek ?

bu kadar mühendis bunları elbette düşünmüştür diye düşünüyorum ama dünyada o kadar çok mühendislik hatası/ihmali ile sonuçlanan olay varki insan düşünmeden edemiyor. çok uzaklara gitmeyelim bilenler bilir, boğaz köprüsüde mühendislik hatasına sahip bir köprüdür ki onuda japonlar yapmıştı.
    Konu tyilgin tarafından (02/11/2013 Saat 22:35 ) değiştirilmiştir.
    Ne mutlu Türküm diyene.

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün veya önceki gündü sanırım tünelde bir sıkıntı olursa ne yapılacağını gösteriyorlardı. araçlar makinist tarafından acil olarak durdurulduktan sonra kapıları açacak ve yolcular yürüme yolundan ilerleyerek ilk mavi geçiş noktasından önce kendi taraflarındaki sonrada tamamen bağımsız olan diğer koridorun kapısını MANUEL olarak açıp diğer koridora geçecek ve o tünel/koridor üzerinden yolcular alınacak diyorlardı.

Şimdi benim kafama takılanlar şunlar.
    1: 140cm genişliğindeki yürüyüş yolu kaç kişilik panik ortamındaki yolcu sayısını ezilmeden taşıyabilir
    2: su alında her 10 metrede bir atmosfer basıncı demektir. buda yaklaşık 60 atmosfer basıncı
    2: ağırlık ve kilit mekanizmaları manuel olarak ile bile açılan koridor açma kapıları yaklaşık 6 atmosfer basıncına nasıl dayanabilecek ? hadi kapılar dayandı insanlar nasıl dayanabilecek ? hadi onlarda dayandı 60 küsür metre derinlikteki suyun akış debisinden önce insanlar bu kapılara nasıl yetişip geçtikten sonra kapatabilecek ?

bu kadar mühendis bunları elbette düşünmüştür diye düşünüyorum ama dünyada o kadar çok mühendislik hatası/ihmali ile sonuçlanan olay varki insan düşünmeden edemiyor. çok uzaklara gitmeyelim bilenler bilir, boğaz köprüsüde mühendislik hatasına sahip bir köprüdür ki onuda japonlar yapmıştı.

biz projenin bu aptal saptal yönlerini eleştirirken tayyip erdoğan helal olsun hükümete çamur atmayın diyor bazı arkadaşlar. Kardeşim al bak bu arkadaşta yazmış 10 entry önce bnde yazdım hala entry'e cevap veremediniz ve bizi siz muhalefetsiniz solcusunuz diye dışlıyorsunuz. AL TEKRAR YAZIYORUM OKUYUN SAYIN MEMNUN OLAN VATANDAŞLAR

Tüpler birleştirilerek bu deniz geçişi oluşturulmuştur. Bunlar esnek bir bağlantıyla yapılmıştır. Bu bağlantılarda yırtılma, söz konusu olduğunda tünele su dolacaktır. Böyle bir risk oluşturulduğunda bu problemin çözecek bir senaryo, bir proje geliştirilmemiş bunun için hiçbir önlem alınmamıştır. Bunun için hiçbir önlem alınmamıştır.

Emniyet vagonları yok ve bu sistemin elektronik güvenlik sistemi yok

Burada deneme seferleri yapılması gerekir. Deneme seferleri bugüne kadar Devlet Demir Yolları'nın diğer ulaşım alanlarında kullandığı dizel lokomatiflerle yapılmıştır. Yolcu ağırlığına denk gelecek yükte yapılmamıştır. Halbuki işletmeye alındığında burada elektirik sistemiyle çalışan lokomotifler kullanılacaktır. İnsan taşınacaktır, farklı bir ağırlıkla ulaşım sağlanacaktır. Bu farklı ağırlığa göre bir deneme yapılmamıştır. Bu çok büyük bir risktir. Bunun mutlaka önlemi alınmalıdır.

Zaten tünel bitmedi ki. Bütün teknik çalışmalar tamamlanmadı. Tamamlanmadan deneme çalışması olmaz. Bunlar 'Deneme sürüşleri yapıyoruz' diyerek kamuoyunu yanıltıyorlar. Bitmeden deneme çalışması olmaz. 24 saat hala tünelin içerisinde çalışma ve faaliyetler devam ediyor. Hâlâ çalışıyorlarsa bitmemiştir. Bitmeyen tünel açılıyor. Sistemi kontrol edecek bir kumanda masası oluşturulmamıştır. Sinyalleri takip edecek. Aslında bu proje 'Başbakanımızın ben bunu bu tarihte açacağım' dediği için zoraki açılıyordur.

Mevcut güzergahta tren seyir halindeyken iki ayrı merkezde sefer halindeki trenin seyri takip ediliyor. İşte arızalanma söz konusu olabilir, sinyalizasyon sisteminde bir arıza olabilir, raylı sistemde bir arıza olabilir. Tüplerde yırtılma olup, su dolması söz konusu olabilir, Ya da başka bir sebep olabilir. Bunlar elektromekanik olarak kontol ediliyor. Şu anda bu sistem tamamen oluşturulmamıştır. Geçici olarak Üsküdar'a kurulan bir sistemle kontol edilmesi denencektir. Ama bu klasik ve olması gereken tren yollarındaki sinyalizasyonu içermemektedir

Tünelin içine su sızması noktasında orada o suyu tahliye edecek pompa sistemi yok.

Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon