Sayfa 1/3 123 SonSon
53 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bunun Adı Haraçtır.... Başka bir şey değil...

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Standart Bunun Adı Haraçtır.... Başka bir şey değil...

Habere gel habere... Değerli kağıt bedeli ne lan... Ehliyetler borsada işlem görüyor da haberimiz mi yok????

Komisyonda kabul edilen düzenlemeyle, sürücü belgeleri, ömür boyu kullanılamayacak ve 5 ya da 10 yıllık periyotlarla yenilenecek. Kanun teklifindeki maddeye göre, 24 milyon sürücü ehliyetini değiştirirken “değerli kağıt bedeli” ödeyecek. Bu miktar 2013 yılı için 101 lira olarak belirlendi. Söz konusu tutar önümüzdeki yıllar için artırılabilecek

Ehliyete ?vergi? gibi kâğıt bedeli - Milliyet

2. Bu mesajı için 2 kişi outlife'ye teşekkür etti:

M O
    beatbox87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35KRC08
    Edilen teşekkür: 4

hükümet mafyalaştı iyice bize herşeyi haram kılıyor...kendi ülkemizde turist gibi yaşıyoruz..

okan türkmen
    malebow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    35dev53
    Edilen teşekkür: 157

2,442,000,000 TL gib bir gelir elde edilecek. Vatandaşın cebinden bir borç daha kapatıp biz yaptık diyecekler.
    ISmileUDie

Gökhan Becerik
    Sauron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 18

Sıfır araç alırsın yüksek vergi alır , benzin alırsın yüksek vergi alır , alırken ödeme ne rağmen yıllık vergi alır , trafik sigortası na yüksek vergi alır , kasko yaptırırsın yüksek vergi alır . Memleketin tüm borçlarını araç sahipleri ödüyor. Haram olsun diyorum başka da birşey gelmiyor elimizden ..
    Önümüz tufanmış ne gam , Nuh'un gemisidir VATAN!

6. Bu mesajı için 3 kişi Sauron'ye teşekkür etti:

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

allah hepsinin belasını versin. haram zıkkım olsun. değerli kağıt bedeli ne yaa... deli dumrul vergileri bunlar. yav sadece trrafik cezalarından 1 yılda kazanılan para ımf borcu kadar. 5 yılda değil imf borcu bütün iç dıuş borçları kapatırsın... ee nereye gidiyo bu paralar örtülü ödeneğe mi, isviçre bankalarına mı, lüks yaşama mı, 15 bine çıkan korumaya mı? kul hakkı her kim yiyor yoksulun sırtına bir yük daha koyuyorsa allah belasını versin... ne diyeyim... lafa gelince en büyük dindarlar... icraata gelince bindir yoksula...

8. Bu mesajı için 2 kişi outlife'ye teşekkür etti:

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı malebow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2,442,000,000 TL gib bir gelir elde edilecek. Vatandaşın cebinden bir borç daha kapatıp biz yaptık diyecekler.
    sadece ehliyetten 2,5 milyar tl. yuh diyorum...

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Standart Ynt: Bunun Adı Haraçtır.... Başka bir şey değil...

Sandığa giderken bunları unutmaması lazım Türk halkının önemli olan o. Biz hep çabuk unutan bir milletiz...

ile Xperia Neo V'den gönderildi.

11. Bu mesajı için 5 kişi byspayn'ye teşekkür etti:

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Şaka gibi yahu.

Deniz '
    Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Alıntı byspayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sandığa giderken bunları unutmaması lazım Türk halkının önemli olan o. Biz hep çabuk unutan bir milletiz...

ile Xperia Neo V'den gönderildi.
    Bırak sandığı ertesi hafta unutulur bunlar sevgili kardeşim. Biz maalesef balık hafızalı bir milletiz.

14. Bu mesajı için 2 kişi Battal'ye teşekkür etti:

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı Battal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bırak sandığı ertesi hafta unutulur bunlar sevgili kardeşim. Biz maalesef balık hafızalı bir milletiz.

sonuna kadar katılıyorum. ömründe uçağa binmemiş yahut binemeyecek adamların 3. havalimanını alkışlayan, sağlıkta devrim yapıp bedava olan muayeneyi 8 tl yapan üstüne reçetesiz ilaç satışını yasaklayan reçete yazdırmayıda muayene kapsamına sokan ve bunuda iyi bişey gibi alkışlayan, adamlar olduğu sürece değil sadece hafıza vicdanımızıda maalesef 3 günde yitiriyoruz...

ne diyelim... tekrar söylüyorum benim çoluğumun çocuğumun rızkından çalan, göz diken, hakkını yiyen her kim varsa allah belasını versin iki yakası bir araya gelmesin... bunu doğru bulup destekleyenlerinde aynı şekilde allah belasını versin... şaka gibi ehliyetimi değiştireceğim 100 tl. niye değerli kağıt parası... hadi ordan deli dumrul (tayyip) parası onlar...

16. Bu mesajı için 3 kişi outlife'ye teşekkür etti:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Ergin, buna da şükür.Allahtan ehliyetler her ay yenilenecek demediler

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Avukatlardan açıklama bekliyoruz. Forumda var belirli kişiler. Hani açıklama olsun da anlayalım yoksa laf sokma niyetinde değilim.
    biz gp'yi çok sevdik

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ergin, buna da şükür.Allahtan ehliyetler her ay yenilenecek demediler
    Arda Allah aşkına sende eşşeğin kulağına karpuz kabuğu kaçırma yavv...

valla bu durumu yargıya taşımak lazım. yoksa resmen haraç yavv... şunu dese anlarım 5 senede bir ehliyet sahiplerinin hastalık, sakatlık, psikolojik durum, araç kullanım, kurallara uyum, vs gibi test etmek ve ölçmek için yenileme amacıyla sınava girmeleri sağlık kontrollerinden geçmeleri gerekiyor falan dese anlarım.
    yenileyeceksin ehliyeti.
    niye???
    devlet öyle istiyor.
    ee yenileyelim o zaman.
    100 lira vereceksin.
    o niye???
    devlet öyle istiyor.
    neyin karşılığı peki?
    değerli kağıt bedeli olaraktan...
    pvc nin maliyeti nedir ki biz alıyoruz proximity akıllı kart tanesi 1 lira değil. devlet niye bu kadar çok istiyor???
    sorma orasını devlete garşı mı geliyon çapulcu??? ss le vereceksin vermezssen iptal olur.
    toplanan paralarla filoya gemi alınacak anlaşıldı...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

1452487545 2584741266
    207 RC Le Mans gurgocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 108

Bir küçük altına, bir torba kömüre kişiliğini satan halka az bunlar .. Yazık yazık.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ozz kut
    toprakozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 33

Bunlara en iyi cevap bence sandıkta olmalıdır.Sesimizi çıkarmazsak her ay ehliyet değişir...

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı toprakozz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlara en iyi cevap bence sandıkta olmalıdır.Sesimizi çıkarmazsak her ay ehliyet değişir...
    sandık elbette çözümdür ama bunun yasal bir dayanağı olmalı. yasanın iptali vs için yargı yoluna gidilmeli. yoksa sandıkta cevap verene kadar o haraç vb haraçları cepten öderiz. sandıkta cevap verilip gönderilse bile gelecek iktidarın farklı olacağını kestiremeyiz. yoksa her gelenin yanlış uygulamalarının ceremesinin karşılığını sandıkta vermeye kalkarsak daha çooooook haraç pardon vergi mağduru oluruz... işte bağımsız yargı ve muhalefetin stk ların önemi burada ortaya çıkıyor.

en can sıkıcı olanda bu zaten insanlar sanki sandıkta cevap verecekmiş gibi sessizliğe gömülüp seçim yaklaşırken anlık ihityaçlarını giderecek kadar yardım edene oyunu veriyor... sonuç şemsiye açıldığıyla kalıyor... üstüne üstlük her geçen zamanda şemsiyenin çapı büyüyor...

26. Bu mesajı için 2 kişi outlife'ye teşekkür etti:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı outlife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sandık elbette çözümdür ama bunun yasal bir dayanağı olmalı. yasanın iptali vs için yargı yoluna gidilmeli. yoksa sandıkta cevap verene kadar o haraç vb haraçları cepten öderiz. sandıkta cevap verilip gönderilse bile gelecek iktidarın farklı olacağını kestiremeyiz. yoksa her gelenin yanlış uygulamalarının ceremesinin karşılığını sandıkta vermeye kalkarsak daha çooooook haraç pardon vergi mağduru oluruz... işte bağımsız yargı ve muhalefetin stk ların önemi burada ortaya çıkıyor.

en can sıkıcı olanda bu zaten insanlar sanki sandıkta cevap verecekmiş gibi sessizliğe gömülüp seçim yaklaşırken anlık ihityaçlarını giderecek kadar yardım edene oyunu veriyor... sonuç şemsiye açıldığıyla kalıyor... üstüne üstlük her geçen zamanda şemsiyenin çapı büyüyor...
    Haklısın Ergin, katılıyorum kesinlikle.Sandık tabiki önemli ama çoğulcu demokrasilerde sandık tek kriter değil.Bu aralar ''sandık'' kelimesi çok söylenir oldu Kaldı ki sandığın ya da sayımının ne kadar adil olduğu da senelerdir haklı olarak tartışılmakta zaten,

Bu yüzden modern demokrasilerde olduğu gibi, bu gibi durumlarda sadece sandık demek yerine demokrasinin diğer sağlayıcılarının devreye girmesi gerekmekte.Yoksa sadece 4 yılda 1 gün demokrasi işlemiş olmakta.O da ne kadar adil tartışılır önceden de belirttiğim gibi

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Şahsi kanaatim bu ve benzeri vergiler, ülkenin kasası boşalmakta olduğundan ve doldurmakta zorlanıldığından konuyor. IMF'e olan borç nasıl bitti? Başka yerden kaynak (kaynak derken borç yani) bularak... Yani A bankasındaki borcunuzu kapatmak için B bankasından kredi çekmenizden hiçbir farkı yok bunun. Bir de üstüne yeni borcun faizi biniyor!

Demem o ki, sürekliliği olan ve nüfusla birlikte artan kaynaklar bulma çabasındalar. Peşkeş çek.. pardon "özelleştirilecek" kurum da kalmadı memlekette. O yüzden yarın öbür gün "ekmek alan herkesten 25'er lira tarım ve kredi kooperatiflerine katkı payı alacağız" derlerse şaşırmayın.

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Standart Ynt: Bunun Adı Haraçtır.... Başka bir şey değil...

Ben facebookuma da yazdim...

Ben kasim ayinda ehliyetimi aldim gecen sene.1500tlye yakin bi para cikiyor cebinizden tam manasiyla.ehliyet kursu,devlet vergileri/soygunları, muayene vs vs...

Ayrica bi ikizim var.ve abim var.toplamda kasim ayinda ehliyet icin cebimizden cikan para 4500tl idi.

Evde ehliyetli 5kisiyiz.3u yeni soyuldu...biz her 5-10senede bir bu 101tl ve doktor muayenesi ivir ziviri dahil ortalama kelle basi 200lira para odeyeceksek..

Her 5-10yilda bir bizden 1000lira vergi alinir..

Ciddi rezalet.ekmegini soforlukle kazanan ve asgari ucretle calisan adam 101lira verebilir mi acaba?

Ben basbakanin biber gazi ve jop masrafini, oğlunun gemiciğini, yurtdışı seyahat masraflarını ödemek istemiyorum arkadaş?!
    MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

31. Bu mesajı için 4 kişi cemdogu'ye teşekkür etti:

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

işte tam olarak bu yazdıklarımızı haksızlık karşısında ses çıkarmayı, yargıya götürmeyi, yanlış olan birşeylere karşı durmayı marjinallik, muhaliflik, solculuk, komünistlik, dinsizlik, çekememezlik vb gören fakat mücadele edilip birşeyler kazanıldığında sefasını süren milyonlar var bu ülkede... işçinin en büyük düşmanı işçidir diye bir laf vardır fabrikalarda bende diyorum ki halkın en büyük düşmanı yine halktır.

annem bana sanane sen karışma diyor, babam allahın komünisti diyor, komşum, sohbet ettiğim arkadaşım sende çok sivriliyorsun sana mı kaldı deyip muhabbeti kesiyor... e ben çevremde tek başına sanki yanlış birşey yapıyormuşum gibi aykırı kimlik olarak mücadele etmeye çalışıyorum.

bi yerde haksızlık varsa, zulüm, kul hakkı yeme, yolsuzluk vs varsa mağdur olan varsa ses çıkarmamak nasıl prim yapar, nasıl kabul görür anlamış değilim...

evde oturup ah vahlanmak amaaan banane deyip vicdanı rahatlatmak sonra bu haraçları sineye çekip kabullenmek, bir anda multimilyarder olanları da bal tutan parmağını yalar diyerek kul hakkına şapka çıkarmak ne kadar islamiyete müslümanlığa sığıyor...

her böyle kul hakkı ve zulüm örneği ortaya çıktığında peygamber efendimizin neden ilk ezanı bilali habeşiye okuttuğu aklıma geliyor... bilali habeşi sesi güzel olan bir KÖLE idi.

sadece özgürlüğün değil adaletin de en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir diyorum... ve ehliyetlere gelecek cezalar için yapılacak her türlü legal illegal eylem var mı diye araştırmaya koyuluyorum... varsa da katılıyorum... benim zoruma gidiyor arkadaş devletin bana verdiği plastik parçasından 100 tl haraç alması zoruma gidiyor...

33. Bu mesajı için 2 kişi outlife'ye teşekkür etti:

Sayfa 1/3 123 SonSon