Sayfa 19/20 İlkİlk ... 151617181920 SonSon
390 sonuçtan 361 ile 380 arası

Konu: Taksim Gezi Parkı

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

Yiğit bulut un bi denklemi var ... Bu ülkede başarılı hiçbir kimseyi 10 yıldan fazla iktidarda tutmadılar... Ben tarihsel sürece baktığımd gerçekten 10 yıldan fazla bu ülkeye başarı ile hizmet eden bir hükümet bulamıyorum....

28 şubat sürecini birlikte gördük. O günlerde ülke elden gidiyor diyenler, hoca rahmetli olduğunda , aslında, şeyy... Diye kıvırtır oldular.

Kıbrıs fatihi karaoğlan ecevit bi anda nasıl olduysa ekonomiyi bitirecek bi hale geldi, ve tesadüf müdür bilinmez , keml derviş bu ülkede siyaset arenasına çıkmaya hazırlanırken....

Bugünkü hükmeti beğenenler, beğendiğini söylemeye korkuyor )) kimden ? Eşitlikçi / halkçı / sosyalist solcular dan mı ? Cidden soruyorum. Herkes hükümet yanlısı değilim ama... Ol ! Hükümet yanlısı ol ! 6 oku anlamış bir chp li, sosyalist bir solcu seni neden kınasın ki ?

Ben esnaf çocuğuyum, akp nin sık sık hatırlattığı ve şimdiki özellikle 90 gençliğinin ne var ne oldu ki. Dediği dönemde 2001 krizini, esnafın eylem yaptığı, intiharların olduğu dönemi dün gibi hatırlarım. Bugün kü eşitlikçi , eylemci, aktvist ve sosyalist gençliğin gık demediğü günleri.... Repo da bir gecede paranın %40 getiri getirdiği günleri... O zamanlar da kimsenin laiklik derdi yoktu, türban derdi de yoktu. Levwnt kırcanın skeçleri vardı; yeni doğan bebeğe imf heyetinden borç çıkartılırdı....

Şimdi ülkemiz kimilerine göre pahalı ama gerçekten iyi bir yere geldi bence... Bu eylemler ilk 3 gününde amacına ulaştı. Ama yapılan basın açıklaması da gösterdi ki amaç hükümeti devirmekti. Çünkü 10 yılı aştılar. 3 . Hava alanı, 3. Köprü, thy hosteslerinin etek boyu... Antin kuntin yapıp hükümeti devirmek gerekiyor ki tekrar imf ile stand by imzalayalım.... Benzin 4 değil 2 kuruş olsa ne yazar ? Bunlar küçük şeyler.... Devlet memuruna kız verilmez.... Hayat özel sektörde.... Bize hep bunları anlattılar... Şimdi herkes devlete geçmek istiyor....

Konu bugünkü hükümet değil. Öndeki ağaca bakıp arkadaki ormanı kaçırmamak lazım.....güçlü bir türkiye hayal değil. Ama akp olsun ama chp ama mhp... Mesele birbirimize düşmeden, konuyu kavrayabilmekde. Akp varken laiklik elden gidiyor, chp varlen din elden gidiyor diye nağme tutturursak. Sanki adolf hitler meksika dan çıkmış gibi bize sosyalistlik dersi veren Almanya dan daha çok öğüt alırız......

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Standart Taksim Gezi Parkı

Alıntı CoachK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yiğit bulut un bi denklemi var ... Bu ülkede başarılı hiçbir kimseyi 10 yıldan fazla iktidarda tutmadılar... Ben tarihsel sürece baktığımd gerçekten 10 yıldan fazla bu ülkeye başarı ile hizmet eden bir hükümet bulamıyorum....

28 şubat sürecini birlikte gördük. O günlerde ülke elden gidiyor diyenler, hoca rahmetli olduğunda , aslında, şeyy... Diye kıvırtır oldular.

Kıbrıs fatihi karaoğlan ecevit bi anda nasıl olduysa ekonomiyi bitirecek bi hale geldi, ve tesadüf müdür bilinmez , keml derviş bu ülkede siyaset arenasına çıkmaya hazırlanırken....

Bugünkü hükmeti beğenenler, beğendiğini söylemeye korkuyor )) kimden ? Eşitlikçi / halkçı / sosyalist solcular dan mı ? Cidden soruyorum. Herkes hükümet yanlısı değilim ama... Ol ! Hükümet yanlısı ol ! 6 oku anlamış bir chp li, sosyalist bir solcu seni neden kınasın ki ?

Ben esnaf çocuğuyum, akp nin sık sık hatırlattığı ve şimdiki özellikle 90 gençliğinin ne var ne oldu ki. Dediği dönemde 2001 krizini, esnafın eylem yaptığı, intiharların olduğu dönemi dün gibi hatırlarım. Bugün kü eşitlikçi , eylemci, aktvist ve sosyalist gençliğin gık demediğü günleri.... Repo da bir gecede paranın %40 getiri getirdiği günleri... O zamanlar da kimsenin laiklik derdi yoktu, türban derdi de yoktu. Levwnt kırcanın skeçleri vardı; yeni doğan bebeğe imf heyetinden borç çıkartılırdı....

Şimdi ülkemiz kimilerine göre pahalı ama gerçekten iyi bir yere geldi bence... Bu eylemler ilk 3 gününde amacına ulaştı. Ama yapılan basın açıklaması da gösterdi ki amaç hükümeti devirmekti. Çünkü 10 yılı aştılar. 3 . Hava alanı, 3. Köprü, thy hosteslerinin etek boyu... Antin kuntin yapıp hükümeti devirmek gerekiyor ki tekrar imf ile stand by imzalayalım.... Benzin 4 değil 2 kuruş olsa ne yazar ? Bunlar küçük şeyler.... Devlet memuruna kız verilmez.... Hayat özel sektörde.... Bize hep bunları anlattılar... Şimdi herkes devlete geçmek istiyor....

Konu bugünkü hükümet değil. Öndeki ağaca bakıp arkadaki ormanı kaçırmamak lazım.....güçlü bir türkiye hayal değil. Ama akp olsun ama chp ama mhp... Mesele birbirimize düşmeden, konuyu kavrayabilmekde. Akp varken laiklik elden gidiyor, chp varlen din elden gidiyor diye nağme tutturursak. Sanki adolf hitler meksika dan çıkmış gibi bize sosyalistlik dersi veren Almanya dan daha çok öğüt alırız......
    Sizin gibi yorumlarını çok güzel bir dille yapan insan az bulunur. Önce bunun için size teşekkür ediyorum.

Malesef güçlü türkiye bu iktidarla alakasız.öncelikle ekonominin kalkınması gerek. Ekonomi gelişti deniyorsa, aç insan oranı işsiz insan oranı düşmeli. Kişi başına düşen gelir artmalı. benzin yurtdışına 1.89krş satılırken türk insanı 5 liraya almamalı.verginin vergisi alınmamalı. işçi işe teşvik edilmeli. En basitinden dükkan açan adam kdvsini ve işletme vergisini öderken Tabela vergisi gibi şeyleri ödememeli.Imf ye borç kapandı deniyor. Bunların hepsi halktan alınan verginin vergisiyle ödendi.cari açık uçmuş vaziyette.Heryer satıldı. Özelleşen 1000 tane yer var. Bunlar türkiyeyi ancak 10 yıl kalkındırır. Satacak şey kalmayınca memleket olduğu yerde sayar. İşte böyle kamunun arazileri de en son satacak yer kalmadığı için avm rezidans konspetiyle ihaleye açılacak.

Milletin ayaklanmasının sebeplerinden biri de bu. inadına inadına milli iradeye saygı mitingi yaparsan, ne yaparsanız yapın, ***** da al git mantığıyla hareket edersen, partine oy veren %50yi (ki %35 aslında) millileştirip vermeyenlere çapulcundersen dinlemezsen halk ayaklanır noluyo der....

Sonra da belediye başkanının biri kalkar bu olay önceden planlandı der saömalar. Yalan dolan bunlar....

3. Bu mesajı için 2 kişi cemdogu'ye teşekkür etti:

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

8 9 kişinin tecavüz ettiği kızcağızın, ethemin ve ölen diğer bireylerin, satılan parsellerin, vergi soygununun, haksız kazançların hesabı sorulmaya çalışılıyor. Başka amacı yok....

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Seviye için bende teşekkür ederim. Bir konuyu bu şekilde konuşabilmek gerçekten çok güzel bir şey.

Yiğit Bulut isimli gazeteci, daha 2 3 yıl öncesine kadar iktidarın en büyük düşmanı, sol görüşlü ve başbakanı her ortamda eleştiren bir kişiydi. Bir anda nasıl olduysa işler tam tersine döndü. Boşuna dememişler galiba para her kapıyı açan anahtardır diye Ama şuna katılıyorum. Evet bencede başbakanı bulunduğu yerden indirmek isteyenler var. Sebebi de Suriye işini becerememesi. Her konuda bildiğini okuması ve diktatörleşmesi. Ama bu dünya düzeninin kuralı da budur maalesef. Nasıl geldiyseniz öyle gidersiniz.

Olaya para ve ekonomi açısından bakalım sizin gibi. Madem esnaf çocuğusunuz ki hangi sektörde olduğunuzu bilmiyorum. Siz de farkındasınız değil mi Türkiye'nin yabancı mal cenneti olduğunun. Şahsen ben her gün fiyat listesi değiştiriyorum. Biri arıyor (yerli üretici) çeliğe zam geldi abi fiyatları %8 arttırdık, öteki arıyor polyestere zam geldi %10 arttırdık. Türkiye'nin sanayisi lego yapıyor bunu görebiliyor musunuz? Yerli araba yapıyoruz motoru Polonya'dan geliyor, boyası bilmemnereden geliyor, bilgisayar yapıyoruz anakartı Çin'den geliyor, televizyon yapıyoruz monitörü Belçika'dan geliyor. Bu mu kalkındırır bir ülkeyi? Bu ne biliyor musunuz? Çocuklar arkadaşlarına verir ya legolarını, al sen yap diye. İşte Türkiye'ye de al sen yap diyorlar. Bizde diyoruzki sanayimiz şu kadar. 180 liralık parçayı alıyoruz, birleştirip 200 liraya satıyoruz. Cari açık olmuş kara delik. Ucu bucağı görünmüyor. IMF'ye borç bittiyse o borcuda siz ödediniz, ben ödedim. Düşünün birisi size para veriyor git şu faturayı öde diye, siz diyebilir misiniz ben ödedim? Olsa olsa ben yatırdım olur

Ülkenin geldiği yer şu, kredi al, iş yap. Kredi al ev kur. Kredi al araba al. 12 taksitle mayo al, 12 taksitle ayakkabı al. 3 taksitle benzin al. 120 taksitle ev al. Bu mudur iyi ekonomi? Bu iyi ekonomiyse biz yıllarca boşuna okuduk Hayal ekonomisi var hocam ülkede, hayali bir para var. Siz kredi çekiyorsunuz iş yapıyorsunuz, mal aldığınız kişi sizden aldığı parayla kredi ödüyor. Para hep bankada. Yani kaydi para, ortada olmayan bir para. Memura 10 bin lira maaş verseniz ne olur ki? 5 bin lira ev taksidi, 3 bin lira araba taksidi, bin lira televizyon mobilya taksidi. Para yine dönüyor bankaya.

Şimdi 10 milyon lira paranız olsa ve desenizki fabrika kurayım. Ayda 100 bin lira elektriğiniz gelir, 60 bin lira doğalgaz gelir. Benzin mazot zaten altınla yarışıyor. Asgari ücret için sigorta+stopaj+asgari geçim indirimi en az 600 lira devlete vereceksiniz. Ee? Giderim Bulgaristan'a kurarım fabrikamı, 10 yıl elektrik su doğalgaz bedava, işçilerin sosyal ödemelerini devlet karşılıyor. Hem yatırım yaparım, hem para kazanırım. Burada satıyorum 1000 liraya bir malı, 300 lira para kazansam kdv nin %9 u bana kalıyor 90 lirasını aldı devlet baba, karın %15 ini aldı 45 lirada oraya verdik, elektrik aldı stopaj aldı emlak vergisi aldı tabela vergisi aldı sgk aldı mazottan aldı. Burada devlet her vatandaşın gizli ortağı

Hocam, devir ne olursa olsun, iktidar kim olursa olsun, laiklik şeriat demokrasi teokrasi beni hiç ırgalamaz. Ben bakarım bana ne verdiğine. Hukuk devleti dediğiniz yerde parasız eğitim istemek yasak,okul kantinini protesto etmek yasak, grev yapmak yasak, sokakta durmak yasak yahu Öyle öküz gibi karşıya bakmak yasak arkadaş İşinize gelmeyince Avrupalılara posta koyacaksınız, işinize gelince onlarda biber gazı sıkıyor diyeceksiniz. Hayat ve gerçekler televizyondan öğrenilmez hocam. Televizyon size ancak öğretilmek isteneni öğretir. Siz çıkın bakın sokağa, kimi desteklerse desteklesin, halkın yüzü gülüyor mu? Gülmüyor. Gelecekten umudu var mı? Az biraz. Ee? Türkiye güçlü mü? Bana ne? 17. büyük ekonomi mi? Bana ne? IMF ye borç mu bitti? Bana ne? Benim yarınımda umudum olmadıktan sonra, bu rakamlardan bana ne? İktidar beni adam yerine koymuyor, benim veya bir başkasının haklarını değilde kendi çıkarlarını düşünüyorsa, yemişim cebimdeki parayı. Devlet benim onurumu, benim haklarımı korusun, bana ve diğer herkese adaletli davransın, bıraksında ben düşüneyim çıkarlarımı. Geleceğimi ben tayin edeyim. Ne giyeceğime ne yiyeceğime ne içeceğime ben karar vereyim. Şöyle bir yazı vardı Taksimde, "Polis simit sat onurlu yaşa." Devlet beni, emeğimi ve insanlık onurumu sağa sola peşkeş çekeceğine bıraksında simit satayım ama onurumla yaşayayım. Yemişim parasını ekonomisini. 2 metrelik bezin para koyulacak yeri yok.
    Konu SteinGP tarafından (22/06/2013 Saat 02:24 ) değiştirilmiştir.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

6. Bu mesajı için 2 kişi SteinGP'ye teşekkür etti:

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seviye için bende teşekkür ederim. Bir konuyu bu şekilde konuşabilmek gerçekten çok güzel bir şey.

Yiğit Bulut isimli gazeteci, daha 2 3 yıl öncesine kadar iktidarın en büyük düşmanı, sol görüşlü ve başbakanı her ortamda eleştiren bir kişiydi. Bir anda nasıl olduysa işler tam tersine döndü. Boşuna dememişler galiba para her kapıyı açan anahtardır diye Ama şuna katılıyorum. Evet bencede başbakanı bulunduğu yerden indirmek isteyenler var. Sebebi de Suriye işini becerememesi. Her konuda bildiğini okuması ve diktatörleşmesi. Ama bu dünya düzeninin kuralı da budur maalesef. Nasıl geldiyseniz öyle gidersiniz.

Olaya para ve ekonomi açısından bakalım sizin gibi. Madem esnaf çocuğusunuz ki hangi sektörde olduğunuzu bilmiyorum. Siz de farkındasınız değil mi Türkiye'nin yabancı mal cenneti olduğunun. Şahsen ben her gün fiyat listesi değiştiriyorum. Biri arıyor (yerli üretici) çeliğe zam geldi abi fiyatları %8 arttırdık, öteki arıyor polyestere zam geldi %10 arttırdık. Türkiye'nin sanayisi lego yapıyor bunu görebiliyor musunuz? Yerli araba yapıyoruz motoru Polonya'dan geliyor, boyası bilmemnereden geliyor, bilgisayar yapıyoruz anakartı Çin'den geliyor, televizyon yapıyoruz monitörü Belçika'dan geliyor. Bu mu kalkındırır bir ülkeyi? Bu ne biliyor musunuz? Çocuklar arkadaşlarına verir ya legolarını, al sen yap diye. İşte Türkiye'ye de al sen yap diyorlar. Bizde diyoruzki sanayimiz şu kadar. 180 liralık parçayı alıyoruz, birleştirip 200 liraya satıyoruz. Cari açık olmuş kara delik. Ucu bucağı görünmüyor. IMF'ye borç bittiyse o borcuda siz ödediniz, ben ödedim. Düşünün birisi size para veriyor git şu faturayı öde diye, siz diyebilir misiniz ben ödedim? Olsa olsa ben yatırdım olur

Ülkenin geldiği yer şu, kredi al, iş yap. Kredi al ev kur. Kredi al araba al. 12 taksitle mayo al, 12 taksitle ayakkabı al. 3 taksitle benzin al. 120 taksitle ev al. Bu mudur iyi ekonomi? Bu iyi ekonomiyse biz yıllarca boşuna okuduk Hayal ekonomisi var hocam ülkede, hayali bir para var. Siz kredi çekiyorsunuz iş yapıyorsunuz, mal aldığınız kişi sizden aldığı parayla kredi ödüyor. Para hep bankada. Yani kaydi para, ortada olmayan bir para. Memura 10 bin lira maaş verseniz ne olur ki? 5 bin lira ev taksidi, 3 bin lira araba taksidi, bin lira televizyon mobilya taksidi. Para yine dönüyor bankaya.

Şimdi 10 milyon lira paranız olsa ve desenizki fabrika kurayım. Ayda 100 bin lira elektriğiniz gelir, 60 bin lira doğalgaz gelir. Benzin mazot zaten altınla yarışıyor. Asgari ücret için sigorta+stopaj+asgari geçim indirimi en az 600 lira devlete vereceksiniz. Ee? Giderim Bulgaristan'a kurarım fabrikamı, 10 yıl elektrik su doğalgaz bedava, işçilerin sosyal ödemelerini devlet karşılıyor. Hem yatırım yaparım, hem para kazanırım. Burada satıyorum 1000 liraya bir malı, 300 lira para kazansam kdv nin %9 u bana kalıyor 90 lirasını aldı devlet baba, karın %15 ini aldı 45 lirada oraya verdik, elektrik aldı stopaj aldı emlak vergisi aldı tabela vergisi aldı sgk aldı mazottan aldı. Burada devlet her vatandaşın gizli ortağı

Hocam, devir ne olursa olsun, iktidar kim olursa olsun, laiklik şeriat demokrasi teokrasi beni hiç ırgalamaz. Ben bakarım bana ne verdiğine. Hukuk devleti dediğiniz yerde parasız eğitim istemek yasak,okul kantinini protesto etmek yasak, grev yapmak yasak, sokakta durmak yasak yahu Öyle öküz gibi karşıya bakmak yasak arkadaş İşinize gelmeyince Avrupalılara posta koyacaksınız, işinize gelince onlarda biber gazı sıkıyor diyeceksiniz. Hayat ve gerçekler televizyondan öğrenilmez hocam. Televizyon size ancak öğretilmek isteneni öğretir. Siz çıkın bakın sokağa, kimi desteklerse desteklesin, halkın yüzü gülüyor mu? Gülmüyor. Gelecekten umudu var mı? Az biraz. Ee? Türkiye güçlü mü? Bana ne? 17. büyük ekonomi mi? Bana ne? IMF ye borç mu bitti? Bana ne? Benim yarınımda umudum olmadıktan sonra, bu rakamlardan bana ne? İktidar beni adam yerine koymuyor, benim veya bir başkasının haklarını değilde kendi çıkarlarını düşünüyorsa, yemişim cebimdeki parayı. Devlet benim onurumu, benim haklarımı korusun, bana ve diğer herkese adaletli davransın, bıraksında ben düşüneyim çıkarlarımı. Geleceğimi ben tayin edeyim. Ne giyeceğime ne yiyeceğime ne içeceğime ben karar vereyim. Şöyle bir yazı vardı Taksimde, "Polis simit sat onurlu yaşa." Devlet beni, emeğimi ve insanlık onurumu sağa sola peşkeş çekeceğine bıraksında simit satayım ama onurumla yaşayayım. Yemişim parasını ekonomisini. 2 metrelik bezin para koyulacak yeri yok.

Nasıl haklısın usta anlatamam. Babam esnaf değil. Yönetici. Üstelik bi kanada firmasında.Ama zengin çocuğu değilim hatta yeni yeni geçinmeye başladık. Gelişmiş ülke diyorlar tr'ye... Babam bu mevkiiye gelmek için 17yaşından beridir çalışıyor. Şu an 50 yaşında. 3 çocuğu var başbakanın rica ettiği gibi (bizimkiler çok öngörülü ) geçim kolay değil... Bu bahsettiğim dönemin 10 senesi borç ödemekle geçti. Ama hala bi evi yok. Zart diye kendi için alışveriş yapma imkanı yok. Çalışma saatleri belli değil.

Eylem yapmak yasak diyorsun neden biliyormusun. Çünkü insanların böyle eylemlerde kafası çalışmaya başlıyor. Ben inanıyorum ki Ankara İstanbul belediye seçimlerinde Ak parti bitmiştir. Polis devleti kurulamaz Türkiye'ye. Hala savaş alanı gibi. Asker yönetiminde gibi ulan kızılayda heryer toma. Trafikte akrepler geziniyor. İnsanların zekası çalışınca korktular. Ben hayatımda böyle komik ama düşündüren pankartlar görmedim meydanlarda. Gay adam bile duvara "yasak ne ayol" yazmış. Daha nasıl açıklanır bilmem. Tarih yaşandı orda....

Ben istediğim kadar çocuk yaparım.ben istediğimi giyerim benim sevgilim de giyebilir. İstediğim saatte istediğim yerde ahşakı ve kamu istihdamını bozmayacak şekilde içerim.ben çocuğumun daha lohusadan yeni çıktığı dönemde okumasını istemiyorum.ben heryerde avm heryerde residence görmek istemiyorum yeşillik istiyorum.benzini gavurdan daha ucuz fiyata almak istiyorum. Bir depo doldurup yarım milyar para vermek istemiyorum. Biz 10 yasındayken peugeot 404umuz vardı . Depoyu 130 140 liraya dolduruyorduk be hey gidi günler. Kendi köprümün yapımı için verdiğim paraya ek geçiş ücreti ödemek istemiyorum. Benim karım, çocuğu hastalıkla doğacaksa, gerçekten bakamayacak durumdaysak o çocuğu doğurmamayı tercih etmeli. Ya daha neler sayarım da.

Hayırlısı dicez...

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Caner Özdel
    Caner191 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl haklısın usta anlatamam. Babam esnaf değil. Yönetici. Üstelik bi kanada firmasında.Ama zengin çocuğu değilim hatta yeni yeni geçinmeye başladık. Gelişmiş ülke diyorlar tr'ye... Babam bu mevkiiye gelmek için 17yaşından beridir çalışıyor. Şu an 50 yaşında. 3 çocuğu var başbakanın rica ettiği gibi (bizimkiler çok öngörülü ) geçim kolay değil... Bu bahsettiğim dönemin 10 senesi borç ödemekle geçti. Ama hala bi evi yok. Zart diye kendi için alışveriş yapma imkanı yok. Çalışma saatleri belli değil.

Eylem yapmak yasak diyorsun neden biliyormusun. Çünkü insanların böyle eylemlerde kafası çalışmaya başlıyor. Ben inanıyorum ki Ankara İstanbul belediye seçimlerinde Ak parti bitmiştir. Polis devleti kurulamaz Türkiye'ye. Hala savaş alanı gibi. Asker yönetiminde gibi ulan kızılayda heryer toma. Trafikte akrepler geziniyor. İnsanların zekası çalışınca korktular. Ben hayatımda böyle komik ama düşündüren pankartlar görmedim meydanlarda. Gay adam bile duvara "yasak ne ayol" yazmış. Daha nasıl açıklanır bilmem. Tarih yaşandı orda....

Ben istediğim kadar çocuk yaparım.ben istediğimi giyerim benim sevgilim de giyebilir. İstediğim saatte istediğim yerde ahşakı ve kamu istihdamını bozmayacak şekilde içerim.ben çocuğumun daha lohusadan yeni çıktığı dönemde okumasını istemiyorum.ben heryerde avm heryerde residence görmek istemiyorum yeşillik istiyorum.benzini gavurdan daha ucuz fiyata almak istiyorum. Bir depo doldurup yarım milyar para vermek istemiyorum. Biz 10 yasındayken peugeot 404umuz vardı . Depoyu 130 140 liraya dolduruyorduk be hey gidi günler. Kendi köprümün yapımı için verdiğim paraya ek geçiş ücreti ödemek istemiyorum. Benim karım, çocuğu hastalıkla doğacaksa, gerçekten bakamayacak durumdaysak o çocuğu doğurmamayı tercih etmeli. Ya daha neler sayarım da.

Hayırlısı dicez...
    Benzin olayında %1500 katılıyorum. Önceden 20-30 tl atılırdı simdi attırsan ibre bi mm bi oynamıyo. Ya 50 lik ya 100 oda 2-3 hafta gidiyo en fazla

Yağız Karadeniz
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

türkiye'ye yabancı sermayenin gelmesi, çoğu kişi için neden ? yerlisi varken neden yabancı diye bir soruyu getiriyor... güzel madem seviyeli bir şekilde konuşuyoruz konuyu açalım...

Bana yerli ve alanında mükemmele bir ürün gösterebilirmisiniz ? Arçelik beko vestel hepsi montaj sanayi... tofas/otosan/karsan hepsi montaj sanayi... Bu adamların önünün açılması lazım. Hükümet dedi ki hadi bir babayiğit çıksın araba üretsin... kimseden çıt yok.. O babayiğit güzel bir örnek vermişsin-bulgaristan- gitsin orada türk arabası üretsin ? yine yok... belki kendi üretmek istiyor ama bir şekilde izin verilmiyor....

Bakliyat dahil yurtdışından gelmesin çoğu kişi tepki gösterir. hatta yurtdışından gelenler gdo'lu çıktı... Yerli ne alemde ? Yerli ucuz princin ambarlarda yağlanıp, baldo görüntüsüne kavuşuturalarak yıllarca satılmasından dolayı ikinci plana atıldı. Bu gözler neler gördü içinizde bunu bilmeyenler olabilir kendi gözümüzle gördük... Arena programına çıkanlar dağın sadece ufak bir kısmı...

Özelleştirme işi yapılması gereken en önemli işlerden biridir. Benim şahsi fikrim vatanı satmak değildir. Zaten öyle olsa Mustafa Kemal Atatürk 1931 yılı yanlış bilmiyorsam ilk özelleştirme girişiminde bulunmazdı. Bugün AKP hükümeti olduğu için şu oluyor, Araplara satılan ihalede herkes ülke elden gitti diye manşet atıyor. Ama aynı adam gidip newyork limanının da işletmesini aldıktan sonra New York Times'da böyle bir manşet göremiyorsunuz.

Ben bu ülkede her okuduğumuzun/ her duyduğumuzun doğru olduğuna inanmıyorum. Genelde Yiğit Bulut'tan örnekler veriyorum, ama her dediğine %100 katılıyorum diyemem. Çünkü ülkede bariz bir biçimde son cumhurbaşkanlığı seçiminde de görmüştük " karanlığa kalkan 400 el " bu şekilde manşet haberi atan gazeteler de var. Şerefine Tayyip diye rakı kadehini koyanlar da var... Mesela eski bir yargıtay üyesi adam var hiç sıkılmadan son 30 yıldır laiklik ile ilgili yazıyor Doğru / yanlış bi şey diyemem ama idda ediyorum laiklik kavramını bulan adamla karşılaştırsak onun ağzına eder Ondan 10 kat daha laik bir insan bu da işin espri boyutu ama dediğim gibi belli bir kesim hep karşıt....Belli bir kesimde hep seviyor... olayları objektif olarak değerlendirebilmek çok zor.

şimdi ekonomi bozulmaya başladı, herkes ne olacak diye bekliyor. Bakalım bekleyelim görelim ne olacak ? Bence hükümet durumu yine toparlayacaktır.
    Ama iyi ama kötü 2015 yılına kadar gelebilirsek güzel olur. Bu ülkeyi huzursuzluk çok yıpratıyor. Varsın x değil de y hükümeti gelsin...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Standart Ynt: Taksim Gezi Parkı

Malesef katilamayacağim durumlar var.Turk telekom gibi bi daireyi yabanci firmaya ozellestirirsen eger bunlar ileride dezavantajin olur.petrolluklerin hepsi yabanci oldugu icin fiyatlar ucuk belki de.olasi bir savas durumunda iletisim araclarimiz neden yabanci firmada olsun ki? Yillarca bu daireler acilsin diye para harcadiktan sonra (onceki hukumetler) bu hukumetin gelip herseyi satip sonra da "imfye borcu sifirladik" demesini samimi bulmuyorum.yakinda satacak yer kalmayinca ne yapacaklar? Aciklar kontrol edilemeyince ne olacak? Kizi 50binlira maas alirken asgari ucretle calisan adam sokakta kaliyor.ben buna anlam veremiyorum..

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kadir özkan
    brembo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 59

Ben bu memlekette şunu gördüm arkadaşlar ekmekten pirinçten vergi alınır elmas yakuttan alınmıcak diye kanun cıkar bana bunu feliştahı gelse mantuklı bi acıklamasanı yapamaz yapacak adamında anlını karışlarım onun için kimse maval okumasın memlekiti abd ye araplara hatta alttan alttan yahudilere sattılar neredeyse her sokaga avm kurdular kredi kartlarını kredileri bedava gibindahıtıp tüketen üretemeyen bir toplum yarattılar tüketen üretmetyen sarmsagı bile cin den ithal eder hale geldik neymiş çalışıyo hükümet yol yapıyo yapıcak asli işide bu hizmet ama bunu yaparken sen vatandaşınıda koru adam mitingde barıyo ya taraf olursun yada bertaraf etmezsen adam deyilsin zaten .

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Hocam,özelleştirme dediğimiz şey devleti zarara uğratacak kar marjını sağlayamayan kurum kuruluş devlet tekelinde bulunan her şeyin özele devredilmesi durumudur. Bahsettiğim koşullarda yapılması bence çok doğru. Devlet neden kar etmeyen bir yere ödenek versin? Ancak....

Türk Telekom,şu haliyle dünyanın en pahalı ve en berbat internetini sunarken dahi,kâr etmemesi imkansız. Kesinlikle İMKANSIZ. Dolayısıyla özelleştirmek çok mantıksız...

Tekel,zamanında "Sigara içiniz" diye reklamlar dönermiş televizyondan ben bunları babamdan,büyüklerimden duydum.Zamanın bakanları,"inşallah içen çok olur" diye gazetelere röportaj vermişler. Ben de çok genç sigara içmeye başladım. Ailemde bütün herkes malesef sigara içiyor.. Şundan da çok eminim. Tekel'in de özelleştirilmesi çok mantıksız. Kârı çok yüksek... Üretim maliyeti düşük,satışı yüksek..

Sadece verdiğim iki örnekten dahi,hükumetin özelleştirme konusundaki tutumunu görmek mümkün. Daha çok özelleştirme hikayesi var siz de biliyorsunuz ki..

Ankara'daki Metro yapımı ihaleleri de var mesela?.. Ayrı bir trajikomedi.

Polis şiddeti,iktidarın halkı bölücü mitingleri,"bunlar, blablablayı bilmezleeeer" diye mikrofona bağırmalar. Bunlar? Kim "bunlar"? Halk...

Melih gökçek,beyaz tvde çıktı,(Gezi Parkı Eylemleri'ni) kastederek, bir tarafta beş bin,on bin,(AKP Sincan Mitingi'ni kastederek) bir tarafta yüz,iki yüz bin dedi. Bir an kahkahalar attım. Photoshop'lu,adamın kolu kesik fotoğraf aklıma geldi..
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

17. Bu mesajı için 3 kişi cdogu'ye teşekkür etti:

kadir özkan
    brembo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 59

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam,özelleştirme dediğimiz şey devleti zarara uğratacak kar marjını sağlayamayan kurum kuruluş devlet tekelinde bulunan her şeyin özele devredilmesi durumudur. Bahsettiğim koşullarda yapılması bence çok doğru. Devlet neden kar etmeyen bir yere ödenek versin? Ancak....

Türk Telekom,şu haliyle dünyanın en pahalı ve en berbat internetini sunarken dahi,kâr etmemesi imkansız. Kesinlikle İMKANSIZ. Dolayısıyla özelleştirmek çok mantıksız...

Tekel,zamanında "Sigara içiniz" diye reklamlar dönermiş televizyondan ben bunları babamdan,büyüklerimden duydum.Zamanın bakanları,"inşallah içen çok olur" diye gazetelere röportaj vermişler. Ben de çok genç sigara içmeye başladım. Ailemde bütün herkes malesef sigara içiyor.. Şundan da çok eminim. Tekel'in de özelleştirilmesi çok mantıksız. Kârı çok yüksek... Üretim maliyeti düşük,satışı yüksek..

Sadece verdiğim iki örnekten dahi,hükumetin özelleştirme konusundaki tutumunu görmek mümkün. Daha çok özelleştirme hikayesi var siz de biliyorsunuz ki..

Ankara'daki Metro yapımı ihaleleri de var mesela?.. Ayrı bir trajikomedi.

Polis şiddeti,iktidarın halkı bölücü mitingleri,"bunlar, blablablayı bilmezleeeer" diye mikrofona bağırmalar. Bunlar? Kim "bunlar"? Halk...

Melih gökçek,beyaz tvde çıktı,(Gezi Parkı Eylemleri'ni) kastederek, bir tarafta beş bin,on bin,(AKP Sincan Mitingi'ni kastederek) bir tarafta yüz,iki yüz bin dedi. Bir an kahkahalar attım. Photoshop'lu,adamın kolu kesik fotoğraf aklıma geldi..
    Bende bişey ilave edicem telekomu 36ay vadeli şekilde alan arap fransız ve gizli yahudiler vadenin 6.ayında tüm borcu kapattılar niye ben söyliyim borc kapanmadıkca hernesebeble olursa olsun cayma hakkı türkiyeninde ondan şimdi anlıyomusunuz dönen oyunları..

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Arkadaşlar, Yiğit Bulut adlı zat-ı muhteremi S.Ö. ve S.S. (Sakaldan Önce ve Sakaldan Sonra) şeklinde değerlendirmeniz gerekir. Bu adamın dönek olduğunu nasıl görmüyorsunuz inanın anlamıyorum. Gezi Parkı, şu bu unutun ve lütfen şu saygı duyduğunuz adamın 2008'de Vatan'da yazdığı yazıyı okuyun ve kendinize sorun ne oldu da geometriyi bile çaresiz bırakan bir dönüş gerçekleşti...

“Son dönemde hükümet eden siyasi partinin “artan kendine güveni” ve “biz her şeyi yaparız, nasıl olsa ses çıkaran yok” tavrı, dün akşam itibarıyla devletin çarklarından sadece birinin attığı bir adımla son bulmuş oldu; Devlet, hükümete “yeter, yol bitti” dedi...

Diyeceksiniz ki; davanın sonucu belli değil, nasıl son buldu!

Sevgili dostlar, şu aşamada atılan adım en az sonuç kadar “dikkate değer”... Önemli olan “biz her şeyiz” mantığı içindekilere “yeter, burada sizlerden başka birileri daha var, buranın kuralları, gelenekleri, sahipleri var” mesajını vermek ve “yeter” demek!

AKP PİLOT OLDUĞUNU UNUTTU

Bu noktada başka bir soru soralım; Devlet, hükümete karşı olabilir mi ?

Olabilir... Devleti bir uçak gibi düşünün, devlet “yapının özünü” yani uçağın gövdesini, gövdenin doğayla temasını- işleyiş prensiplerini kısacası “esas olanı” teşkil eder, hükümetler ise bu yapıyı önceden konmuş kurallarla belli bir süre “idare etmek” için seçilirler... Uçak örneğinden devam edersek “hükümetler” pilot olarak “ana gövde” içinde belli bir süre yer alırlar. AKP’nin en büyük hatası da burada oldu. Pilot olduğunu unutup, uçağın “yapısıyla, koltuklarıyla, motorlarıyla” oynamaya hatta uçağın içinde yol aldığı doğa ile uçuş prensiplerini değiştirip “yeni bir model” yaratmaya kalktı... Ne oldu? Uçağın sahibi geldi ve “hop gardaş” deyiverdi! AKP yine çok şanslı; uçağın “en kibar sahibi, karşısındakine şans tanıyan” sahibi geldi, Allah korusun ya diğer sahipleri gelip “uçağa toptan el koysalardı!”

AKP’YE OY VERMEYEN YÜZDE 53

Sevgili dostlar, burada aklınıza başka bir soru gelebilir; milletin verdiği yüzde 47 önemli değil mi? Bu oylar “AKP’yi sahip” yapmaz mı?

Yapmaz... Yapılan oylamayla ortaya çıkan iktidarlar “pilot” seçimi gibidir. Uçağın “yapısı, rotası, gideceği yer, geldiği yer, doğa ile uyum içinde nasıl uçtuğu” gibi ana dinamikler bellidir, her şey hazır olan uçağa sadece pilot seçilir ve “pilot” kendi takdirine göre “bir uçuş” stili benimser. Verilen yüzde 47 oy (bir detay daha düşelim; yüzde 53 AKP’ye oy vermemiş yani uçağın çoğunluğu “pilotaj yapılmasına” bile karşı) pilotların kim olacağına işaret eder ve ne kadar yüksek oran ile seçilmiş olursa olsun, pilot kardeşlere “uçağın orası burası ile oynama” hakkı vermez.

AKP’YE DUR İŞARETİ

Sonuç: Devlet ile hükümet arasındaki ayrımı “idrak” edemeyen ve her fırsatta “Devleti kendine benzetme, ideolojik hale getirme” hamleleri yapan iktidar partisine yani uçakla oynayan pilotlara, devletin en kibar “dur” işareti geldi. Devamı nasıl oluşursa, oluşsun önemli olan birileri “dur” dedi ve hepimizin, ülkemizin, rejimin bir büyük şansı olarak “en sakin söyleyebilecek” kesimden bu ses yükseldi... Hükümet eden siyasi parti artık şunu anlamalı; “bundan sonrası yok”! Uçağı “riske” atmadan “pilotaja” devam etsin ve lütfen artık “sakin” dursun!

BU DAVA MECLİS’İN SİGORTASI, PARTİ KAPATILABİLİR

Son söz: Yukarıda “dava açılma” sürecini analiz ettik. Dava açılabilir, parti de kapatılabilir. Asıl iş ondan sonrasında. Türkiye 2003-2007 arasında “çok ağır darbe yedi”. Bütün telekomünikasyon şirketleri, bankaları, ağır endüstriyel tesisleri, limanları, tersaneleri satıldı. Şimdi asıl iş “yeni bir milli irade tesis” ederek, bu süreci tersine çevirmek ve Türkiye’nin “tasfiyesine her alanda dur” diyerek, buraları mutlaka geri almak!

Not: Hükümete yakın bir guruba satılan bir gazete manşet atmış; “Meclisi de kapatsaydınız!” Onlara sadece şunu söyleyeceğim; eğer biraz uğraşıp bizler gibi gidişatı sorgulamayı deneseydiniz, açılan bu davanın Meclis’in “açık kalmasının sigortası” olduğunu anlardınız! Anlayana bu cümle de çok şey var!” (Yiğit Bulut / 16 Mart 2008 / Vatan)
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

20. Bu mesajı için 4 kişi LeoN48'ye teşekkür etti:

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Yiğit Bulut,paranın soytarısıdır. Kokusunu aldığı taraftadır. Ve zat-ın her TV'ye çıktığında,ber yazı yazdığında büyük bir tiksinme hissiyle okuyorum-izliyorum.

Tipi dahi itici. Ne kadar belli karakterinin olmadığı.. Yazık..

2 aracılığıyla Motorola Atrix cihazımdan gönderildi.

22. Bu mesajı için 2 kişi cdogu'ye teşekkür etti:

İlker akat
    didi77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 89

Yukarıdaki yazılara katılmamak elde deyil

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Eskiden hep yabancılar güçlenmemizi istemiyor derdik.Şimdi herşeyimiz yabancı olduğu için ekonomimizin kötü olması en başta yabancıların işine gelmez
    Konu ABNEW tarafından (22/06/2013 Saat 23:09 ) değiştirilmiştir. Sebep: İmla

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskiden hep yabancılar güçlenmemizi istemiyor derdik.Şimdi herşeyimiz yabancı olduğu için ekonomimizin kötü olması en başta yabancıların işine gelmez
    İşte tam bu yüzden bu direnişin dış mihrakların oyunu olduğunu söylemek komik.

Adam kendine zarar verecek bir şeyi neden desteklesin?

Hayır kardeşim. Bu bir halk hareketidir. Bu halkın,kendisine getirilen kısıtlamalara,ayrımcılığa karşı gösterdiği tepkidir..

2 aracılığıyla Motorola Atrix cihazımdan gönderildi.

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yağız Karadeniz
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

görüş ve ideoloji değişimin olması ilk kez yiğit bulut'un başına gelmiyor...
    Bugün Hüsamettin Cindoruk'un halk tv de ne işi var ?
    Sinan Aygül'ün CHP'de ne işi var ?

Genel olarak kimse anladığım kadarıyla vergi vermek istemiyor, bugün x hükümeti,yarın y hükümeti. Vergi vermezsen / vermezsek devlet gücünü koruyamaz. Ben de biliyorum hayat ucuz değil sabah 8 akşam 6 mesai yapan bir antrenörüm ki bizim mesai saatlerimiz daha esnek. bu mesajı yazarken bile; pazar sabahı gelmişim kulube sabah 8:30 da dersim var. Hayat pahallı doğru ama para kazanabiliyoruz. Para kazanamadıktan iş bulamadıktan sonra benim için altını çizerek söylüyorum benim için dışarıda hayatın ucuz olması pek bir anlam ifade etmiyor.

Ben en başıdan beri taksim gezi parkı eylemlerinde ilk 3 günden sonra olayın çığrından çıktığını düşünüyorum, oluşan 20 trilyonluk hasardan ötürü gelen zamlarada canım acayip sıkılıyor...

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

görüş ve ideoloji değişimin olması ilk kez yiğit bulut'un başına gelmiyor...
    Bugün Hüsamettin Cindoruk'un halk tv de ne işi var ?
    Sinan Aygül'ün CHP'de ne işi var ?

Genel olarak kimse anladığım kadarıyla vergi vermek istemiyor, bugün x hükümeti,yarın y hükümeti. Vergi vermezsen / vermezsek devlet gücünü koruyamaz. Ben de biliyorum hayat ucuz değil sabah 8 akşam 6 mesai yapan bir antrenörüm ki bizim mesai saatlerimiz daha esnek. bu mesajı yazarken bile; pazar sabahı gelmişim kulube sabah 8:30 da dersim var. Hayat pahallı doğru ama para kazanabiliyoruz. Para kazanamadıktan iş bulamadıktan sonra benim için altını çizerek söylüyorum benim için dışarıda hayatın ucuz olması pek bir anlam ifade etmiyor.

Ben en başıdan beri taksim gezi parkı eylemlerinde ilk 3 günden sonra olayın çığrından çıktığını düşünüyorum, oluşan 20 trilyonluk hasardan ötürü gelen zamlarada canım acayip sıkılıyor...
    Hocam şunu soracağım, samimi söylüyorum en ufak bir tahrik veya başka bir şey yapmak niyetinde değilim. Sadece meraktan soruyorum. Suriye'li teröristlere 300 milyon dolar (580 trilyon) verildiğinde de canınız sıkıldı mı?

Elbette bende kamu mallarına verilen zarara üzülüyorum. Sonuçta dediğiniz gibi zamlar geliyor ve yine biz ödüyoruz onunda parasını. Parayı ödüyoruz da, ölen 4 vatandaşın, gözü çıkan 12 vatandaşın ve yaralı binlercesinin diyetini kim ödeyecek bakalım.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

30. Bu mesajı için 7 kişi SteinGP'ye teşekkür etti:

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Steingp adamsın.... Eğer özgürlük kısıtlanıyorsa bazı haklar geri verilene kadar bişeylerden feda edicez...

32. Bu mesaj için teşekkür edenler:

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

valla reyhanlıda ölen 54 can için, afyonda ne için öldüğü dahi belli olmayan 25 can için, suriyeye uçun emrini kimin verdiği bilinmeyen ne için düşürüldüğü bilinemeyen ve can veren 2 pilotumuz için, 12-13 yaşında kamu görevlisi koca koca adamlar tarafından tecavüze uğrayan kızlar için, yok pahasına satılan devlet kurumları için, marmara gemisinde öldürülen canlarımız için yapılan pazarlık için, paralı askerlik için yapılan pazarlık için, haburdan geçen teröristler için, teröristle yapılan ne verildiği dahi belli olmayan gizli pazarlıklar için, uludere faciası için, madende can veren 36 madenci için (2 si akrabam olur), abuk subuk projelere milyar dolarlar ayırırken asgari ücrete emekli maaşlarına yapılan komik zamlar için, harçları kaldırıp (adını değiştirip) katkı payı için, eğitimde çığır açtık deyip ayakkabısı olmayan öğrencilere dağıtılan tabletler için (kocaelide öğrenciler ve aileleri harçlık için bu tabletleri satmışlardı) sağlıkta devrim yaptık deyip 8 tl muayene ücreti vb ücretler için üzülüp canı yanmayan vatandaşlarımız bence orada 20 trilyonluk (ki emin olun bürokratlar bu parayı tek ihalede ceplerine indiriyorlar) zarar için üzülmeleri bence hiç etik değik... 20 trilyonluk zararla birlikte haybeye atılan 2 trilyonluk gaza da üzülelim bence hep beraber...

34. Bu mesajı için 2 kişi outlife'ye teşekkür etti:

Sayfa 19/20 İlkİlk ... 151617181920 SonSon