Sayfa 18/20 İlkİlk ... 14151617181920 SonSon
390 sonuçtan 341 ile 360 arası

Konu: Taksim Gezi Parkı

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toplananları dağıttırmak için sebep yaratmaya çalışanların, toplananlara destek yerine köstek olduğunu ve buna en çok bizim karşı olduğumuzu hergün ve her platformda duyuruyoruz, ancak görüyorum ki bunların faturası hala hakkını arayan bizlere kesiliyor. Oraya demokrasi amacıyla çıkanların hiç bir şey yapmadığını hala anlamamış olanlara bunu anlatabilmek için adam biri çıktı heykel gibi durdu, yine gözaltına alındı. Bu seferki bahane ne !!!! çok merak ediyorum doğrusu ????
    Bence o arkadaşı trafik aracı gelip kaldırmalıydı. Hatalı parktanda ceza kesmeliydi. En geçerli bahanesi bu olurdu polisin

Bu ileri demokrasi harika bişeymiş dostum..
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

2. Bu mesajı için 2 kişi SteinGP'ye teşekkür etti:

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence o arkadaşı trafik aracı gelip kaldırmalıydı. Hatalı parktanda ceza kesmeliydi. En geçerli bahanesi bu olurdu polisin

Bu ileri demokrasi harika bişeymiş dostum..

sadece düşünüyorum. bugün acaba tersi bir durum olsa idi yani kendi düşünce yapılarının/ideolojilerinin/yaşam tarzlarının dışında olan ve bunlara inatla müdahele eden bir yönetim olsaydı ve sokağa çıkan insanlar şimdinin kazlıçeşmeye gidenleri olsaydı ve aynı polis bu arkadaşlara aynı zulümü yapsaydı dağıtsaydı... bizde burdan izleyip polisimiz canım polisimiz diye alkış tutsaydık... dış güçlerden faizl lobilerinden polise uygulana n şiddetten kamu mallarına verilen zararlardan dem vursaydık... empati kuruyorum...

ve daha önce yaptığım için şu sonuca varıyorum. ben gene taksimde olurdum... çünkü daha önce oldum... ablamın üniversite deki türban eylemine katıldım. lakin o zamanlar gaz bombası, ilaçlı!!! su, plastik mermi icat edilmemişti... polis müdahele ettiğinde eyleme katılmayan solcular bile polise karşı çıkmıştı... fakat bugün ablam beni eleştiriyor... çıkma sokağa ne işin var orada diyor. niye yakıp yıkıyorsun polise taş atıyorsun diyor... gülümsüyorum... empati kuruyorum...

hiç unutmuyorum. metrobüse yapılan zamları protesto ediyorduk. zamlar dava edilmiş beylerbeyi topbaş bunun zorunlu olduğunu söyleyerek geri adım atmamıştı. -keza para makinası olan metrobüslerin zarar ettiğini iddia etmiş albayrakların ihalelerinde usülsüzlükler vs tespit edilmiş dosya sümen altı edilmişti vss. - biz mecidiyeköy istasyonunda basın bildirisi vs dağıtırken megafonlarla insanlara açıklama yaparken -ki ben metrobüs dahil gidiş geliş 6 araç değiştiriyordum- cemaatin gazetesi bunları vatandaşın eylemlerden rahatsız olduklarını da yazarak haberleştiriyordu. eylemcilerin vatandaşı mağdur ettiğini yazarak eylemi amacından saptırmaya ve desteksizleştirmeye çalışıyordu. fakat bu eylemler amacına ulaşmış hukuki mücadele de kazanılmıştı. zamlar iptal edildi bu eylemler sayesinde yani hak arayıp sokağa çıkan işçi ve öğrenciler sayesinde istanbul halkı tam 1 yıl boyunca zamsız metrobüse bindi...

mahkeme süreci devam ederken belediyenin zam yapmak zorundayız zarar ediyoruz açıklamasının benzeridir gezi de iş makinalarının geziye girmesi ve polisin oradaki eylemcileri şiddetle dağıtmaya çalışması...

böyle eylem olmaz, böyle hak özgürlük mücadelesi olmaz diyen arkadaşlar bilsinler ki eylemler sokağa dökülmeden çoktan hukuki süreç başlatılmış ya sonuç alınamamış yahut karşı taraf sonuç alınmasını beklemeden hukuksuzca işine devam etmiştir...

dolayısı ile ömründe bir hak arama için sokağa çıkmamış, polisle karşı karşıya gelmemiş, polisin şiddetini görmemiş, insanların yorum yapması gerçekten yavan duruyor...

ben daha fazla bu konuda yazmak istemyiroum. sadece şunu söyleyeceğim. bir yerlerde insanlar şiddet var zulüm var diyorsa insan olan önce var mı yokmu diye baksın... sonra nedenini ve olması gerekip gerekmediğini başka çözülüp çözülmeyeceğini sorgulasın... ve mümkünse bunu partizan olmadan insan kimliği ile yapsın...

4. Bu mesajı için 5 kişi outlife'ye teşekkür etti:

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Alıntı outlife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece düşünüyorum. bugün acaba tersi bir durum olsa idi yani kendi düşünce yapılarının/ideolojilerinin/yaşam tarzlarının dışında olan ve bunlara inatla müdahele eden bir yönetim olsaydı ve sokağa çıkan insanlar şimdinin kazlıçeşmeye gidenleri olsaydı ve aynı polis bu arkadaşlara aynı zulümü yapsaydı dağıtsaydı... bizde burdan izleyip polisimiz canım polisimiz diye alkış tutsaydık... dış güçlerden faizl lobilerinden polise uygulana n şiddetten kamu mallarına verilen zararlardan dem vursaydık... empati kuruyorum...

ve daha önce yaptığım için şu sonuca varıyorum. ben gene taksimde olurdum... çünkü daha önce oldum... ablamın üniversite deki türban eylemine katıldım. lakin o zamanlar gaz bombası, ilaçlı!!! su, plastik mermi icat edilmemişti... polis müdahele ettiğinde eyleme katılmayan solcular bile polise karşı çıkmıştı... fakat bugün ablam beni eleştiriyor... çıkma sokağa ne işin var orada diyor. niye yakıp yıkıyorsun polise taş atıyorsun diyor... gülümsüyorum... empati kuruyorum...

hiç unutmuyorum. metrobüse yapılan zamları protesto ediyorduk. zamlar dava edilmiş beylerbeyi topbaş bunun zorunlu olduğunu söyleyerek geri adım atmamıştı. -keza para makinası olan metrobüslerin zarar ettiğini iddia etmiş albayrakların ihalelerinde usülsüzlükler vs tespit edilmiş dosya sümen altı edilmişti vss. - biz mecidiyeköy istasyonunda basın bildirisi vs dağıtırken megafonlarla insanlara açıklama yaparken -ki ben metrobüs dahil gidiş geliş 6 araç değiştiriyordum- cemaatin gazetesi bunları vatandaşın eylemlerden rahatsız olduklarını da yazarak haberleştiriyordu. eylemcilerin vatandaşı mağdur ettiğini yazarak eylemi amacından saptırmaya ve desteksizleştirmeye çalışıyordu. fakat bu eylemler amacına ulaşmış hukuki mücadele de kazanılmıştı. zamlar iptal edildi bu eylemler sayesinde yani hak arayıp sokağa çıkan işçi ve öğrenciler sayesinde istanbul halkı tam 1 yıl boyunca zamsız metrobüse bindi...

mahkeme süreci devam ederken belediyenin zam yapmak zorundayız zarar ediyoruz açıklamasının benzeridir gezi de iş makinalarının geziye girmesi ve polisin oradaki eylemcileri şiddetle dağıtmaya çalışması...

böyle eylem olmaz, böyle hak özgürlük mücadelesi olmaz diyen arkadaşlar bilsinler ki eylemler sokağa dökülmeden çoktan hukuki süreç başlatılmış ya sonuç alınamamış yahut karşı taraf sonuç alınmasını beklemeden hukuksuzca işine devam etmiştir...

dolayısı ile ömründe bir hak arama için sokağa çıkmamış, polisle karşı karşıya gelmemiş, polisin şiddetini görmemiş, insanların yorum yapması gerçekten yavan duruyor...

ben daha fazla bu konuda yazmak istemyiroum. sadece şunu söyleyeceğim. bir yerlerde insanlar şiddet var zulüm var diyorsa insan olan önce var mı yokmu diye baksın... sonra nedenini ve olması gerekip gerekmediğini başka çözülüp çözülmeyeceğini sorgulasın... ve mümkünse bunu partizan olmadan insan kimliği ile yapsın...
    her cümlenin her kelimesini ayrı ayrı alkışlıyorum...
    Ne mutlu Türküm diyene.

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kubilay,fikirlere ve görüşlere saygım var ama harbiden saçmalıyorsun kardeşim..
    Hep beraber saçmalıyoruz işte fena mı ? Sanki taksimdeki saçmalıklar farksız kökeni bu işin budur. Maşalıkkk.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hep beraber saçmalıyoruz işte fena mı ? Sanki taksimdeki saçmalıklar farksız kökeni bu işin budur. Maşalıkkk.
    taksimde olanlardan kastınız insanların sokağa eyleme çıkması ise -ki otpor yorumunuz buna işaret ediyor- saçmalık diye nitelendirmek çok büyük haksızlık olur. ben ve benim gibi onlarca arkadaşımın ne küresel sermaye stk ları ile ne de siyasi partilerle işi,bağı kaydı kuydu var... ama hepimiz günlerce oradaydık... eminim ki bizim ki binler oradaydı. otpor vb yapıların izleri/benzerlikleri vardır muhtemelen ama işin içinde otpor var saçmalık demek orda bdp var pkk bayrağı var gitmem saçmalık demek gibi bişey... şayet otpor ve bdp orda yok varsaydığımızda direniş çıkış ve büyümesi itibari ile halk tarafından sahiplenildi mi evet... ve direnişi bu tip yapılara rağmen halk sahiplenip yönlendiriyorsa -ki şimdiye kadar öyle oldu benim gözlemlediğim- saçmalık değil bu haklı bir mücadeledir.

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Türkiye'nin yanında olan insan şu son günlerde yapılan saçmalıkları yapmaz. Neden Mİ ?

1- Sözde Laik olduklarını zanneden bazıları aslında LAİK liğin AKILCILIK temellerine oturtulduğunu ve Cumhuriyetimiz tarihince ve Atatürk vefat eden kadar bu yönde ilerlediğini bilirler !!!.... Açın tarih kitaplarını okuyun LÜTFEN.

2- Laik ve Özgürlükçü düşünen insan Özgürlüğün SINIRSIZ olduğunu asla ama asla düşünemez. Ancak ne vahimdir ki Türkiyemizde Özgürlük yada şımarık deyişle gibi olgular ( Çünkü TUZLUÇAYIR, NATOYOLU, A.PAŞA, MİSKET..... gibi semtlerde yetişen biri olarak gözlemlerim) yeni nesilde yıkımcı, yakımcı, Devrimci kısacı akışın tersi yönünde kürek çekmenin kardeşi olmuş vaziyette.

3- Elbette özgürlük bu değildir. Onca hukuk kitabı okudum ve En başta Anayasamız olmak üzere Medeni Kanunumuz vs. kitaplarda ve literatürde ÖZGÜRLÜK yıkmak, direnmek anlamına gelmiyo.

4- Gayrimenkul üzerine çalışan biri olarak kimliğimi tamamen deşifre etmekde istemiyorum ama o yerin tapusunun kime ait olduğunu LÜTFEN şu yazıdan okuyunuz.

************************LÜTFEN BİLGİLENİN*********************

İŞTE O TAPU

Yaklaşık 29 bin 550 metre kare yüzölçümlü Taksim-Gezi Parkı taşınmazı, tapuda İstanbul Belediyesi (Büyükşehir) adına 751 ada, 2 no.lu parsel olarak tescillidir. İstanbul Belediyesi bu taşınmazı koşullu edinmiştir.

Koşul bir: Gezi Parkı taşınmazı umumi hizmetlerde (meydan, park, yeşil saha vb.) kullanılmak üzere İstanbul Bş. Belediyesi adına tapuya tescil edilmiştir.

Koşul iki: İstanbul Bş. Belediyesi, Gezi Parkı taşınmazını ne satabilir, ne de umumi hizmetler dışında başka bir amaç için kullanabilir.

Koşul üç: Gezi Parkı taşınmazı, ileride imar planında değişiklik yapılarak umumi hizmetlerden gayri bir maksatla tahsis edildiği takdirde, hazine adına tescil edilmek üzere İstanbul Bş. Belediyesi‘nden geri alınır.

Tapu Kütüğünde yazan bu koşullar, gerek 2290 sayılı Kanun‘un 8. Maddesinde, gerek 6785 sayılı Kanun‘un 31. Maddesinde ve gerekse halen yürürlükte bulunan 3194 sayılı Kanun‘un 11. Maddesinde, hiçbir kuşkuya yer verilmeyecek şekilde, açıkça belirtilmiştir.

Gezi Parkı alanının İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘ne tahsis amacı umumi hizmetlerde kullanımına dönük olduğu gibi, bu amacın halen devam ettiği açıktır. Çevre, kültürel ve doğal miras yönü ile birlikte tahsis amacının umumi hizmete dönük yeşil doku yaratmak amacı olduğu unutulmadan, kentlerimizde çok ihtiyaç duyduğumuz yeşil ve açık alanların bir kısmının veya tamamının yapılaşmaya açılmasında kamusal yarar bulunmamaktadır.

Kaldı ki, ortada bir yargı kararının bulunduğu ve konunun çevre ve yaşam hakkı gibi bir temel hak ve özgürlükler sorunu olduğu dikkate alındığında, referandum ve plebisite düşüncesinin sadece hukuksuzluk ve haksızlığa bir meşruiyet kazandırma çabası olduğu da açıktır.

Hukukun üstün, etkin ve egemen kılınması için, umuyoruz ve diliyoruz ki, hukuk dışı söylem, arayış ve uygulamalar sonlandırılır ve Gezi Parkı, Gezi Parkı olarak kalır.

Saygılarımızla.

TMMOB

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası”

- Ben bir vatansever (ancak bu kelimenin içi dolu dolu) TÜRK GENCİ olarak kesinlikle GEZİPARKI bahanesiyle yapılan bu direnişe katılmıyorum. Bu direnişe katılan, destek veren her kim olursa olsunn.

KINIYORUMM.... KINIYORUM........ KINIYORUM......

Türk Milletine Koyun diye hitap edenleride kocaman bir aynanın karşısına davet ediyorum. Orada nasıl bi koyun olduğunu görsün....Ancak ben TÜRK MİLLETİ koyun demiyorum ve TÜRK MİLLETİ öyle bir Millettir ki Zekanın profilini çıkaracak kadar yeteneklidir diyorum.

Şunu da bilmenizi isterim : Ben bu iktidardan memnun muyum ? Asla.
    Tuzum kuru mu ? Asla.
    Herhangi bir menfaatim mi var ? Asla yok olamazda.

Peki Anlatmak İstediğim nedir ? Lütfen Canım Ülkemizi karıştıranlara fırsat vermeyelim. Demokrasi çerçevesinde her şey düzelir. Bu ülkede sağ görüşlü insanlar kadar sol görüşlü insanlarda var. Ancak hepimiz kardeşiz aynı tastan su içen insanlarız. Bu hal bu güzel TÜRK Milletine hiç mi hiç yakışmıyor. Heleki Ülkenin önünde bir ışık gibi yeniliklere çanak olan sol görüşlü insanlarımıza gerginlik hiç mi hiç yakışmıyor....

Saygılarımla.... Ne solcu Ne sağcı Sadece Barışçı....(Atatürk ışığında Yurtta Sulh Cihanda Sulh anlayışıyla Ufka bakan TÜRK Genci.. )
    Konu biancoangelo tarafından (18/06/2013 Saat 15:55 ) değiştirilmiştir.

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

taksimde olanlardan kastınız insanların sokağa eyleme çıkması ise -ki otpor yorumunuz buna işaret ediyor- saçmalık diye nitelendirmek çok büyük haksızlık olur. ben ve benim gibi onlarca arkadaşımın ne küresel sermaye stk ları ile ne de siyasi partilerle işi,bağı kaydı kuydu var... ama hepimiz günlerce oradaydık... eminim ki bizim ki binler oradaydı. otpor vb yapıların izleri/benzerlikleri vardır muhtemelen ama işin içinde otpor var saçmalık demek orda bdp var pkk bayrağı var gitmem saçmalık demek gibi bişey... şayet otpor ve bdp orda yok varsaydığımızda direniş çıkış ve büyümesi itibari ile halk tarafından sahiplenildi mi evet... ve direnişi bu tip yapılara rağmen halk sahiplenip yönlendiriyorsa -ki şimdiye kadar öyle oldu benim gözlemlediğim- saçmalık değil bu haklı bir mücadeledir.
    Peki Ozaman ana amaç ne RTE hükümetini mi devir mek % 50 ile iktidar olan bi hükümeti...... Söylerken inanıyomusunuz?

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Birleşmiş Milletler'den Gezi Parkı uyarısı | Mynet Haber

Buyrun bakın ABD polisimizin yetkisine karışacak kadar dilini uzattı. OTPOR OTPOR diyorum acaba merak edip kaç kişi baktı..

1- Arap Baharı

2- Suriye

3- TÜRKİYE listedeyiz arkadaşlar Listede.....

4- Şimdi sıra İRANDA bakın daha henüz yeni yönetim değişti..... Ve basında yeni hükümetin Avrupa ve Abd ye yaranması bekleniyor tarzında haberler ülkemizde ve Tüm Dünyada yayınlandı sadece nerede yayınlanmadı biliyomusunuz.... İran da ..... Çünkü İran şuan yenilikler yelpazesine sokulacak ve halk refaha erişecek daha sonra büyük bir bomba (mecazi) ortalık karışacak kan gövdeyii götürecek... Sağolsun Roccafeller
    Rottshild
    ............. liste Dünya zenginleriyle devam eder gider. Kazanan yine onlar olur her kargaşa silah pazarını canlandırır. Silahlar satılır. Tabi bu arada tozdan kazandıklarını ve toz yollarının güvenliğide önemlidir. Bu kısımlar en az zararla kurtulur. Dünyanın son 70 yıldır anateması budur. Artık güç yetmecek vaziyetede gelmiştir. Ne yazzık ki.

İnanın emin olun bu OTPOR yada her neyse bu örgüttede bu isimlerim parmağı vardır. Çünki Orta doğu bölüşülmelidir. İşlerine çomak sokan Rusyaa Allahtan var. Yoksa emeller bir bir uygulamaya konulurdu. Rusya...da ayrı bi karın ağrısı onuda patlak verdiğinde anlatırım.
    Konu biancoangelo tarafından (18/06/2013 Saat 16:21 ) değiştirilmiştir.

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Peki Ozaman ana amaç ne RTE hükümetini mi devir mek % 50 ile iktidar olan bi hükümeti...... Söylerken inanıyomusunuz?

üst mesajda demokrasi ile herşey çözülür diye yazmışsında demokrasi olduğuna inanıyor musun??? bilgim ve onayım dışında akp üyesi yapıldığım, şuraya odunu koysam seçtiririm, ben neye oy verdiğimi bile bilmiyorum el kaldırıp duruyorum denilen bir yerde demokrasiden bahsedemem ki ben...

mesele de orada zaten. bu insanlar ileri demokrasi değil sadece demokrasi istiyor. içkime, doğuracağım çocuğa karışma, kılığıma kıyafetime karışma, herşeyi en iyi sen bilme bırak konunun mühendisleri bilsin, istesek şöyle böyle yaparızcı değil nasıl birlikte yaparızcı ol. sana oy verenleri millet oy vermeyenleri çapulcu ayyaş görme. halkı ikiye bölme diye insanlar orada...

en başından beri yapıcı olunsa idi kaldı ki orada platform 4 aydır mücadele ediyordu. hem hukuki bem demokratik ve anayasal sınırlarda. poliste müdahele etmiyordu. hukuki mücadele de başlamıştı. ama nedense devletin bir yerlerinden emir alan polis geecenin bir yarısı zorbalıkla insanları oradan çıkarma yolunu seçti... o emri verenler bulunursa dış güçlere ulaşılabilir ancak.

burada dış güçlerin odakların parmağından dem vuruluyorsa orada olan bizlerin maşa olduğu iddia ediliyorsa iktidar bu maşayı tutanları deşifre etmekle yükümlüdürü maşaları gazlayıp dağıtmakla değil...

oyuna gelmeyelim evet ama... devlet bu oyun kurgulayanların değil oyunun içinde bir şekilde olanları dağıtma ve zulüm etme peşinde... tıpkı reyhanlıdaki istihbarat açığında olduğu gibi burada da açık var demek ki o zaman... e bunun sorumlusu da devlettir.

ben bu oyunlara alet olmam, ama alet olanlara yapılan zulümlere de eyvallah derim demekte bence hiç doğru değil.

taksimde bayrakları toplayacağız diyerek molotoflu oyuncuların sahnede olduğu oyunu eni konu araştırmanı öneririm. gözaltına alınan molotoflu iki göstericinin bir kaç gün önce eylemden insanları gözaltına alırken çekilmiş fotoğrafları mevcut. polis olan gücüyle girdiğinde 10 dk da dağıttığı geziyi ve parkı her ne hikmetse 10 molotoflu direnişçiyle tam gün kedi fare oyunu oynadı... bu da polisin bir oyunu...

bu horoz dövüştüren adamları görmezden gelip horozları yakalayıp kesmek gibi bişeye benziyor... dolayısı ile ne olursa olsun.

ta en başından beri bana oy veren vermeyen diye insanları bölmeyip dinlense ve ortak akılda buluşma yolu seçilse idi bunların hiç biri olmayacaktı. bugün 21. gün hala başbakan tutup çapulcu camide alkol bilmem terimlerini kullanıyorsa kusura bakmayın ama bu oyunun baş aktörü başbakandır...

imamın osurduğu yerde cemaati *****... polisi de gaz çıkarır...

kamu malına zarar verme işine gelince. sadece egemen bağışın dostlarına!! sadece yılbaşı hediyelerinin maliyetinin 90 bin tl olduğu bir mecliste kimse bana kamu malı benim vergim demesin... bunlar zoruna gitmiyorsa kimsenin o hiç zora gitmesin...
    Konu outlife tarafından (18/06/2013 Saat 16:22 ) değiştirilmiştir.

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

üst mesajda demokrasi ile herşey çözülür diye yazmışsında demokrasi olduğuna inanıyor musun??? bilgim ve onayım dışında akp üyesi yapıldığım, şuraya odunu koysam seçtiririm, ben neye oy verdiğimi bile bilmiyorum el kaldırıp duruyorum denilen bir yerde demokrasiden bahsedemem ki ben...

mesele de orada zaten. bu insanlar ileri demokrasi değil sadece demokrasi istiyor. içkime, doğuracağım çocuğa karışma, kılığıma kıyafetime karışma, herşeyi en iyi sen bilme bırak konunun mühendisleri bilsin, istesek şöyle böyle yaparızcı değil nasıl birlikte yaparızcı ol. sana oy verenleri millet oy vermeyenleri çapulcu ayyaş görme. halkı ikiye bölme diye insanlar orada...

en başından beri yapıcı olunsa idi kaldı ki orada platform 4 aydır mücadele ediyordu. hem hukuki bem demokratik ve anayasal sınırlarda. poliste müdahele etmiyordu. hukuki mücadele de başlamıştı. ama nedense devletin bir yerlerinden emir alan polis geecenin bir yarısı zorbalıkla insanları oradan çıkarma yolunu seçti... o emri verenler bulunursa dış güçlere ulaşılabilir ancak.

burada dış güçlerin odakların parmağından dem vuruluyorsa orada olan bizlerin maşa olduğu iddia ediliyorsa iktidar bu maşayı tutanları deşifre etmekle yükümlüdürü maşaları gazlayıp dağıtmakla değil...

oyuna gelmeyelim evet ama... devlet bu oyun kurgulayanların değil oyunun içinde bir şekilde olanları dağıtma ve zulüm etme peşinde... tıpkı reyhanlıdaki istihbarat açığında olduğu gibi burada da açık var demek ki o zaman... e bunun sorumlusu da devlettir.

ben bu oyunlara alet olmam, ama alet olanlara yapılan zulümlere de eyvallah derim demekte bence hiç doğru değil.

taksimde bayrakları toplayacağız diyerek molotoflu oyuncuların sahnede olduğu oyunu eni konu araştırmanı öneririm. gözaltına alınan molotoflu iki göstericinin bir kaç gün önce eylemden insanları gözaltına alırken çekilmiş fotoğrafları mevcut. polis olan gücüyle girdiğinde 10 dk da dağıttığı geziyi ve parkı her ne hikmetse 10 molotoflu direnişçiyle tam gün kedi fare oyunu oynadı... bu da polisin bir oyunu...

bu horoz dövüştüren adamları görmezden gelip horozları yakalayıp kesmek gibi bişeye benziyor... dolayısı ile ne olursa olsun.

ta en başından beri bana oy veren vermeyen diye insanları bölmeyip dinlense ve ortak akılda buluşma yolu seçilse idi bunların hiç biri olmayacaktı. bugün 21. gün hala başbakan tutup çapulcu camide alkol bilmem terimlerini kullanıyorsa kusura bakmayın ama bu oyunun baş aktörü başbakandır...

imamın osurduğu yerde cemaati *****... polisi de gaz çıkarır...

kamu malına zarar verme işine gelince. sadece egemen bağışın dostlarına!! sadece yılbaşı hediyelerinin maliyetinin 90 bin tl olduğu bir mecliste kimse bana kamu malı benim vergim demesin... bunlar zoruna gitmiyorsa kimsenin o hiç zora gitmesin...

Ergin Bey ne anlatmak istediğimi gayet iyi anladığınızı düşünüyorum ve sağduyulu olmanızı istiyorum. Kaldı kı bu ülkede içki yasağı yok. Milletin kaç çocuk doğuracağınada kimse karışmıyo.... Gidişattan memnun olmayanlar örgütlenir eyw. ancak ilerde anarşist damgası yememek adına bazı grupların vatandaşıda yemlediği aşikar. Kusura bakmayın ama Ülkenizi seviyosanız daha mantıklı ve işgal içermeyen tutumları tercih etmenizi şiddetle öneririm. Vatandaşımızın hırçın tavırları bazı gizli güçlere güç katıyor ve düşmanlarımızı sevindiriyor. Bu sebeple hukuk ve akılcılığın yanındayım. Gezicilerin her zaman karşısındayım. Fikirlerimiz çatışıyor.
    Konu biancoangelo tarafından (18/06/2013 Saat 16:30 ) değiştirilmiştir.

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Ergin Bey ne anlatmak istediğimi gayet iyi anladığınızı düşünüyorum ve sağduyulu olmanızı istiyorum. Kaldı kı bu ülkede içki yasağı yok. Milletin kaç çocuk doğuracağınada kimse karışmıyo.... Gidişattan memnun olmayanlar örgütlenir eyw. ancak ilerde anarşist damgası yememek adına bazı grupların vatandaşıda yemlediği aşikar. Kusura bakmayın ama Ülkenizi seviyosanız daha mantıklı ve işgal içermeyen tutumları tercih etmenizi şiddetle öneririm. Vatandaşımızın hırçın tavırları bazı gizli güçlere güç katıyor ve düşmanlarımızı sevindiriyor. Bu sebeple hukuk ve akılcılığın yanındayım. Gezicilerin her zaman karşısındayım. Fikirlerimiz çatışıyor.

ya bende söylüyorum ki gezi özelinde hukuki süreç devam ediyordu, yasal eylem ve protestolar devam ediyordu, belediye başkanı ve proje yönetimi ile görüşme talepleri devam ediyordu... bu talepler çalışmalar hukuki süreç ortada iken kim hangi güç polisi zor kullanmaya itti.

içki yasaklanmıyor, kimse karışmıyor demek at gözlüğü takarak bu baskı unsurlarını basite indirgemektir bana göre... zinayı ser bırakanların kürtajı yasaklaması kadar absürt bir yorum bence bunlar yasaklanmıyor demek. insanlar nasıl tepki gösterecek peki uygulamalara... ben iktidarı herşeyini beğenmek ve onaylamak zorunda değilim... bunun için örgütleniyorum kendi ilgi alanıma göre tepki gösteriyorum fakat hiçbir şekilde ne yasal olarak ne bürokratik olarak kaale alınmıyorum. üstelik ısrarla o karşı durduğum şeye devam ediliyor. ben eylemime devam ederken üstüne üstlük bir de şiddet görüyorum... ne yapmalıyım sizce... kendi mi savunmamalı mıyım... üzerime toma gelirken evime gidip neyse sağlık olsun yapsınlar bildiklerini okusunlar mı demeli miyim... gaz bombası attıklarında ne atıyon abi gözümü yaktı bende bırakıyodum zaten eve gidiyorum küstüm mü demeliyim... fikrinize saygı duyuyorum. beni doğru görmenizi de beklemiyorum...

fakat söyleyeceğim tek şey bütün iletişim yollarımı kapatan ve bana şiddet gösteren bir iradeye karşı geldiğimde niye ben suçlu oluyorum acaba??? buraada hırsızın hiç mi suçu yok???

son olarak suriyenin iç işlerine inatla karışırken, pkk ile apo ile inatla ki halk istememesine rağmen pazarlıklar yapılırken gizli güçlere susup burada halk şiddete tepki gösterip sokağa çıktığında gizli güçler gizli güçler aman demek çokta doğru gelmiyor bana da... diyeceklerim bundan ibarettir...

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adam biri çıktı heykel gibi durdu, yine gözaltına alındı. Bu seferki bahane ne !!!! çok merak ediyorum doğrusu ????
    Ben de gerçekten çok merak ediyorum.

Kanunlarca yasal olmayan onca şeyi yapanlarla (Önlerinde kocaman bir meydan/miting alanı olmasına rağmen Adliye binasında eylem yapan kişiler mesela) aynı kefeye konmuş olmalarına uyuz oldum!!

EDİT:
    Bu arada, bu demek değildir ki, yüzbinlerce insan eylem amacıyla olmadık yerlerde dikislsin ve diğerlerinin hakkını GASP etisin! Yollarını kessin. Olmayacak biçimde rahatsız etsin.
    Öncelik bireysel hak ve özgürlüğümüzdür, yasalarla garanti altına alınmış olan ulaşım hakkının kimseler tarafından GASP edilme hakkı yoktur.

Gayrimeşru yollarla, milletin hakkına girerek, savunulmaya çalışılan hiçbir HAREKET meşru değildir!
    Konu celenlee tarafından (18/06/2013 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Birleşmiş Milletler'den Gezi Parkı uyarısı | Mynet Haber

Buyrun bakın ABD polisimizin yetkisine karışacak kadar dilini uzattı. OTPOR OTPOR diyorum acaba merak edip kaç kişi baktı..

1- Arap Baharı

2- Suriye

3- TÜRKİYE listedeyiz arkadaşlar Listede.....

4- Şimdi sıra İRANDA bakın daha henüz yeni yönetim değişti..... Ve basında yeni hükümetin Avrupa ve Abd ye yaranması bekleniyor tarzında haberler ülkemizde ve Tüm Dünyada yayınlandı sadece nerede yayınlanmadı biliyomusunuz.... İran da ..... Çünkü İran şuan yenilikler yelpazesine sokulacak ve halk refaha erişecek daha sonra büyük bir bomba (mecazi) ortalık karışacak kan gövdeyii götürecek... Sağolsun Roccafeller
    Rottshild
    ............. liste Dünya zenginleriyle devam eder gider. Kazanan yine onlar olur her kargaşa silah pazarını canlandırır. Silahlar satılır. Tabi bu arada tozdan kazandıklarını ve toz yollarının güvenliğide önemlidir. Bu kısımlar en az zararla kurtulur. Dünyanın son 70 yıldır anateması budur. Artık güç yetmecek vaziyetede gelmiştir. Ne yazzık ki.

İnanın emin olun bu OTPOR yada her neyse bu örgüttede bu isimlerim parmağı vardır. Çünki Orta doğu bölüşülmelidir. İşlerine çomak sokan Rusyaa Allahtan var. Yoksa emeller bir bir uygulamaya konulurdu. Rusya...da ayrı bi karın ağrısı onuda patlak verdiğinde anlatırım.
    Kubilay Kardeşim, bu yazdıklarına inanıyorsan en başta senin isyan etmen, eylemlere katılman gerekir.Ben yazdıklarına inanıyorum,

Öncelikle, Irak ın kuzeyinin bölünmesi, Suriyenin mevcut durumu ( Özellikle de kuzeyinin ve Akdenize açılan bölümünün) bizdeki güneydoğunun durumu (Çözüm sürecinde neler yaşandığı ya da yaşanacağı hala belli değil) , son olarak da İranın güneybatı bölümü -yakın gelecekte- ve tabi BOP...Bu bölümlemenin nerede birleşeceğini ve ne olacağını sanıyorum herkes biliyordur ama bazı büyüklerimiz maalesef hayal içindedir,

Hep söylediğim gibi, bu eyleme sızmış olduğu iddia edilen yasadışı yerli-yabancı örgütlerin varlığını temel alıp bu eylemin neden başladığını kabullenmemek yapılan en büyük hatadır.

Tabi bu eylemelerin sonucunda yine ABD-İsrail Lobisinin amacını aynen devam ettirdiğini (Sadece Türkiyede Lider değiştirerek) ileride görmek boşuna çırpınmış olmanın kanıtı olacaktır...
    Konu ABNEW tarafından (18/06/2013 Saat 17:30 ) değiştirilmiştir.

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Arda bey siz beni DAHA FAZLA ANLAYINNNNNNNNNN *****TEŞEKKÜRLER*****(İsyan edelim ancak tarz yanlış diyorum birde iletilerim birbirinin devamı niteliğindedir.)

https://www.youtube.com/watch?v=-8YbYbX4tPE ( Polis Sonuna Kadar Haklı bu videoda )

https://www.youtube.com/watch?v=xSoDnM2PkP4 (Yiğit Bulut Anlatmak istediğime benzer şeyler söylüyor.) Şu video Çoook ÖNEMLİ!!!! VERY VERY IMPORTANT!!!!!!!

SAĞCILIK SOLCULUK ALEVİLİK SÜNNİLİK AĞAÇ PARK DEĞİLLLL ....... ÖNEMLİ OLAN VATANNN VATANNNN 5 PARASIZ HUZURSUZDA OLSAM VATANIMI YABANCIYA FIRSAT VERMEYELİM..... EVET HÜKÜMET KÖTÜ TUTUMA ÇANAK TUTUYOR VE DÜŞMANLARIMIZLA ANTİSTRATEJİK HAREKETLER VAR BENDE İSYAN EDİYORUM ANCAK UYANIK OLMAK LAZIM.

DEVLETE SAHİP ÇIKALIM ANCAK HÜKÜMETE ASLAAA..... SANDIKDA O İŞ BAŞKA YOLU YOK. AKILLI AKILCI OLMAK LAZIM. BİRLEŞMEK LAZIMMMM BİRLEŞMEK..... NAMUSLU Bİ EKİP OLMAK LAZIM İŞTE BÖYLE ZOR Bİ DURUMLA KARŞI KARŞIYAYIZ. FAKAT POLİSE ASKERE SALDIRMAKLA OLMUYOOOO.... ÇÖZÜM BU DEĞİL BU DURUM OLAYI BATAKLIKTA ÇIRPINMAYA BENZİYO....
    Konu biancoangelo tarafından (18/06/2013 Saat 22:51 ) değiştirilmiştir.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Kubilay Kardeşim ben seni anlıyorum, harflerin büyüklüğü anlamamda etkili olmaz,

Söylediklerinde haklısın kesinlikle ama sonuçta eğer isyan ediyorsan ne şekilde olursa olsun bu isyanına büyüklüğü ile doğru orantılı olarak farklı-istenmeyen-yasadışı örgütler de elbette katılacaktır.Önemli olan neden başladığı ve senin nasıl bitirebildiğindir...

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Bilgi verme ve aydınlatma çabanız için teşekkür ederim, aslında farklı değil hiçbirimizin hedefi, sadece doğru yolu bulmak, hangi kapının ortak varış noktamıza açıldığını bilmemek tüm sorunumuz.

10-15 dakikadır araştırmama rağmen bu raporun net içeriğini bulamadım ama buldum varsayalım. Bu ülkede nice insanlar şaibeli raporlarla içerde tutulmadımı/tutulmuyorlarmı ? nedir bu rapor ve doğruluk payı ?

bir yandan da imf ye ödenen borç milad gibi gösteriliyor. Az evvel araştırırken 10 yıllık dönem öncesinde imfye olan borcun 22.5 milyar dolar olduğunu ve 2012 yıl sonu itibariyle türkiyenin dış borç toplamının 336 milyar dolara ulaştığı bilgisini öğrendim, üstelik türk telekom, tekel, seka, petkim, turas ve erdemir gibi sanayi tesisleri, limanların tamamı da satılmış durumda. Bu tablo karşısında batı nasıl bir panik havasında olabiliyor anlayamadım ?

Hadi bunlarıda bir tarafa bırakalım, dünya ülkelerinin asırlardır türkiye toprakları üzerinde gözü olduğunu sayın başbakan sizden benden daha mı az biliyorsa toplum üzerinde baskıcı, kafasını camdan uzatana sopayla vurur bir siyasetle yönetiyor. Hepimiz birlik beraberlik nidaları atarken neden benim yüzde ellim ve diğerleri diyor ? Demokratik olmadığını düşündüğümüz şeyleri bile burada rahat konuşup doğruyu bulmaya hangimiz çekinmiyoruz ? Daha yazılacak nedeni aranacak şeyler olup yazamadığımızı hangimiz bilmiyoruz ?

Ha ben hükümet istifamı etsin istiyorum, HAYIR, Bu en kötüsü olur. eskilerin deyimi ile dere geçerken at değiştirilmez. Ayrıca kim gelirse gelsin, benim derdim ne akp ile ne chp ile. 1000 kere söyledim 1001 olsun, özgürlüğüm ile. ülkemin yönetilmesi ile. Taksime çıkanlar nezdinde türkiye genelinde sokağa çıkan insanlar sizin düşündüğünüz kadar kör olsaydı şimdiye kadar çoktan arap ülkeleri gibi birilerinin peşine takılmıştı. Artık siyasetçilerin ülke halkının hakkının peşinden koşabildiğini bilmesi gerekiyor.

Bir yandan da habire sandık sandık denip duruluyor. Benim düşünce yapıma göre ne chp ne mhp oyumu hak etmiyor. Bulabilirsem birini oda baraj altı kalıyor. oyum iktidarı kendine getirsin diye chpyemi vereyim. yoksa boynumu eğip hakkımın yenilmesinimi seyredeyim. Hadi diyelim bulduk birini, forumda bir anket yapalım bakalım sandık sonuçlarına yüzde kaçımız güveniyor ?

Umarım bende imkanlarım doğrultusunda derdimi anlatabilmişimdir...
    Ne mutlu Türküm diyene.

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Ortalığı alevlendirmeden iki kelam edeyim bende.. Kimseye cevap olarak değilde, bir fikir olarak okuyun okumak isterseniz.

Demokrasinin yolu sandıktan geçer eyvallah. Toplam 52 milyon insanın oy kullanma hakkı vardı geçen seçimlerde. 45 milyon kişinin oy kullandığını varsayalım. Seçim barajı? %10. Yani 4 milyon 400 bin kişi bir partiye oy verse dahi, o parti meclise giremiyor. 4 milyon 400 bin kişi. İzmir'in nüfusundan fazla, aşağı yukarı Ankara kadar. Bu demokrasi mi oluyor şimdi

Toplumsal ayaklanma hiç olmasın. Peki olmasın Be güzel kardeşim sana şunu örnek vereyim, son 100 yıllık tarihte belli dönemlerde toplumsal ayaklanmalar olmasaydı, senin şimdi ücretli iznin olacak mıydı Bugün sahip olduğunuz hakların geçmişte nasıl kazanıldığını biraz araştırsanız aslında, ne iyi olur bence. Veya Martin Luther King hiç yaşamasaydı da, bugün Amerikada siyahlar ve köpeklerin giremediği yerler mi olsaydı?

Olaylara bu kadar önyargılı bakmayın arkadaşlar.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

....
    Konu tyilgin tarafından (19/06/2013 Saat 00:48 ) değiştirilmiştir.
    Ne mutlu Türküm diyene.

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Dün yazdıklarıma ilişkin birkaç arkadaş ya benim gibi doğru olanı düşünürsün ya da zaten yanlış düşünüyorsundur şeklinde ötekileştirme yaptığımdan bahsetmişler.

2 adamımız olsun. Bunlardan biri yanına ak 47 alıp meydana çıksın ve yanında bir pkk paçavrası, ağzında da biji apo bulundursun. Diğer adamımız da yanına deniz gözlüğü ve Türk bayrağı alıp aynı meydana çıksın, ağzında da Mustafa Kemal'in askerleriyiz olsun. Polis hangisine nasıl davranır? Bakın ben yorum yapmıyorum, olacak olanı siz söyleyin...

Diğer konu sayın başbakanın ağzından çıkan sözleri olduğu gibi yazmam bi görüş bildirmek olmuyor, ha inanmıyorsanız araştırmanız çok basit, internet önünüzde. Hatta bi daha yazayım bakın ne güzel söylemiş: ''Kahraman abd askerinin evlerine sağsalim dönmeleri için dua ediyorum.''

Arap baharından, dış güçlerden bahsedilmiş, dış gücün kendisi 1945'lerde NATO'ya üye olduğumuzdan beri ülkemizde aktif zaten, NATO abd'nin gözkoyduğu topraklarda askerlerinin ve casuslarının rahat rahat cirit atabilmesi için kurulmuş bir paktır. Ha ille de bi bahar arıyosanız dün başbakan kendi ağzıyla söyledi, Türkiye'de bahar 2002'de olmuştur diye, son günlerde ağzından duyduğum en doğru sözüydü.

Bir de seçimlerde şu meşhur 50% ve tepkinizi sandıkta verin kardeşim durumları var. Birincisi 50% dediğiniz olay şöyle ortaya çıkıyor:

AKP nin iktidara geldiği 2002 SEÇİM SONUÇLARI
    Toplam Seçmen............................................ ...........: 41.407.015
    Toplam Kullanılan Oy............................................... : 32.753.386
    Toplam Geçerli Oy................................................ ... : 31.510.007
    ... Oy kullanmayanların sayısı........................................ :.. 8.653.029
    Geçersiz ve kullanılmayan oy toplamı......................... :.. 9.897.008

AKP nin aldığı oy .................................................. ....: 10.848.704
    CHP nin aldığı oy................................................ .......:.. 6.114.843
    %10 barajına takılıp meclise yansımayan oy toplamı ... : 14.546.460
    Meclis dışı kalan ve Kullanılmayan oy toplamı...............: 24.443.468

Geçerli oyların % 34.43 ü, yani seçmenin yaklaşık sadece % 25 inin oyları ile 550 milletvekilinin 363 ünü yani meclisin % 66 sını kazanmıştır .
    Kullanılmayan oy CHP nin aldığı oydan fazla....Kullanılmayan oylar orantılı bile dağılsa meclisteki sandalye dağılımı farklı olur. AKP tek başına iktidar olamazdı..

İkincisi seçimlerde oyu kimin verdiğine değil kimin saydığına bakmak gerekir diye bir söz var. Türkiye'de seçimlerde kullanılan SEÇSİS sistem veritabanı, işletim sistemi, yazılım ve güvenlik olarak tamamen ABD teknolojisinin elindedir ve zaten hem bu nedenle, hem de bilgisayar teknolojisinin niteliği gereği sisteme her an dışarıdan müdahale edilebilmesi mümkündür. Peki, SEÇSİS sistemde hile yapmak mümkün müdür? Bu sorunun cevabı, “Evin anahtarını emanet ettiğimiz bekçi evi soyar mı?” sorusunun cevabı ile aynıdır. Aklınıza sayın başbakanın 2002'de seçimler öncesinde hiçbir vasfı yokken, sadece bir ilçe başkanıyken Bush tarafından Beyaz Saray'a davet edilmesi ve ağırlanması hiç gelmemiştir zaten. Ya da yahudi onur ve yüksek hizmet madalyalarıyla ödüllendirilmeleri... İşte vanminutün yeri orasıydı ya da askerinin başına çuval geçirildiği zamandı... Neyse konuyu dağıtmayalım.

Onun dışında senin, benim, onun, bizim vergilerimizle sen oy yatırımı yapamazsın arkadaş, yiyecek-yakacak maddesi ile beyaz eşya ile insanların gözünü boyayıp oy alamazsın, bu başlı başına bir seçim hilesidir, onu da bırakın vicdansızlıktır.

O nedenle siyasi partileri unutun, herbirinin içinde CIA mevcut, siz daha A demeden abd'ye ulaştırılıyor planlarınız. Sağıyla soluyla siyasi partilerden yana biraz bağımsız, omurgalı, dik durabilen bir ülke olabilseydik 1940'lardan bu yana 75 yıldır zaten olurduk.

Ha bu arada elleri cebinde durmak da yasal değilmiş, böylece üzüm yiyenlerle bağcıyı dövmek isteyenler kabak gibi ortaya çıkıyor.

Haydi hayırlı direnişler.
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

24. Bu mesajı için 4 kişi LeoN48'ye teşekkür etti:

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Arda bey siz beni DAHA FAZLA ANLAYINNNNNNNNNN *****TEŞEKKÜRLER*****(İsyan edelim ancak tarz yanlış diyorum birde iletilerim birbirinin devamı niteliğindedir.)

GeziPark - Polis basina karsi / Police against the press - YouTube ( Polis Sonuna Kadar Haklı bu videoda )

gezi parkı -KOMÜNİSTİ, ATEİSTİ, DİNDARI, ALEVİSİ, SÜNNİSİ KİM VARSA İZLESİN - YouTube (Yiğit Bulut Anlatmak istediğime benzer şeyler söylüyor.) Şu video Çoook ÖNEMLİ!!!! VERY VERY IMPORTANT!!!!!!!

SAĞCILIK SOLCULUK ALEVİLİK SÜNNİLİK AĞAÇ PARK DEĞİLLLL ....... ÖNEMLİ OLAN VATANNN VATANNNN 5 PARASIZ HUZURSUZDA OLSAM VATANIMI YABANCIYA FIRSAT VERMEYELİM..... EVET HÜKÜMET KÖTÜ TUTUMA ÇANAK TUTUYOR VE DÜŞMANLARIMIZLA ANTİSTRATEJİK HAREKETLER VAR BENDE İSYAN EDİYORUM ANCAK UYANIK OLMAK LAZIM.

DEVLETE SAHİP ÇIKALIM ANCAK HÜKÜMETE ASLAAA..... SANDIKDA O İŞ BAŞKA YOLU YOK. AKILLI AKILCI OLMAK LAZIM. BİRLEŞMEK LAZIMMMM BİRLEŞMEK..... NAMUSLU Bİ EKİP OLMAK LAZIM İŞTE BÖYLE ZOR Bİ DURUMLA KARŞI KARŞIYAYIZ. FAKAT POLİSE ASKERE SALDIRMAKLA OLMUYOOOO.... ÇÖZÜM BU DEĞİL BU DURUM OLAYI BATAKLIKTA ÇIRPINMAYA BENZİYO....
    Heyecanla yazmışım. Maşallah Türkçeden eser yok. Kusura bakmayın.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler: