Sayfa 1/3 123 SonSon
56 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Apartmandaki köpek?

Ziyaretçi033
    Ziyaretçi Ziyaretçi033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Apartmandaki köpek?

Arkadaşlar apartmanda bi köpek var yerli yersiz havlıyor. Şuan çıldırttı. Ne sabah uyutuyor ne gece. Bunu nereye şikayet edebilirim. Kim gelip götüreblir?
    Bizde bir tıkırtıda şikayete çıkıyorlar.
    sent to mobile

Kanber Taştan
    Kanber Tastan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

Mustafa bey,

Şikayet etmek yerine karnını doyurmayı deneseniz bu soğuk kış günün de sokak hayvanlarını bari aç bırakmayalım.
    KarŞıYaKa

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Mustafa bey hayvanın sahibi yoksa bulunduğunuz bölgedeki belediyede beyaz masa vardır oraya şikayet edeceksiniz onlar gelip alacaklar ve barınağa götürecekler. Eğer sahipli ise il/ilçe tarım müdürlüğüne şikayet edeceksiniz onlarda gelip hayvanın rahatı yerinde mi yoksa değil mi hayvana bir eziyet var mı yok mu ona bakacaklar ve gidecekler Sonuç olarak bu şikayetten birşey çıkmayacak

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet yıldırım
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. milanrapajc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Standart Ynt: Apartmandaki köpek?

Esya mi bu gelip gotururler falan? Sizin cocuk gurultu yapsa ben bu cocugu kim goturur desem hosunuza gider mi? Kopek rahatsiz olabilir biraz sabredin gececektir

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Alıntı milanrapajc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esya mi bu gelip gotururler falan? Sizin cocuk gurultu yapsa ben bu cocugu kim goturur desem hosunuza gider mi? Kopek rahatsiz olabilir biraz sabredin gececektir
    Hayır mehmet bey eşya değil hayvan ve benim çocuğum ya da sizin çocuğunuz gibi tartışma konuları açmaya değil de çözüm bulmaya çalışsaydınız keşke ama bu işin prosedürü budur. İyi geceler.

7. Bu mesajı için 3 kişi alixxx'ye teşekkür etti:

Ziyaretçi033

Alıntı Kanber Tastan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa bey,

Şikayet etmek yerine karnını doyurmayı deneseniz bu soğuk kış günün de sokak hayvanlarını bari aç bırakmayalım.
    Kanber Bey,
    Şöyleki, köpek sokak köpeği değil. Konunun adı anlaşılmamış galiba "Apartmandaki köpek" Alt kattaki komşunun köpeği. Apartman toplantılarında alınan karar, Apartmanda köpek beslenilmeyeceği yönünde. Biz iki tıkırtı yapsak sağolsunlar çıkıp geliyorlar. Anlamadan çıkışmayalım lütfen.

Alıntı ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa bey hayvanın sahibi yoksa bulunduğunuz bölgedeki belediyede beyaz masa vardır oraya şikayet edeceksiniz onlar gelip alacaklar ve barınağa götürecekler. Eğer sahipli ise il/ilçe tarım müdürlüğüne şikayet edeceksiniz onlarda gelip hayvanın rahatı yerinde mi yoksa değil mi hayvana bir eziyet var mı yok mu ona bakacaklar ve gidecekler Sonuç olarak bu şikayetten birşey çıkmayacak
    Yok hayvan sahipli.

Allah aşkına ne alakası var çocukla falan?
    7 aydır baya bir rahatsızmış.

Alıntı ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır mehmet bey eşya değil hayvan ve benim çocuğum ya da sizin çocuğunuz gibi tartışma konuları açmaya değil de çözüm bulmaya çalışsaydınız keşke ama bu işin prosedürü budur. İyi geceler.
    Teşekkürler Ali Bey.

Şunu söylememde fayda var. Bu zamana kadar 4 köpek, 25-30 kuş ve baya bir miktarda balık beslemiş bir kişiyim. Yani hayvan sevgim var merak edilmesin.

Ben evde beslemek yerine, (köpek) daha olanaklı bir yerde beslemeyi tercih etmiştim ve kimseyede zararım olmadı. gece havlamaya başlardı, saat kaç olursa olsun giderdim sustururdum. Çocuğumun ağladığında gidip susturduğum gibi...

9. Bu mesajı için 3 kişi Ziyaretçi033'ye teşekkür etti:

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abi öncelikle haklısın. Ancak köpeğin sahibi ile konuşulup , sahiplendirme olayına gidilmesi çok iyi olur diye düşünüyorum. Yoksa o dava uzar gider.

must sekseniki
    must82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 60

Alıntı gmy1706 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kanber bey,
    şöyleki, köpek sokak köpeği değil. Konunun adı anlaşılmamış galiba "apartmandaki köpek" alt kattaki komşunun köpeği. Apartman toplantılarında alınan karar, apartmanda köpek beslenilmeyeceği yönünde. Biz iki tıkırtı yapsak sağolsunlar çıkıp geliyorlar. Anlamadan çıkışmayalım lütfen.

Yok hayvan sahipli.

Allah aşkına ne alakası var çocukla falan?
    7 aydır baya bir rahatsızmış.

Teşekkürler ali bey.

şunu söylememde fayda var. Bu zamana kadar 4 köpek, 25-30 kuş ve baya bir miktarda balık beslemiş bir kişiyim. Yani hayvan sevgim var merak edilmesin.

Ben evde beslemek yerine, (köpek) daha olanaklı bir yerde beslemeyi tercih etmiştim ve kimseyede zararım olmadı. Gece havlamaya başlardı, saat kaç olursa olsun giderdim sustururdum. çocuğumun ağladığında gidip susturduğum gibi...
    +100000000

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ha deyince bu konuda yasal yollarla cozume ulasmanız en az iki yıl.

Zaten ilk önce apartmanda köpek sahibi daire hariç komple herkesin istemediği yonunde tekrar imza toplanacak.Hayvan sahibi dısında imzalat toplarken bir kişi kalkıp bana zararı yok derse hersey tekrar basa doner.Yasa tum herkesi istiyor cunku.

Mahkeme gürültü testleri vs isteyecek.Sonra gel git sahit dinle vs derken 2 yıl surecek.

Benimde evde köpeğim var ancak cok gurultucu bir hayvan değil zaten dogası boyle GOLDENLARIN cok gurultu yapmazlar.

Yapacagınız ilk şey komsunuzu uyarmak...Ve yoneticiden bu konuda yardımcı olmasını istemek.Diğer turlu dediğim gibi hocam 2 sene mahkeme surer.O zaman kadar kim ole kim kala.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi033

Malumunuz Ankara gibi biryerde komşuluk kavramı diye birşey yok (istisnalırı saymıyorum). Evi taşıyorum, dolap monte ediliyor, haliyle tak-tuk ses çıkıyor. saat :20:30 civarı falan. Adam şikayete geldi, çok ses oluyor falan diye. (afedersiniz) lan hödük bir hoşgeldiniz hayırlı olsun de. Yok direkt ses var rahatsız oluyoruz. Zar-zor 5-10 dk daha müsade istedikte bitirdik işimizi.
    Hayvan besliye besliye insanlıktan soğuyor bazıları. Olması gereken hayvan besleyen birisinin, insan sevgisinin daha fazla olması gerektiği gerçeği.

Bu arada aklıma gelmişken, Kanber Bey, daha 3 ay önce sokakta yaralı bulduğumuz köpeği veterinere götürerek tedavi masraflarını üstlendik arkadaşımla, ve şuan gayet sağlıklı adıda Mutlu. (Ne hayvan ne insan olan birisi çenesine tekme atmıştı)

mehmet yıldırım
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. milanrapajc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

sizde gr hayvan sevgisi olduğuna inanmıyorum.Hayvana mal gibi davranmayın.Sahibiyle gidin bi konuşun bakalım neymiş sıkıntısı.Buradan öyle yazmakla olmuyor o işler.İnsanların ne çocukları var günlerce susmuyor.Sussa bile evin içinde koşturmaktan hoplayıp zıplamaktan ev yıkılıyor.Ozaman ses yapan herşeyi atalım?

Kanber Taştan
    Kanber Tastan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

Mustafa bey,

Eğerki köpek sahipliyse şikayet yolu ile bir sonuç alamazsınız öncelikle bunu belirteyim.Beslenen köpeğin Belediye de kaydı kimliği varsa aşıları tam ise belediye personeli bile gelip geri dönüyor.Yani köpeğe herşeyi tam olduktan sonra karışamıyor kimse. Fakat apartmanda böyle bir karar alınmış ise bunu Apartman yönetiminin ele alması gerekir.Siz belediye ye veya Beyaz masaya şikayet ederek sadece polemiğe girmiş olursunuz. Bence apartman yönetimi bunun üzerinde durmalı.

Bu arada benimde Beagle cinsi 4 aylık bir köpeğim var. Biz nerede oturuyor yatıyorsak oda yanımızda.Bizi görmezse her uyandığında havlıyordu.Artık biz nerede o orada her gece bizde defalarca kalkıp kontrol ediyoruz Size çıkışmam yanlış anlaşılmasın sadece biraz fazla hayvan severim
    KarŞıYaKa

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi033

Alıntı BBYILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ha deyince bu konuda yasal yollarla cozume ulasmanız en az iki yıl.

Zaten ilk önce apartmanda köpek sahibi daire hariç komple herkesin istemediği yonunde tekrar imza toplanacak.Hayvan sahibi dısında imzalat toplarken bir kişi kalkıp bana zararı yok derse hersey tekrar basa doner.Yasa tum herkesi istiyor cunku.

Mahkeme gürültü testleri vs isteyecek.Sonra gel git sahit dinle vs derken 2 yıl surecek.

Benimde evde köpeğim var ancak cok gurultucu bir hayvan değil zaten dogası boyle GOLDENLARIN cok gurultu yapmazlar.

Yapacagınız ilk şey komsunuzu uyarmak...Ve yoneticiden bu konuda yardımcı olmasını istemek.Diğer turlu dediğim gibi hocam 2 sene mahkeme surer.O zaman kadar kim ole kim kala.
    Teşekkürler, Birşey yapamayacağız yani. O anlaşılıyor.

Kat komşumdada var ve gerçek komsu Amerikan eskimo, hergün gidip severim o hayvancıkta öyle ne sesi çıkar ne soluğu, sadece sinek dersem basıyor yaygarayı.

Peki apartman yönetim kararı var köpek beslenilmeyecek diye. Bu bir çözüm olamaz mı?

İmza işi olmaz çünkü apartmanda 10 daire var 5inde köpek var.

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkürler, Birşey yapamayacağız yani. O anlaşılıyor.

Kat komşumdada var ve gerçek komsu Amerikan eskimo, hergün gidip severim o hayvancıkta öyle ne sesi çıkar ne soluğu, sadece sinek dersem basıyor yaygarayı.

Peki apartman yönetim kararı var köpek beslenilmeyecek diye. Bu bir çözüm olamaz mı?

İmza işi olmaz çünkü apartmanda 10 daire var 5inde köpek var.
    Şimdi soyle diyeyim.Kopek sahipleri yonetim kararında oy kullanmıslarsa ve yasak demişlerse bir nebze ise yarar.Ancak 5 dairede kopek varsa o iş baya baya yaş...

Soyle yapın diger kopek sahipleriyle konusup onlardanda yardım isteyin.Onlarında o kişiyi uyarması komsunuzun daha dikkatli olmasını saglar.

Ziyaretçi033

sizde gr hayvan sevgisi olduğuna inanmıyorum.Hayvana mal gibi davranmayın.Sahibiyle gidin bi konuşun bakalım neymiş sıkıntısı.Buradan öyle yazmakla olmuyor o işler.İnsanların ne çocukları var günlerce susmuyor.Sussa bile evin içinde koşturmaktan hoplayıp zıplamaktan ev yıkılıyor.Ozaman ses yapan herşeyi atalım?
    Size cevap bile vermiyorum.

Alıntı Kanber Tastan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa bey,

Eğerki köpek sahipliyse şikayet yolu ile bir sonuç alamazsınız öncelikle bunu belirteyim.Beslenen köpeğin Belediye de kaydı kimliği varsa aşıları tam ise belediye personeli bile gelip geri dönüyor.Yani köpeğe herşeyi tam olduktan sonra karışamıyor kimse. Fakat apartmanda böyle bir karar alınmış ise bunu Apartman yönetiminin ele alması gerekir.Siz belediye ye veya Beyaz masaya şikayet ederek sadece polemiğe girmiş olursunuz. Bence apartman yönetimi bunun üzerinde durmalı.

Bu arada benimde Beagle cinsi 4 aylık bir köpeğim var. Biz nerede oturuyor yatıyorsak oda yanımızda.Bizi görmezse her uyandığında havlıyordu.Artık biz nerede o orada her gece bizde defalarca kalkıp kontrol ediyoruz Size çıkışmam yanlış anlaşılmasın sadece biraz fazla hayvan severim
    Anlayışınızdan dolayı teşekkürler. Bende size sert çıktım. K.bakmayın.

Ziyaretçi033

Alıntı BBYILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi soyle diyeyim.Kopek sahipleri yonetim kararında oy kullanmıslarsa ve yasak demişlerse bir nebze ise yarar.Ancak 5 dairede kopek varsa o iş baya baya yaş...

Soyle yapın diger kopek sahipleriyle konusup onlardanda yardım isteyin.Onlarında o kişiyi uyarması komsunuzun daha dikkatli olmasını saglar.
    Bunu deneyeceğim, Kendisiylede konuşacağım. Bakalım ne olacak.

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Standart Re: Apartmandaki köpek?

Apartman yapılırken böyle bir karar alınmadıysa köpeği alamıyorlar hocam. Benim köpeğimde yavruyken havlardı bazen. Hemen üst komşu gelirdi, istemiyoruz bilmemne. En sonunda bir akşam patlamıştım senin çocukların evde çift kale maç yapıyor fener maçlarında evi yıkıyorsun gece 10 da çivi çakıyorsun bi daha tık dediğin anda polisi arayacağım dedim gönderdim. Bir de köpeğin ilçe belediyesinde kaydı varsa ne olursa olsun attıramıyorsunuz.

Send from my Samsung Galaxy S3 using 2
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Bunu deneyeceğim, Kendisiylede konuşacağım. Bakalım ne olacak.
    Sen taşınırken zırt diye kapıya gelen komşunun kapısına gitmekte gecikmişsin diye düşünüyorum.
    Oz Büyücüsü

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

must sekseniki
    must82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 60

Mustafa bey sizde alıyorsunuz bir köpek şöyle çok havlayanından ve tepkiyi ölçüyorsunuz.

"Size yapılmasını istemediğiniz şeyleri başkalarına yapmayın" felsefesi her zaman hayatımda yer almıştır. İnsanlar empati kurmadan bencilce hareket ettikleri için sizin sessiz çevre hakınızı gasp etmiş oluyorlar. ( buradan hayvanları sevmiyorum anlamı çıkarılmasın evim müstakil ve kendimi bildim bileli bir sürü hayvanım oldu ve halen var. ) aynı duruma komşularınız düşse acaba tepkileri ne olur diye merak ettim doğrusu?

Ziyaretçi033

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Apartman yapılırken böyle bir karar alınmadıysa köpeği alamıyorlar hocam. Benim köpeğimde yavruyken havlardı bazen. Hemen üst komşu gelirdi, istemiyoruz bilmemne. En sonunda bir akşam patlamıştım senin çocukların evde çift kale maç yapıyor fener maçlarında evi yıkıyorsun gece 10 da çivi çakıyorsun bi daha tık dediğin anda polisi arayacağım dedim gönderdim. Bir de köpeğin ilçe belediyesinde kaydı varsa ne olursa olsun attıramıyorsunuz.
    Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen taşınırken zırt diye kapıya gelen komşunun kapısına gitmekte gecikmişsin diye düşünüyorum.
    Hocam, Ben kısasa kısas yapmayı sevmiyorum, yaptığıyla utandırmayı daha çok severim, ama bu artık dayanılacak gibi değil.

Alıntı must82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa bey sizde alıyorsunuz bir köpek şöyle çok havlayanından ve tepkiyi ölçüyorsunuz.

"Size yapılmasını istemediğiniz şeyleri başkalarına yapmayın" felsefesi her zaman hayatımda yer almıştır. İnsanlar empati kurmadan bencilce hareket ettikleri için sizin sessiz çevre hakınızı gasp etmiş oluyorlar. ( buradan hayvanları sevmiyorum anlamı çıkarılmasın evim müstakil ve kendimi bildim bileli bir sürü hayvanım oldu ve halen var. ) aynı duruma komşularınız düşse acaba tepkileri ne olur diye merak ettim doğrusu?
    Gerek yok hocam bugun yarın konuşacam, eğer birşey derse ağzının payını alır

Sayfa 1/3 123 SonSon