Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
56 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Apartmandaki köpek?

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

Alıntı Kanber Tastan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa bey,

Eğerki köpek sahipliyse şikayet yolu ile bir sonuç alamazsınız öncelikle bunu belirteyim.Beslenen köpeğin Belediye de kaydı kimliği varsa aşıları tam ise belediye personeli bile gelip geri dönüyor.Yani köpeğe herşeyi tam olduktan sonra karışamıyor kimse. Fakat apartmanda böyle bir karar alınmış ise bunu Apartman yönetiminin ele alması gerekir.Siz belediye ye veya Beyaz masaya şikayet ederek sadece polemiğe girmiş olursunuz. Bence apartman yönetimi bunun üzerinde durmalı.

Bu arada benimde Beagle cinsi 4 aylık bir köpeğim var. Biz nerede oturuyor yatıyorsak oda yanımızda.Bizi görmezse her uyandığında havlıyordu.Artık biz nerede o orada her gece bizde defalarca kalkıp kontrol ediyoruz Size çıkışmam yanlış anlaşılmasın sadece biraz fazla hayvan severim
    ya bende beagle istiyorum, çok inatçı ve aksi diyorlar gerçekliği nedir ?

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı must82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa bey sizde alıyorsunuz bir köpek şöyle çok havlayanından ve tepkiyi ölçüyorsunuz.

"Size yapılmasını istemediğiniz şeyleri başkalarına yapmayın" felsefesi her zaman hayatımda yer almıştır. İnsanlar empati kurmadan bencilce hareket ettikleri için sizin sessiz çevre hakınızı gasp etmiş oluyorlar. ( buradan hayvanları sevmiyorum anlamı çıkarılmasın evim müstakil ve kendimi bildim bileli bir sürü hayvanım oldu ve halen var. ) aynı duruma komşularınız düşse acaba tepkileri ne olur diye merak ettim doğrusu?
    aynı mesajı ben yazacaktım şimdi. babamların evi müstakil evlenmeden önce bitane çoban köpeği almıştım aşılar kimlik falan hepsi tamdı hayvan çok huysuz aynı sizin rahatsız olduğunuz tipten. komşular hayvanın havlamasından rahatsız olmuş zabıtaya defalarca şikayet etmişlerdi ama kimse bir şey yapamadı evrakları tam olduğu için. geri zekalının biri 1 çift terlik atmış köpeğe ayakları üşümesin diye herhalde onunla tartışmıştım polise verecektim evdekiler yaptırtmadı götür köpeğini onu mu dinliycem demesine inat 2 aya yakın evde tuttum köpeği en son babam dedi götür evden diye çalıştığım fabrikaya götürmüştüm. netice itibariyle evrakları varsa bişey yapamazsınız ama apartman yönetimi için bir şey diyemem arkadaşın dediği gibi çok havlayan cinsten bir tane alın çivi çiviyi sökermiş. rahatsız olan varsa senin köpekle birlikte apartmandaki tüm köpeklerin gitmesi gerekir.

Kanber Taştan
    Kanber Tastan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı aykut_1914 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Evet biraz inatçı ve aksi, Ama bu inat ve aksiliği sizde gösterirseniz çok akıllı oluyor. Ben ilk aldığım günden beri kimin lider olduğu konusunda üzerindeki baskıyı kurdum. Benden başka kimseden komut almıyor ( Bütün gün eşimle olmasına rağmen ).Gel, bekle, otur, yat gibi komutları çok erken davranarak öğrettim şu anda yavru olmasına rağmen ilgisi dağılmadığı sürece komutları çok rahat şekilde uyguluyor. Normal de 6 aylıkken başlanılması gerektiği söyleniyor ama Ağaç yaş iken eğilir

Ayrıca,

Dişleri diğer cinslere göre çok sivri, oyun esnasında yaralanmalı ufak sıyrıklara mağruz kalacaksınız Çok hareketli ve çok akıllı bir köpek. Eğitmesi zor fakat üzerinde durulduğunda yapamayacağı şey yok Tavsiye ederim. Sahiplendiğiniz de de yardımcı olmak isterim sormak istediklerinize her zaman cevap verebilirim.

İyi forumlar.
    KarŞıYaKa

Kanber Taştan
    Kanber Tastan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı mesajı ben yazacaktım şimdi. babamların evi müstakil evlenmeden önce bitane çoban köpeği almıştım aşılar kimlik falan hepsi tamdı hayvan çok huysuz aynı sizin rahatsız olduğunuz tipten. komşular hayvanın havlamasından rahatsız olmuş zabıtaya defalarca şikayet etmişlerdi ama kimse bir şey yapamadı evrakları tam olduğu için. geri zekalının biri 1 çift terlik atmış köpeğe ayakları üşümesin diye herhalde onunla tartışmıştım polise verecektim evdekiler yaptırtmadı götür köpeğini onu mu dinliycem demesine inat 2 aya yakın evde tuttum köpeği en son babam dedi götür evden diye çalıştığım fabrikaya götürmüştüm. netice itibariyle evrakları varsa bişey yapamazsınız ama apartman yönetimi için bir şey diyemem arkadaşın dediği gibi çok havlayan cinsten bir tane alın çivi çiviyi sökermiş. rahatsız olan varsa senin köpekle birlikte apartmandaki tüm köpeklerin gitmesi gerekir.
    Halis bey,

Başka dairedeki evcil'den rahatsız oluyor Mustafa bey, kendisinin en azından bu aralar evde daha çok havlayan bir evcil'i bulunduracağını şahsen düşünmüyorum
    KarŞıYaKa

Ziyaretçi033
    Ziyaretçi Ziyaretçi033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yahu tamam da diğer komşuları rahatsız etmenin gereği yok ki, kafama takılan da bu sesten rahatsız olan benmiyim sadece?
    1. katta hayvan yok
    2.katta kedi var
    3.katta köpek var (bu delirten köpek)-karşı dairedede var
    4.katta (bizim kat) karşı komşuda köpek var sinek dersem havlıyor
    5.kat köpek yok

Ziyaretçi033

Alıntı Kanber Tastan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halis bey,

Başka dairedeki evcil'den rahatsız oluyor Mustafa bey, kendisinin en azından bu aralar evde daha çok havlayan bir evcil'i bulunduracağını şahsen düşünmüyorum
    Yok Kamber Bey, eşimin alerjisi yüzünden alamam, yoksa karşı komşumuzun amerikan eskimo hamile onun yavrusunu alırdım, ısrarla verelim diyolar ama eşimden dolayı alamıyorum. hernekadar bazı kişiler hayvan sevgim olmadığını iddaa etselerde...

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı gmy1706 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu tamam da diğer komşuları rahatsız etmenin gereği yok ki, kafama takılan da bu sesten rahatsız olan benmiyim sadece?
    1. katta hayvan yok
    2.katta kedi var
    3.katta köpek var (bu delirten köpek)-karşı dairedede var
    4.katta (bizim kat) karşı komşuda köpek var sinek dersem havlıyor
    5.kat köpek yok
    demekki sizden başka rahatsız olan yok ya sineye çekeceksnz ya da gidp konusacaksnz

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet yıldırım
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. milanrapajc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Standart Ynt: Apartmandaki köpek?

Her katta kopek var hickimse rahatsiz degil sadece siz rahatsizsaniz tasinabilirsiniz

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Alıntı milanrapajc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizde gr hayvan sevgisi olduğuna inanmıyorum.Hayvana mal gibi davranmayın.Sahibiyle gidin bi konuşun bakalım neymiş sıkıntısı.Buradan öyle yazmakla olmuyor o işler.İnsanların ne çocukları var günlerce susmuyor.Sussa bile evin içinde koşturmaktan hoplayıp zıplamaktan ev yıkılıyor.Ozaman ses yapan herşeyi atalım?
    hernekadar bazı kişiler hayvan sevgim olmadığını iddaa etselerde...
    Bu senin komşu bence Mustafa Abi. Hesap açmış burda başka bi adla

Her katta kopek var hickimse rahatsiz degil sadece siz rahatsizsaniz tasinabilirsiniz
    Vallaha sizin komşu bu
    Konu byspayn tarafından (04/02/2013 Saat 11:12 ) değiştirilmiştir. Sebep: üstteki mesajı görünce tekrar ekleme yaptım :D

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Standart Re: Apartmandaki köpek?

Alıntı aykut_1914 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca çokta enerjik Al zeus 2 gün sende kalsın bakalım sonra ne düşüneceksin bu konuda :eek:

Send from my Samsung Galaxy S3 using 2
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

mehmet yıldırım
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. milanrapajc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Alıntı byspayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Vallaha sizin komşu bu
    helal olsun farkettin )

Deniz '
    Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Mustafa bey, sizi rahatsız eden köpeğin sahipleri, gürültü önleme adına birşeyler yapıyorlar mı?

Ziyaretçi033

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    demekki sizden başka rahatsız olan yok ya sineye çekeceksnz ya da gidp konusacaksnz
    Gidip konuşacagım bakalım. Ne olacak.

Vallaha sizin komşu bu
    İyi güldüm

Alıntı Battal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa bey, sizi rahatsız eden köpeğin sahipleri, gürültü önleme adına birşeyler yapıyorlar mı?
    Hiç sanmıyorum.

Evimde koşu bandı var, ben komşular rahatsız olmasın diye hertürlü önlemimi alıyorum, 2 kat koşu bandı minderi serdim altına. Bu gidişle kaldırcam minderleri.
    Konu Ziyaretçi033 tarafından (04/02/2013 Saat 11:53 ) değiştirilmiştir.

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Vallaha sizin komşu bu

Tespit süper adam bodoslama dalıyo mevzulara

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mustafa,

sabrına hayranım

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

şener tekbaş
    airrage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 vj 6861
    Edilen teşekkür: 19

selam mustafa abi 10 dairede 5 köpek varsa abi sen daireyi geğiştir bence birine köpek cok ses yapıyor lütfen olmasın dersen geriye kalan 4 ü seni düşman beller valla aman dikkat et

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz '
    Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Nasılki, siz yeni taşındığınız zaman dakkasında kapıya dayanıp rahatsız oluyoruz demeyi biliyorsa, köpeğinin gürültüsünü bir şekilde kabul edilebilir bir seviyeye çekmesini bilecek.
    Dinsizin hakkından imansız gelir, o sizi yıldırdıysa, hiç üşenmeyin sizde onu yıldırın. Gece 2'de mi havlıyor, inin çalın zilini, sabah 5'te mi havlıyor inin çalın zilini. Siz köpek sesinden usanmışsınız, o da kapı zilinden usansın.

Madem lafla filan yola gelmiyor, millet rahatsız olmasın, bir yolunu bulalım bu işin demiyorsa, illahlah edip köpeğinin gürültüsüne çözüm aramaya zorlamanız lazım.

Benimde köpeğim var, önceleri biraz gürültücüydü. Doberman cinsi, çok enerjik, ilgi delisi bir köpektir. Allahı var daha 1 gün kapımıza bir komşu gelmedi. Ama bizde o köpeğin havlamasını azaltıp bitirene kadar imanımız gevredi resmen...

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi033

Evden çıkma gibi bir lüxüm yok malesef
    Apartmandaki diğer hayvanlar gık demiyor

İnsanlar konuşa konuşa hayvanlar koklaşa koklaşa atasözünden yola çıkarak önce konuşacağım. Yok ben anlamam diyosa koşu bandında saatte 8km/h hızla koşarken büyük bir haz alcam (mindersiz)

Deniz Bey söylediklerinizi uygulayacağım zamanında kendi köpeğim için az kalkmadım

Önce konuşacağım tabi....

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

İyi güldüm
    Alıntı acRep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tespit süper adam bodoslama dalıyo mevzulara
    buraya dikkat adam itiraf ediyor:

helal olsun farkettin )
    ve lanıyor

Mustafa Abi, şakası bir yana da insanlarla anlaşmak zor. Allah sabır versin abi toplumun olduğu yerde uğraşmak gerçekten zor. Yapılabilecekleri arkadaşlar sıralamışlar zaten ümit ediyorum ki inşallah birazcık anlayışlıdır da çözülür bu iş...

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Milan arkadasta her ..ka atarlanıyor.
    Konu Misafir046 tarafından (04/02/2013 Saat 16:08 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon