11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Dıkkat bu bır ıddadır !!!

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Standart Dıkkat bu bır ıddadır !!!

dıkkat bu bır ıddadır !!!
    Dogalgaza zam haberlerının ardından ankara buyuksehıır beledıyesı ekıplerı dogal gaz sayaclarını kontrol etme bahanesıyle sayacların gaz alımına kapatark vatandasın zamdan sonra gaz almasını saglamaya calısıyormus.
    (kaynak:fox tv fatih portakalla çalar saat 28.09.2012 /09:40 )

dedıgım gıbı bu sadece ıddadır ,fatıh portakala gelen bır mesajdır vatandas boyle bır mesaj atmıs fath portakalda okudu
    Konu JASMINE tarafından (28/09/2012 Saat 10:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yazı stili düzeltildi.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Ben daha dün aldım zam haberleri yüzünden Bence belediye böyle birşey yapmaz.Çünkü gazı peşin olarak alıyoruz.Bu zam söylentisinden sonra günlük gaz alım ortalaması kat kat artmıştır.Postanede önümde gaz kuyruğu vardı.Herkes 1000TL, 2000TL.. gaz alıyordu Bu zam söylentisi devlete ciddi kaynak yarattı...

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Zeynel genelde bu doğalgaz haberlerini hep sen paylaşıyorsun
    Bende doğalgazın idari birimlerinden birinde çalışan biri olarak yanlış yönlendirme olmasın diye her yazına işin aslını yazmaya çalışıyorum..
    Bunada birkaç sözüm olacak tabi...

birincisi başkent doğalgazın ve doğalgaz ekiplerinin büyük şehir belediyesi ile artık uzaktan yakından alakası yok.. Başkent doğalgaz Başbakanlık Özelleştirme dairesi başkanlığına bağlı bir kurumdur. Dolayısıyla büyükşehir belediyesinin hiç bir yaptırımı olamaz..
    ikincisi sayaçlar zaten epdk gereğince rutin olarak kontrol edilmekte yeni olan bir şey değil. Kontrol yapılırken şayet evde abone yoksa abonenin güvenliği açısından sayaç kapalı bırakılır. Sayaç kartının gaz satışına kapatılması ise çok uzun bi konu onu şuan anlatamayacağım. ama sebepsiz yere kapatılmadığından emin olun.. zam haberinden öncede kapatılıyordu şimdide kapatılıyor.. Bu yeni yapılan bir uygulama değil.
    Zamanında doğalgaza gizli zam yapılıyor diyen bir gazeteci daha sonra özürdilemek zorunda kalmıştı işin gerçeğini öğrenince..
    Buda onun gibi işin aslını bilmeyen atıp sallayıp yine tekrar kendileri tutuyor. Hele birde zam yapılacağı duyuldu ya daha ne hikayeler çıkar

O bu değilde zam yapılmasaydı iyiydi.. Zaten dünyanın faturası geliyordu. Kışın neredyse Bir ev kirası kadar doğalgaz faturası ödüyorum.
    BY Turbo SPORT 150 HP

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.OğuzhaN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben daha dün aldım zam haberleri yüzünden Bence belediye böyle birşey yapmaz.Çünkü gazı peşin olarak alıyoruz.Bu zam söylentisinden sonra günlük gaz alım ortalaması kat kat artmıştır.Postanede önümde gaz kuyruğu vardı.Herkes 1000TL, 2000TL.. gaz alıyordu Bu zam söylentisi devlete ciddi kaynak yarattı...
    Zaten dikkat ederseniz her sene kışa yaklaşırken bir zam söylentisi çıkar ortaya.. Gerçekliği yansıtsada yansıtmasada insanlar mutlaka gaz almaya koşarlar.. Artık halk alışmış kış geldi yine zam gelir diye hemen kışa girmeden koşup alıyor..
    Aslında ön ödemeli sayaç türkiyede sadece ve sadece ankara kullanılmaktadır ve başka yerlerde göremezsiniz. Bu hem kurum hemde devlet için çok büyük zarar olduğunu ve ankarada faturalı sayaç kullanan aboneler için büyük bir haksızlıktır ön ödemeli sayaç.. 2009 yılından beri kartlı sayaç takılmıyor ama ne fayda.. Misal ben faturalı sayaç kullanıcısıyım. önceden gaz alamadığım için kartlı sayaç kullananlar kadar kar yapamıyorum.. niye zam nezaman gelirse o günden itibaren zamlı dönüyor sayacım ama kartlıda aldığını yakıyosun.. Bu büyük haksızlıktır..
    BY Turbo SPORT 150 HP

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

bu kadar saçma bir iddia olur yaaaa

arkadaşlar....satın alınan doğalgaz...önce karta yükleniyor...sonra sayaca...

birde kartsız faturalı olanlar var...onlara ne yapacaklar ??

dolayısıyla sayacı kapatsa kaç yazar ???

diğer taraftan ankarada kaç yüz bin abone var....hangi birine yetişecekler....mesela bize gelen giden olmadı....ya size ????

yapmayın yahu

akp karşıtı delinin biri kuyuya taş atıyor...millet de sazan gibi atlıyor...

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı eexelanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten dikkat ederseniz her sene kışa yaklaşırken bir zam söylentisi çıkar ortaya.. Gerçekliği yansıtsada yansıtmasada insanlar mutlaka gaz almaya koşarlar.. Artık halk alışmış kış geldi yine zam gelir diye hemen kışa girmeden koşup alıyor..
    Aslında ön ödemeli sayaç türkiyede sadece ve sadece ankara kullanılmaktadır ve başka yerlerde göremezsiniz. Bu hem kurum hemde devlet için çok büyük zarar olduğunu ve ankarada faturalı sayaç kullanan aboneler için büyük bir haksızlıktır ön ödemeli sayaç.. 2009 yılından beri kartlı sayaç takılmıyor ama ne fayda.. Misal ben faturalı sayaç kullanıcısıyım. önceden gaz alamadığım için kartlı sayaç kullananlar kadar kar yapamıyorum.. niye zam nezaman gelirse o günden itibaren zamlı dönüyor sayacım ama kartlıda aldığını yakıyosun.. Bu büyük haksızlıktır..
    Oğuzhan, bence kartlı sayacın hiç ama hiç faydası yok bizlere.Bunun tek artısı var ki o da zaten bizlere değil, devletin peşin peşin, kullanmadan gaz parasını bizlerden alması.Bu sayede fatura ödenmeme riski sıfıra iniyor.Henüz kullanılmayan gaz parası devlete kaynak oluyor.

Bizlere zararı nedir? Benim kaç defa başıma geldi.Kart bozuldu, karta gaz yüklenmedi, sayaç bozuldu, sayaç pili bitti, sayaç kilitlendi...Bir de içinde fazla kontur olan sayaçların çalınma durumu var Bunlar nedeniyle hep egoya gittik, yaz kış, gece gündüz.Kartlı sayaç kullanıcılarının %90unun gaz depoladığını düşünmüyorum mevcut ekonomik koşullarda.Zaten parayı peşin vermek de bir bakıma ekonomik değil,

Ben bundan sonra su olsun gaz olsun kartlı sistemi hiçbir zaman kullanmam.Seçeneğim varsa direkt faturalı sistem.En sağlamı bu.Kullan sonra öde, paran cebinde kalsın

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

timur göksel
    timurgoksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 DJ
    Edilen teşekkür: 49

ya bu fox tv'de sabah program yapan gerizekalı ne bulursa okuyo twitterden biri bişey yazıyo hem atlıyo...
    salı günü bakım yapmışlar benim doğalgaz saatine... hem çarşamba hem perşembe gaz aldım yüklem yaptım kışlık stoğu bastım...

böyle saçmalık bi bizde olur zaten..meraklı ve araştırma zihniyetinden yoksun hazıra konan böyle spiker saçmalarıda hemen izlenme uğruna milleti galeyana getirmek için okuyo koyun gibi.....
    Konu timurgoksel tarafından (28/09/2012 Saat 16:12 ) değiştirilmiştir.
    2008 grande 2011 evo punto kardeşliği

M.OğuzhaN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuzhan, bence kartlı sayacın hiç ama hiç faydası yok bizlere.Bunun tek artısı var ki o da zaten bizlere değil, devletin peşin peşin, kullanmadan gaz parasını bizlerden alması.Bu sayede fatura ödenmeme riski sıfıra iniyor.Henüz kullanılmayan gaz parası devlete kaynak oluyor.

Bizlere zararı nedir? Benim kaç defa başıma geldi.Kart bozuldu, karta gaz yüklenmedi, sayaç bozuldu, sayaç pili bitti, sayaç kilitlendi...Bir de içinde fazla kontur olan sayaçların çalınma durumu var Bunlar nedeniyle hep egoya gittik, yaz kış, gece gündüz.Kartlı sayaç kullanıcılarının %90unun gaz depoladığını düşünmüyorum mevcut ekonomik koşullarda.Zaten parayı peşin vermek de bir bakıma ekonomik değil,

Ben bundan sonra su olsun gaz olsun kartlı sistemi hiçbir zaman kullanmam.Seçeneğim varsa direkt faturalı sistem.En sağlamı bu.Kullan sonra öde, paran cebinde kalsın
    Evet sonuna kadar katılıyorum ama zam konusunda kartlı sayaç kullanıcıları daha avantajlı oluyor onun haricinde hiç bir artısı yok.. Ama gel gelelimki bunu birtürlü insanlar anlamış değil. hala kartlı sayaç istiyorlar.. adam ben yaktığım kadar ödemek istiyorum diyor
    BY Turbo SPORT 150 HP

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Evet sonuna kadar katılıyorum ama zam konusunda kartlı sayaç kullanıcıları daha avantajlı oluyor onun haricinde hiç bir artısı yok.. Ama gel gelelimki bunu birtürlü insanlar anlamış değil. hala kartlı sayaç istiyorlar.. adam ben yaktığım kadar ödemek istiyorum diyor
    İşte bu avantaj için yüklü miktarda alım yapmak gerekiyor Oğuzhan.Tabi bunu yapınca da nakit paran peşinen gitmiş oluyor

Sen de belirtmişsin zaten pek bir artısı yok bunun,
    Tamamen hükümet/belediye yararına bir uygulama...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Yav kardesım Zaten ıdda dedım en basından
    Kartlı sıstemın bence tek faydası zamdan bır surelıgıne etkılenmemız olmasıdır.İnsanlar yaz aylarında yukluyor 1000-2000 Tl kısın gelen zamdan etkılenmıyor.
    Su ,elektrık,Gaz bence oldukca dusuk olmalı soucta temel yasam malzemesı resmen ama bızı yonetenler bızım vergımız ıle bu faturaları dolaylı yoldan bıze odettıklerı ıcın ve kendı ceplerınden para cıkmadıgı ıcın vatandası dusunmuyorlar.
    Asgarı ucret ıle calısan bı ınsan aylık ne kadar gaz alır ,cocugu nasıl ısınır kımsenın umrunda degıl zaten
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Zeynel genelde bu doğalgaz haberlerini hep sen paylaşıyorsun
    Bende doğalgazın idari birimlerinden birinde çalışan biri olarak yanlış yönlendirme olmasın diye her yazına işin aslını yazmaya çalışıyorum..
    Bunada birkaç sözüm olacak tabi...

birincisi başkent doğalgazın ve doğalgaz ekiplerinin büyük şehir belediyesi ile artık uzaktan yakından alakası yok.. Başkent doğalgaz Başbakanlık Özelleştirme dairesi başkanlığına bağlı bir kurumdur. Dolayısıyla büyükşehir belediyesinin hiç bir yaptırımı olamaz..
    ikincisi sayaçlar zaten epdk gereğince rutin olarak kontrol edilmekte yeni olan bir şey değil. Kontrol yapılırken şayet evde abone yoksa abonenin güvenliği açısından sayaç kapalı bırakılır. Sayaç kartının gaz satışına kapatılması ise çok uzun bi konu onu şuan anlatamayacağım. ama sebepsiz yere kapatılmadığından emin olun.. zam haberinden öncede kapatılıyordu şimdide kapatılıyor.. Bu yeni yapılan bir uygulama değil.
    Zamanında doğalgaza gizli zam yapılıyor diyen bir gazeteci daha sonra özürdilemek zorunda kalmıştı işin gerçeğini öğrenince..
    Buda onun gibi işin aslını bilmeyen atıp sallayıp yine tekrar kendileri tutuyor. Hele birde zam yapılacağı duyuldu ya daha ne hikayeler çıkar

O bu değilde zam yapılmasaydı iyiydi.. Zaten dünyanın faturası geliyordu. Kışın neredyse Bir ev kirası kadar doğalgaz faturası ödüyorum.
    Vallahı Oğuzhan bu zam haberlerıne acayıp derecede dellenıyorum.Ben bırılerı kendıne 400 mılyon $ verıp ucak alıp sonrada carı hesap acıgı var zam sart deyıp kendıne gelınce denızde su mısalı harcayıp sonra vatandasa odetmesıne acayıp kıl oluyorum .
    Gecen gun ıse gıdıyorum evın onunden kırmızı plakalı araclar gecıyor sogutozune gıdıyor ulan alayımı bmw,mercedes olur alayımı bukadar luks olur ,bu vatandasın gunahı ne sızın bu denlı luks harmalarınızı odemek ıcın habıre zam ,vergı artısı ıle aldıgı uc kurus maasın kusa donmesı.
    Ahırette bu kadar ınsanın vebalını kul hakkını nasıl odeyeceksınız hıcmı Allah korkusu yok
    Zeynel KARACAN

16. Bu mesaj için teşekkür edenler: