Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: bir diktatörün sonu...

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Standart bir diktatörün sonu...

Dünya sahnesinden bir diktatör daha silindi...

Kaddafi...

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Bu diktatör iyi ki de silinmiş. Libya artık şeriatla pardon demokrasiyle yönetilecekmiş.. Hayırlısı olsun..

Libya şeriat ilan etti!
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı LeoN48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu diktatör iyi ki de silinmiş. Libya artık şeriatla pardon demokrasiyle yönetilecekmiş.. Hayırlısı olsun..

Libya şeriat ilan etti!

Suudi Arabistan da güya şeriatle yönetiliyor ama ordaki de diktatör...

M. Fatih Özçelik
    Psikolog FoGGy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 ZB 588
    Edilen teşekkür: 38

Kaddafi pekte sandığınız gibi bir adam değildi. Kaddafi'nin;

Kıbrıs barış harekatında Amerika'ya kafa tutarak, Türkiye'ye yardım ettiğini,
    1970`lerdeki petrol krizi sırasında Türkiye`ye ucuz petrol veren tek lider olduğunu,
    Amerikan ambargosunu yararak, Türk silahlı kuvvetleri'ne 25 tonluk roket ve 4 uçak dolusu askeri mühimmat hibe ettiğini,
    Türkiye'ye gönderilecek malzemelerin uçaklara yüklenmesinde bizzat yardım ettiğini ve sırtında uçaklara malzeme taşıdığını,
    Amerika ve İngiltere'nin Libya'daki tüm askeri üslerini kapattığını,
    Bütün yabancı bankaları ve petrol işletmelerini kamulaştırdığını, biliyor musunuz ?

Aynı zamanda Libya'nın Kaddafi zamanındaki sosyo-ekonomik durumuna gelirsek;

Benzinin litresi 20 kuruş,
    Sağlık, eğitim hizmetleri bedava,
    Elektrik, su, doğalgaz bedava,
    Otomobiller fabrika çıkış fiyatına,
    Vergi %2.5,
    İstisnasız her aileye her ay 300 euro yardım yapılıyor,
    Devlet evlenenlere 150 metrekarelik ev veriyor,
    Libya’nın hiç dış borcu yok,
    Yurtdışına eğitime gidene devlet karşılıksız burs veriyor,
    Gelene iş veriyor,
    Petrol gelirlerinin %90’ı libya halkına gidiyor… Peki ya şimdi nereye gidiyor ?

Kaddafi'ye yaptığımız bana göre ağır ihanettir.

5. Bu mesajı için 5 kişi FoGGy'ye teşekkür etti:

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Yıl 1974... Kıbrıs Barış Harekâtı’ndan hemen sonraki günler... Türk Silahlı Kuvvetleri adaya başarılı bir çıkarma yapmış ve oradaki Türkleri kurtarmıştı.
    Onuru kırılan Yunanistan ayaktaydı. Türk-Yunan savaşı her an patlayabilirdi.
    Türkiye’nin böyle bir savaş için silahlı kuvvetleri hazırdı ama ciddi silah eksikliği vardı. Taner Baytok o dönemde NATO’da görevli bir diplomattı.
    Türkiye, İran ve Irak’a silah için başvurdu. İran biraz oyaladı, sonra uyduruk bazı malzemeler gönderdi.
    Irak ise “Sizin istedikleriniz bizde yok. Ama Libya’da var” dedi.
    Dışişleri, Libya ile hemen ilişki kurdu. Libya, Kaddafi’nin kapattığı ABD üssünde bol miktarda silah ve malzeme olduğunu, bunları gönderebileceklerini bildirdi.
    Kısa bir süre sonra da 4 uçak dolusu silah ve malzeme Türkiye’ye gönderildi.
    * * *
    O sırada Ecevit iktidardaydı. Hasan Esat Işık Milli Savunma Bakanı’ydı. Işık, Taner Baytok’u çağırıp Kaddafi’ye teşekkür mektubu gönderileceğini bildirdi.
    “Sen atla Libya’ya git ve yeni silah isteğimiz de olduğunu ilet” talimatı verdi.
    Genç diplomat bakana şu öneride bulundu: “Efendim, gönderilen ve yeni alacağımız silahların parasını da vereceğimizi bildirelim.”
    Bakan bu öneriyi kabul etti ve Baytok Libya’ya uçtu.
    Baytok Libya genelkurmay başkanına Türkiye’nin silahların parasını ödemek istediğini iletti ve yeni silah isteğinde bulundu.
    Libya Genelkurmay Başkanı “Sizden para almayız. Depolarda ne kadar silah, malzeme varsa hemen gönderelim” dedi.
    Heyetteki Türk subaylar üsse giderek işe yarayacak silah ve malzemeleri belirledi. Bunlar 4 DC 9 uçağına yüklenerek Türkiye’ye gönderildi.
    Her şey Kaddafi’nin kesin emri ile olup bitivermişti.
    “Kaddafi’nin çevresi öyle kalabalık ki, sokulmak olanaksız. İte kaka yol açtık ve Deniz Baykal’ı Kaddafi’nin yanına götürdük.
    Kaddafi, Baykal’a iltifatlarda bulundu. Türklerle gurur duyduklarını söyledi. ‘Birkaç gün kalın, konuğum olun’ dedi ve ertesi gün saat 10.00’da randevu verdi.
    Ertesi gün gittik. Deniz Bey Kaddafi’ye Kıbrıs harekâtını anlattı.
    Kaddafi ‘Neden tamamını işgal etmediniz?’ diye sordu, sonra da ‘Eğer Yunanistan kıpırdarsa size elimizden gelen bütün yardımı yaparız’ dedi.
    Libya lideri, Baykal’dan ‘Ben askerlerle yemek yiyeceğim. Siz de gelin ve onlara Kıbrıs harekatını anlatın’ diye ricada bulundu.
    Baykal ‘Sevinerek kalırız ama uçağı kaçırırız’ dedi. Bunun üzerine Kaddafi ‘Önemli değil, benim uçağımla gidersiniz’ deyince kaldık.
    Sonra Türkiye’ye Kaddafi’nin ucağıyla döndük.
    Ben bir diplomat olarak Türkiye’nin çok zor günlerinde Kaddafi’nin gösterdiği bu dostluğu hiç unutamam. Bunu bir vefa borcu olarak anlatıyorum.”
    Evet o dönemde Kaddafi hiçbir ülkenin yapmadığını yapmıştı Türkiye için.

LÜTFEN GERÇEKLERİ GÖZ ARDI ETMEYELİM ...!!!
    Konu SRDR KRKC tarafından (24/10/2011 Saat 20:10 ) değiştirilmiştir.
    "Ulaşılmaz Olduğumuz Söylentisi Doğru Değil.Sadece Çocukların Ulaşamayacağı Yere Koyduk Kendimizi..."

7. Bu mesajı için 4 kişi SRDR KRKC'ye teşekkür etti:

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Alıntı FoGGy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaddafi pekte sandığınız gibi bir adam değildi. Kaddafi'nin;

Kıbrıs barış harekatında Amerika'ya kafa tutarak, Türkiye'ye yardım ettiğini,
    1970`lerdeki petrol krizi sırasında Türkiye`ye ucuz petrol veren tek lider olduğunu,
    Amerikan ambargosunu yararak, Türk silahlı kuvvetleri'ne 25 tonluk roket ve 4 uçak dolusu askeri mühimmat hibe ettiğini,
    Türkiye'ye gönderilecek malzemelerin uçaklara yüklenmesinde bizzat yardım ettiğini ve sırtında uçaklara malzeme taşıdığını,
    Amerika ve İngiltere'nin Libya'daki tüm askeri üslerini kapattığını,
    Bütün yabancı bankaları ve petrol işletmelerini kamulaştırdığını, biliyor musunuz ?

Aynı zamanda Libya'nın Kaddafi zamanındaki sosyo-ekonomik durumuna gelirsek;

Vergi %2.5,
    Gelene iş veriyor,

Tamamen katılıyorum kaddafi öyle görüldüğü gibi biri değildi artık mumla arıycaklar bence yazık oldu zamanında türkiyeyede çok yardımı dokundu bunların hepsi göz ardı etmeyin

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

Serdar Kürkçü
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES

Libya Hakkında bilmedikleriniz.
    Libya Hakkında bilmedikleriniz.

-Libya yurttaşlarına kredi sıfır faizle verilir.

-Öğrencilere yaptıkları tahsile göre ortalama ücret ödenir.

-İşsizlere iş bulana kadar tam ücret ödenir .

-Evlenen çiftlere bedelsiz olarak konut verilir.

-Yurt dışında tahsil yapanlara 2500 Euro harçlık yanında, barınmak ve araç yardımı yapılır.

-Ülkede otomobiller fabrika maliyetine satılır.

-Libya’nın kimseye tek sent kredi borcu yoktur.

-Eğitim, tahsil ve sağlık hizmetleri tüm yurttaşlara bedelsizdir.

-Nüfusun yüzde 25’i yüksek tahsillidir.

-Son bombalama olaylarına kadar sokaklarda evsiz veya dilenci bulunmamaktaydı.

-Bir somun ekmek fiyatı sadece 15 centtir.

ABD ve diğer kapitalist Ülkelerin Libya’yı sevmemelerine şaşmamak gerek. Gaddafi IMF veya Dünya Bankası kredisi kullanmadı.

Libya bağımsızdı, savaşın gerçek nedeni budur, kendisi bir diktatör olabilir, ABD bunu sorun yapmaz. Ne zaman ki Gaddafi Petrol İhraç eden ülkelere OPEC Dolar ve Euro yerine altın karşılığı satış yapmalarını önerdi.

Bu altın karşılığı para basmayan Batılı ülkelerin iflasını istemek demekti…

EVET; Hatırlayın, Bunu en son dile getiren Saddam Hüseyin idi;
    OPEC ülkelerine dolar karşılığı satış yapmamalarını önermişti.

Hepiniz sonunun ne olduğunu biliyorsunuz:
    ONU ASTILAR.

LÜTFEN GERÇEKLERİ GÖZ ARDI ETMEYELİM....!
    "Ulaşılmaz Olduğumuz Söylentisi Doğru Değil.Sadece Çocukların Ulaşamayacağı Yere Koyduk Kendimizi..."

10. Bu mesajı için 2 kişi SRDR KRKC'ye teşekkür etti:

ahmet kahraman
    stotinka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 .. ....
    Edilen teşekkür: 41

yazık

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Yazık cidden yazık keşke başımızdakide bizim ülkemizi bu hale getirse adamın yaptıkları ortada başına gelenler ortada bence bu iş bir halkın ihanetidir

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı Ayberk0616 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamen katılıyorum kaddafi öyle görüldüğü gibi biri değildi artık mumla arıycaklar bence yazık oldu zamanında türkiyeyede çok yardımı dokundu bunların hepsi göz ardı etmeyin
    Halkın arayacağı kesin. Zira kendi başlarına bırakılmayacaklar. Irak örneği karşımızda.Lakin kaddafinin kendisine muhalefet edenlerin kellesini aldığı, bir çok insanı doğradığını unutmayın.

Türkiyeye yardıma gelince.. Evet rahmetli babam kaddafiyi severdi.sebebini sorduğumda kıbrıs harekatında bize hibe ettiği uçak benzinlerini söylerdi. 96 yılına kadarda ülkemizde sevilirdi. 96da erbakanı çadırda konuk edip Türkiye ve müslümanlığı hakkında ileri geri konuşup bizi dunyaya rezil ettiği günden itibaren ilişkiler soğudu. Taa ki 2005 yılına kadar.

Ülkemizin şuanda Libyaya yaptığı yardımlar muhaliflerce yıllar sonra bizim hatırladığımız gibi hatırlanacak. Tamamen siyasi yani.

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı FoGGy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Vergi %2.5,
    Gelene iş veriyor,

bizim memlekette de yok mu bunlar canım. 30 lira çocuk yardımı, Konut edindirme yardımı (KEY), aile bütünlüğü (Ben Ankarada,eşim çocuğum Ağrıda)

Serdar Kürkçü
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES

Dünya Hristiyan Lobisi Devletleri Müslüman Ülkeler Üzerinde İyiden İyiye Oyunlarında Başarı Sağlamaktadır. Bu Günleri Görmek Bizlere Nasipmiş İlerde Ne Olur Biz Görürmüyüz Bilemem Ama Bu Günler Acı Vericidir Dünyayı Kötü Bir Son Beklediği Ap Açık Ortadadır.

Irakla Başlayan İşgalci Dış Güçler Bugün Libya Sahnesinde Yarın Suriye İle Devam Edecek Becerebilirse İran Var Ama Sonrası İçin Umarım Korkularımız Ve Kuşkularımız Gerçekleşmez Ve Sıra Türkiye ye Gelmez.

Bugün Refah İstikrar Lider Ülke Hayalleri Gazı Pompalıyanlar Umarım Geleceğimizi Düşünüyordur.

16. Bu mesajı için 2 kişi SRDR KRKC'ye teşekkür etti:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Kaddafıyı öldurenler Irakta oldugu gıbı yaptıklarının ceremesını cok cekecekler goreceksınız Kaddafıyı mumla arayacaklar batılı ve emperyalıst abd nın oyununa geldı herkes ama kımse unutmasın amerıka demokrası dıye o halkı ılıgıne kadar somurecek Saddamdanda ders almadı dunya amerıkan demıkrasısının ne oldugunu
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Tüm bunlara ilaveten Kaddafi'nin savaş sanayisine yönelik yatırımlarını Rusya ve Çin'e kaydırması da batılı özgürlükçü devletlerin işine gelmeyen bir olaydı.
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

AKİF CEYLANER
    #radyasyon alanı# macsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 284

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaddafıyı öldurenler Irakta oldugu gıbı yaptıklarının ceremesını cok cekecekler goreceksınız Kaddafıyı mumla arayacaklar batılı ve emperyalıst abd nın oyununa geldı herkes ama kımse unutmasın amerıka demokrası dıye o halkı ılıgıne kadar somurecek Saddamdanda ders almadı dunya amerıkan demıkrasısının ne oldugunu
    bu yoruma katılıyorum,
    ayrıca o kadar yardım etmiş sagolsunda şu 168 milyar dolar serveti hangi ara yapmış onu tam anlayamadım
    (bugünkü gazetelerdeki kadaffinin serveti haberlerinden okuduğum kadarıyla)

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

rahmetli deli doluydu biraz ama libyayı 40 yıldır ayakta tutuyordu,ölüm şekli çok kötü oldu çok üzüldüm,muhalifler adama vahşi afrika yerlileri gibi saldırdı sanki bir zombi filmi gibiydi gördüklerimiz,süslü püslü meçli albaya linç edilerek öldürülmeyi hiç yakıştıramadım."köyün semercisi ölünce köydeki eşekler harman yerinde bayram yapıyorlarmış,bir kenarda en yaşlı eşeğin üzgün ve derin derin düşüncelere daldığını görmüşler,hemen yanına gidip neden üzgün olduğunu sormuşlar oda cevaplamış; ben rahmetlinin gençliğini bilirdim yaptığı semerler sırtımızı yara ederdi acıdan ızdıraptan anamız ağlardı,yıllar sonra tam semer yapmayı öğrenince vefaat etti
    ben şimdi yeni gelecek semerciyi merak ediyorum demiş" korkarım libyanın kaderi bu fıkraya benzeyecek....
    punto kadar zevk verseydin güzelim,vites yerine elinden tutardım sevgilim...

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Kaddafi muhalifleri bu ulkede yasamiyormuyudu... resmen kasinmislar libya gulluk gulustanlik... hic kimseye bagimli degillermis.... yazik olmus valla.. muhalifler ulkeyi kendileri yonetecek saniyor ama yaniliyorlar...

İlker Egan
    iegan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 15

Libyada 1.5 yıl çalışan arkadaşımın anlattığına göre Kaddafi hiçte medyada anlatıldığı gibi cani bir diktatör değilmiş ve halkın desteği üstündeymiş.Ki sizlerin bahsettiği Libyadaki imkanlar bunu doğruluyor.
    Adam sırf çıkar ilişkisi yüzünden katledildi,rejim yıkılır yıkılmaz Fransa petrol anlaşması yapıyordu.

Bize tarihte bu kadar yardımı dokunan bir devlet adamına sırtımızı dönmemiz ve ayaklanmanın meşruluğunu savunmamız hiç yakışmadı.

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

açıkçası çok şaşırdım libyanın türkiye bu kadar önemli yardımları olduğunu bilmiyordum yalnız şu gerçek kaddafi acımasız bir diktatördü bu inkar edilemez ayrıca kaddafiyi yine mumla arayacaklardır

******** fransanın iştahı açan libyadaki petrol sahaları emperyalistler tarafından sömürülecektir

kaddafinin öldürülüşü tam vahşetlik açıkçası üzüldüm bu şekilde olmamalıydı

Caner Atasever
    swimmer_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 26

yazık oldu. libya'nın başına kaddafi gibi biri gelmez bir daha. yanlış yaptı libya halkı ve sonları ırak gibi olacak. ne olduğu kimin olduğu belli olmayan, dış güçlerin ayakta tuttuğu perişan bir ülke...

diyelim ki öldürülecekti bari düzgünce yargılayıp idam cezası verip idam etselerdi. döverek öldürdüler adamı bir de allah-u ekber diyorlar döverken öldürürken günah yahu ...

Sayfa 1/2 12 SonSon