Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi Bursa şehrinin Nüfusu çoktan 2000000 u geçmiş bulunmakta, ve gün geçtikçe de şehir buna bağlı olarak batı kesmine doğru hızlı bir büyüme gerçekleştirmekte, örneğin şundan 10 yıl önce şehrin en uç yerleşim birimi olan ataevler - ihsaniye şu an neredeyse nilüfer ilçesinin ilk başlangıç noktası haline geldi, şehrin batı yakasında oturan arkadaşlar için söylüyorum, sabahları 08:00 ile 10:00 saatleri arasında özellikle carrefour izmir yolu önünde ve sonra da acemler kavşağında müthiş derecede trafik oluyor, otomotiv sektörünün öncü kuruluşu olan Renault un Pazar Araştırma uzmanın yaptığı açıklamaya göre 2013 yılının ortalarında kişi başına düşen milli gelir 15000 doların üzerine çıkacak ve bu da otomobil satışlarının %25 ila %33 daha fazla olmasını sağlayacak, yani bu şu demek oluyor 2/3 nüfusun araç sahibi olduğu bursa da bu oran 4/5 lere çıkıcak, şimdiden endişelendiğim konu önümüzdeki üç yıl sonunda alternatif güzergahlar yapılamadığı takdirde, hızla büyüyen trafik sorunun önüne nasıl geçilebilir, ben kendimden örnek vermem gerekirse, evim ile işyerim arası 13 km ve sabahları bazen bu mesafeyi 1 saati aşkın sürede bile gittiğim oluyor, akşam geç saate çıkarsam ise eve dönüşüm en fazla 10-12 sürüyor, yani aynı yolu tam 5 katı zamanda gitmek beni gelecek seneler için çok endişelendiriyor, tabiki bize düşmez ama biz vatandaş olarak neler yapabiliriz ya da ne gibi önlemlerin alınmasını isteriz, uzun zamandır merak ettiğim bu konuyu sizlerle paylaşmak ve düşüncelirinizi almak istedim...