8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: 444'lü Numaralar Canınızı Yakmasın!

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Standart 444'lü Numaralar Canınızı Yakmasın!

BTK'nın altığı yeni karar, cep telefonu faturanızı epey kabartabilir. Bu videoda, bu ay sonunda sizleri bekleyen tehlikeyi ve ne yapmanız gerektiğini anlattık! 444'lü numaralara dikkat edin.

15/02/2011 23:40

Yakın zaman içinde BTK'nın aldığı karar doğrultusunda, 444 ile başlayan çağrı merkezlerini cep telefonundan veya sabit telefondan ararken başına alan kodu eklemek (0212, 0312 gibi) artık mümkün değil.
    Üstelik tarifeniz ne olursa olsun, hangi pakete sahip olursanız olun faturanıza ek olarak dakikası 40 Kuruş eklendiğini biliyor musunuz? Cep telefonu operatörleri, kullanıcılarına sattıkları paketlerde "her yöne 1000 dakika bedava görüşme" gibi tabirler kullanıyorlar. Fakat 444 ile başlayan çağrı merkezi numaraları her yöne tarifesinde yok. Cep telefonu operatörlerinin sunduğu tarifeler artık her yöne değil anlayacağınız. 444 ile başlayan telefonlar özel kategoride yer alıyor ve evlerimizde kullandığımız sabit hatlardan sayılmıyor. Aşağıda sizler için hazırladığımız videoda bu durumu kendi gözlerinizle de göreceksiniz.

KAYNAK
    444'lü Numaralar Canınızı Yakmasın! - ShiftDelete.Net
    Konu ibrahim06 tarafından (16/02/2011 Saat 13:03 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesajı için 2 kişi ibrahim06'ye teşekkür etti:

Asim B
    Marker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898
    Edilen teşekkür: 75

Gercekten cok ilginc 444 lu numaralar sehir icin yaziyor diye biliyordum bende ogrendigim iyi oldu.

Edit:
    Vodefone da suan 444 lu numaralar ozel numara olarak gorunmuyor.

https://www.vodafone.com.tr/Tarifele...-numaralar.php
    Konu Marker tarafından (16/02/2011 Saat 13:06 ) değiştirilmiştir.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

İbrahım abı bu ay bana gectı desene 30-40 dk konustum (banka-hepsıburada.com)
    sabıt hatlardan aradıgınızda telesekreter cıkıyor basına alan kodu koymadan cevırın dıyor su an
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

sinekten ne kadar yağ çıkarırız derdindeler ellerinden gelse kanımı çekecekler

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Evet başına alan kodu koymadan arayın diyo şuan Turkcell hattıma ama Vodafone den aradık kuzenin hattıyla alan kodu koyarak ulaşabildik..

Bu turkcell ve avea kullanıcılarını kapsıyoo herhalde ?
    Ve kesin bu paket satın alıp bedava dakikası olanlar çağrı merkezlerinde aşırı yoğunluk oluşturdugu için ve çağrı merkezlerinde de sanırım 45 saniyeden fazla bekletilmenin yasak oldugu için buldukları sömürücü bi yöntemm.. Yazıklar olsun..

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı acRep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet başına alan kodu koymadan arayın diyo şuan Turkcell hattıma ama Vodafone den aradık kuzenin hattıyla alan kodu koyarak ulaşabildik..

Bu turkcell ve avea kullanıcılarını kapsıyoo herhalde ?
    Ve kesin bu paket satın alıp bedava dakikası olanlar çağrı merkezlerinde aşırı yoğunluk oluşturdugu için ve çağrı merkezlerinde de sanırım 45 saniyeden fazla bekletilmenin yasak oldugu için buldukları sömürücü bi yöntemm.. Yazıklar olsun..
    45 sanıyemı yok arkadsım nerde ben ortalama 5 kez aradım neredeyse 10 dk bekledım musterı temsılcısıne baglanmak ıcın
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    45 sanıyemı yok arkadsım nerde ben ortalama 5 kez aradım neredeyse 10 dk bekledım musterı temsılcısıne baglanmak ıcın
    Sözde 45 sn çağrı merkezini arayıpta 5dk'dan önce işini halleden varsa dişimi kırarım !

ama https://www.btk.gov.tr/Tuketici/tuke...icisikayet.asp
    Bu linkteki şikayet formundan herkez şikayetini dile getirirse belki bi nebze bişeylerin düzeltilmesini sağlayabiliriz..
    Çevrenizdeki duyarlı herkeze bunu doldurtup göndertin 3 dk.nızı almıyo ben Gönderdim bile bi şikayet formu..

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İbrahım abı bu ay bana gectı desene 30-40 dk konustum (banka-hepsıburada.com)
    sabıt hatlardan aradıgınızda telesekreter cıkıyor basına alan kodu koymadan cevırın dıyor su an
    Ben de TEB Bankasını alan kodsuz aradım.Dakika tuttum tam 14 dakika müşteri hizmetlerine ulaşamadım.Telesekreter tarafından bekletildim. Baktım açan olmayacak söverek kapattım.