Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
66 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Angel Eyes Far

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu gün aklıma konu ile ilgili güzel bir çözüm geldi. Uygulaması yapması zor ama güzel çözüm gibi.

Bu angel kitin kısa bölümü H1 kalsın. Fakat uzun bölümü H4 olacak. Kısalar yanıkken h1 ler ve h4 lerin kısa hali beraber yanacak aşağı doğru. Uzun çaktığınız zaman H1 sönsün veya sönmesin, H4 ün kısası sönsün veya sönmesin H4 ün uzunu yanacak. Bence böylece en mükemmele ulaşılabilir. Kim yapar nasıl yapar orasını bilemiyorum ama

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Cihan bu durumda da bence uzunla sadece uzunlar kısada ise yine sadece mercekliler çalışır.Çünkü orijinal farlar tek reflektörlü.Yani bu şekilde çalışmak için düzenlenmiş.Çözüm için kabloları ayırmak-yeniden düzenlemek gerekebilir.Yani kısaca uzunlar yanarken merceklinin sönmemesi için uzunlara yine kısa far bağlantısı yapmak lazım.Bu durumda ampulün h4 ya da h7 olmasının önemi kalmaz...

ömer özer
    siromar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 244

ben konya'da angel fiyatlarını sordum sadece 1 yerde vardı hersey dahil 400 cektiler fiyata sizce nasıl? ve angel kullanmaya deger mi?
    sellektor olayı ciddi sıkıntı mı olusturuyor? cunku konya trafiginde cok ihtiyac duyulan bir mevzu

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

konyada sellektor ihtiyacı kısmına tamamen katılıyorum,ama kornanızında iyi olması lazım birde ,angel lar femoli (mehmet abi) de var,fiyatı 345 ytl montaj dahil ve junyan marka,eger senin bulduklarında junyan ise fiyatın pahalı oldugu sanırım ortada...

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Zaten iki ürün var biri sonar biri junyan ,Junyanın kalitesi herzaman ortadadır

Ziyaretçi047

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cihan bu durumda da bence uzunla sadece uzunlar kısada ise yine sadece mercekliler çalışır.Çünkü orijinal farlar tek reflektörlü.Yani bu şekilde çalışmak için düzenlenmiş.Çözüm için kabloları ayırmak-yeniden düzenlemek gerekebilir.Yani kısaca uzunlar yanarken merceklinin sönmemesi için uzunlara yine kısa far bağlantısı yapmak lazım.Bu durumda ampulün h4 ya da h7 olmasının önemi kalmaz...
    Dostum zaten benim dediğim olayda dedim ya büyük elektrik işi lazım karışık yani biraz. Yani dediğimde kısada iki ampul de yanacak. Uzunda h4 ler uzuna dönecek. Yani kısalar açık giderken tüm ampuller yanıyor olacak.

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

400 ytl çok ya gerçekten ben herşeyi dahil montajı filan 350ytl ye taktırdım selektör konusunda bi sıkıntı yaşamazsın kesinlikle

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum zaten benim dediğim olayda dedim ya büyük elektrik işi lazım karışık yani biraz. Yani dediğimde kısada iki ampul de yanacak. Uzunda h4 ler uzuna dönecek. Yani kısalar açık giderken tüm ampuller yanıyor olacak.
    Cihan, benim kastettiğim şey uzunlar yanarken merceğin sönmemesi.Bunu engellemek için ampul değişimi sonuç vermez.Orijinal farlar tek reflektör olduğu için uzunda, aynı ampul içindeki uzunlar yanıyor.Dolayısıyla mercekli farda bunu halletmek için aracın uzun kısa far düzenini değiştirmek gerekiyor ama bu da çok zor değildir...

Senin dediğin şey farklı ama aynı mantıkla bunun için de far değişimi sonuç vermez, elektrik tesisatını değiştirmek gerekli yine bana göre...

Ziyaretçi047

Tamam da senin dediğin bir işe yaramaz ki. Sonuçta uzun başka ampul kısa başka ampul. Kısa sönmüş sönmemiş ne fark eder. Benim çözüm aradığım olay xenon un ısınmadan güzel yanmaması olayı.

Levent CEYLAN
    (̅_̅_̅(̅ЛЭВЭНТ̅_̅(̅(̅( )ڪے THuNDeRCoP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 117

Femo bu işide el attı bakalım umarım bu hastalık bana blasmaz...

~.Я люблю тебя Любовь моя ~.

Emre TURGUT
    turgut_09_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

süper olmuş!!ben bişi sorucam 2 angel farı 350yemi yaptırdın yoksa 1 tanesimi 350ytl?

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Emre çiftinin fiyatı...

BURAK GEDİKKAYA
    KARŞIYAKALI KARŞIYAKALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 BBN 99

Standart Angel Eyes Far

Arkadaşlar Uzun Zamandir Foruma Girmeye Firsat Bulamiyordum.iyi Bugün Girmişim ,uzun Zamandir üzerinde Duruduğum Ve Araştirdiğim Angel Eyes Farlar Bulunmuş.sağolsun Erdem197 Ve çok Güzel Olmuş.hayirli Olsun Tepetepe Kullan.
    Ben De Bugün Aradim Ve Sipariş Verdim özen Tuning De ümit Beye Pazartesi Günü Tesslim Edecekler.kendisi Istanbula Geliyormuş.

Ziyaretçi047

Taktırdım arkadaşlar. Fotoğraf makinamı tatilde olan annemlere verdim. Şu an 2 h1 8000k xenon takılı. Deniyorum. Motoru henüz takamadım onu da takacağım. Şimdilik kısa far performansı çok iyi. Uzunlar tahmin ettiğimiz gibi ilk patlama iyi de aydınlatma sorunlu gibi. Bir çözüm bulursam böyle devam edeceğim. Zaten 6k yok diye 8k taktırdım. 8k nasıl onu deniyorum. Komple 6 ya dönerim sanırım. Sonra uzunu ampule çevirir miyim bilmem. Şimdilik iyi gibi. Yakında resim eklerim. Led-stop sırada bakalım.

BURAK GEDİKKAYA
    KARŞIYAKALI KARŞIYAKALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 BBN 99

Cihan Sen Ne Kadara Aldim Maliyeti Nedir?bu Arada Hayirli Olsun...

Ziyaretçi047

380 ytl burada. Ama benim iş biraz karışıktı. H4 ümü verdim yerine 2 takım h1 aldım.

Ek:

Arkadaşlar az önce testten geldim. Sonuç : Uzunlara Xenon takılması olayı teoride olduğu gibi pratikte de hoş olmadı. Xenon lar ısınmadığı için ACİL selektör veya uzun ihtiyacınızı yerine getiremiyor. Uzunu çekili tutmanız gerekiyor ama acil bir durumda iş işten geçmiş olabilir. Uzunu ısıttığınız takdirde aydınlanma çok güzel oluyor. Ama 5dk sonra yine kolu çektiğinizde yine karanlık Yani sonuç olarak angel takanlar uzuna xenon düşünmesinler. Ben uzuna kaliteli ampul düşünüyorum. Eski h4 sistemimde philips power2 gti 150 kullanıyordum ve çok memnundum. Şimdi kontrol ettim bu ampulun h1 versiyonu yok. Onun yerine philips guide buldum. Bakalım benim aksesuarcının elinde ne var. Sizin de bana önerebileceğiniz performansı konusunda iddialı h1 ampul var ise paylaşın lütfen.

Not: Uzuna ampul takan bir kaç arkadaşın uzun performansından şikayet ettiğini duydum. Henüz test etme şansım olmadı fakat bir konuda tavsiyede bulunmak istiyorum. Uzun farların amacı en uzağı görebilmektir. Bu yüzden uzun ampul takarken beyaz olsun güzel görünsünü düşünmeyin. Sarı olsun uzağı göstersin. Yani bence 4300 kelvinin üstüne çıkmayın normal ampul için konuşuyorum. Ben böyle yapacağım. Eğer tahmin ettiğim gibi olursa xenona göre daha iyi performans alınabilir. Zira ben philips leri söküp 6000k h4 kullanırken görüntünün güzelleştiğini farkettim fakat en uzağı görme konusunda kayıp yaşadım gibi hissettim. Şundan eminim, beyaz ışık xenon da olsa sarı ışık kadar yol alamıyor.

Gelelim 6000k 8000k karşılaştırmasına. Aslında bu konuda sağlıklı bir sonuç veremem. Zira 6000k h4 iken 8000k h1 deneme şansım oldu. Aydınlatma konusunda birbirlerine çok yakınlar. 8000 de biraz daha mavimsilik var tabi. Özellikle uzaktan fara bakıldığında 8000 de hafif mavimsi bir ışık gözünüze geliyor. Ama yakından bakıldığında ikisi de bembeyaz. Yani yakından ayırt etmek bence çok zor. Zaten ikisi arasındaki farkı da direksiyon başında bile olsanız anlamanız için çok hassas gözlere sahip olmanız gerekmekte.

Gecenin bir yarısı test sonuçlarım bunlar. Testi rally pisti tarzı bir yerde rally tarzı bir sürüş gerçekleştirerek yaptım. Tehlikeliydi ama uzunlara olan ihtiyacı ancak bu şekilde test edebilirdim. Önceden birkaç kişiyi uyarabilip bilgilendirebiliyorsam ne mutlu bana.

Herkese bol angel li ve xenon lu günler dilerim. Önünüz aydınlık olsun
    Konu Ziyaretçi047 tarafından (24/08/2008 Saat 02:28 ) değiştirilmiştir.

17. Bu mesajı için 3 kişi Ziyaretçi047'ye teşekkür etti:

burak batuk
    buraq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34eg7767
    Edilen teşekkür: 1

iyi günler peki h7 xenon far kullanılabiliyormuyuz angellarda

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

malesef angellerın kısalarında sadece h1 kullanabiliyor

recep volkan öner
    byrvo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 RV 755
    Edilen teşekkür: 71

selamlar.. Angel farlarda bizim orjinal farlarımızdaki ampülleri kullanamıyor muyuz? illa xenon mu kullanmak lazım? eliftuning.com dan sipariş vermeyi düşünüyorum. 375 ytl

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı byrvo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar.. Angel farlarda bizim orjinal farlarımızdaki ampülleri kullanamıyor muyuz? illa xenon mu kullanmak lazım? eliftuning.com dan sipariş vermeyi düşünüyorum. 375 ytl
    hayır orj farları kullanamıyorsunuz ama içinden orjinal ampulleri takılı olarak gönderiyoruz ... Buradan inceleyebilirsiniz... Fiyatıda site üyelerine 350 ytl ...

https://forum.grandepuntotr.com/kamp...r-far-lar.html

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon