Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon
101 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Cam Film'i Hakkında Gereken Bilgiler

Can Gökçe
    ComfortablyDumb lithium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    16
    Edilen teşekkür: 9

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar benım derdım
    bu ısı resmı olarak nasıl yapabılırız...
    sonucta pıyasada ıcerısı gorunmeyen bıor cok standart arac var bkz jeep v.s.
    fılmımızı yaptıralım tescıl ettırelım ..
    sonucta aracın uzerınde yapılan herseyı projelendırıp ruhsata ısletmek mumkun fılm neden ısletılemıyor...

Arkadaşlar madde açıkça film yapıştırmak yasaktır diyor. Bunda tartışılacak birşey yok.

@Vadi filmi legal olarak yapıştırmanın tek yolu güneş ışınlarına karşı göz ya da cildinin rahatsız olduğunu belgeleyen bir sağlık raporu alacaksın. Sonra da filmi ruhsata işleteceksin.

Anlamadığım açıkça yasak olduğu bu kadar belirli birşeyin nasıl olup da bu kadar çok kullanılabildiği. İlginç.. Ha ben yaptırmak ister miydim? Tabi ki!
    Evo MultiAIR!

OSMAN TOPCUER
    GRANDE_POLICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    19 HH 519
    Edilen teşekkür: 0

Standart bilirkişi olarak sunu soyleyebilirim.

arkadaşlar aracınız üzerinde bulunan tüm aksesuarlar eğer ruhsata işletebilirseniz bi problem yok
    cam filmini işletebileceğinizide sanmıyorum.
    acıkcası sizi durdurup renkli cam nedeniyle işlem yapan memura alttan alıp damardan girerseniz problem çıkmaz
    ama;
    ben falan yonetmelikte okudum %70'e kadar müsade var, ben haklıyım demeye kalkarsanız vay o zaman halinize trafikte ne kadar ceza maddesi varsa hepsinden işlem yaparlar vallaa.
    neyse açıkcası ruhsata işletebiliyosanız prob. çıkmaz, yoksa memur bey soz çıkartacağım deyip camdakı filme söyle bastan basa bi çizik atın.
    bide benim adımı soyleyin
    :s16: abimde trafikçi tokatta derseniz, slm sole deyip bırakma ihtimali %65, ama bazı memur arkadaslar babasına bile acımaz yazar
    :s16:

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı GRANDE_POLICE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aracınız üzerinde bulunan tüm aksesuarlar eğer ruhsata işletebilirseniz bi problem yok
    acıkcası sizi durdurup renkli cam nedeniyle işlem yapan memura alttan alıp damardan girerseniz problem çıkmaz
    ama;
    ben falan yonetmelikte okudum %70'e kadar müsade var, ben haklıyım demeye kalkarsanız vay o zaman halinize trafikte ne kadar ceza maddesi varsa hepsinden işlem yaparlar vallaa.
    neyse açıkcası ruhsata işletebiliyosanız prob. çıkmaz, yoksa memur bey soz çıkartacağım deyip camdakı filme söyle bastan basa bi çizik atın.
    :s16: abimde trafikçi tokatta derseniz, slm sole deyip bırakma ihtimali %65, ama bazı memur arkadaslar babasına bile acımaz yazar

Bu durumu özetleyen, gayet iyi bir açıklama oldu! Teşekkürler...:ok:

Buğra KARASU
    BGRAYS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DT 8899
    Edilen teşekkür: 66

ama;
    peki cizik atmasak olmaz mı

mustafa vural
    M.Tolga multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 cjs
    Edilen teşekkür: 96

Arkadaşlar ben 54.000km ve 1 yıldır kullanıyorum. Ama filmler %25 koyu(içerisi gözükebiliyor), çok koyu olmadıktan sonra da ses çıkartmıyorlar. Artan kapkaç olaylarından sonra gelişen bir konu bu. Beni hiç filmle ilgili kasmadılar, konusu bile olmadı.Aslında polisin kimsenin malına zarar vermek, filmi çizmek vs. gibi bir hakkı yok. Onların yaptığı görev ve yetkiyi suistimalden başka birşey değil.Konuyu açan bendim ve kanunun okunaklısında film, mika vb. gibi şeyler yapıştımak yasak diyor. Ve ilginçtir ki savunmaları da cam sanayisini korumakmış, sanırım yine rant korunmuş. Yine vatandaşa geçirilmiş...

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Renkli güvenlik filmleri için de aynı yasak söz konusu galiba! Yanılıyor muyum???

mustafa vural
    M.Tolga multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 cjs
    Edilen teşekkür: 96

Genelgede ayrım yok...

barış gürol
    en hızlısından borisc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    16CMV79
    Edilen teşekkür: 35

ama;

acıklama için tesekkürler..

barış gürol
    en hızlısından borisc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    16CMV79
    Edilen teşekkür: 35

olmaz kardesimmmmmmmmm

Şahin Koban
    barraquda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı ardarda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar polislerin trafikde veya vize de cam filminize laf etmemelerini istiyorsanız eğer:
    Cam filminizin %70 ışık geçirgenliğne sahip olduğunu bildiren faturayı filmi yaptırdığınız yerden alarak yanınızda bulundurun.
    İlgili kanun maddesi de %70 den az ışık geçirgenliğe sahip filmlerin araçta kullanılması yasaktır diyor. Ben bu kanun maddesinin yazılı olduğu genelgeyi de araçta bulunduruyorum. O zaman birşey diyemiyorlar. İsteyen arkadaşlar olursa izmir buluşmamızda çoğaltabiliriz.

merhaba,

verdiğin bilgiler bizim için çok önemli..gerçekten teşekkürler..internetten ilgili kanun maddesini aradım fakat bulamadım..siz biliyormusunuz?

demirhan demirbağ
    demirhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 D 2448
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar çevirmelere girerken camlarınızı açın yeter ben arabanın içinde soyunuyorum odakar siyah camlarım ama defalarca çevirmelere girdim camları açman yeter kimse bişey demiyo ozaman herşey bitti bütün sorunlarımız hallettik camlarımıza çektiğimiz filimlerlemi uğraşıcaklar onlarda farkında olayın millet oto hırsızlığından biktı hiç ses çıkartmıyolar filme devam...

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

walla ben bir kere yakalandım polise güvenlik filmi dedim çünkü baya açık birde sky dome olduğu için açıyorum işık daha fazla içeri girdiğinden daha açık gözüküyor tamam geç dedi başka bişi demedi..

SERKAN S
    KARŞIYAKA'LI KeOpS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    33 S* 35*
    Edilen teşekkür: 4

valla bunları soylerım polıse ama dınlermı bılmıyorum ama kımse benım fılmlerımı sokemez yaa,
    gereklı yerlerdekı abılerımızı ararız sanıyorum ben

HaKaN ZHR
    == 火 == HKNZHR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    01 YE 464
    Edilen teşekkür: 86

yıllardır taksicilik yapan şöför kuzenim var 350 400 milyon film cektirecem diyince git renkli cam al dedi faturasınıda yanında taşı kimse sana bişi diyemez dedi ruhsata işletmenede gerek yok dedi.. renkli camlar nekadar onu bilmiyorum o ayrı tabi sadece kapı camları icin renkli cam

SERKAN S
    KARŞIYAKA'LI KeOpS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    33 S* 35*
    Edilen teşekkür: 4

Birde Suvarki
    Devlet Hast.yada Herhangi Bi Hast.kisinin Gunese Alerjisi Vardir Evragi Duzenletintanidik Varsa Onayli Kagitla Hicbisey Yapamiyolarmis..

nuri durmaz
    fethiyeli7797 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    48 H 7797
    Edilen teşekkür: 2

selam arkadaşlar cam filmi konusunu okudumda benim ilgi alanıma giriyor bu konu size şöyle izah edeyim bu konuyu.Ben Fethiye den katılıyorum aranıza 14 yıldır Trafik Müşavirliği ile uğraşıyorum Her ne olursa olsun renk tonu fark etmeksizin eğerki TSE den onaylı ve TSE ablemli cam olmadığı sürece karartılmış camlar ve filimler her ne olursa olsun trafik kanununa göre yasak. Hatta gecen gün Karayolları muayene istasyonuna yeni bir yazı geldi bu konu ile ilgili dediğim gibi TSE ablemi olmayan renkli camları dahi kabul etmiyorlar bilgilerinize. Ama eğerki öyle bir kanun maddesi var ise email adresimi yazıyorum bana email olarak yazabilirse bende inceleyip bakmak isterim paylaşım için teşekürler. Email. baytrafik_48@hotmail.com
    Konu fethiyeli7797 tarafından (26/06/2007 Saat 16:09 ) değiştirilmiştir.

GP TR
    hera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 ET
    Edilen teşekkür: 159

satılan arabanın sadece arka camında film vardı, 1 seneden fazla bir süre kullandık, bikaç sefer farklı nedenlerden dolayı polis durdurdu fakat filmle iligli bi sorun olmadı...ama izmirde yaptığım kazada, polis eline makbuzunu almış arabanın etrafında dolanıren bir de filme ceza yazmıştı

Umut Somyürek
    Yaşayan GP yasayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 67

Alıntı fethiyeli7797 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar cam filmi konusunu okudumda benim ilgi alanıma giriyor bu konu size şöyle izah edeyim bu konuyu.Ben Fethiye den katılıyorum aranıza 14 yıldır Trafik Müşavirliği ile uğraşıyorum Her ne olursa olsun renk tonu fark etmeksizin eğerki TSE den onaylı ve TSE ablemli cam olmadığı sürece karartılmış camlar ve filimler her ne olursa olsun trafik kanununa göre yasak. Hatta gecen gün Karayolları muayene istasyonuna yeni bir yazı geldi bu konu ile ilgili dediğim gibi TSE ablemi olmayan renkli camları dahi kabul etmiyorlar bilgilerinize. Ama eğerki öyle bir kanun maddesi var ise email adresimi yazıyorum bana email olarak yazabilirse bende inceleyip bakmak isterim paylaşım için teşekürler. Email. baytrafik_48@hotmail.com
    Selam arkadaşlar, bende puntoma ön cam hariç orjinal renkli cam taktırmak için yetkili cam bayisine gittim. Bana 240 ytl fark çıkardılar. yani fiyat uygun geldi, filmlerle aynı düzeyde.. Şu tse olayını bende duydum ve hala araştırıyorum. Fethiyeli arkadaşımız tse ile ilgili gelen yazıyı bize ulaştırabilirse sevinirim. Şimci camcıyla örüşüp takacakları camın tse li olup olmadığını ve geçirgenlik düzeyini sormam gerek. Ayrıca izmir polisi geşmiş yıllarda internet adresinden verdiği cevaplarda tse olayını dile getirmiş. Ancak tseli bir cam filmi sanırım yok. orjinal renkli cam daha mantıklı geliyor..

GP TR
    hera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 ET
    Edilen teşekkür: 159

dışardan gelebilecek darbeye karşı koruyuculuğu olan film var mı? renkli olması gerekmiyor...
    ışıklarda cam silen çocuklardan korkmaya başladım, gerçi çocular büyüdü 16-17 yaşlarındalar artık dün suadiye ışıklarda camımı silen çocuğa engel olmak için silecekleri çalıştırdım olmadı kornaya bastım olmadı camı açıp para verecek değilim tabii..bu seferde çekçekle camıma vurdu çok korktum tabi...

Eren GÖNCÜOĞLU
    gezenti Er-NnN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 522

o konuda tavsiyem yanlış hatırlamıyosam markayı lumar olması lazım türkiyeye 1 numaranın da altında bi koyulukta cam filmi getirdi dışardan dikkatli bakılmadığı sürece çok da belli olmuyo bütün camlara yaptırırsanız gündüz gözünü bile rahatlatır lumar ın korumasına gelince cama çekiçle vurulduğunda bile eğer film ii bi şekilde yapıldıysa cam kırılsa bile film camı bırakmadığı için cam sadece buz gibi duruyo ama kırılmıyo...

Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon