16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Modifiye İçin Fikir bekliyorum

Hazar Aktaş
    hzrakts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 48

Standart Modifiye İçin Fikir bekliyorum

Arkadaşlar modifiye için yardımlarınızı ve fikirlerinizi beklediğim bir kaç sorum olacak sizlere;

1-Gri renkteki aracımın panjurlar arasındaki yere siyah mat folyo çektirmiştim. Aşağıya doğru uzansamı diyorum alttaki panjurun altına da aynı orantıda çektirsem daha uzunlamasına dursa diyorum. Bir kaç punto da görmüştüm fakat tam karar verecek kadar inceleyemedim. Umarım anlatabilmişimdir

2-Tamponumda belirgin çizikler var boyatmak istemiyorum boyatmadan ucuz yollu nasıl halledebiliriz?

3-Polo ön lip taktırmayı düşünüyorum fakat aracımda spor yay yok ve taktırmayı da düşünmüyorum. Basık olmayan araçta polo ön lip basık dururmu?

Ve ayrıca fazla masrafa kaçmadan araç daha göze hoş gelsin diye neler yapılabilir? Fikir verirseniz sevinirim Ne yaparsam yapayım beyaz araçtan sonra gri araç daha boş geliyor göze. Ya da spoiler yok bana onun eksikliği geliyor.

Hüseyin B.
    thefastest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 25

1- Mevcut mat folyoyu da sökün

2- Tamponu boyatın, tamponun boyanması değerini kaybettirmez bence,

3- Polo Lipte taktırmayın

Bence camları biraz koyulaştırıp, arkaya resimdeki gibi güzel bir spoiler ve yine arka stopları resimdekilerle değiştirip birde orijinal 17" Jant arabanıza çok yakışır, fazlası bozar.

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

1-En alt kısım dursun tampona çekirin yeter
    2-Tamponda boyaya kimse bakmaz çok rahatsız ediyorsa boyatın gitsin.
    3-Basık olmayan araba ben pek yakıştıramyorum. Yinede tercih meselesi gözünüze hoş geliyorsa neden olmasın

Güzel bir spoiler, 16-17 jant imkan varsa geniş taban lastik ayna kapaklarına folyo kaplama istediğiniz bir renk.
    Belki evo stop
    Karartılmış far yada film çektirme işlemi camlara film, abarth logolar( şahsen sevmiyorum)
    far kaşları (bunuda sevmiyorum)
    bunlar gibi şeyler olabilir düşündükçe geliyor aklımıza

Hazar Aktaş
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Arkadaşlar sağolun fikirler için. Mevcut folyo duracak araçta. Alt kısıma belki dediğim gibi folyoyla devam sağlarım. Cam filmi ve abarth logolar mevcut. Çift kafalı egzos çıkışıyla spoiler ilk işim olacak. Farlarımda beyaz ampül var ve sinyallerde amerikan park modülü var far ve stoplara bir şey düşünmüyorum. Polo lipte hala kararsızım açıkcası

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1- tamponun alt kısmının yapısı dışarı doğru olduğu için hiç hoş durmaz. bence panjur folyoda hoş durmuyor. hele bide üstünde plaka varsa ouv
    2-tamponu boyatın.
    3-basık olmadıkça polo lip fazlalıkmış gibi, çirkin bir görüntü oluşturur. hele bide folyoyu onla dediğin gibi birleştirirsen hiç olmaz abi. basık falan da göstermez..

önerim: sade bir lip. mevcut olan folyonun da iptali.. abarth logo da takmayın bence. fiat kırmızı logosu gayet hoş duruyor.. hem araba abarth değil, bunun tofaş'a cadillac logosu takmaktan farkı yok panjur siyah değilse boyayın mis. fikir vermesi açısından kendi aracım:

Konu Gorky tarafından (26/12/2014 Saat 20:09 ) değiştirilmiştir.

Mert Astan
    Software engineering Mert34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

tamponu fotoğraflayıp boyatın gitsin hocam zımbara astar boya 150 lira tutar olsa olsa folyo çok kötü duruyor kendi renginde daha güzel plakalık yerine güzel bi pleksi parlaklardan on numara durur plaka tamponun parçası gibi gözükür hem. lip emanet gibi duruyor hiç takmayın köşeli tamponlara yakışıyor lipler polodaki gibi durmuyor bizde. benim araçta t.gri boya çok pis gözüküyor bu rengi bulan tasarımcıyada diyecek birşeyim yok ama spoiler güzel olur

Orkun Arsu
    I LOVE GP Carizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 22

1- 5 cm yaylar...

2- Minimum 16 imkanın varsa 17 inch fifteen 52 siyah jantlar...

3- Önlere 1 numara yanlara 3 numara siyah film...

4- Ön panjurlar altlı üstlü plaka arası dahil komple siyah plasti dip uygulaması...

5- Aynalara parlak siyah piano black uygulaması... ( siyah fifteen 52 jantlarla muazzam duruyor )

6- Spoiler'da abarth önermiyorum , işini iyi yapan bir fibercide Sİ spoiler yaptırmanı öneririm

7- Jantları alıp aracı basarsan , mutlaka parlak lip tak derim... Polo değil Punto için orjinalleri var...

8- Angel , en kötü far karartma ve JDM uygulaması mutlaka yap derim...

9- İyi bir egsoz ve düz boru uygulaması aracında dikkatleri dahada çekecektir...

İmkanın olupta öncelikli olarak bunları yaparsan Gri aracın kendini fazlasıyla gösterecektir... Başlıca tavsiyelerim bunlardır...
    100 BİN TL'lik aracın hakkını veremeyende var 30 BİN'lik aracı caddenin gözdesi yapanda...!

Hazar Aktaş
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Carizma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- 5 cm yaylar...

2- Minimum 16 imkanın varsa 17 inch fifteen 52 siyah jantlar...

3- Önlere 1 numara yanlara 3 numara siyah film...

4- Ön panjurlar altlı üstlü plaka arası dahil komple siyah plasti dip uygulaması...

5- Aynalara parlak siyah piano black uygulaması... ( siyah fifteen 52 jantlarla muazzam duruyor )

6- Spoiler'da abarth önermiyorum , işini iyi yapan bir fibercide Sİ spoiler yaptırmanı öneririm

7- Jantları alıp aracı basarsan , mutlaka parlak lip tak derim... Polo değil Punto için orjinalleri var...

8- Angel , en kötü far karartma ve JDM uygulaması mutlaka yap derim...

9- İyi bir egsoz ve düz boru uygulaması aracında dikkatleri dahada çekecektir...

İmkanın olupta öncelikli olarak bunları yaparsan Gri aracın kendini fazlasıyla gösterecektir... Başlıca tavsiyelerim bunlardır...
    Hocam siz spoileri kaça yaptırdınız?

Hazar Aktaş
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- tamponun alt kısmının yapısı dışarı doğru olduğu için hiç hoş durmaz. bence panjur folyoda hoş durmuyor. hele bide üstünde plaka varsa ouv
    2-tamponu boyatın.
    3-basık olmadıkça polo lip fazlalıkmış gibi, çirkin bir görüntü oluşturur. hele bide folyoyu onla dediğin gibi birleştirirsen hiç olmaz abi. basık falan da göstermez..

önerim: sade bir lip. mevcut olan folyonun da iptali.. abarth logo da takmayın bence. fiat kırmızı logosu gayet hoş duruyor.. hem araba abarth değil, bunun tofaş'a cadillac logosu takmaktan farkı yok panjur siyah değilse boyayın mis. fikir vermesi açısından kendi aracım:

Aslen panjur arası folyodan memnunum hocam fena durmuyor. Ama plakayı koymasak camın oraya koysak dursa içerde cezası vs varmıdır? Logolarım maviydi ondan abarth logoyu taktırdım. Lip için söylediğiniz mantıklı. Hiç lip takmamak en güzeli olacak gibi

Hazar Aktaş
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Mert34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamponu fotoğraflayıp boyatın gitsin hocam zımbara astar boya 150 lira tutar olsa olsa folyo çok kötü duruyor kendi renginde daha güzel plakalık yerine güzel bi pleksi parlaklardan on numara durur plaka tamponun parçası gibi gözükür hem. lip emanet gibi duruyor hiç takmayın köşeli tamponlara yakışıyor lipler polodaki gibi durmuyor bizde. benim araçta t.gri boya çok pis gözüküyor bu rengi bulan tasarımcıyada diyecek birşeyim yok ama spoiler güzel olur
    Renk cidden itici duruyor beyazı siyahı maviyi görünce Ama temizken güzele yakın oluyor. En kısa zamanda spoiler egzos ucu taktıracağım ve tamponu boyatacağım. Zaten araçta cam filmi de var sanırım biraz olsun göze hitap eder

Orkun Arsu
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi

Ben tanıdığım bir abime yaptırdığım için maliyeti düşük oldu arkadaşım..Vereceğim fiyat senı yanıltabilir.... Tahminim işçilik ve boyası dahil 400 tl civarlarında tutar...
    100 BİN TL'lik aracın hakkını veremeyende var 30 BİN'lik aracı caddenin gözdesi yapanda...!

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

orijinale sadık kalarak hoş durmasını istiyorsan, fun yada tjet, yada multiar jantlarından biri.. sakın gidip zübüdük marka 35 et değeri falan olan parlak siyah falan jant alma abi. aman.
    plakayı cama koy bişey yolmaz.
    farlar ve sislerde karartılsa güzel olur. kapalı renkse, karartılmasada olur.. angel falan takma tam apaçi işi.

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Bence gri arabaya siyah detaylar boğuyor.Gri ve Mat beyaz çok uyuyor.

Mat beyaz ayna kapakları ve mat beyaz bir jant düşünülebilir.

Amg Stili park lambalarından takılabilir (forumda orneği var)

App plakalarla destekleyebilirsiniz.

Bence olmazsa olmaz orjinal abarth spoiler, diğerleri çok vahşi duruyor.Aracın karakteri bu değil öncelikle.

17 jant şart bence.Çünkü çamurluğunuz arasındaki boşkuk her daim batacak gözünüze, jant büyürse daha az batacaktır.Beyaz bi tjet ya da fun jantı çözebilir sorunu.

Evo stobu da güzel.Karartılmış abarth farları var siyah tabanlı, duruşu değiştiren.O da olabilir...

Xperia L cihazımdan gönderildi

Orkun Arsu
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi

Konu başlığını ''MODİFİYE'' için fikir bekliyorum diye açmışsın arkadaşım... Modifiye hakkında bilgisi olan kişiler Cem arkadaşımız vs gibi...Güzel yönlerdirmeler yapıp fikir verebiliyor...Kişisel zevkler tartışılamaz , herkezin görüşü farklı olabilir ama bilinmesi gereken birşey vardırki ''modifiye orjinale sadık kalarak yapılamaz''... İngilizce Modified ve Tuning'in Türkçe karşılığı MODİFİYE'nin anlamı : Birşeyin üzerinde teknik olarak yapılan hertürlü değişikliktir... Yani orjinal veya ona sadık kalamazsın Gri aracına , beyaz , gri , hatta bronz tonları bile uygulana bilir ama siyah yapacaksan ki yapan çok fazla var , mutlaka parlak siyah olmasına özen göstermeni tavsiye ederim... AMG parklar ANGEL ve EVO stoplarını kesinlikle öneriyorum...Farları karartıp sıradan Xenon'larla milleti kör edeceğine veya sarı farlarınla anlamsız gezeceğine , mercekli şık angel farlarınla paşalar gibi gezersin Aktif satış halinde olan 3039 Punto'dan farklı olmak istiyorsan aracını asla stock sıradan bırakma...

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

bana sorarsan piyasada satilan xenon kitlerin mercekleri vs. cok kotu. isin teknik boyutu ile ilgilenen biri olaraj eger xenon ve angel uygulamasi yapacaksan piyasadan aldigin sonar farlarin merceklerini parana kiyip degistir. guven bana aydinlatmasi cok daha iyi olacak. eger cok masrafli gelirse,kesinlikle piyasadaki haliyle kullanmani onermem. karsidaki surucunun gozunu alir ve aydinlatmada gercek xenon keyfini yasatmaz. orjinal xenon ampulu de beyaz olmaz zaten. sicak beyaz olur yani sariya doner hafifce. bu birinci tavsiyem olur sana.

ikincisi aracina ne yapacaksan yap detailing uygulamalarini yani pasta cila ve boya koruma islemlerini aksatma. gri parlamaz derler cogu yerde ama bu dogru degil. ayna efektini gordugun zaman gri rengi seversin..

spoiler bence abarth guzel olur. digerleri cok buyuk ve abarti geliyor bana. jant icin de minimum 16inc olmak kaydi ile t jet jantlarina benzer sekilde jantlar tavsiye ederim.

3.5 mm yay tavsiye ederim fakat konforuna duskunsen birak orjinal kalsin. ister yayli ister yaysiz olsun on tarafa abarti lipleri hic yakistirmiyorum...

benden bu kadar
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Çağatay KURT
    mcagataayk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 8

Gri ve mavide iyi bi ikili oluyor tavsiye ederim özellikle saks mavisi.