9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Xenon Hk.

Mustafa KURT
    taka1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 16

Standart Xenon Hk.

Hala geçerli bir bilgi alamadım :/ Punto Evo aracıma xenon far yaptırmak istiyorum(mercekli) hangi markayı tercih etmeliyim?

1-Araç muayene'de sorun çıkar mı?
    2-Mercek takılabilmesi için farkın delinmesi gerekiyormuş çıkma bir evo farı nerden bulabilirim?
    3-Kelvin değeri olarak ne önerirsiniz ve son olarak gece ve yağmurlu havalarda görüşümü düşürür mü?

Şimdiden teşekkürler.

Engin Tok
    Engin_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 636

Muayenede far yıkaması olmayan ve yüksekli ayarı olan xenonlar geçmiyor. Orjinal xenonlarda yüksekli ayarı otomatik olarak araç tarafından yapılır.
    Çıkma farları hurdacılardan araştırabilirsiniz.
    Punto Evo 1.3 Multijet 75 Hp Active

Mustafa KURT
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı Engin_T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muayenede far yıkaması olmayan ve yüksekli ayarı olan xenonlar geçmiyor. Orjinal xenonlarda yüksekli ayarı otomatik olarak araç tarafından yapılır.
    Çıkma farları hurdacılardan araştırabilirsiniz.
    "yüksekli ayarı olan xenonlar geçmiyor."

Doğru mu okudum siz mi yanlış ifade ettiniz acaba?

Ziyaretci032
    Ziyaretçi Ziyaretci032 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı taka1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "yüksekli ayarı olan xenonlar geçmiyor."

Doğru mu okudum siz mi yanlış ifade ettiniz acaba?
    okuduğun doğru, manüel yükseklik ayarı varsa, yani sen araç içinden düğme ile farı aşağı yukarı oynatıyorsan muayeneden geçirmiyorlar, bu özelliğin otomatik olması gerekiyor. yol durumuna göre aracın kendisinin bu yüksekliği ayarlaması ve değiştirmesi gerekiyor. ayrıca far yıkamayı da şart koşuyorlar artık. en güzeli xenon yerine ampul takıp muayeneye gitmek

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet SOVUK
    Mehmet SOVUK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 51

Muayeneden gecmedigi kesin, bizim doblo aracimizda var 8000 kelvin ne cok mavi ne cok beyaz tam ortasi, guzel gorunuyor tavsiye ederim.
    Avcılar - Istanbul

Mustafa KURT
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okuduğun doğru, manüel yükseklik ayarı varsa, yani sen araç içinden düğme ile farı aşağı yukarı oynatıyorsan muayeneden geçirmiyorlar, bu özelliğin otomatik olması gerekiyor. yol durumuna göre aracın kendisinin bu yüksekliği ayarlaması ve değiştirmesi gerekiyor. ayrıca far yıkamayı da şart koşuyorlar artık. en güzeli xenon yerine ampul takıp muayeneye gitmek
    hadiya bu kötü oldu malum yıkama bizim araçlarda yok. hadi yükseklik olayını bir motorla hallederdik..

Peki Osram Breaker veya CoolBlue hakknda bilgisi olan varmı? Hafif xenon benzeri bi ışık yaymasıyla ünlü

Ziyaretci032
    Ziyaretçi Ziyaretci032 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı taka1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadiya bu kötü oldu malum yıkama bizim araçlarda yok. hadi yükseklik olayını bir motorla hallederdik..

Peki Osram Breaker veya CoolBlue hakknda bilgisi olan varmı? Hafif xenon benzeri bi ışık yaymasıyla ünlü
    ben gerçekten adam gibi ışıyanını görmedim, ama kullananlar fikir verebilir.

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

şu anda aracımda philips x-treme vision modeli ampül var, cool blue hakkında fikrim yok ama kesinlikle breaker olsun bosch plus 90 olsun philips x-treme vision olsun xenon benzeri ışık yaymıyor. bildiğimiz sarı halojen ampülün biraz daha açık ton sarısı. ama sonuç olarak sarı ışık veriyor. bu ampüllerin özellikleri daha fazla ışık vermeleri hepsi o

x-treme visionla ilgili izlenimlerimi daha önce paylaşmıştım.

https://forum.grandepuntotr.com/modi...sram-blux.html

bi zaman sonra philips'de kesmedi, görüş kalitemi (diğer sürücülerede saygı duyup) arttırmak içinTRS'dan morimoto d2s bi-xenon kit sipariş verdim. 2 haftaya elimde olur sanırım

Bi-xenon: Morimoto Mini D2S 2.0 - HID Projectors from The Retrofit Source Inc

montajı oldukça basit, morimotoyu tercih etme sebebim kesme çizgisinin çok net olması

ama tabi bu uygulamayı yapabilmek için bir çift yedek far arıyorum ki muayene zamanında (gerçi daha 2 seneden fazla var) orjinal aydınlatma sistemine dönebileyim.

birde kafamda far yıkama projesi var ama onun daha detaylı incelemesini yapamadım.

hazır yazmaya başlamışken sorayım, bu asansörlü far yıkama sistemlerinde zamanlamayı aracın beynindenmi alıyor ? yoksa zaman rölesi gibi birşeymi vardır ? yani tamponu delip, asansörlü fıskiyeyi koyduk, fıskiyenin yukarı kalkıp , bekleyip, su püskürtüm geri inmesi için nasıl bir yol izlemek lazım ? mikroişlemci kodla demeyin

Mustafa KURT
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı Hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu anda aracımda philips x-treme vision modeli ampül var, cool blue hakkında fikrim yok ama kesinlikle breaker olsun bosch plus 90 olsun philips x-treme vision olsun xenon benzeri ışık yaymıyor. bildiğimiz sarı halojen ampülün biraz daha açık ton sarısı. ama sonuç olarak sarı ışık veriyor. bu ampüllerin özellikleri daha fazla ışık vermeleri hepsi o

x-treme visionla ilgili izlenimlerimi daha önce paylaşmıştım.

https://forum.grandepuntotr.com/modi...sram-blux.html

bi zaman sonra philips'de kesmedi, görüş kalitemi (diğer sürücülerede saygı duyup) arttırmak içinTRS'dan morimoto d2s bi-xenon kit sipariş verdim. 2 haftaya elimde olur sanırım

Bi-xenon: Morimoto Mini D2S 2.0 - HID Projectors from The Retrofit Source Inc

montajı oldukça basit, morimotoyu tercih etme sebebim kesme çizgisinin çok net olması

ama tabi bu uygulamayı yapabilmek için bir çift yedek far arıyorum ki muayene zamanında (gerçi daha 2 seneden fazla var) orjinal aydınlatma sistemine dönebileyim.

birde kafamda far yıkama projesi var ama onun daha detaylı incelemesini yapamadım.

hazır yazmaya başlamışken sorayım, bu asansörlü far yıkama sistemlerinde zamanlamayı aracın beynindenmi alıyor ? yoksa zaman rölesi gibi birşeymi vardır ? yani tamponu delip, asansörlü fıskiyeyi koyduk, fıskiyenin yukarı kalkıp , bekleyip, su püskürtüm geri inmesi için nasıl bir yol izlemek lazım ? mikroişlemci kodla demeyin
    Görüşleriniz için çok teşekkür ederim, değelendiricem