Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Cam filmi ruhsata işletme?

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

Konu Cam filmi ruhsata işletme?

arkadaşlar,

duyduğum doğrumu bilmiyorum sizinle paylaşmak ve fikirlerinizi almak için konuyu açtım..

kamu hastaneleri cildiye bölümünden alınan sağlık raporuna istinaden filmleri ruhsata işletebiliyormuşuz
    tabi bu raporu almak için ya ciltte güneş ışığına karşı allerji gibi durumların olması söz konusu veya ahbap cavuş ilişkisi lazım..

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Burak KARAHAN
    MaNiAcH bkarahan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34 EH 0610
    Edilen teşekkür: 2

bana saçma geliyor çünkü örneğin range rover vogue standart arka camlarda film war we bu ruhsata işli değil we film camlara işli waziyette geliyor fabrikadan. o arabayı alan tüm insanların cilt sorunu olduğunu sanmıyorum bazı araçlarda fabrikasyon olduğu için polis o araçları durdumuyor bile ( bmw mercedes rover alfa ) tabiki her model değil sadece bazı serileri.

we artık zamanla cam filmi standartmış gibi bi uygulama haline gelmeye başladı. onun için en fazla bir kaç sene sonra cam filmi çok normal olacvaktır diye düşünüyorum
    Bir Gün Kimse TRABZONSPORLU Olmasın Bırakunda O Şeref Bize Kalsın ! ! !

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

artık doblolarda bile var arka camlar karartılmış bencede bir iki seneye karışmazlar herhalde

adem tahiroğlu
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

kardeş mesele orjinal gelen araçlar değil zaten onların zaten fabrika çıkışı renkli cam öyle olduğu zaman problem olmaz...

mesele bizim gibi sonradan film yaptırmak..

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

şu anada kadar çok çevirdiler ama hiç filmlerden kıllık yapmadılar 2 numara flim var gayette güzel ne çok siyah nede çok açık bence ideal tavsiye ederim doktor felan uğraşmaya değmez

adem tahiroğlu
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

bunca zamandır bendede problem olmadı hiç bir polis ne bu film demedi... ama böyle bir imkan varsa değerlendirmek lazım diye düşünüyorum raporu almak basit iş hastaneye gitmeden bile alınır..

ÇİLEN ATAÇ
    cilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 CLN 23
    Edilen teşekkür: 348

beni bursa da hiç durdurmuyor polisler cam filmi için.
    istanbulda durdurdular. camlarınız filmli,plakanızda mühür yok cezanız var dedi.
    çıkarttırırım dedim. şimdi çıkartırsanız ceza yazmam dedi.. filmleri ben yapmadığıma göre ben çıkaramam su anda dedim. ceza yazmadan buyrun iyi yolculuklar dedi. durdursalar bile her defasında çok şükür cezasız geciyorum

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

ben filmden bir kez çevrildim. ondada jip vardı siyah arkalar orjinal karartılmıştı önler filmdi emniyet müdürü ile karşılaştık eminiyet çıkışı anons geçmiş şehir merkezinde kaptılar beni.. ceza yazmadılar önleri söktürdüler.. siyahda çok kara göründügü için çok dikkat çektigi kanısındayım...

Mustafa Atam
    atom43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    43DD903
    Edilen teşekkür: 107

app ve filmli camlarım var sıkıntı yok kütahyada sıkıntı olmazda farklı sehire cıktıgımda olacagını soylediler app ler icin özellikle ama ruhsata işletme yalan yani ben o işin peşinden cok kosturdum olmadı
    IPunto

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

valla cumartesi günü filmleri yeniledik zifiri karanlık...adamın ocağını söndürür.. ama bi okadar da on numara yakışıyo
    ----------Captain Crax ------------
    gün gelecek benimde puntom olacak

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Filmsiz araç eksik kalıyor, muayenede sorun çıkardılar, söktürüp yeniden çektirdim.Ruhsata işletme gibi bir durum var ise kesinlikle yaptırırım.

Tolga Budak
    GPtuning GünahsizSeytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    38 LT 206
    Edilen teşekkür: 404

yaw suna bi çözüm bulunsa artık en arka 3nm yanlar ön boş boş kaldı söktürdüler cıplak hissediyorum arabadayken ayıptır günahtır

mustafa yılmaz
    aeron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AYH 97
    Edilen teşekkür: 90

Standart cam filmi ruhsata işletme?

bence suistimal etmeyelimde gercekten güneş isigina alerjisi olanlar faydalansın bu uygulamadan(varsa tabi)

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

hagisi gerçek hangisi yalan bilemedim..

kimisi dermatolog raporu diyor..
    kimisi savcılıktan "tehdi ediliyorum" de güvenlik filmi kullanabilir diye yazı al diyo..
    kimisi kuyumcu ile ortak ol onlara film ser diyo..
    kimisi lazerle çizdir karışamazlar diyo..

ben de hiçbirisini yapmadm yedim paşa gibi cezayı..
    söktümedim keserlerse yerim tekrar.. 97.5tl
    film parasından fazla ceza yemedikçe söktürmem..

Tolga Budak
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    38 LT 206

Ceza yedikten sonra memurlar 3 - 5 gün izin kağıdı veriyolar , izin günü dışına cıkıldıktan sonra hala sökülmeyen filmle tekrar cevirme olursa aracı bağlıyolar diyebiliyorum ? 2. cevirmede aracınız bağlanabilir ?

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

2. çevirme olmadı ama trafik polisi arkadaşa sorgulattım..
    herhangi bir men durumu yok..
    2. cezayı da kestikten sonra sisteme düşebilir dedi..

trafik cezaları her sene sıfırlanıyor.. ocak 2011 e kadar ceza yemezsen sorun olmaz diye düşünüyorum..

deniz cesur
    coolsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    48VN237
    Edilen teşekkür: 24

geçmişte 206 xs aracımın ruhsat yenilemesinde otocamcı arkadaşıma renkli cam faturası kesitirip ruhsatıma işletmiştim.hiçte sorun çıkmadı

Tolga Budak
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    38 LT 206

Alıntı les Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. çevirme olmadı ama trafik polisi arkadaşa sorgulattım..
    herhangi bir men durumu yok..
    2. cezayı da kestikten sonra sisteme düşebilir dedi..

trafik cezaları her sene sıfırlanıyor.. ocak 2011 e kadar ceza yemezsen sorun olmaz diye düşünüyorum..
    Desene boşa söktüm güzelim filmleri Ama riskli iş en fazla 3. cevirmede bağlarlar. Cok gezen biri değilsen ve cevirmelere uzak biriysen problem olmaz ama onun dısında son pişmanlıkta fayda etmez ne yazıkki .. Tüvdü film muayenesiydi işkencee

emin tahir
    emin tahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Nickli Üyeden Alıntı
    Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca çıkartılan “Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onayı Yönetmeliği” (MARTOY) kapsamında yürürlüğe konulan gerek “Motorlu Araçlar ve Römorklarının Emniyet Camları ve Cam Malzemeleri ile İlgili Tip Onayı Yönetmeliği (92/22/AT)” ve gerekse eşdeğeri olan “Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonunun R43 sayılı Regülasyonunda” tüm camların uyması gereken teknik şartlar belirtilmiştir.

R43 Regülasyonunun 2.13.1 ve 2.18.2 maddelerindeki tariflerin kapsamında olmayan emniyet camının; ışık geçirgenliği % 70’in altında ise muhtelif deney işleminden geçmesi ve buna Sanayi ve Ticaret Bakanlığından ulusal tip onayı alınması gerekmekte olup, tip onayı düzenlenen bu tür renkli camların “E” veya “e” işaretinin yanında “V” sembolü ile gösterilmesi zarureti bulunmaktadır.

Bu itibarla, araçlarda bulunan renkli camların yukarıda belirtilen teknik mevzuata uygun olması gerekmektedir.

2018 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun Araçların teknik şartlara uygunluğu başlıklı 30. maddesinde;

“Araçların, esasları yönetmelikte belirtilen şekilde ve tarzda teknik şartlara uygun durumda bulundurulması zorunludur.

a) Servis freni, lastikleri, dış ışık donanımından yakını ve uzağı gösteren ışıklar ile park, fren ve dönüş ışıkları noksan, bozuk veya teknik şartlara aykırı olan araçları kullanan sürücüler para cezası,

b) Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullananlarla, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanan sürücüler para cezası ile cezalandırılırlar.

Bu maddenin (a) bendinde belirtilen eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlar, teknik şartlara uygun duruma getirilinceye kadar trafik zabıtasında trafikten men edilebilir. (b) bendindeki şartlara uymayan ve uyumsuzluğu trafik emniyetini tehlikeye düşürmeyecek nitelikte olan araçların şartlara uygun duruma getirilmesi ihtar olunur, ihtarda verilen süre içinde teknik şartlara uygun duruma getirilmediğinin tespiti halinde, araç trafik zabıtasında trafikten men edilir.”

Ayrıca 2918 Sayılı Karayolu Trafik Kanunu’na bağlı Trafik Yönetmeliği’nin 63. Maddesinin son fıkrasında da, taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerinde renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır. Hükmü bulunmaktadır.
    Cam filmi yasaktır arkadaşlar ama olayın birde şu boyutu var bu bahsi geçen maddeler yönetmelikten alıntıdır.Yani bir fiilin suç olabilmesi için kanunda belirtilmesi gereklidir.Yönetmelikler kanun maddesinin nasıl uygulanacağını gösterir yazımlardır yani yönetöeliğe dayandırılırak ceza verilemez(para cezası da olsa) diye düşünüyorum.
    Ancak polis cam filmli diye değil de araç içi görünmeyecek şekilde araçta değişiklik yapmış diyerek kanunu işletebilir buda ayrı bir konu bu durumda da film camları çok koyu olmayan yani 1-2 numara filmler sorun çıkarmaması lazım ki bazı yerlerde polisler bu şekilde olan araçları önemsemezler.

murat kara
    retrayt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 13

Alıntı atom43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    app ve filmli camlarım var sıkıntı yok kütahyada sıkıntı olmazda farklı sehire cıktıgımda olacagını soylediler app ler icin özellikle ama ruhsata işletme yalan yani ben o işin peşinden cok kosturdum olmadı
    atom sanki beni bilmiyorsun kanka xD la palioda 3 tane filmden ceza yedım 2si kütahyda

Sayfa 1/2 12 SonSon