Sonuçlar: GP Abarth mı, GP mi daha estetik?

Katılımcı sayısı
54. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • GP Abarth

29 53.70%
  • Fiat GP

25 46.30%
Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Anti Abarth !

Orhan Okay
    orhanokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 153

Kızgın Anti Abarth !

Abarth logosu takıp "modifiye" yapanlara muhalif bir yazı bu. Fiat logosunu yeniden sevmemiz mi gerekiyor acaba? Orjinali sevmek, ama modifiye yapılacaksa modifiyenin de logo değiştirip etiket yapıştırmak olmadığını anlatmaya çalışmak boş bir uğraş mı? Bu başlık içinde ekleyeceğim görsellerle aslında modifiyenin ne olduğunu anlatmaya çabalayacağım. Ferrari kırmızısı güzelim Fiat armalı Grande Punto nun Abarth tan çok daha güzel olduğu kanısındayım. Önüme her iki kasayı da koysalar tereddütsüz Grande Punto' orjinal kasayı seçerim. Gövdesinin yüzde bilmemkaçı, tamponu, orası burası bildiğimiz plastik olan bir aracın nesine özeniyoruz acaba? Beygir gücü mü? Peki akrep arma takmakla beygir gücü mü katıyoruz arabalarımıza? Bu konu Abarth'ın sportif tarihine muhalif biri tarafından yazılmıyor ama güzel algısını yeniden gözden geçirmenizi sağlamak tek istediğim. Plastik olan aynalarımızı gövde rengi boyatmaya çalışan bizler, dört bir tarafı plastik çevrili olan bir arabaya neden özeniyoruz? Bizde çok çok daha güzeli varken...

Orhan Okay
    Yaşar Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi

Orhan Okay
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Orhan Okay

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben yazının amacını ve neye takıldığını tam anlayamadım.

Kız güzel.

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

Ben abarth logosunu modifiye amaçlı takıldığı kanısında değilim sonuçta bu marka ve modeli kullanan insanlar türkiye de abarth olmadığını zaten biliyor kullanmayanlar bile bilirken çok az olan biligimle söylüyorum abarth zaten modifiye değil fıat'ın motor sporları için anlaşmalı üretilen bir spor otomobil diyebiliriz sanıyorum
    resimler çok hoş ama modifiye deil gösteri aracı onlar öyle modifiye olmaz

son olarak ise ben abarth logosunu çok beğeniyorum bu aracıma takmam için gayet yeterli bir sebep

Orhan Okay
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Doğan görünümlü Şahin ya da benzeri çalışmalara takılıyorum. Herkes forumda sapır sapır Abarth logosu arıyor araçlarına takmak için; Abarth etketi, Abarth bilmemnesi... Niye FIAT arması çıkarılıp yerine Abarth takılıyor, niye Abarth tan daha güzel olan orjinal arabalarımızı plastik kaplı kardeşine benzetmeye, ona öykünmeye çalışıyoruz? O'ymuş gibi göstermeye çabalalıyoruz. Tüm bunları hayretle izliyorum forumda, orda, burda, etrafımda. Güzellik görecili olabilir ama bu kadar da göreceli bişey değil. Ezelden beri plastik parçalı arabalar tukaka edilirken, metalik gövdeler lüks sınıftır denilirken, övülürken, karoseri bizimkinden daha plastik bir arabaya niye özeniliyor, dış görüntüler ona benzetilmeye çabalanıyor? Fiat logosundan utanıyor muyuz acaba?

Yazdıklarım gayet açık değil mi?

Kız güzel
    Konu orhanokay tarafından (08/08/2009 Saat 18:37 ) değiştirilmiştir.
    Orhan Okay

Ziyaretçi047

Arabamız abarth dan güzel diyen kaç kişi çıkar senden başka?

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Resimler çok güzel güzel modifiye yapmışlar.
    Orhan bey Bu kadar neden takıyorsunuzki? Sonuçta herkesin Zevkleri farklıdır ortak zevklerde vardır sen aracına bişi yaparsın beğenirsin ama ben beğenmem ama senin zevkinede sonuna kadar saygı duyarım.

Bende abarth logosu taktım aracıma ama aracım abarth oldu demiyorum abarth a da benzetmeyede çalışmıyorum logonun şekli renkleri felan çok hoşuma gittiği için taktım fiat ın logosundan felan utandığımdan değil, utancak olsam arabadan utanırdım

doğan gorunumlu şahin günleri geride kaldı, abarth Türkiye' de olsada hadi benzetmeye çalışsak millet abarth punto gorunumlu grande punto der. Türkiyede trafikte kaç kişi Abarth ı biliyor???
    Herkesin zevklerine saygı duymak lazım, zevkler renkler farklıdır.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Orhan Okay
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabamız abarth dan güzel diyen kaç kişi çıkar senden başka?
    kaç kişi çıkar bilemem ama farkeder mi? Kral çıplak!
    Orhan Okay

Ziyaretçi047

Alıntı orhanokay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaç kişi çıkar bilemem ama farkeder mi? Kral çıplak!
    Evet bu yoruma diyecek söz bulamadım.

Orhan Okay
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Ahmet, yok takıyor değilim. Sadece anlamlandıramıyorum bunu, adlandıramıyorum. Mesela sen demişsin ki "abarth a da benzetmeyede çalışmıyorum logonun şekli renkleri felan çok hoşuma gittiği için taktım fiat ın logosundan felan utandığımdan değil" elbette saygı duyarım. Senin görüşün böyle. Ben de arabama başka bir logo takmam. Elbette buna da başkaları saygı duymak zorundadır. Amacım kimseyle tartışma yaratmak değil ama ortak bir akıl oluşturup bunun nedenini sorgulayabiliriz sanırım.
    Logo takanlar hepsi, herkes istisnasız Abarth logosu takınca bunun altında bişey var diye düşünürüm ister istemez. Acaba Abarth daha mı güzel bizim arabalarımızdan diye; ki bence değil. Merak ettiğim de bu.
    Orhan Okay

12. 08/08/2009, 19:37

Sebep
    gereksiz mesaj

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ahmet, yok takıyor değilim. Sadece anlamlandıramıyorum bunu, adlandıramıyorum. Mesela sen demişsin ki "abarth a da benzetmeyede çalışmıyorum logonun şekli renkleri felan çok hoşuma gittiği için taktım fiat ın logosundan felan utandığımdan değil" elbette saygı duyarım. Senin görüşün böyle. Ben de arabama başka bir logo takmam. Elbette buna da başkaları saygı duymak zorundadır. Amacım kimseyle tartışma yaratmak değil ama ortak bir akıl oluşturup bunun nedenini sorgulayabiliriz sanırım.
    Logo takanlar hepsi, herkes istisnasız Abarth logosu takınca bunun altında bişey var diye düşünürüm ister istemez. Acaba Abarth daha mı güzel bizim arabalarımızdan diye; ki bence değil. Merak ettiğim de bu.
    Bir oylama olarak açsaydın konuyu örn: -Grande Puntomu daha güzel -abarth grandepunto mu? şeklinde daha Net bir şekilde anlaşılırdı bu durum

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Orhan Okay
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

haklısın, açayım ...
    Orhan Okay

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Orhan abi bende kendi adıma cevap vereyim dedim,

aracımda abarth olan tek kısım ön ve arka logolar peki neden bana göre basit o mavi fiat logosunu hiç ama hiç sevmiyorum bu akrepli logoyu seviyorum gittim servisten orjinal parça olarak aldım taktım gayette seviyorum. işte bütün mesele bu ben seviyorum, yani takan sevdiği için takıyo kimseye bişey göstermek için veya aracını bişeymiş gibi göstermek için değil...

mesela şu mercekli angelli farları hiç sevmiyorum ve asla alıpta takmam ama takan 100lerce kişi var...

ayrıca çok anlamsızca masraf olsada türkiyedede dış görünüş olarak 1e1 orjinal abarth yapılabilir zaten servisler parçaların bir çoğunu getiriyo gelmeyenlerse ebaydan vs yine orjinal olarak getirtilebilir bence doğan görünümlü şahinde olmaz sonuçta orjinal parçalarla orjinal olarak yapılcak bi işlem...

uzun lafın kısası tamamen kişisel zevk
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Orhan Okay
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orhan abi bende kendi adıma cevap vereyim dedim,
    aracımda abarth olan tek kısım ön ve arka logolar peki neden bana göre basit o mavi fiat logosunu hiç ama hiç sevmiyorum ...
    Mavi, etrafı dallı güllü eski fiat logosu konusunda haklısın Ozan. Bak o logoyu ben de değiştirirdim heheh
    Orhan Okay

VEDAT UŞAKLI
    Şimdilik Focus II HB vedatx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 V 8269
    Edilen teşekkür: 41

Mavi, etrafı dallı güllü eski fiat logosu konusunda haklısın Ozan. Bak o logoyu ben de değiştirirdim heheh

bende o mavi den kurtulup yeni kırmızı olanı daha çekici bulduğum için kırmızılardan taktım.
    1.4 Fire Dynamic | Exotic Red | 17" T-jet Jant(205/40/17 Lassa İmpetus Sport) | 5cm Eibach Sportline | H4 Xenon 8000K | H1 Xenon 8000K | Spoiler + Maşpiye | Light Black Film | Rockford Fosgate PUNCH P2 | JBL GTO-6707C Kompenant x2 | Xetec 3506 6 Kanal Anfi

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Genel olarak düşünürsek ben de abarth'ın öyle imrenilecek bir tarafı olmadığına inanıyorum, motor-performans ayrı tutuyorum tabiiki. Piyasada diğer marka araçlara modifiye yapan firmalara bakınca abarth ne iyi ne de kötü kanımca.

Bana göre plastik tampon ve çamurluk kenarlıkları sportiflikten çok biraz "ucuzu" çağrıştırıyor. Ama işte zevk meselesi. Ben şahsen benim araca abarth motoru koysalar daha fazlasını istemem

Logolar konusunda ise insanların Fiat'ı sevmemesinden öte değişiklik istemesini neden olarak düşünüyorum, sonuçta güzel bir kız bile belli bir süre banal gelebilir arada bir saç kesimini, makyajını değiştirmesi gerekir

22. 09/08/2009, 10:52

Sebep
    Gerginlik yaratıcı mesajlar

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

bende bilerek abarth logo kullanmıyorum..sadece abarth stoplar ve paspaslar var aracımda..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Soner, Abarth konusunda söylediklerine katılıyorum.Türkiyede fazla bilinmese de Fiat ın Resmi Modifiye ve Yarış Firması olan Abarth ın gerçekten önemli bir geçmişi ve başarısı var.Fiatla birlikte geliştirdiği teknolojiler ve modifiyeler oldukça başarılı olmuştur.Ancak sanıyorum Orhan nın demek istediği şey Abarth ı kötülemek ya da küçümsemek değil de araçlarımıza yaptığımız değişikliklerin -motor, görünüm, donanım- hepsinin birbiriyle uyumlu olması gerektiği.Yoksa her ne kadar GP Abarthı beğenmese de bu firmaya karşı bir saygısı en azından bir Fiat ya da Puntosever olarak elbette vardır,

Bu arada benim tercihim de kesinlikle Abarthtan yana olurdu
    Konu ABNEW tarafından (10/08/2009 Saat 13:56 ) değiştirilmiştir. Sebep: İlgili mesaj silindiğinden alıntısı da silinmiştir.

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Mavileri kimse beğenmiyor fakat servislerde mavi logolar kırmızı logoların 3 kat fiyatına satılıyor. Bende abarth logosu yok fakat mavilerin üstüne punto simgesi Mr.dot ile kapladık böylelikle mavilerde görünmüyor.

Emre Alan
    Kandıralı taneli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    41 N 5617
    Edilen teşekkür: 85

alevli punto çok hoşmuş fakat egzotikte daha güzel durabilirdi.
    abarth logosuna ilk defa dikkatli baktım güzelmiş. Arabamda hiç modifiye yok ama abarth logosu sırf hoşuma gitti diye logoları değiştirmek isterdim. Çünkü sadece hoşuma gitti. Bunu abarthmaya gerek yok, kral isterse çıplak gezsin

27. 10/08/2009, 00:21

Sebep

28. 10/08/2009, 10:23

Sebep

29. 10/08/2009, 10:44

Sebep

Sayfa 1/3 123 SonSon