Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: GP 1.3 multijet Emotion 2007 model 22000ytl' ye aldım.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

arkadaslar, konuyu bu kadar gererek, ıkılı atısma halıne getırmenın bır anlamı yok.yorum yazmak ısteyen yorumunu yazar.herkezın yazdıgı yorum kendısını baglar.sonucta burası, kımsenın malı degıl.herkez belırlı kurallar cercevesınde, uygun konu baslıgına, konusunu acabılır.bu sebepten, bos bır konu olduguna katılmıyorum ancak bos yere ortamın gerıldıgı kesındır.genel olarak fıyatın uygun soylenmıs.bencede kılometresı yuksek olmasına ragmen (Emre abı belırtmıs, Multıjet motorlar 250.000km. yapacak sekılde dızayn edılıyor)uygun bır fıyat. Hakan Bey aracı almıs.bu saatten sonra dıyebılecegımız tek sey, hayırlı olsun Allah kaza bela vermesın...
    Konu mustafaf tarafından (13/12/2008 Saat 11:05 ) değiştirilmiştir.
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SARP BAHAR
    Power Of Japan Little F.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 95

Ben daha önceki grandepunto tecrubeme dayanarak 85000 km de değil emotion,elegance paket yapıp altın kaplama koysalar gene almam.

Motorundan zerre kadar şüphem olmaz,fakat bu arabalar nazik arabalar ve aynı derecede nazik kullanılmadıysa,size ne kadar sorunsuz deselerde,başınız ağrıyabilir ileriki zamanda.85000 km yürüyen için az bi km değil.

Onun haricinde,bende az donanım fakat orjinal veya sıfır olmasından yanayım.Bana otomatik klima,katlanır ayna vs vermesi çünkü kimse bunlara satarken bakmıyor.O emotion'ı sıfır alan kaça almıştır,bir düşünün birde galerici bu arabayı alıp arkadaşa satmış.
    Galerici kimbilir kaça almış.2007 active dizellerin 20000 ytl gibi fiyatlar olduğu düşünülürse donanımın para etmediğide ortada.

MUSTAFA YİĞİT
    mgraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 52

arkadaşlar ön yargılı msj lar görüyorum.230.000 km de dizel fiesta sattım hiç prb yoktu.alan adam sonra kaç kere geldi tşk etti.kendime 2006 fiesta tdcı aldım 110.000 kmde 129.000 km kadar kullandım hiç prb çekmedim.yani 80-90 000 de motor bite alma demek yanlış.
    akseuar ve donanım 2.elde para yapmadığı aşikar.yani active ile emotion sıfırdaki gibi bi uçurum oomuyo 2.elde.
    ben olsam 2.el dolu araba alırım ama.özellikle skydoom lu tercih nedenidir.

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Zevkler renkler tartışılmaz...
    Ama benim anladığım Hakan bey bu aracı 1-2 sene kullanıp değiştirme niyetinde...
    Sıfır araç almak bir anlamda 3-4 sene belki daha fazla ona bağlı almak demek...
    Sıfır alınan araç kısa sürede satıldığında zarar daha fazla oluyor...
    Konu Fuzuli tarafından (13/12/2008 Saat 14:11 ) değiştirilmiştir. Sebep: Harf hatası

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

arkadaşlar bence fiyat uygun sonuçta bu araç sıfırından yaklaşık 13000 ytl daha ucuz.kaza boya yokmuş garantisi bitmediyse garanti uzatılıp mis gibi binilir.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Ömer Prut
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 22

teşekkür ederim bebeto

zaten emin bile değil arkadaş verdiği paradan...

sıfır a binmedikten sonra benim için hiçbir araba bir anlam ifade etmiyor...

süper açıklamışsın...

emotion olmuş ama 85000 km e gelmiş araca ben dönüp bakmam bile...

ayrıca türkiye gibi bir ülkede ve böyle bozuk yollarda kullanılan 50000 km den sonraki hiçbir araca binmem...

binenler olabilir...

onların tercihi...

şimdi arkadaş zaten o kadar emin değil ki...

inandırın beni götürüp geri vereyim diyor...

bomboş bir konu...
    Alıntı bebeto85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben daha önceki grandepunto tecrubeme dayanarak 85000 km de değil emotion,elegance paket yapıp altın kaplama koysalar gene almam.

Motorundan zerre kadar şüphem olmaz,fakat bu arabalar nazik arabalar ve aynı derecede nazik kullanılmadıysa,size ne kadar sorunsuz deselerde,başınız ağrıyabilir ileriki zamanda.85000 km yürüyen için az bi km değil.

Onun haricinde,bende az donanım fakat orjinal veya sıfır olmasından yanayım.Bana otomatik klima,katlanır ayna vs vermesi çünkü kimse bunlara satarken bakmıyor.O emotion'ı sıfır alan kaça almıştır,bir düşünün birde galerici bu arabayı alıp arkadaşa satmış.
    Galerici kimbilir kaça almış.2007 active dizellerin 20000 ytl gibi fiyatlar olduğu düşünülürse donanımın para etmediğide ortada.
    Konu Uzun tarafından (13/12/2008 Saat 21:19 ) değiştirilmiştir.

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

Alıntı Uzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim bebeto
    ...
    sıfır a binmedikten sonra benim için hiçbir araba bir anlam ifade etmiyor...
    süper açıklamışsın...
    emotion olmuş ama 85000 km e gelmiş araca ben dönüp bakmam bile...
    ayrıca türkiye gibi bir ülkede ve böyle bozuk yollarda kullanılan 50000 km den sonraki hiçbir araca binmem...
    ...
    bomboş bir konu...
    bu tercih meselesi
    konuyu açan arkadaş sıfır araç alabilecek kadar parası olduğu kesin
    fakat adam açıklamış neden sıfır almadığını...
    herneyse
    sıfır aracada bindim ama istediğim araç deildi(maddi nedenlerle)...2 sene sonra zararıda göze alarak sattım..
    istediğim aracı 2. el severek aldım hiç bir sorun da yaşamadım gönül rahatlığıyla biniyorum...
    bu bir deneyimdir..
    2. el, al sat yapıp, memnun kalan birdaha sıfır araç alıpta zarar etmek istemez...

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Yok ben 50.000 den sonra arabaya binmem yok 85.000 çok fazla gibi şeylere tam katılmıyorum. Bence de çok iyi bir fiyata almış. Güle güle bininiz. Şöyleki:
    Benim babamda da 2006 model palio multijet var. arac 102.000 Km de ve motor kısmında bugüne dek sadece ısıtma bujilerini değiştirdi. Aracın diğer aksamlarına geldiğimizde ise inanın ne öntakımdan ses geliyor nede başka biryerinden. Amaaaa aracın düzenli bir şekilde gidip geldiği uzun mesafe var. Aracın motor dışındaki diğer aksamlarında da problem çıkmamasını ben kesinlikle buna bağlıyorum. Babamın Çerkezköy de bir köy evi var ve devamlı oalrak buraya gidip geliyor. (Hiç gitmediği zamanlar dediğinde bile o hafta en az ikikere gitmiş oluyor). Şimdi bu bağlamda arkadaşın aldığı aracı değerlendirirsek. Bu araç ilk seriden olsa takriben 2006 şubat sonunda trafiğe çıkmıştır ki ben daha sonra çıktığını düşünüyorum. Yaklaşık bugüne dek 33 ay olmuş. Yani ayda ortalama 2600 Km gibi düşüyor. Bunun şirket aracı olduğunu düşünmüyorum çünkü emotion. Demekki bundan önceki sahibininde düzenli bir şekilde gittiği uzun bir mesafe varmış. Dolayısı ile devamlı uzun yolda kullanıldı ise ben bir problem olacağını düşünmüyorum. Hatta şehir içinde benim motorum ondan çok daha fazla zarar görmekte. Kaldıki bundan önceki aracım 1996 model 14. tipo idi. Aracı 80.000 km de aldım 110.000 de pazara ilk çıkarttığım gün öğlene kadar da sattım. Gram yağ eksiltmiyordu. Motora da daha önce hiç bir müdahalede bulunulmamıştı. Yani şu konuda haklı olabilirsiniz: Eğer araç hor kullanılmış ise dediğinize katılırım ama bence hor kullanılmış gibi görünmüyor. Bunlarda benim düşüncelerim

10. Bu mesajı için 2 kişi ORACLE'ye teşekkür etti:

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Sayın ömer bey o kadar para verdiniz yorum yaparken konuşma ve davranışlarınızdan bu aracın 2. el değerlerinin düşük olması sanırım sizde psikolojik bir etki yapmış biraz saldırı hissediyorum konuşmalarınızda. Bizim amacımız burada birşeyler paylaşmaktır boş veya değil konuya katılmışsanız o zaman dolu bir konudur ayrıca 36 yaşım size neyi ifade ediyor da yaşımı öne sürerek (aklınız yaşınızla bir deği) gibi yazılar yazıyorsunuz. Sizin sıfır aracınıza dil uzatan yok aksine sıfıra binmenize saygı duyuyoruzne diyeyim 2 ay önce bu arabanın baz versiyonunu (aktive) kiralayarak punto hakkında fikir edindim ve bu aracın 22000 ytl ye alınabilecek en iyi fiyat ile alarak benzinli yerine dizel ine biniyorum benzinli fiyatları 25500 ytl ben benzinli araçtan daha ucuza bu aracın full üne sahip oldum ama eksi yönü ise 85000 km de olması ve aracı 600 km dir kullanıyorum bir problemini görmedim. Forum yönlendirici olmalı insanlara hakaret tarzı yaklaşımlar yerine biraz makul ve mantıklı kelimeler kursanız forum adına katkınız olurdu.
    Saygılar.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

salih kokmen
    ozel_egt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 20

Hayirli olsyun memnun kalicaksin bencede

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Teşekkür ederim şu an için memnunum sonuçta FİAT mercedes değil ancak dizayn olarak Pontiac

SARP BAHAR
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın ömer bey o kadar para verdiniz yorum yaparken konuşma ve davranışlarınızdan bu aracın 2. el değerlerinin düşük olması sanırım sizde psikolojik bir etki yapmış biraz saldırı hissediyorum konuşmalarınızda. Bizim amacımız burada birşeyler paylaşmaktır boş veya değil konuya katılmışsanız o zaman dolu bir konudur ayrıca 36 yaşım size neyi ifade ediyor da yaşımı öne sürerek (aklınız yaşınızla bir deği) gibi yazılar yazıyorsunuz. Sizin sıfır aracınıza dil uzatan yok aksine sıfıra binmenize saygı duyuyoruzne diyeyim 2 ay önce bu arabanın baz versiyonunu (aktive) kiralayarak punto hakkında fikir edindim ve bu aracın 22000 ytl ye alınabilecek en iyi fiyat ile alarak benzinli yerine dizel ine biniyorum benzinli fiyatları 25500 ytl ben benzinli araçtan daha ucuza bu aracın full üne sahip oldum ama eksi yönü ise 85000 km de olması ve aracı 600 km dir kullanıyorum bir problemini görmedim. Forum yönlendirici olmalı insanlara hakaret tarzı yaklaşımlar yerine biraz makul ve mantıklı kelimeler kursanız forum adına katkınız olurdu.
    Saygılar.
    Forumun yönlendiriciğilini yazdıklarımda bulamadıysanız kusura bakmayın.

Bir daha belirtiyim o zaman.85000 km de multijet motordan zerre kadar şüphem olmaz.Fakat bu araçların yürüyenleri biraz narin.Tıpkı Alfa Romeo'lar gibi,trim sesleride bunlardan kaynaklanıyor.

Ben Sıfır km Punto alıp 7. ayda daha 20000 km olmadan satmak zorunda kaldım.Neden bu sesler yüzünden,çıkardığı problemler yüzünden.Siz 1 ay kiralamışsınız,biz para verip aldık,sonra satmak zorunda kaldık.Bilgi ve tecrübelerimizin negatif yönlerini paylaşmayacaksak forumda o zamanda bir anlamı olmaz bu forumun.

Ben şu anda gene sıfır bi punto alma arefesindeyim neden hala punto dersen,tasarım,ekonomi ve servis ucuzluğu beni hala kendine çeken yönleri.Kişisel kriterdir,sıfır alıcak param varsa,sıfır ayarında,1000 ila 15000 km arası uygun fiyatlı 2.el alırım.

Benim kişisel tercihim ve 2.elde uygun araç alma mantığı bence budur.Sırf donanım adına,ucuz fakat yüksek km tercihi yapmam.Az km daha az donanım kişisel tercihimdir.

Fakat sizi hiçbir yazımda tercihinizden dolayı yargılamadım,kişisel görüşlerimi ortaya kodyum.Umarım yanlış anlamazsınız.

Ömer Prut
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

açılan konu sayfalarca ve farklı kişilerce paylaşılıyorsa bu foruma faydalı olur...
    yazan 4 tane arkadaş var...
    sürekli bana sataşıp duruyorsun hakan bey..
    arabamı iki sene önce çok iyi fiyata aldım ve satarkende 5 kuruş zarar etmeyeceğim...
    bu gibi fiyatlar siteden değil gidip yüzyüze bayilerden öğrenilip kıstasla ayarlanır...
    evet 36 yaşındasınız ama bence istanbulda filan yaşamamışsınız siz...
    hiç kusura bakmayın...
    NOKTA...
    BAŞKA bir tarafta da mp3 konusu açmışsın...
    o da bakalım kaç kişiyle kapanacak...
    15 yaşında çocuk açmaz 2008 yılında sizin açtığınız bu konuları...
    birşey paylaşmak değil bu...
    vakit çalmak bence...
    sonuca bağlanmış bir alışverişin ya da başkaların aklına göre aracı geri vermenin en ufak bir mantığı yok benim hayat görüşümde...
    size iyi günler...

bebeto seninle tanışmak isterim ayrıca...
    fikirlerine sonuna kadar katılıyorum...
    akıl mantık bunu gerektirir zaten...
    23 yaşında bir genç olan senin ilgiyle takip ediyorum paylaşımlarını...
    teşekkür ederim...
    Konu ABNEW tarafından (14/12/2008 Saat 16:57 ) değiştirilmiştir.

SARP BAHAR
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Alıntı Uzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bebeto seninle tanışmak isterim ayrıca...
    fikirlerine sonuna kadar katılıyorum...
    akıl mantık bunu gerektirir zaten...
    23 yaşında bir genç olan senin ilgiyle takip ediyorum paylaşımlarını...
    teşekkür ederim...
    Teşekkür ederim Ömer bey.İnşallah bi İstanbul buluşması düzenlenir,tanışmamıza vesile olur.

Şu ana kadar bu yaşıma rağmen Punto dahil kendime ait 6. arabamı alma arefesindeyim.

Şu an evimde 2 araç biri iş birisi gündelik kullanım için.Bugüne kadar hem işimiz gereği otomotiv firmalarına yakınlığımız hemde babam ve benim arabalara karşı hobi olarak yaklaşmamız ve yaklaşık kendi araçlarım hariç babamın bugüne kadar mercedes,bmw,audi,volvo,honda,toyota vs tarzı araçlar dahil yaklaşık 30tane araç değiştirmesi ve her sene şirkete değişik b veya c sınıfı araçlar alınmasından dolayı bu işlere çok fazla ilgim ve alakam var.

Özellikle çok araç değiştirmekten ve çoğunu sıfır aldığımızdan edindiğim tecrübelerden dolayı neyin ikinci elde avantajlı olup olmadığını iyi biliyorum.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Arkadaşlar, mesajları karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde yazalım.Gereksiz gerginlik çıkarılmasın.

Konuyla ilgili yorum yapılabilir, eleştrilerde de bulunulabilir tabiki ama karşımızdaki kişiyi rencide etmemek gerekli.Ben de kullanılmış araç almaktansa sıfıra yönelirim hep.Şimdiye kadar da bu şekilde yaptım.Açıkçası değil 80000km deki aracı almak 8000km deki aracı bile almak istemem.Aradaki fiyat farkı azaldıkça sıfır almak bana göre daha mantıklı.Tabi bu benim zevkim ve düşüncem.Bir başkası ben sıfır alacağıma daha donanımlı kullanılmış bir araç alırım diyebilir.Bu da onun düşüncesidir ve saygı duymak gerekir.Herkesin araçtan beklentisi farklıdır.Kimisi ihtiyaçtan kimisi zevk için araç alır.

Bu tarz başlıklar sitede fazlasıyla yeralmakta.Konu devam edebilir ancak kişiyi ya da kişileri rencide edici mesajlar bundan sonra silinecektir...

Ümit Gültepe
    umti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Van
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar ben yeni aranıza katıldım ve araba konularında da yeniyim
    anlamadığım bişeyi paylaşmak istiyorum arkadaşın 22.000 ytlye aldığı arabayı 28 bine 0 kilometresini alabiliyoruz ufak pazarlıkla acaba ben mi yanlış düşünüyorum çok değil mi ikinci el fiyatı ?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı umti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlamadığım bişeyi paylaşmak istiyorum arkadaşın 22.000 ytlye aldığı arabayı 28 bine 0 kilometresini alabiliyoruz ufak pazarlıkla acaba ben mi yanlış düşünüyorum çok değil mi ikinci el fiyatı ?
    Ümit bence sorunsuz bir 2007 mjtd emotion için iyi fiyat.Tabi şu aralar sıfır otomobil fiyatları bayi kotaları nedeniyle çok düştü...

Ömer Prut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

bir konunun süreksizliğide konu silinmesi gerektirmez mi acaba?
    siteyi düzenli kontrol ediyorum ve o kadar boş konular var ki inanın artık sıkılıyorum...
    operatörlere ricam bir sayfa bile doldurmayan konuların silinmesi açısından olacaktır...
    teşekkür ediyorum...
    bebeto zaten senin arabadan ve alım satımından sıfır veya ikinci el farklarından anladığın tüm yorumlarından belli oluyor...
    toplantı olmasına gerek yok arkadaşım...
    bir hafta sonu da buluşuruz...

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

sizin yanlışınız var 0 km multijet emotion donanım puntonun fiyatı 34500 ytl bunu hiç bir bayi 28000 e vermez veren bayi varsa banada iletin ben bile düşünebilirim o fiyata o aracı.
    not:koç indirimi ile ne olur onu bilemem ben normal vatandaş için söylüyorum.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Ömer Prut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

bravo ümit

vanda bile haberin var otomobil fiyatlarından...

26500 ytl e istanbulda veriyorlar emotion ı ve yanına kaskoyu da veriyorlar...

birde arabanı takasa verirsen daha neler neler yapıyorlar...

herkes en iyisini bilir zaten kendisi için...

benim için kapanmıştır konu ama gerçekten van dan bile ses geliyorsa zaten göz görüyor demektir...

teşekkürler...

ayrıca iki sene sonra satılacak bir araçta kesinlikle multijet alınmaz sıfır km alınacaksa...

kendisini amorti etmez çünkü...

GRANDE PUNTO 5K 1.4 STARJET 95 HP EMOTION 6AB ESP ABS ECC AJ 30.500

2008 modelini 2500 ytl indirimle veriyorlar zaten liste fiyatından ne yaptı 28000 ytl

düş ondan koç indirimini 26000 ytl...

koy üzerine de kaskosunu 1000 ytl...

eğer siz hala 22000 ytl ye süper fiyat diyorsanız bence başka bir dünya da yaşıyorsunuz...

araba almak eş almaya benzer bana göre...

ikinci eli verimli olmaz...

Konu Uzun tarafından (14/12/2008 Saat 19:46 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon