Sayfa 1/4 1234 SonSon
63 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto mu Polo mu?

Özgür DAĞ
    ozgurdag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Standart Punto mu Polo mu?

Arkadaşlar merhaba,

benim biraz yardıma ihtiyacım var. birkaç aydır araba almayı düşünüyorum ve yıl sonu kampanyalarını bekledim. Şu an için aklıma gelen ve hoşuma giden bütün araçları araştırdım ve en son iki seçenek arasında kaldım. biliyorum sizler gp kullanıcısısınız ama bana en mantıklısını da siz söylersiniz gibi geliyor. ( bu arada; bir kaç gündür forumunuzdayım, paylaşımlarınız çok güzel )

Konuma döneyim; WV ve Fiat satıcılarıyla telefonda görüştüm. Belki biraz indirim yaptırabilirim ama verdikleri fiyatlar:

1. Grande Punto 1.4 Fire 75 Hp Dynamic = 25.500 YTL

Ayrıca 12000 YTL'ye 12 ay %0,99 faizle kredi veriyor. ( toplam 12947 YTL'ye geliyor ) ve Fiat Kasko hediye ( bunu da reklamlarda yeni duydum )

2. Polo 1.4 Trendline + ABS = 25.310 YTL

Şöyle bir durum söz konusu: ben zaten 13-15 bin arası verip gerisini 12 ay kredi düşünüyorum.
    GP'nin bana toplam maliyeti ( kredi faiziyle) kasko dahil yaklaşık 27bin olacak.
    Polo'nun toplam maliyeti kasko ve kredinin faziyle 28 binin biraz üzerinde olacak.

Polo'nun adı ve GP'ye göre daha güçlü ikinci el piyasası var. GP'den fazla yakıyor. Motoru daha eski. Donanımları daha zayıf. Ama kendini ispat etmiş daha oturaklı bir araba.
    GP'nin görüntüsü daha yeni daha hoş. Ama forumdan da gördüğüm kadarıyla ikinci el fiyatı düşük ve kronik sorunları var.

Ne dersiniz arkadaşlar? Siz olsanız ne yapardınız? Hangisini almak daha mantıklı?

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Forumumuza hoşgeldin. Tabiki GP'yi tek geçerim. Polo, GP'nin görüntüsünün yanına bile yaklaşamaz. Ayrıca dediğin gibi Polonun fiyatı GP'den yüksekken donanımı daha düşük. Ayrıca kronik sorunların çoğu giderildi. Sana Allah kolaylık versin.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Polo mu gp deseniz hakikattende gp derim neden derseniz iki aracıda kullandım rahatlıkta emin olun gp bir adım öne gelir yakıt konusunda 1,3 dizel ve multijet anlatmaya gerek yok sanırım

Gp de dynamic dolu bir araçtır city direksiyondan tutun ,dijital çift yönlü klimasına kadar aynı sınıf araçlardan kendini ayıran bir çok özelliği var ,Tamam wv nin adı var ama emin olun gp hiç altta kalacak bir araç değil ..Fiat artık tam gazla ilerliyor ,Grande punto ,Bravo ,Fiat 500, Linea, Artık eski doğan şahin devri kapandı .

Bu kronikte sıfır araçlarda kaldırıldı artık yeni araçlarda eskiye oranla çok az arıza çıkıyor buda her araçta olabiliyor..

Özgür DAĞ
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar bir üçüncü seçenek daha:

Fiesta kasa değiştiriyor. Dolayısıyla eski kasa fiyatlarını düşürmüşler.
    Fiesta Collection 5K 1.4 TDCi , 2009 model , 25.435,00 YTL.
    Bir çok ilde kalmamış ama Otokoç bir kaç ilde var, buluruz diyor. Tamamen kararsızım.

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Aynı fiyata mı indirmişler??? Hatta VW daha da ucuz. Hocam kaçar mı VW bu durumda allahaşkına yaaa..Aklında bulunsun ben 2008 model 90 HP dizel aracımı koç indirimi ile 1 sene önce alırken, ABS' li Trendline 1.4 benzinli Polo benim arabamdan daha pahalıydı. Şimdi fiyatı gerçekten iyi görünüyor. Ben olsam bir saniyeliğine bile düşünmezdim. Sonra gelir yazarsın burada 1 aylık arabanın davlumbazları parçalandı, yok yol sesi, yok klima, yok direksiyon sesi yok şu yok bu...)))
    Hayırlısı olsun şimdiden. Ben senin yerinde olsam son pazarlığı eder VW' i kaldırırdım. Maalesef ki Fiat' ın imaj problemi de hangi modeli çıkartırsa çıkartsın bitmeyecek görünüyor. Neye biniyorsun Fiat' a, neye biniyorsun VW' e. Bu problemin zaten ikinci ele yansıması da herkesin malumu.

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

annemde 2004 polo var ve ona dayanarak kesinlikle gp diorum.bu arada oturakli derken neden kastettiniz aciklarmisiniz?
    Konu ERC tarafından (26/11/2008 Saat 10:05 ) değiştirilmiştir.
    Forever DJ Tiestooooooooooooooo...absolutely Trance dj in the universe...

Özgür DAĞ
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok

oturaklı derken:

model olarak daha eski, çizgilerini koruyan, kabul görmüş, kasası sürekli değişmeyen, kendisini ispatlamış, kendisi ve ikinci eli bilindik....

aklıma gelenler bular...

ERCan Bütün
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

anldim sizi ama kesinlikle gp cidden ayrica polonun yeni kasasinin eli kulaginda...emre bey magdem ole neden gp aldiniz cok merak ediyordum siz alirken vw polo yokmuydu sanki de burda bole dert yaniyorsunuz.polo alsaydiniz da rahat rahat binseydiniz...

Özgür DAĞ
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok

benim için yeni-eski kasa çok da problem degil. hangisini alırsan alayım en az 3 yıl bineceğim. o zamana kadar her marka yeni bir kasa çıkarır nasıl olsa. ayrıca fiesta için ne diyorsunuz?

Fiesta Collection 5K 1.4 TDCi , 2009 model , 25.435,00 YTL. Tabii ki yeni fieasta degil. eski kasa. ama en az 3 yıl da yeni kasa çıkartmaz sanırım. değişen birşey olmayacak sonuçta.

....ve bir an önce karar vermem lazım!

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Alıntı ERC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anldim sizi ama kesinlikle gp cidden ayrica polonun yeni kasasinin eli kulaginda...emre bey magdem ole neden gp aldiniz cok merak ediyordum siz alirken vw polo yokmuydu sanki de burda bole dert yaniyorsunuz.polo alsaydiniz da rahat rahat binseydiniz...
    Neden GP aldım bunu açıklayayım. Ben kesinlikle dizel araba almak istiyordum ve koç indirimimle 26.000 YTL' ye GP 90 HP dizeli alabiliyorken, VW' nin dizeli 31.000 YTL' ye geliyordu. Yani arada 5.000 YTL fark vardı. Bu herhalde VW alamamamın çok mantıklı bir açıklaması oluyor sanırım.

O vakitte Polo' nun 1.4 benzinli ABS li modelini 27.500 YTL' ye veriyorlardı. Ayrıca Fiat' ın sıfır faizli kredi imkanı da mevcuttu ve ben bunu da kullandım.

GP' 1.4 benzinliden daha ucuza VW' in 1.4 benzinlisini alabilme imkanı varken benim fikrime göre gidip de Fiat alınmaz.
    Aynı fiyat politikasını dizel için de yapsalar dizel için de geçerli bir durum bu.

ERCan Bütün
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

ozgur kesinlikle baska birsey dusunme al gp pasa psa bin fiesta nin ici cok dar ayrica hic bulasma derim.tasarim olarak konusmak hakaret olur biri alman biri italyan zaten.polo nun de ic mekani gp kadar zevkli degil ama malzeme kalitesi bir basamak ustte.yol tutus olarak ise cidden cok tedirgin ediyor pololar.14 jant var gp de 15.gp alirsan pasa pasa garanti 2 yil kasa degistirmez daha.

Can Danışman
    danismentus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 14

Arkadaşım 1 sene önce "0" km Polo benzinli trendline+ABS aldı. Arabada ne yol bilgisayarı, ne dijital klima, ne sis farı ve hatta uzaktan kumandalı merkezi kilit bile yok. 1 senelik bakımına VW 380 YTL istedi (araba 8000 km de). Sürüş keyfi olarak puntonun yanına bile yaklaşamaz. Dış görünüş deseniz kıyas kabul etmez. Ben yaklaşık 1 ay önce arabamı aldım ve her bindiğmizde arkadaş neden punto almadığını soruyor kendi kendine. Kuş serisi sendromundan kurtulamayan bazı arkadaşlar halen GP gibi bir aracı kötülemekle meşguller. (Kendileride genellikle GP kullanır bu arkadaşlar ve her zaman bir bahane üretirler neden GP aldıklarıyla ilgili olarak). Sanırım benim cevabım belli oldu. Alacağın GP şimdiden hayırlı olsun.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dış görünüş olarak polo gp ye yaklaşamaz. Benzinli kıyası yapıyorsunuz. Performansı bilmem de polo gp nin yakıtına yaklaşamaz. Donanım olarak gerekenler söylenmiş. Araç büyüklüğü belli. Daha ne sayabilirim ki. Karar sizin.

Dizel kıyası olsa idi vag motor ses dezavantajı dışında 1-2 gömlek önde olabilirdi.

recep volkan öner
    byrvo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 RV 755
    Edilen teşekkür: 71

polo alırsanız servisine de çok fazla para vereceksiniz..
    hmmmmmmmm......

Green

Özgür DAĞ
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok

arkadaşlar,

fiesta comfortline için ne diyorsunuz? donanım olarak gp ile hemen hemen aynı. fazlası TDCi motor.
    bulması zor ama şansımı deneyeyim mi?

açıkçası gönlüm gp'den yana. görüntüsü çok hoşuma gidiyor ama daha çok mantıgımla arabamı seçmek istiyorum.

Can Danışman
    danismentus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 14

Araba aşk meselesidir. Mantığınla değil kalbinin sesiyle yap tercihini. Gerçi yukarıda saydığım gerekçelerden ötürü mantık da GP diyor.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Yeni fiesta diyorsanız bunun için pek bişey söyleyemeyeceğim araç henüz çok yeni ben yollarda bir kaç tane gördüm ama gidişat felan nasıl bilmiyorum .. Düşünülebilir.

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

öncelikle forumumuza hosgeldiniz,
    polo ile gp arasında GP derim dediginiz gibi fiyat aynı gp ile, donanım az polonun o fiyata...
    WV isim yapmıs tmm dogru ama parçaları alınacak gibi degil fiyatları yuksek ayrıca polo nun piyasası kadar gp nin piyasası da yuksek, fiat marka turkiyede zarar etmez...

Fiestanın görünümü çok hoş ama içi motoru konforu kullanımı performansı felan nasıl bilemiyorum birisi cıksa deseki yeni kasa fiesta 10 numara inanmam cunku yeni cıktı daha 3-5 ay kullanmadan yeni kasa degiştirmiş bi araba için yorum yapmak mantıklı degil...

çağlar mavuk
    grandecaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 ZEH 81
    Edilen teşekkür: 116

boş wv alacağıma dolu fiatı tercih ederim

recep volkan öner
    byrvo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 RV 755
    Edilen teşekkür: 71

yeni çıkan bir arabayı hemen almamak gerekiyor (cidden riskli) çünkü bazı sorunlar çıkabiliyor. Mesela GP.. 2006 model olanların hepsinin city motoru bozuldu, daha sonraki modellerinde bu sorun giderildi.. Polo ve Gp her şeyi bilinen araçlar, Fiesta'yı kesinlikle önermem
    hmmmmmmmm......

Green

Sayfa 1/4 1234 SonSon