Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
63 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Punto mu Polo mu?

Özgür DAĞ
    ozgurdag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

ben fiesta'nın yeni kasasından bahsetmiyorum. yeni kasa fiesta TDCi motor 30.300 YTL'den başlıyor zaten. eski kasa Fiesta Collection 5K 1.4 TDCi , 2009 model , 25.435,00 YTL donanım GP ile hemen hemen aynı. hatta yağmur sensörü falan filan da var ve de dizel. 4,5 lt/km den az yakıyor şehir dışında. babamda 2005 fusion var. ordan biliyorum.
    hadi şimdi alacam desem ford bayiilerinden birinin elinde kalmışmıdır. hangi renktir. bulunur mu bilmiyorum. ama gp ile kıyaslayınca sanki daha ağır basıyor. bir şansımı denesem mi diyorum haftasonu? ama fieastayı bulamazsan kesin gp

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Polo nun Gp dan tek üstün yanı var.O da Tr deki marka imajı.İkinci elde Polo daha değerlidir.Bunun dışında tasarım, donanım, güvenlik, motor olarak GP daha üstün.Bunları tamamen objektif olarak söylüyorum.

Seçiminiz dizel olacaksa aradaki GP lehine olan fark daha da açılıyor.VW her fırsatta övdüğü pompa-meme teknolojili dizelden vazgeçerek common-rail e dönüş yapıyor Fiat ın kullandığı.Zaten Polo nun 1.4 lik 3 silindirli dizel ünitesi 1-9/2.0 Tdi lerin motor bloklarının bir silindir çıkarılmış hali Kesinlikle aynı bloktan türetilmiş çok gürültülü ve titreşimli çalışan bir makine.Mjtd her açıdan daha gelişmiş bir makine.Tr deki Pololarda kullanılan 1.4 lt lik benzinli motor ise fazla problem çıkartmaz ama çok da ekonomik değil.Zaman zaman yakıt besleme sisteminde ve gaz kelebeklerinde problem çıkabilmekte.1.4 lt lik Fire ise bana göre daha modern bir üretim ve bir miktar tüketim avantajı var.

Polo fazla arıza çıkartan bir model değil.Zaten bu da beklenmemeli.Oldukça eski bir tasarım ve donanım zenginliği yok.Bu yüzden arıza çıkartacak parça sayısı da az.İç mekan işçilik kalitesi Gp dan çok az da olsa iyi denilebilir.Ancak malzeme kalitesi kesinlikle iyi değil.Ben bayide incelediğimde bazı yerlerde montaj hatası bile görmüştüm.

Sadece ikinci el kaygısı nedeniyle bir seçim yapılacaksa Polo derim kesinlikle.Ancak bunun dışında GP çok daha fazla avantaj sunuyor kullanıcısına.Yeni Fiesta ise bence kayda değer bir seçenek ama eski Fiestayı pek düşünmezdim,

Hayırlısı olsun...

Özgür DAĞ
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok

eski dediğimiz bir kaç ay öncesine kadar ( yenisi ne zaman çıktı tam bilmiyorum ) yeni kasaydı. sonuçta benim düşüncem de şu: hangi arabayı alırsam alayım elimde iken kasa değiştirecek. sonuçta da aynı kapıya çıkacak. hem sizlerin de söylediği gibi yenisi daha kendini kanıtlamadı ama ( bir ay öncenin yenisi, şimdinin) eski kasa(sı) biliniyor. ben şansımı denemeyi düşünüyorum. hatta arkadaşa söyledim bugün ford bayiine ugrayıp eski kasa 2009 model Fiesta Collection 5K 1.4 TDCi hangi illerde bulunabilir. bulunursa rengi, özellikleri nedir öğrenecek. akşama size de haber ederim.
    eğer fiesta olmazsa gp olacağı kesin. gp'ye polo'dan daha keyifle binebileceğimi düşünüyorum. benim için donanımlar gerçekten önemli. hele ki dünyanın parasını verip aldığım arabanın arka camlar otomatik değilse deliririm herhalde. ( ki bu ne saçmalıktır anlamam) derdim para kazanmak da degil. zaten hangi arabayı alsam ikinci eli değer kaybedecek. bir kaç bin ytl de işin keyfine değer
    Konu ozgurdag tarafından (26/11/2008 Saat 15:18 ) değiştirilmiştir.

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Arkadaş eski Fiesta alabileceğini belirtmiş o yazdığı paraya. Fiesta dizel, Peugeot 206 ile aynı dizel motora sahip, gerçekten çok az yakan, ikinci eli de hızlı ve değerli bir araba. Yol tutuş olarak zaten sınıf lideri diye tahmin ediyorum. Ama artık yeni kasasının bile satışı başlamış bir arabayı sıfır olarak almak çok da mantıklı değil. Fakat bir yandan da benzinli 1.4 bir araba yerine Dizel Fiesta almak da var. Beklentilerinizi hesaplayıp öyle karar vermek en güzeli. Beklentiniz ekonomi ise, bu tercihlerin en iyisi durumuna geliyor fiesta dizel.

tolga kaya
    toggykaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    06 BP XXXX
    Edilen teşekkür: 22

kesinlikle gp derim ben.. birde yedekparça fiyatlarını ve servis masraflarını araştırman yararına olacaktır..

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

bu benim görüşüm.
    tek kelime...
    wv motordan uzak dur derim...
    dizel uzun yol yapanlar için uygun.Dizeller 5 senede el degiştirilmeli..
    Dizelde elektronik pompa oldugu için pompa arızaları pahalıya patlıyor..
    az kullananlar benzini tercih etmeli.
    not:gp yi ford fabrikasında calısan arkadasım ısrar etti almam için.gerisini siz düşünün.
    Konu batuhann80 tarafından (27/11/2008 Saat 10:19 ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Tabiki kendi bileceğin bir iş ama yenisi çıkan bir aracında eski kasasına bidolu para verilmez... BKZ eski puntolar sıfırı çıktığında ben eskisini sormuştum bana sıfırla hemen hemen aynı fiyat vermişlerdi şimdi bir grandenin ikinci eline bakın birde eski kasanın...

Özgür DAĞ
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok

yeni kasanın dizeli 30.300 ytl'den başlıyor. eski kasa donanımlı dizel 25.450. şöyle bir netten baktım: 2008 Fiesta Collection 5K 1.4 TDCi 24.000-26000 arası fiyat istiyorlar. ben 25.000'e aldıgım arabayı kullanıp 23000'e bırakmaya razıyım

sadettin ayarcı
    lazuri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 3

donanım olsa ne yazar adam gibi çalışmadıktan sonra.bir yıllık araba önce klima bozuldu şimdi city motoru her gün bişey çıkartıyor.bazı arkadaşlar sorunlar giderildi diyor benim araç 2008 model ama aynı sorunlar devam ediyor.şansızlık demeyin artık.arkadaş sen polo al boşver gerisini...

haLiL KOÇAK
    halilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    33 CDM 54
    Edilen teşekkür: 587

Merhabalar, aramıza hoşgeldiniz..

Gp için aldıgınız fiyata bakarak söylüyorum eger fiat, fiat.com.tr'deki fiyatlara 2.000 ytl civarında indirim yapmadıysa sanırım koç personeli yada ögretmensiniz..

Birçok konuda arkadaşlar gerekli açıklamalar yapmış ama deginilmeyen bir nokta var. Fiat'dan araçı indirimli alacaksınız ve kredi faiz oranı ciddi anlamda düşük.İleriyi düşünmüssünüz 2. el piyasa durumunu kendimden örnek veriyorum 2007 yılında 08 model u 21.600'e aldım koç personel indirimi ile 1 yıl kullandıktan sonra 19.500'e sattım. Bu demek oluyorki 1 yıl boyunca araçı kiraladım olarak düşünürsem 12ayda 1.100 ytl ödemeye denk geliyor.

Düşündüklerimi yazıya dökememiş olabilirim, sonuç olarak demek istedigim polo veya fiestada 1 yıl kullandıktan sonra 1.000 zararla satabileceginizi zannetmiyorum.

Alıntı lazuri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    donanım olsa ne yazar adam gibi çalışmadıktan sonra.bir yıllık araba önce klima bozuldu şimdi city motoru her gün bişey çıkartıyor.bazı arkadaşlar sorunlar giderildi diyor benim araç 2008 model ama aynı sorunlar devam ediyor.şansızlık demeyin artık.arkadaş sen polo al boşver gerisini...
    Benim 2008 model araçımda boya sorunundan ( İthal araçlarda normalmiş ) başka hiçbir sorun çıkmadı ne klimam bozuldu ne city motorum.Ekonomik ayrıca ekonomik oldugu kadar donanımlı olmasından memnun kaldıgım için geçen 2008 model araçımı satıp, 2009 model fun aldım.İstiznalar kaideyi bozmamalı, üretimi bu kadar fazla olan bir araçta normal bazı hataların olduguna inanıyorum.Burasıda sonuçta cogunlugu fiyat olan bir forum oldugu için sadece fiatın hataları gözümüsün önünde, dier markaların wv ve ford kullanıcılarının oluşturdugu bir site var ise ki vardır elbet oradada bu tür aksaklıklardan bahsediliyordur. Her yıl bir önceki yıldan ders alıp hatalarını kapatıyor fiat.

Donanımlı araçtan bahsetmişsiniz.Dynamic ile aynı fiyatta Fun diye bir seçenek daha var onada bakmanızı tavsiye ederim.

Tercihiniz grandepunto olmasa bile sizi sürekli aramızda görmek isteriz.
    Konu halilim tarafından (26/11/2008 Saat 22:17 ) değiştirilmiştir.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

ben aracı alırken 22 bin active gp 27 bin en dusuk baz ww idi fiyat tan dolayı gp tercih ettim ama gordumki ww donanım olarak cok dusukk. ww nin elbette bir adı var ama gp de fena deiil gorunut olarak gp super vw den cokonde donanım olarak bayagı bir eksisi var diye biliyorum. sen yazarsan karsılastırma imkanımız olabilir bennmle beraber arkadasım vw aldı uzaktan kumandası yoktu abs icin ekstra para vedigini soyledi.. uzaktan kumanda 750 ytl opsiyonelmş bunlarıda dusunmek lazım
    fiesta icinse donanım aynı diyosan dizel oldugu icin onu tercih ederdim sonucta torku var ama gp yinede gorunum olarak daha guzell yahuuuu

bu arada ben alırken 22 bine dize gets vardı ben yineded 22 bine gp benzinli aldım
    ustelik getz 4 cam otomatikti

sadettin ayarcı
    lazuri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 3

ne istisnası bu sorunlar hemen hemen herkezin başınan geldi.arkadaşlar yanlış anlamayın ama kendimizi avutuyoruz.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

evet bazı sıkıntılar cıkarmıyor deil ama sadece fiatta olan bi durum deil polosundan tut tum diger marka modellerde de var sşkayetvarı inceleyin. ama bizim gp de biraz daha fazla cıkmıs olabilir yaw acmayın su konuyu zaten canım sıkkın

drama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 17

1-Bu bahsettiğiniz city motoru ve diğer kronik problemleri servis garanti kapsamında değiştirmedi mi?
    2-Benzer sorunlar bir WW'de yada Ford'da çıksa Fiat'ta olduğu gibi sorun çıkartmadan değiştirecekler miydi?

1. sorunun cevabı evetken ve 2. sorunun cevabından emin olamıyorken neden bu feryat anlamıyorum. Sorun her yerde her zaman çıkabilir, çıkan sorunlar kullanıcıya ek sorun çıkartmadan gideriliyor mu giderilmiyor mu ona bakmak lazım.
    Gerisi teferruat.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Günkut KAYA
    Av.Efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434
    Edilen teşekkür: 46

Arkadasim, fiesta cok mukemmel bir arac, yeni kasasi da cok hos olmus hatta. Eski kasa fiesta'nin sana avantaji dizel ve ekonomik olmasi ve cok ama cok iyi yol tutusa sahip olmasi. Ancak arabanin yuzu cok eski, bir kere tum sirket arabalari ve reprezant arabalari neredeyse bu marka. Grande Punto alirsan herkese kendisine baktiran bir araba bir kere ve verdiğin paraya bu kalite tasarim ve yol tutuşta bir araba daha yok. Ford fiesta'nin bahsettiğin kasasi sorunsuz bir kere ama tasarimi ve albenisi eksik GP ye göre.Ben de yeni aldim Grande Puntomu bir ay oldu tam. Bazi ufak problemler ciksa da, yol tutuşu, hiç farketmeden ve farkettirmeden bir anda 160-170 ile gidiyor olduğunu fakat 70-80 ile gittiğini zannettirmesi yani oturaklılığı ve tola yapışması ile Sürüş keyfi açısından GP 10 numara. Zaten tasarım olarak da hepsinden üstün. ESPli bi tane al gir viraja sağ lastikler 50 tur dönerken sollar 100 tur dönsün savrulma önlensin. Yani mükemmel araba. Polo bi kere yol tutuşu daha zayıf hiç düşünme. Karar vereceksen virajlarda "çok" üstün yol tutuşu ile ve banal kasasi ile fiesta - virajlarda " " üstün yol tutuşu il ve çekici kasa tasarımık ile GP arasında tercih yap.

P.S. Ben olsam senin yerinde dizel bi GP alırdım. İzmir Birmot'ta 26 bin civarı fiyat veriyolar pazarlık bile yapmadan 75 HP lik'e. Git zorla alırsın rahat rahat düz hesap 26 bin e sonra da bas gaza yavrum bas gaza
    BMW 3.20d premium 184 HP

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı lazuri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne istisnası bu sorunlar hemen hemen herkezin başınan geldi.arkadaşlar yanlış anlamayın ama kendimizi avutuyoruz.
    İyi ama sende sorun çıktı diye şimdi en kötü araçmı oldu ,Wv alsaydın ondada bu tip problemler hatta motor hatası verseydi (pololar sürekli yağ yakmadan şikayetci) O zaman ne diyecektin wv almayın mı peki hangi aracı alacağız ,
    Bunlar birazda kısmet işidir ben 2006 da aldım maşallah tek bir sorun bile çıkarmadı ,Ne city ne kalorifer ne başka bişi Demekki benim arabayı özel yapmışlar

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ömer Prut
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 22

gp derim başka birşey demem...
    fiat filan diyerek küçültmeye çalışıyorlar ama...
    türkiye çapındaki ülkelerde binilecek en uygun araba...
    madem çok lüx meraklısı insanlar diyelim...
    en fazla honda civic alınır bu ülkede..
    daha lüx modellere ise gerek yok...
    sonuçta biri gelir vurur...yollar bozuk ne rot kalır ne balans
    al gp yi gaza bas

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi ama sende sorun çıktı diye şimdi en kötü araçmı oldu ,Wv alsaydın ondada bu tip problemler hatta motor hatası verseydi (pololar sürekli yağ yakmadan şikayetci) O zaman ne diyecektin wv almayın mı peki hangi aracı alacağız ,
    Bunlar birazda kısmet işidir ben 2006 da aldım maşallah tek bir sorun bile çıkarmadı ,Ne city ne kalorifer ne başka bişi Demekki benim arabayı özel yapmışlar

ozel Femolı Serısı
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

fordun gögüs kısmı oyuncak gibi.emniyet kemerinin baglantı demirini filan halka borularla kapamıslar.dolgunluk yok.
    o sony cd calar cok komik duruyor.(ben buraya ait degilim diye isyan ediyor gibi,birde arabesk cd koydun mu tam isyankar olur.)

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gp den alacağın zevki başka araçtan alabileceğini sanmıyorum. ara sıra sorunlar çıkar ve çözülür bu da normaldir. her güzelin kusuru var. fiesta alırsan normal bir araca binmiş olursun. polo alsan biraz goal serisi gözüme güzel duruyor ama o da normal araba gibi artık. ama gp bir gp

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon