Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 2. El Grande Punto Alınır mı ?

Eser AKPINAR
    eser_83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Dikkat 2. El Grande Punto Alınır mı ?

Arkadaşlar merhaba. Kurban bayramından sonra 2. el dizel bir araç almayı düşünüyorum. Bütçem ise maksimum 20.000 ytl. Aklımda ilk zamanlar c3 veya getz vardı ancak küçük geldiği için grande punto düşünmeye başladım. Ancak bu arabanın çok sorunlu olduğunu sağda solda duymaya başladım. Özellikle City motoru sorunu kronikmiş ve çok arıza yapıyormuş. Bana hersene 2.000 ytl city motoruna ayır diye dalga bile geçiyorlar. O yüzden aslında benzinli megane 2 alıp lpg taktırmayı düşündüm. Ancak lpg nin fiyatıda artık dizele yaklaştı birde malum sebebler alışveriş merkezlerine girememe sorunu vs. O yüzden aklım hala dizel Grande Punto da. Puntdaki sorunları en iyi siz sevgili Grande Punto kullanıcıları bildiği için size sormak istedim. Sizce bu araç dedikleri kadar problemlimi ? City motoru bu kadar dandik ve hersene 2.000 ytl ye mal olucak kadar sorunlumu ? Sizce alınacak arabamı yoksa hiç bulaşmayayımmı ? Maddi durumdan dolayı alacağım arabayı en az 4 - 5 sene kullanmak zorundayım. Sizce beni bu araç bu kadar sene götürür mü ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İlginiz için şimdiden çok teşekkürler...

haLiL KOÇAK
    halilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    33 CDM 54
    Edilen teşekkür: 587

Puntoyu tavsiye ederim kendi sınıfında bir numara bi araç.
    Bir yıl boyunca kullandım bazı sorunları çıktı ama o kadar ciddi sorunlar degildi forumu karıştırırsan daha çok bilgi sahibi olabilirsin.
    Bir yılın sonunda araçımı satıp model yükselttim.Salı günü yeni araçımı teslim alacam.
    Yakıt tüketimide çok kötü degil 1.4 benzin 77bg eski aracımda ortalama 100 kmyi 20ytl yapıyordum..
    Umarım yardımcı olmuşumdur..

İstersen https://forum.grandepuntotr.com/ilanlar buradan 2.el fiyatlarına ve modellerine bi bak derim..
    Konu halilim tarafından (16/11/2008 Saat 17:29 ) değiştirilmiştir.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Hoşgeldin Eser,

20000YTL civarı düşük donanımda 2006 model dizel GP bulabilirsin.İlk modellerde city motor arızasıyla sıkça karşılaştık ama yeni modellerde bu durum pek yok.Önemli olan ikinci el aracın servis bakımlı olup olmadığı.Eğer serviste city motoru değiştirilmişse satın alıp sorunsuzca kullanabilirsin.Ben Gp yu tavsiye ederim.Hatta benzinli GP alıp lpg dönüşümü ile daha ekonomik olarak da kullanabilirsin.Seçim senin, hayırlısı olsun,

Gp ile ilgili birçok başlıkta sorularına yanıt bulabilirsin.

İbrahim Kıvanç CİHAN
    Emekli Moderator İbrahimKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1537

Merhaba Eser,

Düşündüğün modeller arasında Grande Punto (GP) tabiki en iyisi. City moduyla ilgili çok fazla problemle karşılaşan yok aslında. Yani her yıl 2000 lira ayırmak gibi bir durum, olayı çok fazla abartmak olur.

Tabiki arızalar olabilir ama sana önerim, uzatılmış garantili bir GP bulursan yada aldıktan sonra garantiyi uzatmak gibi bir imkan,böylece kafan çok rahat olur. Ayrıca diyelim ki city modu arıza yaptı ve değiştirmek zorunda kaldın, değiştirilip yerine takılan da zaten 2 yıl garantili olacak..

Ufak tefek problemler her modelde vardır ve çevrende GP kullanmayan kişilerin söylediklerinede çok fazla itibar etme bence.. GP'yi sadece kullananlar bilir.
    Birçok şey bilirim ama en iyi bildiğim şey Haddimdir...

Ömer Prut
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 22

gp ikinci el alınmaz esercim
    20000 ytl ye 3 ytl daha ekle
    0 km benzinli al derim ben
    hiç sorun çıkmayacağına emin olabilirsin...
    dizel alsan ve 4 sene satmasan kendini amorti etmeyecektir...
    koy 4000 ytl daha bir active al derim ben...
    4 sene boyunca ayda iki depo harcasan ki harcar mısın bilmiyorum
    ikinci el aldığına pişman olursun diyeyim...
    yine de tercih senin
    hayırlı olsun..

ibrahim in dediğine sonuna kadar katılıyorum
    gp sadece kullananlar bilir..
    ayrıca bir ek daha yapayım
    ilk 0 km aldığımda allahım iyi mi yaptım filan diye tereddüte düşmüştüm ama sonrasında doğru seçim yaptığımı anladım...
    biraz daha bence kendini zorla 0 km al derim...
    Konu Uzun tarafından (16/11/2008 Saat 19:59 ) değiştirilmiştir.

Gky Akkoc
    FeaRLeSsHunTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 115

city motoru tamir edilmişse veya garantisi uzatılmışsa gönül rahatlıgıyla alabilirsin..ztn bu city sorunu 2006 modellerde var,2007 ve 2008 modellerde nadir..

recep volkan öner
    byrvo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 RV 755
    Edilen teşekkür: 71

illa dizel diyorsanız GP alınacak araç.. Sadece servis bakımlı olmasına ve değişenine dikkat edin.. Her yıl 2.000ytl ayır diyen arkadaşlara da selam söyleyin
    hmmmmmmmm......

Green

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

haLiL KOÇAK
    halilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    33 CDM 54
    Edilen teşekkür: 587

Ömer bey'e katılıyorum. Çok fazla km yapmıyorsan benzinli 0km 2009 model alabilirsin biraz farkla bende benzinli kullanıyorum çok büyük bi sorun yok yakıt konusunda.

Günkut KAYA
    Av.Efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434
    Edilen teşekkür: 46

Arkadaşım,ben inan grande punto alamadan önce çok araştırdım, ford fiesta ile grande punto arasında gidip geldim ve sonunda 0 km bir grande punto aldım. Ama sana şunu söyleyebilirim rahatlıkla;grande punto kullanmadan ne kadar mükemmel bir yol tutuş ve performansa sahip olduğunu anlayamazsın,inan. Sakın benzinli alma,bakımları sağlam yapılmış 2006-2007 model bir Grande punto multijet alırsan emin ol yıllarca binersin çünkü hem tasarımı yarının tasarımı hem de motoru. Simdiden hayırlı olsun asla tereddüt etme derim
    BMW 3.20d premium 184 HP

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

Alıntı eser_83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .... Bütçem ise maksimum 20.000 ytl. Aklımda ... Ancak lpg nin fiyatıda artık dizele yaklaştı birde malum sebebler alışveriş merkezlerine girememe sorunu vs...
    Sana araba buldum kardeş Ancak Grande Punto değil
    Aslında arabayı bi akrabama düşünüyodum fakat o biraz daha çıtayı yüksek tutmak istedi Wv bakıyoz ona...
    Aracı çıplak gözle gördüm içi dışı tertemiz kullanılmış bir araç...
    (Arabanın sahibi veya galeri ile uzak yakın alakam yok)
    Ben arabayı beğendim özellikle temiz ve DİZEL olmasından dolayı..
    Her neyse araç
    KİA
    Cerato (Confor modeli)...
    38bin km
    DİZEL 1.5 105 beygir
    Siyah...(içinde sigara falan içilmemiş)
    ilan linki: Fiyatına 21 diyor galerici ama iyi bi pazarlıkçı fiyatı düşürür sanırım..
    Benden bu kadar gerisine karışmam...

Semiz Otomotiv Galeriden Kia Cerato , Fiyatı: 21.000.000 TL

Haaa araç Samsun da

Bu arada :
    önxceki aracım Getz 1.5 dizel di sakın alma demiycem ama araç dengesiz
    arabayı yerinde tutamıyon gaz basınca kaplan gibi Ama Dur deyince Dinlemiyo tutmayın birazdaha gidecem diyo (yane fren sistemi berbat)

c3 dersen kullandım; bi araç bu kadarmı içeri gürültü alır...

Mesajımı son kez değiştiriyom...
    bazı arkadaşlar sıfır al falan demiş...
    sakın ha kısıtlı bütçenle sıfır alıpda kendini sıkıntı etme ben onu ettim 1 sene sonra arabadan sıkıldım 2. senemde sattım 24.5 a aldığım getzi (2006) faizle 27 ye geldi gözünün yaşına bakmadım, sıkılmıştımda şakasına ilan verdim teklif geldi 3 saatte işlemleri tamamladım sattım (18,5'a) ... KISACAsı:
    sıfır alıp 4 sene bincem falan bincem kar etcem ...hikaye
    Sıfır arabamı sattım 2. el Punto aldım Memnunum

Konu kukart tarafından (16/11/2008 Saat 22:25 ) değiştirilmiştir.

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Eser AKPINAR
    eser_83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Cevaplarınız ve ilginiz için teşekkürler. Bu kadar ilgili ve aktif bir site bulacağımı hiç sanmıyorum. Sanırım gp kardeşliği dedikleri bu olsa gerek. Arkadaşlar dizel istememdeki amaç şehir içi kullanacağım genelde. Ve genelde çok uzun mesafeler değil. Önceki aracımda benzinli idi. Kısa mesafelerde çok yakıyor velet. Oyüzden dizele yöneldim. Benzinli sıfır alsam lpg taktırsam gene garanti gidecek. Bu araçta en çok korktuğum city motoru aslında ama okonudada içimi rahatlattınız. Peki kısa mesafeler için benzinlimi dizel mi iyi . Neredeyse aynı paradalar. Benzinlini dinamiğini dizelin ise aktifini alabiliyorum. Sizce hangisi daha iyi benzinli sıfır yada 2. el alıp Lpg taktırmak mı ? Yoksa dizel alıp kullanmak mı ?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Bence benzinli lpg daha iyi bir seçenek.Hem daha donanımlı hem de daha ekonomik olur dizelden.Kısa mesafelerde hem dizel hem de benzinli çok yakar.Yani sadece kısa mesafe kriterine göre dizel alınmaz kesinlikle.Lpg ile aracın orijinalliğini bozmak istemiyorsan ve senede çok fazla km yaparım diyorsan dizel öneririm.Sınıfının en gelişmiş makinesi mjtd dir...

OĞUZHAN ÜLGEN
    MACHINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EF 3797
    Edilen teşekkür: 22

Benim önerim ikinci el almandan yana çünkü sıfır alıp kısa süre sonra satarsan kafadan 5000 ytl zarar edeceksin.Mümkünse garantisi devam eden bir araç olması.Elbette lpg li olursa yada sonradan taktırmağa niyetin varsa benzinli yada az km yapmış dizel olup vergi avantajınıda görürsün.Ben benzinli dynamıc kullanıyorum ayda ortalama 2 depo ile 2.5 senede ancak 36500 km yapabildim.Benim gp 2006 ağustos çıkışlı ne city bozuldu nede burcunda sorun yaşadım.

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Valla Arkadaşım bu cty olayına kesinlikel kafanı takma derim. Benim aracımda 2006 model ve direksiyon ile ilgili en ufak bir problem yaşamadım. Kronik dedikleri şeylerden sadece ilk aldığımda tıkırtı burcu değişti ki şu an zaten 2006 da olsa bu parçası değişmeyen araç yok ve 2006 dan sonrakilerde zaten bu problem yok. Hatta benim araç içinde özelden konuşabiliriz. Zaten istanbul day mışsın. Bu arada benim aracın 2010 nisana kadar garantisi devam etmektedir.

Kaan Zaim
    zaimkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

Bencede city olayını kafana takma derim. Benim aracım da 2006 model, direksiyonla ilgili hiç bir sıkıntım olmadı çok şükür. Zaten eğer garantiside uzatılmış bir araç bulursan, servislerde her türlü ilgiyi gösteriyorlar. Grande Punto Fiatın göz bebeği konumunda bir araç. Fiatın son zamanlarda atağa kalkmasının yeniden doğrulmasının, sebebi grande punto. O yüzden servislerde kolay kolay sıkıntı çekmezsin, garanti kapsamında. Diğer bir konuda, sağda solda grande punto çok sorunluymuş diyolar, demişsiniz. Halısın ama bence onuda kafana takma . Çünkü grande punto gerçekten insanların sevgisini kazanmış bir araba. Bu sınıfta çok araba var, ama onun gördüğü ilgi ve alakayı gören araba yok. Durum böyle olunca, duydukların biraz normal. Aslında diğer markalarda da çok benzer sıkıntılar var. hatta mekanik anlamında insanların yaşadığı daha beter sıkıntılar var. Ama onlar fazla duyulmuyolar . Sonuç olarak diyeceğim, ben aldım memnunum. severek biniyorum. Eğer içine siniyosa, araba seni cezbediyosa, fazla düşünmeden alabilirsin.

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Ben ikinci el aldım. üç ay oldu ve bir arızayla karşılaşmadım çok şükür. Arıza sandığım vites geçme problemi debriyaj baskı balatasının azalmasından kaynaklanıyomuş ki buda arıza değil zaten. Kullanımı çok zevkli bir araç. Arkadaşlarında dediği gibi bakımları eksiksiz problemsiz bir araç bulursan alabilirsin.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

O kadar güzel şeyler yazılmışki hemen herkese katılıyorum ama recepe iki kere katılıyorum o her sene city değişecek diyen arkadaşlara benden de selam söyleyin

Araç gerçekten sorunsuz diyebilecek kadar az sorunlu bir araç ben mesela 2006 kullanıyorum ama ne bir city nede başka bir sorun yaşadım sadece tıkırtı değişti oda mecburi olduğu için.

Şehir içi çok fazla kullanacaksanız dizel (ortalama 150 km) az kullanacaksanız (50 ,75 km )benzinli alın derim çünkü amorti biraz uzun sürüyor dizelde hem benzinliler 20 000 de bir servise uğruyor dizeller 10 000 de benzinin 10 000 bakımı 100 ytl 20 000 bakımı 350 ytl toplam 20 000 de 450 vermiş oluyorsunuz ,benzinlide 20 000 de 150 , 200 arası veriyorsunuz bakım avantajı

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Femoli arkadaşım. Bu amorti olayını dizelle benzinli araba arasındaki fiyat farkının kapanması olarak düşünüyorsan yanlış hesap yapıyorsun. O fark belli bir seneden sonra elbette kapanır fakat, dizel satarken de çok hızlı ve daha pahalıya satılıyor. İlan sitelerine de bakarsanız satılıkların çoğu (%85 i gibi) dizel. Yani talep ortada. İkinci bir konu da servis konusu. En basitinden dizelin triger kayışı gibi en maliyetli olan servis işlemi gibi sıkıntısı yok. Ne bileyim buji derdi yok. Ayrıca senede benzinli 628 YTL vergi öderken dizel 393 YTL ödüyor. Arada 235 YTL fark var. Bu da senede 2 defa yağ, yağ filtresi, hava filtresi değişimini rahatrahat karşılar ki çoğu arkadaşımız senede 1 defa servise gidecek kadar az araba kullanıyor. Bunun dışında dizelin performansı da cabası. Arabayı yükle ver gazı gitsin.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Emre triger demişsin ama triger zırt pırt değişen bişi değilki forumda kim değiştirdi şimdiye kadar olduki değiştirdi maliyeti 400 ytl (en az 100 000 km de ) Vergi demişsin arada 200 lira oynuyor (Yeni vergiler böylemi onuda bilmiyorum ) bakım zaten amorti ettiriyor 20 000 bakıma kadar kaç para verdik bir düşün birde benzinlinin verdiği para bujiler demişsin bujiler takımı 30 ytl felan olması gerek birde dizele fazladan 4000, 5000 ytl fazladan vereceksin .Dizeli kötülediğimden değil ama hakikatten az bir kullanıcıysan benzine yönel demek istiyorum dizel düşmanı değilim bende bir dizel kullanıyorum Ve Arabamı seviyorum

Bu arada emre basket maçına gelde orada iyice tartışalım ne buluşmaya geliyon ne maça sadece alinin yanına gidiyormuşsun haberini alıyorum

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Haklısın Mehmet. Ama bir yandan sabahın köründen gecelere kadar, hatta evde de devam eden iş durumları, bir yandan evliliğin getirdiği sorumluluklar ve evle alakalı işler, hiçbirşeye zaman yetmiyor. En yakın aktiviteye ben de katılmak istiyorum. Umarım görüşürüz. Valla Ali' ye de sor, toplamda 2-3 kere görüştük görüşmedik yani kendisiyle de. ))

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon