Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 21 ile 34 arası

Konu: 2. El Grande Punto Alınır mı ?

Ömer Prut
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 22

bu zamanda 30000 ytl ye kadar olan hiçbir aracın bence ikinci el alınması taraftarı değilim...20000 ytl yi gözden çıkaran bir insan bu kadar da herşeye karamsar bakıyorsa biraz daha faiz ödesin sıfır km alsın derim

ilker ONGUN
    iongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 31

Bence sıfır km almanın bı anlamı yok ertesı sene fıyatındakı dusus ınsanın içini karartır.Benim arabam 2006 ama citye bişe olmadı.İkinci el dizel ile benzinli arasında 1500 2000 arası fark olcagını tahmın edıyorum.Tabı satarkende aynı farka satacaksın.60 ytl ye 500 km yapmıs bırı olarak dızel al derım.(şehir dışı)

ibrahim çakmak
    iboo51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar bir takım sorularım olcak sabahtan beri forumda geziyorum gezmez olaydım bu city arızasını biri tam olrak doğrusunu bir açıklasn ltfn bozlnca yolda kilitlnyr mu yoksa sadece sertleşyr mu 2006 larda kesin bu arızayı veriyor mu detaylı olarak anltrsnz svnrm bunlar ilgili başlıkta kmn ne yzdığı blli değil kafayı yicem

bir diğeride 2006 model 1.3 multijet active 80.000 de ve garantisi devam ediyr 18.500 istyr annemn paliosunu satp almayı dşnyrz önerilereiniz nelerdir..city arızası ypmşmdr var mdr nerdn öğrnblrm servis bakımlı diyor adam ...veya puntolarda 80.000 civarı ağır bakım var mı dr vardr da ne zmndr fiyat nedir?city dışında ki arızaları nedir şimdiden çok tşk edyrm ...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı iboo51 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir takım sorularım olcak sabahtan beri forumda geziyorum gezmez olaydım bu city arızasını biri tam olrak doğrusunu bir açıklasn ltfn bozlnca yolda kilitlnyr mu yoksa sadece sertleşyr mu 2006 larda kesin bu arızayı veriyor mu detaylı olarak anltrsnz svnrm bunlar ilgili başlıkta kmn ne yzdığı blli değil kafayı yicem

bir diğeride 2006 model 1.3 multijet active 80.000 de ve garantisi devam ediyr 18.500 istyr annemn paliosunu satp almayı dşnyrz önerilereiniz nelerdir..city arızası ypmşmdr var mdr nerdn öğrnblrm servis bakımlı diyor adam ...veya puntolarda 80.000 civarı ağır bakım var mı dr vardr da ne zmndr fiyat nedir?city dışında ki arızaları nedir şimdiden çok tşk edyrm ...
    İbrahim, city arızası genellikle direksiyonu çevirirken duyulan ses veya boşuklardan, kendi kendine sola dönme eğiliminde olmasından ya da arıza ışığının yanmasından anlaşılmakta.Giderken direksiyonunun kilitlendiğini söyleyen bir iki arkadaşımız da olmuştu ama esas belirtiler yukarıda söylediğim şekilde olmakta.

2006 modellerde arıza çıkma ihtimali yüksek ama değişim yapılmış da olabilir tabi.Bu servis kayıtlarından kolayca anlaşılır.

80000 bakımda rrutin kontrol ve değişimlerin yanında sübap ayarları ve carbonclean yapılmakta ekstradan...

Ha UL
    fluent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 4

arkadaşım tam 4 ay boyunca gp baktım, alınır mı alınmaz mı derken en sonunda yaz geliyo diye kafam attı, gittim 2007 dizel dynamic gp aldım. Sıfır almış olsaydım 29 milyardı, şimdi satsam 21-22 ye satacaktım, ikinci el aldım şimdi satsam kendini amorti ediyor. Yakıt desen şahane, süper yakıt sarfiyatı başlığıma bakabilirsin. Fazla kilometre yapmam benzinli alayım felen diye düşünme, ben aldım alalı kısa bir süre olmasına rağmen 15 bin kilometre yaptım, arabana binerken aman fazla yakar arabayla gitmeyeyim lafını söylemek istemiyosan dizelden şaşma ) Çünkü benzinli olan arkadaşlar hep bunu söylüyorlar D Şu an 20 milyar verseler kendine bir araba d aha al deseler yine punto alırdım ve hiç diğer modellere bakmazdım bile çok samimiyim, özellikle city rahatlığını yaşadıktan sonra. Şimdi diğer arkadaşların arabalara bindiğim zaman sanki toros kullanır gibi oluyorum, zaten fazla kuvvetli de değilim döndürecem diye canım çıkıyo

Uzun lafın kısası araba servis bakımlıysa çok rahat alınabilir

Aykut Arslan
    aykuting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    67 TR 482
    Edilen teşekkür: 35

Bencede sınıfının en iyisi tavsiye ederim hele hele bi getz'e göre aralarında ki farkı görmek için lastik ebatlarına bak yeter

TÜMER ÖZDEMİR
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rande - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Teknik Konu

Alıntı eser_83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Kurban bayramından sonra 2. el dizel bir araç almayı düşünüyorum. Bütçem ise maksimum 20.000 ytl. Aklımda ilk zamanlar c3 veya getz vardı ancak küçük geldiği için grande punto düşünmeye başladım. Ancak bu arabanın çok sorunlu olduğunu sağda solda duymaya başladım. Özellikle City motoru sorunu kronikmiş ve çok arıza yapıyormuş. Bana hersene 2.000 ytl city motoruna ayır diye dalga bile geçiyorlar. O yüzden aslında benzinli megane 2 alıp lpg taktırmayı düşündüm. Ancak lpg nin fiyatıda artık dizele yaklaştı birde malum sebebler alışveriş merkezlerine girememe sorunu vs. O yüzden aklım hala dizel Grande Punto da. Puntdaki sorunları en iyi siz sevgili Grande Punto kullanıcıları bildiği için size sormak istedim. Sizce bu araç dedikleri kadar problemlimi ? City motoru bu kadar dandik ve hersene 2.000 ytl ye mal olucak kadar sorunlumu ? Sizce alınacak arabamı yoksa hiç bulaşmayayımmı ? Maddi durumdan dolayı alacağım arabayı en az 4 - 5 sene kullanmak zorundayım. Sizce beni bu araç bu kadar sene götürür mü ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İlginiz için şimdiden çok teşekkürler...
    Dizelden Şaşma xD ****

ÖZKAN KURTULDU
    KeYiFSeL ÜYE :) 34ozkankurtuldu34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 U 4303
    Edilen teşekkür: 694

Standart merhaba eser

merhaba eser bende bir hafta oldu alalı punto 1.4 active 77 bg aldım ve lpg taktırdım memnunum 2007 17ooo km aldıgım araba tavsiye ederim ben

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

city sorunu 2006 modellerde yogun bir sekilde oldu herhalde butun 2006 lar asagı yukarı yasadı o sorunu ama yasamayanlarda var tabii. bbu konuda forumda anket var. adıgın kiişye bu konuyu sor hic işlem gormusmu benm iki defa degisti ama her sene yapar demek yanlıs olur ben 4 .seneye yakın oldu kullanalı 2006 model benmkisi

AYKUT kayseri
    agabey3838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 73

1-alınır
    2-ciyt mode senede 2 milyar ayır diyenlere slm söylemiş yukardaki msjlarda arkadaşlar.bende söylüyorum.
    3-4 5 sene binerim demişsin bence dizel al yaklaşık 3 hafta önce bende 2. el 1.3 75 mjet aldım memnunum

gp sınıfının başarılı bi arabası......

savrun gözgenç
    savrun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    01 C 6001
    Edilen teşekkür: 1

2008 grande punto 1,3 multijet i 5 yıl boyunca kullandım ve hiçbir zaman city problemi yaşatmadı bana, şimdi onu satıp 1.4 105 bg easy aldım çok memnunum...

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

ben 2 ay önce aldım puntomu. inan araba baktığım 1 yıl zarfında son aya kadar hiç aklımda yoktu punto. tesadüf arkadaş bi bak diye link gönderdi. öyle böyle derken ben kendimi sadece punto bakarken buldum şuan gayet memnunum. ikinci el aldım. 2009 model 90 binde lpg li. pişman değilim. belki bi kaç sene sonra dizel sıfırını bile alabilirim. tavsiye ederim. ayrıca ucuz diye boş model alma. donanımlar gerçekten çok işe yarıyor. konforu farkediyorsun.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Bora Ş.
    bora.sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 100

şuan 2. puntoma biniyorum,bugün yarın arkadaşımıda aldırıyorum,iki araç arasında kaldık tercih yapıp sonuçlandırıcaz;puntoya severek biniyorum,fiyat performans olarak herkezede tavsiye ediyorum,yalnız alırken mümkün olduğu kadar donanımlısına yönelmek lazım..

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

4 yıllık bir hort
    Ne mutlu Türküm diyene.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12