Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1.4 T-Jet mi? Audi A3 1.4 T mi?

Murat Keskin
    sharky91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart 1.4 T-Jet mi? Audi A3 1.4 T mi?

Merhaba arkadaslar konu başlığı biraz garip gelerbilir iki araba arasında neredeyse yeni bi araba alıncak kadar fiyat farkı var. geçen autoshowa gitmiştim ordaki beyaz 1.4 t-jet sporta bakıyorodum. İçini ve dışını çok beğendim zaten o arabanın uzun süredir hastasıyım. görevliyle muhabbet ediyorduk 1.4 turbo motorlar konusundan. Aordum bu a3 1.4t motorla arasında nası bi fark vardır diye punto 1.4 T-jet te performansı daha iyi görürsün daha hafif daha iyi kaçar falan dedi. Banada öle geliyo sizin bu konudaki görüşleriniz nedir? kullananlar 1.4t-jet sahipleri falan biliyordur tabi.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

İki araç arasında sınıf ve kalite farkı var.Birisi kompakt sınıfının premiumu diğer ise küçük sınıfın iddaalı bir modeli.A3 ün hızlanma konusunda bir miktar dezavantajı var tabi.Ancak kaputunun altında gerçekten çok iyi bir teknoloji var.Maksimum torkunu alt devirlerden itibaren veren (1500d/d) ve bunu 4000d/d lara kadar koruyan bir makine.Hatta torkunun %80 ni 1250d/d dan itibaren üretiliyor.Direkt benzin enjeksiyonlu, emme manifolduna entegre sıvı soğutmalı intercoolerı ile oldukça verimli bir makine.Bu motor 140bg ve 170bg lik ilk tsi lerden oldukça farklı.Ancak tsi ve t-jet in performans ve tüketim değerleri birbirine çok yakın.A3 e en uygun motor 1.4tsi idi.Sanıyorum bu motorla Audi A3 satışlarını daha da arttıracaktır...

3. Bu mesajı için 4 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

arda abi herseyi soylemis zatenbende yol tutusa deyineyim o zmanyol tutusda en onemli fark a3 deki bagimsiz arka tekerlekler onu cok one cikariyor puntoda ise arka lastikler aks a bagli sadece on bagimsiz ve a3 un iz genisligi ve aks mesafesinin uzun olmasi onu one cikaricak tabikide,vw nin tsi serilerinde spor yuruyen aksam var ama audi de varmi bilmiyorum ama yol tutusda ben asiri bir fark olucagini sanmiyorum.kaldi ki yol tutusda janttan yaydan hatta yuruyen aksamdan daha onemli sey kesinlikle lastikdir.kalitesiz bi lastikle hic bir sey yapamazsin araban ne olursa olsun.ayrica a3 un modasi 2 sene once gecti bence.hem o paraya yazik artik makyada gormusken hemde.gerci puntoda gordu ama a3 un kasasinin daha once gelicegi asikar...
    Forever DJ Tiestooooooooooooooo...absolutely Trance dj in the universe...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ama uzun lafın kısası audi ile fiat karşılaştırdığımızı unutmayalım gerekenler söylenmiş onun dışında.

oğuzhan a
    thrust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

Alıntı cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama uzun lafın kısası audi ile fiat karşılaştırdığımızı unutmayalım gerekenler söylenmiş onun dışında.
    +1253

Mehmet U.
    LTAB Riddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 122

Garip bi karşılaştırma ..

Murat Keskin
    sharky91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Evet arkadaslar karsılastrma garip zaten birinin fiyatı 60 milyarlara yakın dieri 35 lerde bnce a3e o para verilmez. Mis gibi gpvarken=))

recep volkan öner
    byrvo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 RV 755
    Edilen teşekkür: 71

Bambaşla bi konu oluş valla .. Para varsa Audi, yoksa GP..
    hmmmmmmmm......

Green

irfan öz
    taipen71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

Audi ve fiat karşlaştırmak bile korkunç tabiki audi

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

yalnız burda araçların değil performansın karşılaştırıldığına dikkat çekerim.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Ziyaretçi047

Doğru ozan o da iyi bir yaklaşım da yine de ilginç hani. bir mercedes bir bmw ile karşılaştırmak doğal da fiat olunca konu acaip kaçıyor biraz

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

neden acaip olsn kı 2 arabanında bırırlerıne gore avantajı var...
    Forever DJ Tiestooooooooooooooo...absolutely Trance dj in the universe...

Ziyaretçi047

AUDI sözün bittiği nokta bence

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

gecen gun tarsustan gelıyordum, arkamdan ıkı beyaz ısık gordum onume bakıp dıkız aynasına bakana kadar yanımdan gectı.beyaz renk 1.4T cok delı gorunuyordu.gıdısıde bır o kadar guzeldı.ısıklarda 1.6 tdcı focus la kalktı.2. vıtesten sonra A3 kayboldu resmen...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Valla 140 lık Golf' ün TJET' den daha iyi gittiğini biliyorum ama, A3 1.4T (bildiğiniz gibi bunlar 122HP) ile ben de kapıştım 2 bayram öncesinde Afyona giderken. Yan yana asılma durumlarımızda bile beni geçiyordu ama öyle yara yara değil. Hani benzinli ve 32HP fazla bir arabanın çok daha iyi açıp gitmesi lazımdı diye düşünüyorum. TJET bu durumda sanırım bu 1.4T Audi' den daha iyi hızlanır diye tahmin edebiliyorum.
    Ayrıca bu arabanın Focus 110HP dizelden daha iyi hızlanabileceğini düşünmüyorum.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

zaten bende dusunmedım abı.dırek sahıt oldum olaya.0-100km. hızlanmalarındakı fabrıka degerleri arasında 1.5sn. fark var.Focus 1.6TDCI 109HP 10.9s. - Audi A3 1.4T 9.4s...

gelelım asıl konuya.t-jet agırlık ve orjınaldekı lastık olculerı bakımından avantajlı durumda oldugundan kalkısta bır mıktar gerıde bırakabılır.ama yuksek hızlarda yanı 180-190km hızlarından sonra A3'un cok az da olsa hp(120-125) ve (1368-1390)cc fazlası oldugundan, avantaj saglayabılecegını dusunuyorum.ama o hızlarada cıkacak yol, otoban harıcınde olmadıgından, bu durumun cok buyuk bır fark yaratacagını zannetmem.burda goze batan en buyuk fark yol tutus meselesı olur.Ercan'da bahsetmıs yukarda.A3 ve T-jet ın yuksek hızlardakı yol tutusunu karsılastırırsak tahmınım A3 daha onde olur...
    Konu mustafaf tarafından (08/11/2008 Saat 17:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

19. Bu mesajı için 2 kişi mustafaf'ye teşekkür etti:

ERC

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

A3 ün hızlanması Gp dan yaklaşık 1sn kadar kötü.Ancak son hızı biraz daha iyi.İki araç arasındaki performans farkını yakalamak-anlamak için çok hassas olmak gerekli.Bu iki araç arasındaki fark A3 ile Ford Tdci 110bg arasındaki farkla aynıdır diyebiliriz...

ilker ONGUN
    iongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 31

A3 tabiki

Selman Atlandı
    akin78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

A3 iyidir özellikle yeni ledli farlarıyla falan çok etkileyici ayrıca 1.4 T için çok az yaktığını söylüyorlar.

sinan sarı
    sarisinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    :(
    Edilen teşekkür: 19

ya bence nekadar da 1sn falan hızlı olsa ama sonucta audi yani teknoloji war adamlarda fiat la bence audinin karsılastırırması sacma.hızlanmadan dahacok bence bi aracta yol tutus daha önemlidir ki yani buda audi ve audininde kendi klasmanında ismini duyurmus bi arabası ama eger bence 1.4t alıncaksa ben puntoyu tercih ederdim tabi cebimde cok para warsa audi alıcama üstüne bi 6 7 milyar daha koyar ya megane rs alırdım yada seat leon cupra yada typer

Sayfa 1/2 12 SonSon