Sayfa 3/3 İlkİlk 123
60 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Motorsilk kesinlikle işe yarıyor..

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

eskiden baya tartışmıştık bunu yaw yararlı yazılar vardı kimsede çıkarıp bulamamış

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oktay Can Eren
    defeat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 44

Alıntı sarpines Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben bu bor yada her neyse motor yağı katkılarını servise sordum hiç tavsiye etmedi uzak dur dedi yağ bile selena koyuyolar zaten nasıl bir yağdır bilemem, grande puntolara yağ katkıları zararlıymış inşallah yanlış bir bilgidirde aracına bir zarar gelmez
    Zaten bu Fiat kadar boşbeleş bir firma daha yok herhalde."Yok Selenia'dan başka birşey kullanmaz,yok yağ katkıları bizim motorları bozar"...Ulam,istemiyosanız verin fason firmaya motor yapsın size,yaptıkları da uzay mekiği motoru anasını satayım.
    Yağ katkısı başka,Motor Silk başka bir üründür.0 makinada farkı anlayamayabilirsiniz ama getirin segmanlarını yemiş bitik bir motoru,motorun sesi değişmez,çekişi yükselmez ve dumanı kesmezse ben fiyatını karşılıcam,bu kadar açık konuşuyorum.

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben üründen çok memnunum. Her an şanzuman katkısını da alıp koyabilirim. Motorsilk...
    Cihan kesinlikle tavsiye ederim.Sattığım RSI'mda tüm viteslerde sanzuman yağı soğukken ve ısındıktan sonra çok hafif bir mukavemet vardı geçmeye karşı,direk bitti sorunum ve tabir-i caizse "kaymak" gibi oldu viteslerim.alan arkadaş da ben söylemeden söyledi vites geçişlerini.Yani şehir efsanesi mehir efsanesi falan değil bu konuştuklarımız.
    Konu ABNEW tarafından (08/11/2008 Saat 18:06 ) değiştirilmiştir.

Gky Akkoc
    FeaRLeSsHunTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 115

Alıntı defeat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten bu Fiat kadar boşbeleş bir firma daha yok herhalde."Yok Selenia'dan başka birşey kullanmaz,yok yağ katkıları bizim motorları bozar"...Ulam,istemiyosanız verin fason firmaya motor yapsın size,yaptıkları da uzay mekiği motoru anasını satayım.
    Yağ katkısı başka,Motor Silk başka bir üründür.0 makinada farkı anlayamayabilirsiniz ama getirin segmanlarını yemiş bitik bir motoru,motorun sesi değişmez,çekişi yükselmez ve dumanı kesmezse ben fiyatını karşılıcam,bu kadar açık konuşuyorum..
    +++ kesinlikle katılıyorum..motorsilk ve bor power gerçekten işe yarıyor ve kullandıgınızda farkı hissedeceksiniz...

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

2002 den bu yana kullanıyorum arkadaşlar, onceki yazılarımızda gercekten guzel seyler bulabilirsiniz, motosilkin ise yaradıgını nerden hissedersiniz soyleyim: kompresyon kacakları iyice azalıyor, ayagınızı gaz pedalından cekince frene basmaya yakın bir kasma yapmaya basladıysa motosilk isini yapmaya baslamıs demektir...

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ömer Prut
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 22

uğur diyorsa kesinlikle doğrudur

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

Bor içerikli ilk motor yağı İngiltere'de satışta.

Bor madeni nanoteknoloji ile üretilen ve otomobillerde yağ ömrünü yüzde 100 uzatan dünyanın ilk ve tek motor yağı olan "BorPower" İngiltere'de satışa çıkartıldı.

Otomobillerde karbon emisyonunu yüzde 15 azaltan ve yakıt tasarrufu sağlanmasında da önemli rol oynayan BorPower'in İngiltere'de piyasaya çıkışı dolayısıyla dün akşam bir tanıtım kokteyli düzenlendi.

Yağın İngiltere distribütörü Nanoboron LTD'nin düzenlediği kokteyle Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Yiğit Alpogan, Londra Başkonsolosu Bahadır Kaleli, İngiliz iş çevreleri katıldı.

Tanıtım toplantısında konuşan NNT Nanoteknoloji şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Cumhur Anıl Akın, BorPower'ın çevre dostu bir motor yağı olduğunu, bugüne kadar Avrupa'da yapılan testlerin de ürünün en verimli ve etkili çalışan çevre dostu bir yağ olduğunu kanıtladığını bildirdi.

Bu konudaki sertifikaların Avrupa'nın önde gelen kurumları tarafından verildiğini de belirten Akın, yağın egzos ve karbondioksit emisyonlarını yüzde 15 civarında düşürdüğünü anlattı.

Ürünün bugünden itibaren İngiliz tüketicisine de sunulduğunu duyuran Anıl Akın, yağın İngiltere'deki distribütörleri Nanoboron şirketi tarafından dağıtılacağını, petrol istasyonlarında, araç servislerinde ve büyük marketlerde bulunabileceğini bildirdi.

İngiliz Otomotiv sektörüne dünyada ilk kez üretilmiş bir nano yağlayıcı getirdiklerini, ürünün bilinen yağlardan çok farklı bir ürün olduğunu, performansı artırıp, motoru da koruduğunu belirten Akın, "bu bilinenlerden çok farklı ve bilinenlerin çok ötesinde bir ürün. Yeni nesil bir yağlayıcı" dedi.

Yağın İngiltere'deki yetkili dağıtıcısı Nanoboron şirketi direktörü İsmail Çıkcı ise, ürünün Türkiye'de üretildiğini, hiçbir şekilde asidik, bazik ve toksik özellik taşımadığını söyledi.

Ürünün Türkiye'nin milli madeni olan borla üretildiğini de belirten Çıkcı, Borpower'ın çevreci olduğunu, kimyasal reaksiyona girmeyen fiziksel bir ürün özelliği taşıdığını, etkisinin kullanılan otomobillerde hemen hissedildiğini anlattı.

Çıkcı, ürünün 2009 yılında da ABD'de satılmaya başlanacağına dikkati çekti. Çıkcı, BorPower ürünü kullanımından kaynaklanabilecek herhangi bir araç motoru arızası halinde 2 milyon euro tazminat ödeme garantisi verdiklerini de belirtirken, otomobil ve TIR'lar için iki ayrı boyda satılan motor katkı yağının fiyatlarının ise 50 ve 70 sterlin olacağını ifade etti.
    haberin linki burada.Teknoloji ve Bilim Haberleri Haber | Bor içerikli ilk motor yağı

ali veli
    alicanveliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 54

motor silki ben de uyguladım kullanıyorum, işe yarıyor. şanzıman katkısını merak ediyorum. kullananlar ne gibi etkilerin oluştuğunu yazabilirler mi? bir de bi arkadaş şanzıman katkısı ile motor silk in maddesi aynı dedi, tek farkı şanzıman katkısı motorsilk in yarısı hacimde satılıyormuş. ona da bu ürünü satan birisi söylemiş. bu konuda bilgisi olan var mı?
    ayrıca her ne kadar bor poweri kullanmasam da dünyaya açılmalarını kutlıyorum. özellikle türkiyedeki tamircilerin gönlünü kazanmış bi ürün olması güzel bi olay. motor silki bu kadar tavsiye ettiklerine rast gelmedim.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gelmezsin çünkü daha pahalı ve reklama felan uğraşmıyor bor power kadar. şu aşamada motorsilk in daha kaliteli olduğunu araştırmalarımdan öğrendim. ama türk malı olduğu için bor power ın da arkasındayım.

ufuk altaş
    grande26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 56

Motor silk tecrübemi ben de paylaşmak istedim.Henüz bir hafta geçmiş olmakla birlikte 10.3 seviyelerinde gezen şehir içi ortalamam 9.1 e düştü.(araç tiptronik 307)Araçta ses ile ilgili farklılık oluşmadı.Bahar aylarında 9 litrenin altını göreceğimi ümid ediyorum.

Netice de tavsiye edilebilir bir ürün olduğunu düşünüyorum.GP larda uzun yolda 3.5 lt leri görmek sanırım hayel olmaz.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

yok o kadarda değil, ben 4.2 leri goruyordum pompa testinde 4.9 cıkıyordu ancak motosilkden sonra 4.2 leri yine gordum ve pompa testlerindede 4.2 oldugunu gordum. Bu testler 50-60 km degil ve bos araba ile yapılan degil. 1000 km lik testler ve tek yonlu degil gidis donus olarak yapılan testlerdir.

salih kokmen
    ozel_egt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 20

ne acaba işe yarıyomu merak ettım garantımde bıttı ama cesaret etmıyom gerekte yok gıbı multıjet az yakıo zaten ... bır depo 700 altına ınmedım hiç gayet yeterli

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

daha sık yağ+yağ filtresi değişimi ve hava filtresi değişimi ile de verimlilik arttırılabilir.. motorsilk vb. gereksiz görüyorum..

mustafa levent elmas
    lelmas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar ben daha önce opell astrama koydum çok faydasını gördüm.. bu ay aracımı sattım ve punto aldım 3 bin km sonra servise gireceğim ve akabinde hemen mtoros silk koyduracağım tabiki ama birşey sormak istiyorum şimdi ki aracım triptronik bunların otomatik şanzımanlısınımı koyduracağım birde otomatik şanzıman içinde motorsilk var değilmi hepsini bir arada alıp koymak istiyorum da.. ve araıcm 1.2 bir zararı olmaz değilmi sadece performans araçları için değildi bu motor silk???
    1.2 2006 triptonik Punto...

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

bu motor silk olayı benmde kafama yattı hepsiburadada yine kampanya var. yalnız yeni yag degisiminden sonra yapılması gerekiyor diye belirtiyorar. yada 1500 km de de konulaiblirmiş. ben yag degismini yapalı 3000 km oldu sanırım . simdi koysam bi faydası olmazmı ki hem kışa giriyoruz soguk havada daha işe yarar. yada yagı tekrardan mı degistirsek. karar veremedim bir türlü

17. 03/01/2010, 20:27

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Yağı değişemeden koyarsan büyük ihtimal hiçbir etki olmucaktır aracında ne yakıt ne performans.En mantıklısı sıfır yağ at üzerine ekle.Ama yeni değiştirmişşin birde o var.İstersen yazın yap o işi sen

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

evet ya yazın yapacagım yada acele edersem 3 litre yagı kendim koyacagım. bizim yagların 20 10 gibi numaraları nedir acaba.

Mehmet Alp
    faithless1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 43

her aracımda kullandım bunda da kullanacağım

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

bende kullanmak için kararsız kalmıştım lpg ye geçişten sonra aklıma takılıyordu acaba ne kadar etkili zararı var mıdır diye, ama bu kadar olumlu yorumları okuduktan sonra kullanma kararı aldım. ama yağı bugün değiştirdim sonradan eklenmesinde bir sakınca var mıdır acaba bildiğim kadarıyla yağla beraber 5000 km kullandıktan sonra 50000 km ye kadar koruma sağlayıp etkisini koruyormuş.

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

sonradan eklenmesinde bir sakınca var mıdır ?
    soruma cevap arıyorum 1 2 hafta içerisinde kullanma düşüncem var da

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

motorsilk yag ile birlikte değişmesinin mantığı: yapısında bulunan micronaltı bor tanecikleri metallerin birbirine degen kısımları ile tepkimeye girerek borik asite donmesi icin gecen surenin 2000-4000 km civarında olmasıdır. yagınızı 4000 km daha degiştirmeyi dusunmuyorsanız borik asite donusmemiş motorsilki yag degisiminde motorunuzdan bosaltmış olmazsınız. Bir sakıncası yoktur.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123