Sayfa 3/7 İlkİlk 1234567 SonSon
137 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Petrol fiyatları düştü, pompa fiyatları aynı!

İbrahim Kıvanç CİHAN
    Emekli Moderator İbrahimKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1537

Alıntı Av.Efe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada bugün Muğla Opet'te depoyu fulleyeyim dedim, yarım depo benzinim vardı. Bi baktım ki euro dizel'in litresi 2,84 neden dedim her yerde 2,81 iken sizde böyle zam mı geldi dedim hemen 1 günde. Yok abi full force bizim mazot ondan demez mi benzinlikçi! Full force muş,ya ne desem herkes tutturmuş bişeyler, son kullanıcıya yazık yani,başka bişey değil.
    Bir çok Opet'te Euro Dizel 1 - 2 yada 3 kuruş daha pahalı satılıyor. Mesela Ankara'da Eskişehir yolundaki Opet 2 kuruş pahalı satarken, Dikmen caddesindeki ilk opet ya aynı satıyor yada 1 kuruş ekliyor.

Yakıt alırken buna çok dikkat ederdim ve pahalı satan opet'ten almazdım. Hatta sonradan Opet'ten almayı tamamen bırakıp PO'dan almaya başlamıştım. Zaten yüksek olan fiyatları birde kendileri artırıyorlar ve vatandaşlarda hiç dikkat etmeden hala o istasyonlardan yakıt almaya devam ediyorlar..
    Birçok şey bilirim ama en iyi bildiğim şey Haddimdir...

Günkut KAYA
    Av.Efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434
    Edilen teşekkür: 46

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlamamış olman bir hata olabilir pek tabi ancak bu hiç önemli değil, benim demek istediğim şey bu değildi.Bana hitap şeklin ve büyük harfle yazı yazman bana kızgın olduğun sonucunu doğuruyor.Öyle olmasa bile insanlar bunu düşünüyor forum kuralları çerçevesinde ve ben bu şekilde cevap verilecek birşey yazmadığım için üzüldüm ve önceki mesajlarımda bunu belirtmiştim ama sen hala yanlış yerlerdesin Günkut Neyse önemli değil konu dağılmasın daha fazla.İşin garip tarafı yakıt konusunda aynı düşüncedeyiz

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum herkese, teşekkürler...
    Arkadaşım, Ardacım çok incesin sağol ama ben büyük harfle yazınca kızgın olduğu anlamına geldiğini bilmiyorum. Bu anlama geliyor ise yanlış anlama olmuş zira hakikaten kızgın olmadım hiç forumlarımızı okurken. Dediğin gibi konu dağılmasın.Tek kızgın olduğum şey, sadece, bu konuyla bağlantılı; akaryakıt fiyatlarının haddinden fazla fazla fazla yüksek olması Sanırım buna da herkes kızgın
    BMW 3.20d premium 184 HP

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

Alıntı Uzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konuya net bir şekilde açıklık kazandıran mesajdır...
    arkadaşa teşekkürler..
    ayrıca almanya da 2.22 ytl den satılıyor sanırım kurşunsuz benzin
    bizde de 2.98 ytl

pahalı alıyoruz kabul tabi ama...
    bu ülkeye oy verenler kim peki?

almanlar mı?

bu kur farkını hesaba katınca L başına 1 ytl oynayacağını mı sanıyorsunuz? bir varil petrol kac L eder kur farkı varil başına kac ytl eder hesaplamak lazım ancak bence bu kur farkından olacak fark 20 ykr yi gecmez

Günkut KAYA
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434

Cok sukur fiyatlar biraz düştü, ancak yeni bi zam yapmalarından korkuyorum. Ancak yerele seçimlere kadar daha da iner diye düşünüyorum. Euro dizel 2,67 burada Muğlada. 2,4'ü göreceğini söyledi bir kaç benzinlikçi ve bir galerici tanıdığım. Ah be cem uzan gelecekti ki başa 1 YTL olacaktı mazot şimdi bu garip bıyıklı tipler bizi 2,5 a bile dua eder hale getirdiler. Biz depomuzdaki benzini hesaplayalım millet gemicik alsın
    BMW 3.20d premium 184 HP

ilker ONGUN
    iongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 31

valla 2.50 olsun ben razıyım yeterkı zam gelmeden aynı fıyatta kalsın.Bunada şükür derim.....

Günkut KAYA
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434

Petrol varil fiyatı 45 Dolara düsütü arkadaşlar ve ABD'de kursunsuz benzin litre fiyati 70 kurus!!!! Avrupa'da 2 YTL kursunsuz benzin litre fiyati! Bizde kursunsuz benzin 2,83 arkadaslar yani milletce dolandiriliyoruz hala... Bakalim bu indirme karsilik indirim ne zaman gelecek yoksa hükümet bu duruma müdahale etmeyip Petrol Ofisi DOGAN Grubu'nun odedigi vergi cezasini bizlerden cikartmasina göz mü yumacak???
    Bu aralar indirim yaptilar o da yerel secimlere kadar yerel secmlerden sonra insallah yine kanimizi emmezler. Bu arada dikkat ettiniz mi arkadaslar burada tüketici dernegine gidecegimizi ortaya attik bi indirim geldi, demekki sitemiz Turkiye capinda itibar görüyor Bakin ey bu milletin hizmetcisi yetkililer: Kursunsuz benzin en az 2,50 YTLye, euro dizel de 2 ytl ye düsecek, simdilik kulaginizi degil dikkatinizi cekiyoruz haaaaa!!!!!
    Konu Av.Efe tarafından (05/12/2008 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.
    BMW 3.20d premium 184 HP

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

)) duyarsızız arkadaşlar duyarsız koyun bi milletiz biz vallahi ) demin crv dizel ve benzinlinin fiyatlarına baktım çıplak fiyat olarak crv dizel daha dusuk fiyat. tuketim degerleri olarak daha ekonomik donanım olarak daha sade ancak silindir hacmi buyuk oldugu icin vergili fiyatı daha yuksek simdi sorarım ne mantık??? eskiden daha zenginlerden daha fazla vergi almak icin çıkartılmış birseydi ancak bu konumda halen oyle mi? allah ulkemize ve ekonomimize guveni sarsan bu mantığı halen uygulayanların belasını versin obur tarafta iki elim yakalarında olacak.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

valla ben o kadar hesap kıtap bılmem ama bugun eurodıesel-10ppm aldım petrol ofısınden lıtresı 2.55ytl dusmus.adam 2.4 cıvarına ınecek yılbasına kadar dedı.yalan-dogru gorecez...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Ömer Prut
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 22

MOTORİN FİYATLARI İNDİRİLDİ...

Akaryakıt ürünlerinden motorinde 8-9 YKr indirime gidildi.
    Motorinin litre fiyatı Ankara'da OPET ve BP bayilerinde 2,72'den 2,63'e, Petrol Ofisi (PO) bayilerinde 2,70'den 2,62'ye düştü.
    İstanbul'da motorinin litre fiyatı BP bayilerinde 2,67'den 2,58'e, OPET bayilerinde 2,68'den 2,59'a, PO'da 2,65'den 2,57'ye geriledi. İzmirde ise motorinin litre fiyatı BP'de 2,66'dan 2,57'ye, OPET'te 2,67'den 2,58'e, PO'da 2,64'den 2,56'ya indi.
    Dağıtım firmalarının belirlediği tavan fiyatlar, rekabet ve seri nedeniyle, şirketler ve şehirlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

Günkut KAYA
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434

Araştırma Konusu

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    )) duyarsızız arkadaşlar duyarsız koyun bi milletiz biz vallahi ) demin crv dizel ve benzinlinin fiyatlarına baktım çıplak fiyat olarak crv dizel daha dusuk fiyat. tuketim degerleri olarak daha ekonomik donanım olarak daha sade ancak silindir hacmi buyuk oldugu icin vergili fiyatı daha yuksek simdi sorarım ne mantık??? eskiden daha zenginlerden daha fazla vergi almak icin çıkartılmış birseydi ancak bu konumda halen oyle mi? allah ulkemize ve ekonomimize guveni sarsan bu mantığı halen uygulayanların belasını versin obur tarafta iki elim yakalarında olacak.
    Arkadaşım bak ben açık teklifi sundum, organize olalım ben avukatlık kısmını üstleneceğim, tüketici yasaları hep tüketiciden yana,doğrusunun olması gerektiği gibi. Sadece insanlarımız yasaların kendilerini koruduğu kadar kendilerini korumak derdinde değiller. Toplanalım 100 kişi verelim dava dilekçemizi görevli ve yetkili mahkemye hangi konuda mağdur edildiğimizi düşünüyorsak, görsünler Grande Punto kardeşliğinin gücünü...
    Bu arada Arkadaşlar ben demedimmi bizim tepkilerimizi gözönünde tutuyorlar diye. Sitemiz bence en gözde ve itibar gören araba forum-destek sitesi bu alemde Biz yazdık indirimler peş peşe nasıl da geliyor Bak euro dizel 2 ye sabitlensin yoksa kötü olacak ey yetkililer, tamam güzel gidiyosunuz fena değil ama bu kadarla yetinmeyiiizzz, agresifiiz gompleksliyiiizzz,2 YTL dedik haaa
    BMW 3.20d premium 184 HP

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ilker ONGUN
    iongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 31

2 ytl olsun gözümüz benzin ibresine kaymadan arabamızı kullanalım.Yoksa bakmaya devam.....

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

ben varım şimdi belirli bir gun belirleyelim burada haberleselim kimler varsa yeterli cogunluk saglanırsa toplanalım gerekeni yapalım ben her turlu varım

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

bu arada lpg ci arkadaslarada mujde oda 1.59 civarına dustu

Ömer Prut
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

bir imzada benden avukat bey

ÖZGÜR DİNÇER
    ozgurdincer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    48 GL 620
    Edilen teşekkür: 26

herne kadar saçma olsa da bir istasyon sahibi tanıdığım söyle diyor,
    '' kar marjı zaten çok düşük olduğu için yapılan indirimi birden pompa fiyatına yansıtmak mümkün olamıyor sebebi ise hali hazırdaki dağıtım şirketlerinin ellerinde milyonlarca litre yakıt var ve bu yakıtlar vakti zamanında yani varili 120-130 dolar olduğu zaman stoklanmış yakıtlardır, ne yapsın adamlar bu fiyatlara aldıkları yakıtları %40-%50 zararına satamacaklarına göre stokları bitinceye kadar ağırdan alıyorlar''
    ama insanın aklına şöyle bi soruda gelmiyor değil hani daha önce 60 dolardan stoklayıp 100 dolara satmadı mı bunlar?
    Konu ozgurdincer tarafından (06/12/2008 Saat 09:57 ) değiştirilmiştir.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

Kurşunsuz benzinin fiyatındada 7 ykr indirime gidildi. 95 oktan kurşunsuz benzin İstanbulda şu anda litresi 2,78 ykr. düşmüş durumda ancak bana göre fiyat hala varil fiyatları ile orantısız örneğin 31.07.2008 tarihinde uluslararası borsalarda ham petrolün varil fiyatı 120 $ seviyelerinde iken 95 oktan kurş.benzinin litresini 3,36 lerden alıyorduk şimdi ise varil fiyatları neredeyse 1/3 oranında azalmış 38 dolara kadar gerilemiş durumda ancak pompa fiyatlarına yansıyan farksa sadece 0,58 ykr eğer fiyatlar varil fiyatları ile doğru orantılı olarak yansımış olsa bu indirim oranlarına göre benzinin litre fiyatının 2,25 seviyelerinde olması lazım ama ne yazıkki bu indirimin fiyatlara aynı oranda yansıması zor çünkü akaryakıt şirketleri fiyatlar artışda iken stoklarında düşük fiyatla aldıkları benzinden bir gecede muazzam karlar elde ederken şimdi stoklarında dövizin de artışı ile yüksek fiyattan aldıkları benzini zararına satmazlar burada bence belirleyici olan kanun koyucu olan yani devlet hele ekonominin şu anki kriz ortamında bu dev akaryakıt şirketlerinin zarar etmesindense vatandaşın bu maliyete katlanmasına seyirci kalmaktadır tabi bence.
    Konu kadoku tarafından (06/12/2008 Saat 11:57 ) değiştirilmiştir.

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Alıntı ozgurdincer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herne kadar saçma olsa da bir istasyon sahibi tanıdığım söyle diyor,
    '' kar marjı zaten çok düşük olduğu için yapılan indirimi birden pompa fiyatına yansıtmak mümkün olamıyor sebebi ise hali hazırdaki dağıtım şirketlerinin ellerinde milyonlarca litre yakıt var ve bu yakıtlar vakti zamanında yani varili 120-130 dolar olduğu zaman stoklanmış yakıtlardır, ne yapsın adamlar bu fiyatlara aldıkları yakıtları %40-%50 zararına satamacaklarına göre stokları bitinceye kadar ağırdan alıyorlar''
    ama insanın aklına şöyle bi soruda gelmiyor değil hani daha önce 60 dolardan stoklayıp 100 dolara satmadı mı bunlar?
    Olay aynen bundan ibaret. Önceden yüksek fiyatla bağlanan veya stoklanan yakıtlar bitmeden, şu andakinden daha iyimser öyle 1,5-2 ytl ye akaryakıt hayal.

Ömer Prut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

bir akaryakıt istasyonunda çalışan arkadaşta şöyle demişti arkadaşlar...
    gündüz akaryakıtınızı alacağınıza gece alın...gündüz sıcaklığından genleşmeden dolayı aynı fiyata daha az akaryakıt alıyormuşuz...
    bir bilgisi olan varsa paylaşırsa iyi olur..
    kimyasal olarak böyle bir durum var mıdır acaba?

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

bence mantıksız bırsey.sonucta lt. hesabı akaryakıt alıyoruz.gaz degılkı bu genlesme v.s. olsun.ama bı Super kımyager yorumu lazım
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Bu genleşme olayını bende duydum hatta bir sürü yerde...
    Mantık olarak doğru olsa da kayıp %1-2 kadar olur herhalde..

Sayfa 3/7 İlkİlk 1234567 SonSon