Sayfa 2/7 İlkİlk 123456 ... SonSon
137 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Petrol fiyatları düştü, pompa fiyatları aynı!

Ömer Prut
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 22

POMPA nın fiyatı olmaz...
    kim kime POMPAlarsa..

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Alıntı hunter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motorinda hala indirim yok, çok ilginç
    bp 2850'den 2790'a düşmüş inşallah devamı gelir.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Petrol Ofısı V/Max10 Eurodıesel = 2.83YTL den 2.77YTL'ye ındı.cok delı ındırım yapmıslar
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Günkut KAYA
    Av.Efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434
    Edilen teşekkür: 46

Arkadaşlar, bakın bence biz bu forum üyeleri olarak çok farklıyız ve bu farkımızı ortaya koymalıyız. Şöyle ki; her birimiz forum.grandepunto.com.tr üyesi olduğumuz ve bilincli tüketiciler olduğumuzu mutlaka belirttiğimiz bir dilekçe-mektup yazalım Tüketici Haklarını Koruma Derneği'ne. Yukarıda ugurozer isimli arakdaşım yazmış 2007 de benzin varil fiyatları 90 dolar civarında iken euro dizel 2,46 imiş mesela. Simdi ise varil fiyatları 65 dolar civarında. Bu nasıl bir terbiyesizliktir yaa, nasıl olur da şimdi euro dizelin pompa litre fiyatı en aşağı 2,75 YTL olur? Göz göre göre kazıklanıyoruz arkadaşlar buna bir dur diyelim. Devlette devamlılık esastır. 90 dolar iken kaç ise şimdi de o olsun, 66 dolar iken kaç ise şimdi de o olsun. Ya geçtüm ondan da 66 dolar iken kaç ise şimdi 70 dolar ikenki fiyat olsun,yine iyi. Bu kadar büyük de kazıklanmaz ki ya, biz bu milletin insanıyız! Merhum, Büyük Vali Recep Yazıcıoglu derdi ki konferans ve konusmalarinda: "Bizim halkımız şikayet etmiyor kardeşim,herşeyi kabulleniyor. İtiraz etmeyi baş kaldırmayı öğrenmedikçe daha çok hak kaybına uğranır.Ama bu müstahaktır hakkını aramayana" derdi. Rahmetle kendisini andıktan sonra, ben derim ki gelin biz Tüketici Haklarını Koruma Derneği'ne toplu olarak bir dilekçe yağmuru yapalım ki onlar daha organize bu "benzin istasyonu rezilliğine" dur desinler. Haydi dostlarım arayalım hakkımızı

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Günkut, sanıyorum bizim 1 litrelik akaryakıt fiyatı içinde sadece yakıt ücreti (varil fiyatıyla hesaplanan) toplam fiyatın çok küçük bir miktarını kapsıyor yüksek vergiler nedeniyle.Dolayısıyla varil fiyatları bizim litre fiyatları üzerinde fazla etkili olamıyor.Buna birde politikalar ve dağıtım firmalarının etkisi eklenince olan bize oluyor galiba...

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Günkut KAYA
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günkut, sanıyorum bizim 1 litrelik akaryakıt fiyatı içinde sadece yakıt ücreti (varil fiyatıyla hesaplanan) toplam fiyatın çok küçük bir miktarını kapsıyor yüksek vergiler nedeniyle.Dolayısıyla varil fiyatları bizim litre fiyatları üzerinde fazla etkili olamıyor.Buna birde politikalar ve dağıtım firmalarının etkisi eklenince olan bize oluyor galiba...
    iyi de arkadaşım anlamadın heralde, VARİL FİYATLARI 90 DOLAR CİVARI İKEN YOKMUYDU O VERGİLER?! VERGİLER DAHİL EURODİZEL 2,46 İKEN ŞİMDİ VARİL FİYATI DAHA DÜŞÜK (hem de 30 dolar daha düşük) NASIL VERGİLER DAHİL FİYAT 2,77 OLUR,saçmalık !!!??? Sanırım daha açık anlatamam...

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Arda abının burda anlatmak ıstedıgını ben anladım.kısacası demıskı;
    bır yıl ıcersınde akaryakıt fıyatlarına sadece petroldekı bu yukselısten dolayı degıl, bunun yanı sıra, sacma sapan ısımler altında bır ton vergı ekledıler ve eklemeye devam edıyorlar.bu sebepten petroldekı dusus, bu fıyatları cok az bı mıktar etkılıyor.bızım bu vergılere karsı bır sıkayet mektubu yazmamız lazım...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Günkut KAYA
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434

iyi de dostum bu fiyatlar neden yükseldi? Benzin varil fiyatı yükseldi diye. Yoksa 1 yıl boyunca benzin varil fiyatı yerinde sayarken gelip ekstra vergi koyduklarından yükselmedi. Asıl olay varilin fiyatı düştükçe düşürülmediğidir. Ha şu olabilir vergilerde bi artırım gelmiştir ancak o da olsun yine de aynı seviyede 2,46 iken birim litre fiyatına bu zam 2,50 olacak kadar etki yapar yani 5 kuruş. ama 50 kuruş fahiştir. Belirtmek istediğim bu. Ama şikayetlerimizi hem vergiye hem de varil fiyatı düştüğü halde standardı bulmayan litre fiyatına karşı yapmalıyız.

Bizde vergiler hep yüksek zaten, yüksek vergi standart artık ona dicek bişey yok oy verirken düşünülecek seyler bunlar. Ama standart yüksek vergi dursun, ancak petrolde yarı yarıya bi düşüşten fazlası var. Bu yarı yarıya düşüş yansısın kardeşim. Pompa fiyatı yarı yarıya düşsün demiyoruz zaten o bilimsel de olmaz. ama en az 1/5 düşmesi lazımdı,en az...
    Konu OzzY tarafından (15/11/2008 Saat 16:21 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood- lütfen kuralları okuyunuz

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

yok hocam dedıklerınız dogru.bende katılıyorum.ben sadece Arda abının dedıklerını bıraz acmak ıstedım.zaten yanılmıyorsam, dunyanın en pahalı akaryakıtı turkıyede kullanılıyor...

Günkut KAYA
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434

Biraz off topic ama Mugla'da da toplanalım yaüü yokmu planda

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Av.Efe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi de arkadaşım anlamadın heralde, VARİL FİYATLARI 90 DOLAR CİVARI İKEN YOKMUYDU O VERGİLER?! VERGİLER DAHİL EURODİZEL 2,46 İKEN ŞİMDİ VARİL FİYATI DAHA DÜŞÜK (hem de 30 dolar daha düşük) NASIL VERGİLER DAHİL FİYAT 2,77 OLUR,saçmalık !!!??? Sanırım daha açık anlatamam...
    Hitap şeklimize ve yazı tarzımıza dikkat edelim!

Ben mesajımda kimseyi savunmadım zaten.Anlatmak istediğimi şey de gayet açık...

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

arkadaşlar iyi diyorsunuz güzel diyorsunuz petrol varil fiyatları ucuzladı bizde indirim bekliyoruz ama şöyle de bi durum var zaten dış ticaret açığı inanılmaz fazla ve giderek büyüyor,petrolde dışardan geliyor,hadi yaptılar benzini 2.5 ytl,hepimiz gezmeye başlayacağız ve petrol ihtiyacı artacak,sonra açık iyice büyüyecek,arabalardan alınan vergilerede isyan ediyoruz ama yapıcak başka bişeyde yok şu anlık zaten batan batana örneğin vestel 2000 kişiyi işten çıkardı bu pazartesi ve nisan veya mayısı görmez diyorlar bi çok şirket böyle dolayısıyla üretim yok ithalat var benzin ucuzlar ucuzlamasınada sonra o benzinleri kullanıcak araba bulabilirmiyiz o daha büyük sorun....
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Günkut KAYA
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434

Saçmalık diye sana demedim Ardacım, uygulamaya dedim,yanlış anlamayınız Bu haseple de hitap şeklim ve yazı tarzımda da bi problem yoktur.
    Konu Av.Efe tarafından (15/11/2008 Saat 16:53 ) değiştirilmiştir.
    BMW 3.20d premium 184 HP

oğuzhan a
    thrust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

arkadaşlar kıyaslama yaparken dolar fiyatlarını göz ardı ediyorsunuz sanırım. merkez bankasının arşivini inceledim
    22.10.2007
    doların alış fiyatı : 1,2311 YTL

15.11.2008
    doların alış fiyatı : 1,6261 YTL

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Saçmalık diye sana demedim Ardacım, uygulamaya dedim,yanlış anlamayınız Bu haseple de hitap şeklim ve yazı tarzımda da bi problem yoktur.
    Saçmalık kelimesini dikkate almadım zaten.

''İyi de arkadaşım anlamadın heralde'' diye başlayıp büyük harflerle devam ettiğin için söyledim.Kaldıki benim mesajımı anlamayan sensin.Ben forumda tüm mesajlarımı dikkatli ve özenli yazdığım için en azından aynı özeni ve dikkati şahsıma yazılan mesajlardan beklerim.Onun için uyarma ihtiyacı hissettim.Yani mesajında problem var maalesef Günkutçum

18. Bu mesajı için 3 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

Ömer Prut
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 22

Alıntı thrust Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kıyaslama yaparken dolar fiyatlarını göz ardı ediyorsunuz sanırım. merkez bankasının arşivini inceledim
    22.10.2007
    doların alış fiyatı : 1,2311 YTL

15.11.2008
    doların alış fiyatı : 1,6261 YTL
    bu konuya net bir şekilde açıklık kazandıran mesajdır...
    arkadaşa teşekkürler..
    ayrıca almanya da 2.22 ytl den satılıyor sanırım kurşunsuz benzin
    bizde de 2.98 ytl

pahalı alıyoruz kabul tabi ama...
    bu ülkeye oy verenler kim peki?

almanlar mı?

Çağrı Cihanoğlu
    KeL_BLaDe CaGRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 364

hamdolsun fiyatlar düşüyor

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı CaGRi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hamdolsun fiyatlar düşüyor
    Haklısın Çağrı da GP modellerine 500YTL zam gelmiş
    Sonuçta değişen birşey yok

Günkut KAYA
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçmalık kelimesini dikkate almadım zaten.

''İyi de arkadaşım anlamadın heralde'' diye başlayıp büyük harflerle devam ettiğin için söyledim.Kaldıki benim mesajımı anlamayan sensin.Ben forumda tüm mesajlarımı dikkatli ve özenli yazdığım için en azından aynı özeni ve dikkati şahsıma yazılan mesajlardan beklerim.Onun için uyarma ihtiyacı hissettim.Yani mesajında problem var maalesef Günkutçum
    Dostum amma yaptın sen de ha, anlamamış olduğunu düşünmem illa ki hata mı şimdi yani. Ben de dikkatli ve özenliyim, özenli olmak demek sakin yazmak demek olmayabilir her zaman, yapılan bir haksızlığa vatandaş olarak tepki göstermek de özenli yapılabilir. Üslup değil içerikte bir özen,düşünme vardır. Bazı haksızlıklara karşı sert tepki gerekir. Ve bizlere akaryakıt konusunda büyük haksızlık yapılmakta,bu bir gerçek. Her neyse forumlarda değerli teknik bilgiler vermişsin bir çok, bilgilerinden şükranla yararlanıyoruz, çok teşekkürler dostum..

Bu arada bugün Muğla Opet'te depoyu fulleyeyim dedim, yarım depo benzinim vardı. Bi baktım ki euro dizel'in litresi 2,84 neden dedim her yerde 2,81 iken sizde böyle zam mı geldi dedim hemen 1 günde. Yok abi full force bizim mazot ondan demez mi benzinlikçi! Full force muş,ya ne desem herkes tutturmuş bişeyler, son kullanıcıya yazık yani,başka bişey değil.
    Konu OzzY tarafından (17/11/2008 Saat 01:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood- lütfen kuralları okuyunuz
    BMW 3.20d premium 184 HP

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Dostum amma yaptın sen de ha, anlamamış olduğunu düşünmem illa ki hata mı şimdi yani. Ben de dikkatli ve özenliyim, özenli olmak demek sakin yazmak demek olmayabilir her zaman, yapılan bir haksızlığa vatandaş olarak tepki göstermek de özenli yapılabilir. Üslup değil içerikte bir özen,düşünme vardır. Bazı haksızlıklara karşı sert tepki gerekir. Ve bizlere akaryakıt konusunda büyük haksızlık yapılmakta,bu bir gerçek. Her neyse forumlarda değerli teknik bilgiler vermişsin bir çok, bilgilerinden şükranla yararlanıyoruz, çok teşekkürler dostum..
    Anlamamış olman bir hata olabilir pek tabi ancak bu hiç önemli değil, benim demek istediğim şey bu değildi.Bana hitap şeklin ve büyük harfle yazı yazman bana kızgın olduğun sonucunu doğuruyor.Öyle olmasa bile insanlar bunu düşünüyor forum kuralları çerçevesinde ve ben bu şekilde cevap verilecek birşey yazmadığım için üzüldüm ve önceki mesajlarımda bunu belirtmiştim ama sen hala yanlış yerlerdesin Günkut Neyse önemli değil konu dağılmasın daha fazla.İşin garip tarafı yakıt konusunda aynı düşüncedeyiz

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum herkese, teşekkürler...

Sayfa 2/7 İlkİlk 123456 ... SonSon