14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Vize - modifiye

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

Teknik Konu Vize - modifiye

öncelikle herkeze selamlar arkadaslar,,
    yeni tüvtürk adlı özel firmanın araç muayene işlemlerini üstlendiğini hepimizce biliyoruz..geçenlerde aracıma vize almak icin izmir bornova şubesine gittim..neyseki sorunsuz bir sekilde aracım muayeneden çıktı ve işlemi tamamladık.aracımla ilgilenen görevli arkadasla bir kac dk sohbet imkanı buldum..sorduğum sorular modlanmış araçların vize alması ve alamaması ile ilgiliydi ve bu konuda da gorevli arkadas bir kac bilgisini benimle paylaştı bende bu konu üzerine sizinle paylaşmayı düsündüm.(kimi arkadaslar vereceğim maddeleri eminimki biliyorlardır..enazından bilmeyenler icin yararlı olur diye düsündüm)

örneğin;

-xenon far yasakmış geçerli olması icin far yıkama tertibatı ve far ayarı tertibatının takılması gerekiyormuş.. ama normal beyaz ampul gecerliymiş,

-cam filmi bildiğiniz üzere doktor raporlu ve ruhsata işlenmesi durumu hariç yasak oldugu

-performans eksozların geçerliliği mümkünmüş ancak belli bir desibel aralığında geçerli oluyormus

- krom-çelik jantların ofsetli olanları sorun yaratmakla beraber diğer jantlarında belli ölçüleri aşması durumunda problem yaratma olasılığı oldukça yüksekmiş (bu arada 205/40/17 de herhangi bir sorun yokmus)

- bu arada arkadaşların özellikle sis farlarından cıkan sorunların normal farlara göre daha fazla oldugunu ve bunun baş ağrıttığını belirterek gelmeden önce ayar kontrol noktalarına yani ustalarımıza ve servislerimize uğramalarını hatırlattı..

- body kit uygulamalarının kesinlikle problem yarattığı..gbi bi takım bilgiler alabildim şayet zaman olsaydı arkadaşın bi hayli başını ağrıtmaya soru yağmuruna tutmaya devam edicektim..

şunuda solemeliyimki eski sisteme gore yeni tesisler ve işleyiş tarzı oldukça hosuma gitti..en azından insana insan gibi davranan gorgülü terbiyeli çalışan arkadaşlar mevcut..diğer yerleri bilmiyorum ama bornova şubesini tavsiye ederim..aracım tık demeden bütün elemeleri geçti darısı yeni vize alacak arkadasların basına...iyi forumlar

2. Bu mesajı için 13 kişi krakercocuk'ye teşekkür etti:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Fırat bence TüvTürk de zamanla Türkiyeye alışır İlk önce xenon lar görülmez sonra eksoz, bodykit....

Bence araç muayenesinde en önemli nokta çevreye zararlı gazların verilmemesi...

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Öncelikle böyle bir işi nasıl bir otomobil distirbitörü alabilir hala anlamış değilim....

Birde sanırım götürdüğünüz araba GP değil???

Son soru bornovadaki istasyonun yerinini biraz tarif edermisiniz
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

c®ax .........
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle böyle bir işi nasıl bir otomobil distirbitörü alabilir hala anlamış değilim....

Birde sanırım götürdüğünüz araba GP değil???

Son soru bornovadaki istasyonun yerinini biraz tarif edermisiniz
    ozancım aracım GP..kendi aracımı götürdüm..yeride 4,sanayinin içinde kipanın karşısında kalıyormuş ole dediler ama ben kipaya pek dikkat etmedim..ankara asvaltı yolu üzerinde solda kalıyor

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Götüreceksin bu servis istasyonuna bir tane Fiat 500 Abarth, full opsiyonlusundan, arada gaza da basacaksın, vize vermiyoruz desinler bakalım

Boş şeylerle uğraşıyorlar, boş. Kamyonlar, ticariler simsiyah dumanları saça saça, kabak lastiklerle daha neler nelerle geziyor ortalıkta kimsenin gördüğü yok. 2 yılda bir mi görülecek böyle şeyler?

Erkan .
    EPKAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 ** ***
    Edilen teşekkür: 32

fırat senin araban kaç modeldi gp ler 2006 yılında çıkmamış mıydı? bir de bu 4. sanayi evka 3 ün ordaki sanayi değil mi? sanayi ile pek işim olmadığı için hep karıştırırım 1 nerde 2 hangisi 3,4,5 sonu yokki maaşallah

bir de araç durumu nasıl kalabalık mı eskisi gibi çok sıra bekleniyor mu? benimki çok şükür 2011 de ama babamın arabası ticari olduğu için hersene yapılıyor ve günüde yaklaştı.
    Konu EPKAH tarafından (27/08/2008 Saat 14:28 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekeleme
    GP - 1.3 Multijet 75 Hp Dynamic - Titanyum Gri

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı krakercocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ozancım aracım GP..kendi aracımı götürdüm..yeride 4,sanayinin içinde kipanın karşısında kalıyormuş ole dediler ama ben kipaya pek dikkat etmedim..ankara asvaltı yolu üzerinde solda kalıyor
    ilk muayene 3 yıl dolduğunda değilmi
    yani anlamak istediğim bu erken tarih özelmi benimmi yanlış bildiğim bişey var.

bildiğim kadarıyla bir gpnin en erken muayene tarihi şubat 2009 olmalı
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

c®ax .........
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

kaptan aracım 2006 lpg yaptığım icin vize gerekti..valla bende bornovayı hele o tarafları pek bilmiyorum ama şu linkten en azından krokiyi gorebilirsin;

TÜVTURK

ozancım en son senin cevabın varmıs gormedim sayfada aşağıda kalmış dediğim lpg taktırdığım için vize gerekti ruhsatı yeniledim
    Konu erdiyilmaz tarafından (29/08/2008 Saat 11:42 ) değiştirilmiştir.

11. Bu mesajı için 2 kişi krakercocuk'ye teşekkür etti:

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

daha onceki bi msj ımdada belirtmiştim,ozellikle izmirde bu muayene işleri çok abartılı oluyor,babamın başına gelen olaydan biliyorum...oda aydında yaptırmıştı daha sonra ...ancak diğer illerdede durum bu şekilde olacakmış diye duydum...

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Tamamdır şimdi oldu ankaraya gitmeden Mareayı sömestrdada GPyi yaptırmam lazım bi sorun çıkmaz umarım

@Tolga Çeşmede rahat rahat yaptırıyoduk ama şimdi nasıl olcak bilmiyorum. GPden korkum yokta mareada üzebilirler
    Konu OzzY tarafından (27/08/2008 Saat 14:58 ) değiştirilmiştir.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erhan OĞUZHAN
    LINEA erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06RB401
    Edilen teşekkür: 158

Eğer yanlış bilmiyorsam, ilk etapta belli il ve ilçeler pilot uygulamaya geçti. her araç 100 civarı kontrolden geçirilip kusursuz, hafif, orta, ağır kusurlu gibi ayrıma tabi tutulacak. kusursuz ve hafif kusurluların muayeneleri yapılacak orta kusurlulara bir ay süre verilecek ve yeniden muayeneye tabi tutulacak. yanlış değilsem ağır kusurlular trafikten men edilecek. tabi bu kusurlar kaporta çürümeleri de dahli edildiği için kimse eski model doğan, şahin reno gibi araçları muayene yaptıramayacak. astarı yüzünden pahalıya gelecek. buda tabiki sahte muayenelerin artmasına sebep olacak.

bunun asıl amacı her aracın muayeneden geçirilmesini sağlamak ve trafikte bulunan araçların uygunluğunu artırmak. karayolları bu işin uzmanı ancak personel olarak yeterli olmadığından ve muayenece çeşitli yollar bulunduğundan sanırım özelleştirme yoluna gidildi. tabi bunun altında başka nedenler de var ancak tartışma yeri burası değildir sanırım
    Linea Dynamic 1,4 Fire

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

yakupca
    Ziyaretçi yakupca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

konya da milletin dumanını çıkarıyorlar diye duyuyoruz arkadaşlar.
    kavga edeninden tut da küfürleşmelere kadar herşey olmuş.
    ayrıca müthiş derecede sıkıyorlarmış.
    akşehir de 2000 model bir palıonun motor şase numarasını tuvtürk görevlisi bulamıyor. bulamadıgından dolayıda yetkili servis e gidip motor şase numarasını belgele ve getir diyorlar. garibim vatandaş arabasına binip gidecek olur arabayı da salmazlar vizeden. servise gider ve servis bu evrak için 30 ytl ister.garibim dayanamaz ve vize istasyonu içinde görevlilere patlar.işin garibi araç sahibide sanayide çıraktan yetişmiş motor ustası ayrıca lpg ayar ve montaj işi yapıyor. ardına motor şase numarasını kendi gözleri ile aracın üstünden okur fakat istasyondakı görevli hala inkar eder ve dayanamaz arkadaş .......
    yaptırdıkta ak ile karayı seçemedik yaptırıncaya dek der.

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

benimki Şubat 2009 SAmsundaki ilk 10. GP...
    film falan yaptırcam muayeneyi bekliyom sorun çıkarıyolar diye...

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

Konya'da muayene yaptırmak için geceden sıraya giriliyor. Günde 100 araç muayene edebiliyorlar. Sayıyorlar sırada 100 araçtan sonrakileri ertesi gün gel diyorlar. Bu kadar incelemeleri güzel de 1.000.000 nüfuslu Konya da sadece 1 adet muayene istasyonu var. Orası çok saçma.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler: