19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Forum yüzünden arabama mesafeliyim...

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Standart Forum yüzünden arabama mesafeliyim...

Herkese kolay gelsin...
    Forum üyesi olmaktan ve yazılanları okumaktan büyük keyif alıyorum..Burada yardımseverlik konusunda da hiç bir sıkıntı yaşamadım..Ancak forumda yaşanan arızaları okumaktan ve kendi aracımda sürekli arıza aramaktan bir acaip oldum...

Her arabanın çıkarabileceği sesleri duysam bile işte 1 yaşını yeni doldurdu daha 6600 km.de ama forumdaki sıkıntılar bende de başladı diye düşünmeye başlıyorum...

Bazen düşünüyorum da forumdan ve yaşanan sıkıntılardan haberim olmasa idi belki daha pozitif ya da en azından objektif bakabilirdim diye düşünüyorum..Hele en ufak ses sıkıntısını yazan insana city motorunu değiştir, amortisörler gitmiş, en az ... liralık masraf var...

Amaç kimseye sitem etmek de değil..Sonuçta bu forum sayesinde kazandığım artıların yanında sahip olduğum bir eksi..Çözüm olarak ta her gün girip okumaya çalıştığım konuları 2 haftada bir okumak olabilir diye düşünüyorum...

Benim merak ettiğim benim gibi forumdaki arızaları ve/veya yorumları okuyarak beğenerek aldığı aracına karşı ufak ta olsa kuşkuyla bakan başkası var mı?

Not:1 ay sonra senelik bakıma gideceğim..Bandırma'daki Kadıoğlu otomotiv hakkında iyi ya da kötü bir şey okumadım..Ama forum genelinde 3-4 servisten başka gözü kapalı araç emanet edilecek bir servis göremedim...Bu da araçla ilgili sıkıntı duyduğum konulardan birisi..

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Forumda yazılan şikayetleri olumsuz değil, tam tersine olumlu bir durum olarak değerlendirmek lazım aslında. Bu sayede, araçtaki herhangi bir arıza vb.nin ne olduğunu, nasıl çözüme ulaştırılabileceğini öğrenmek çok kolay. Tersi bir durum olsa, yani forumda bu tür şeyler yazılmasa, araçta bir problem çıkınca daha fazla endişelenmek olası bir durum. Çünkü ne olduğu hakkında hiçbir bilginiz olmayacak.

Ayrıca genelde tüm forumlarda, çoğunlukla herhangi bir ürün hakkında şikayeti, sorunu olanlar yazar. Kimse, "ben x üründen çok memnunum, hiçbir sıkıntım yok" diye durduk yerde yazmaz, yazan vardır ama çok azdır.
    Ya sorunu olanlar yazar, ya da birşey hakkında merakı olanlar sorar ve cevap alırlar.

Ama ne güzel ki, sizin aracınızda bir sorun yokmuş, böyle devam etmesini dilerim. Bu durumda, forumumuzun GP harici başlıklarına aklınıza gelen her tür konudaki yazılarınızla katkınızı bekleriz

3. Bu mesajı için 6 kişi civcivx'ye teşekkür etti:

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forumdaki her üye sıkıntı yaşamadı ki. Arabasını aldığından beri hiç sıkıntı yaşamayan üyelerimiz de var eminim. Ama bu üyeler her fırsatta arabam çok sorunsuz onu çok seviyorum demiyor. Cem'in de dediği gibi biz hep sorunları görüyoruz.

Kaan Zaim
    zaimkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

Ben bu sitenin, ilk üyelerindenim. Hatta, ilk grande punto buluşmasına katılanlardanım. Ankarada yapılan. O zamanlar, bende sık sık takip ediyordum siteyi, ama sık sık sorun okumaktan, ve okuduum şeyleri kendi aracımda aramaktan bi yerde bunaldım açıkcası. Bazı sorunlar var, gerçekten önemli dir paylaşılmalıdır. Ama bazı şeylerde var ki, tamamen yazan kişinin bilgisizliği ilgisizliği, yüzünden sorunmuş gibi yazılıyor. ,Mesela nerde okudum hatırlamıyorum, city direksiyonuyla ilgili bi durum vardı, city modum bozulmuş demiş bi arkadaş. herkez de yorum yazmış bi şeyler sölemiş, sonra okuyuncva görüyüsunuz ki, yazan kişi city ışığının sürekli yandığını arıza gibi düşünmüş. City devreden çıkınca ışık sönecek.... Yok böyle bir şey, yok böyle bi arıza. Sonunda ben kendimce çözümü buldum. siteyi hala takip ediyorum, çünkü burada zaman geçirmek hoşuma gidiyorum. İşi çok iyi bilen arkadaşalr var onların yazdıkalrını okumak hoşuma gidiyor, ama teknik yardım kısmına artık fazla bulaşmıyorum. Sizede tavsiyem, girip okumayın, bi sorun yaşarsanız, girip o konuylai lgili bir şey var mı yok mu diye bakarsınız. ben öyle yapıyorum. Ama şunuda söliyim tekrar, bazı konular var ki, yazılmalı paylaşılmalıi yazılmazsa paylaşılmazsa, zaten çözüm bulunamaz. Burası bi forum, sonuçta insanlar bir şeylei paylaşmak durumundalar. Çözüm önerim, ise rajatsız olduğunu kısımlarla ilgilenmeyin, diğer yerlerin tadını çıkarın.

6. Bu mesajı için 5 kişi zaimkaan'ye teşekkür etti:

ali veli
    alicanveliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 54

Ben de "tavandaki lekeler"imden dolayı bi foruma göz attım baktım herkeste var aynı sorun. Alıştım da zaten lekelere, sırf bu yüzden değiştirmeye değmez herhalde tavan döşemesini. böyle şeyler her arabada veya her üründe olabilir. bi sürü araba kullandım, gp gibi fiyat bölü performansa sahip araç çok azdır, üstelik tasarımı güzel, az yakıyor, kaliteli, servisi bol, parçası bol vs vs. daha ne olacak ki, bi araçtan daha ne bekleyebiliriz ki... Bu arabadan daha iyi bir frene sahip başka bi arabaya daha bindiğimi bilmiyorum. Bi sürü artısı var. Sorun ve arızalar elbette olacak, olmayan bi araç düşünemiyorum. Normaldir böyle şeyler. arabanı severek kullanıyor musun; boşver gerisini.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı zaimkaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu sitenin, ilk üyelerindenim. Hatta, ilk grande punto buluşmasına katılanlardanım. Ankarada yapılan. O zamanlar, bende sık sık takip ediyordum siteyi, ama sık sık sorun okumaktan, ve okuduum şeyleri kendi aracımda aramaktan bi yerde bunaldım açıkcası. Bazı sorunlar var, gerçekten önemli dir paylaşılmalıdır. Ama bazı şeylerde var ki, tamamen yazan kişinin bilgisizliği ilgisizliği, yüzünden sorunmuş gibi yazılıyor. ,Mesela nerde okudum hatırlamıyorum, city direksiyonuyla ilgili bi durum vardı, city modum bozulmuş demiş bi arkadaş. herkez de yorum yazmış bi şeyler sölemiş, sonra okuyuncva görüyüsunuz ki, yazan kişi city ışığının sürekli yandığını arıza gibi düşünmüş. City devreden çıkınca ışık sönecek.... Yok böyle bir şey, yok böyle bi arıza. Sonunda ben kendimce çözümü buldum. siteyi hala takip ediyorum, çünkü burada zaman geçirmek hoşuma gidiyorum. İşi çok iyi bilen arkadaşalr var onların yazdıkalrını okumak hoşuma gidiyor, ama teknik yardım kısmına artık fazla bulaşmıyorum. Sizede tavsiyem, girip okumayın, bi sorun yaşarsanız, girip o konuylai lgili bir şey var mı yok mu diye bakarsınız. ben öyle yapıyorum. Ama şunuda söliyim tekrar, bazı konular var ki, yazılmalı paylaşılmalıi yazılmazsa paylaşılmazsa, zaten çözüm bulunamaz. Burası bi forum, sonuçta insanlar bir şeylei paylaşmak durumundalar. Çözüm önerim, ise rajatsız olduğunu kısımlarla ilgilenmeyin, diğer yerlerin tadını çıkarın.
    Hoşgeldin tekrar Pek mesaj yazmasan da buralarda olduğunu bilmek güzel

YAVUZ ERTÜM
    bortechine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 60

Öncelikle şunu bilmelisin ki bu foruma üye olanlar genelikler aracına çok düşkün olan ve aracının en sorunsuz şekilde çalışmasını isteyen insanlar.Ve araçlarımızda ne kadar kabul etmesekte çok üst sınıf kaliteye sahip araçlar değil.Bizler araçlarımızın eksilerini sürekli bulmaya çalışıp hem görsel hemde işlevsel olarak en iyi seviyeye getirmeye çalışan insanlarız.
    O yüzden burada yaşadığımız sorunları paylaşıp bu sorunları yaşamayan arkadaşlara bak burada böyle bir sorun olabiliyor ama çözümüde bu demek istiyoruz.
    Emin ol çok daha fazla sorunlar yaşayan markalar var.
    GP 1.3 MULTİJET 90 BG. TİTANYUM GRİSİ

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Herkese olumlu yorumlarından dolayı teşekkür ederim...Ben aracımdan memnunum ama çoğunlukla okuduğum arızaların benim araçta da gerçekleşme ihtimali yüzünden araçtan soğumaya başladığımı düşünüyorum..
    Yoksa problem her araçta var

Benim sorduğum alttaki yazan türü bir ifade idi..
    O zamanlar, bende sık sık takip ediyordum siteyi, ama sık sık sorun okumaktan, ve okuduum şeyleri kendi aracımda aramaktan bi yerde bunaldım açıkcası.
    Çözüm de sizin yazdıklarınız kadar aynı arkadaşın yazısı belki de..
    Çözüm önerim, ise rajatsız olduğunu kısımlarla ilgilenmeyin, diğer yerlerin tadını çıkarın.
    Ama dediğim gibi forumun büyük artıları olduğu gibi benim üzerimde böyle ufak bir etkisi de var..En azından bir kişi bile olsa benim gibi hissetmiş biri olduğunu bilmekti istediğim..O yüzden düşüncelerimi paylaştım..Tekrar teşekkürler..

mehmet koçak
    black hawk gogigogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    09 h 5779
    Edilen teşekkür: 163

kardeş gp yi sat o zaman değerini anlarsın
    geri döndüm......

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

gp mi çok seviyorum ve vazgeçemiyorum. ama şunuda biliyorum. arabamı yenilemeye kalksam bi daha asla ve asla hiçbir fiat modelini almam

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

Alıntı TunFeB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gp mi çok seviyorum ve vazgeçemiyorum. ama şunuda biliyorum. arabamı yenilemeye kalksam bi daha asla ve asla hiçbir fiat modelini almam
    neden fiat a karsı bu kadar kesınsiniz nedir sizi bu markadan iten?
    Forever DJ Tiestooooooooooooooo...absolutely Trance dj in the universe...

15. 27/08/2008, 12:24

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

bende kesinlikle fiat almam bu durumu musteri anketindede ozellikle soyledim..ben bi çok sorun yasadım halada yasıyorum ve ardı arkası kesilmiyo.ve de kesilmicek..kendi adıma konusuorum iilk parti araç aldığım için çok pişmadım belki 2007 -2008 lerde sorunlar bi şekilde azaltılmış ama ilk gelen lerde maleseef sorunlar diz boyu..bu nedenle aracımı satmayı bile dusunuyorum ama ne yazıkkı ikinci elerin durumu ortada aylarca araclarını satamayan arkadaşlar var forumda..fiat markasının pastadan buyuk pay almak için GP yu soylenen tarihten erken piyasaya surmesinin ceremesini bizim gibi 0 km arac alıp sorun yaşamam diyen turk insanları cekyor.....verdiğinmiz paralar nasıl kazanılıyor diye soran insan yok ama...kim nederse desin arkadaşlar aldığım ilk 0 km araba GPve keşke 26.000 ytl veripte almasaydım diyorum..araçın artıları var kımse inkar etmiyogorunüş işlevsellik yakıt bunlar bi araçta olması gereken seyler ama bi arbada işçilik ve malzeme kalıteside olmalı diye dusunuyorum..yeni çıkan modellere bakın devamlı duzelmeler oluyor..havalandırma ızgaralarının bile malzemelerini değiştirmişler...neyse daha fazla yazıp msjı uzatmak istemiyorum...sadece sunu soylemek istiyorum arabamı gercek ten seviyorum ama sorunlarından artık sıkıldım..bu yuzden birdaha fiat mı asla ...

onrky
    1.4 starjet 95hp

Kaan Zaim
    zaimkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin tekrar Pek mesaj yazmasan da buralarda olduğunu bilmek güzel
    Saolasın arda yeni araban hayırlı olsun , inşallah görüşürüz bi ara tekrar

Fiat arabalarında, biraz işçilik problemi olduğu doğru. Ama bu, bana göre çok abartı bir boyutta değil. Ama italyan arabaları bir o akadar da karakter sahibi arabalardır. İşte bu yüzden benim için italyan arabaları tercih sebebidir. Bakın bir araba testinde alfa romeo nun testiyle ilgili şöyle bir yazı vardı. Testi yapan arkadaş yazısına başlamış...

"Arabanın içindeki bardak tutacağı, kötü konumlandırılmış, bazı kontrol düğmelerine ulaşmak zor olabiliyor, işçilik konusunda da ufak tefek hatalar var...ama bunlar kimin umurunda ki, O bir alfa, o bir italyan ben şimdi bu arabayı kullanmanın zevkini yaşıycam..."

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Saolasın arda yeni araban hayırlı olsun , inşallah görüşürüz bi ara tekrar

Fiat arabalarında, biraz işçilik problemi olduğu doğru. Ama bu, bana göre çok abartı bir boyutta değil. Ama italyan arabaları bir o akadar da karakter sahibi arabalardır. İşte bu yüzden benim için italyan arabaları tercih sebebidir. Bakın bir araba testinde alfa romeo nun testiyle ilgili şöyle bir yazı vardı. Testi yapan arkadaş yazısına başlamış...

"Arabanın içindeki bardak tutacağı, kötü konumlandırılmış, bazı kontrol düğmelerine ulaşmak zor olabiliyor, işçilik konusunda da ufak tefek hatalar var...ama bunlar kimin umurunda ki, O bir alfa, o bir italyan ben şimdi bu arabayı kullanmanın zevkini yaşıycam..."
    Çok teşekkürler, ben de görüşmek isterim...

İtalyanlar zaten tasarım konusunda dünyaya hükmediyorlar Avrupa, Asya, Amerika...

İlk Golf bile İtalyan tasarımı...

emre asar
    emre1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 3

aynı problemle bende karşılaştım psikolojik heralde. aynen ööyle araba sanki her an bi sorun çıkaracakmış gibi korkuyorum en ufak bi seste bişeylerin bozulduğu aklıma geliyoo... tamamen haklısınızzz tabiki bu sitenin faydası çok büyük bana her konuda yardım alabiliyorumm..

sadettin ayarcı
    lazuri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 3

arabayı bi müddet kullanmamayı deneyin daha sonraki kullanımda farkı anlaycaksınız.gp nuzu biraz özleyin .aynı sorunları bende yaşadım hatta satmayı bile düşündüm.iyiki satmamışım.

İsmail ŞENER
    isocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 91

valla bende binmeye çekiniyorum. bie istanbula gittim geldim, bu seferde sol ön çamurluk içindeki davlumbazın gövdeye bağlandığı yer kopmuş. bende artık daha borcu bitmedi binbir türlü ses ile uğraşıyom diye sinir olmuyor değilim.
    Follow Me If You Can.

ÖZCAN YILDIRIM
    onurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 LY 848
    Edilen teşekkür: 59

arkadaşlar birçok arkadaş gp dan şikayetci ama ben aracımdan gayet memnunum benim araçta 2006 model sadece bir proplem olmuştu tıkırtı burcundan ses geliyodu servis halletti gayet memnunum birde çevrenizdeki başka markalara dikkat edin onlarla kendi araçınızı kıyaslayın bende cok merak ederim acaba benim aracım bir proplem yaparmı diye ama hiçte öyle bir prolemle karşılaşmadım.

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

arakadaşlar bu konuyo biraz farklı bir yorum yapmak isterim bazı arkadaşların dediği gibi ilk parti araçlar hemen hemen her markada sorunlu olur ancak diğer arkadaşımızın dediği gibi fiyatı,servisi,özellikleri vs. göre gayet makul birde sonuçta insanız hepimiz ve hepimizin beklentileri farklı senin için sorun olan benim için sıradan dır ki ben hala ilk parti araç alıp sorunlu olan ve iyileştirme olarak takılan tıkırtı burcunu hala yaptırmayanlar var ve davlumbaz içindeki o küçük kapak için şunu söyleyeyim onun tek amacı oradaki bir civatayı sökebilmek için ki şart da değil onu mümkün ise iç taraftan tamamen kapatmanız daha iyi son olarak geçenlerde bir arkadaşımın 2008 model renault megan aracına bindim inanırmısınız g.p nin tırnağı olamaz yok böyle bir rezillik bizim arabalarımız dan çıt çıkmıyormuş beee