Sayfa 1/2 12 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Siz Olsaydiniz ?

nghn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 87

Standart Siz Olsaydiniz ?

Arkadaşlar,

Siz FIAT reklam,pazarlama,iş geliştirme sorumlularından biri olsaydınız..(Satış sonrası için )Müşterileriniz ve araçları için nasıl bir kampanya yapardınız ? Neyle memnun olacağınızı düşünerek ve bu yetkinin sizde olduğunu varsayarak yazar mısınız ? Kampanyanlarınız mantık çerçevesinde olup yapılabilirliği olan şeyler olursa sevinirim (Lütfen araba dağıtırdım bedava,bakımları ücretsiz yapardım vs gibi kampanyalar yapmayın )
    Konu nghn tarafından (20/06/2008 Saat 17:08 ) değiştirilmiştir.

Çağrı Tuncer
    UncLessman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 9

Yeni bir araç satmak için mi,satılan araçtan sonra ki memnuniyeti sağlamak için mi?
    Anlayamadım ksr bkma=)

Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

özür dilerim düzelttim..Buradakilerin hemen hemen hepsi arac sahibi oldukları için satıs sonrası kampanyası üstüne yogunlasmak daha mantıklı ..

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

selcuk temiz
    holigan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

yaz ayları için belli bir yaşa kadar olan yada belli bir yaştan sonrası için olan araçlara klima bakımı olabilir.

yada isim yapmış bir araç temizlik firmasıyla anlasılarak servis ücretine göre dış yıkama iç dış yıkama ,pasta-cila,koltuk temizleme tarzı birşey de olabilir.
    Konu holigan tarafından (20/06/2008 Saat 17:24 ) değiştirilmiştir.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Öncelikle servise gelen her araca yönelik bir kampanya düşünürdüm ,öyle 2005 öncesi 1965 sonrası gibi bir ayrım yapmazdım vede kota koymazdım sadece bakımı düşük olandan büyük olana doğru hediyeyi belirlerdim ..

buda en düşük hediye radyo, mp3, dvd ,ve en yüksek miktarda bakım masrafı verene boya koruma, altın bakım, garanti uzatma falan filan ......

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

seni uyanık..sizin belki bedavadan kafa yormanız bir çok punto kullanıcı için yeni güzel bi kampanya ortaya cıkmasını sağlar..ayrıca farzedin ki çalısansınız dedim e bide farz edinki maaş alıyorsunuz

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

selcuk temiz
    holigan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

peki sen olsan ne yapardın nagihan?mesela yani

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Herşeyden önce şu geçtiğimiz aylarda yaşanan ve yaşanması bir yana, telafi edilememesi durumunda kalınılan, pişkin cevaplarla geçiştirilmeye çalışılan, her büyük firmanın normalde "değişiklik yapma hakkımız saklıdır" prensibinin arkasına saklanmadan soruna çözüm üreteceği, Türkiye dışında da başka hiçbir ülkede FIAT' ın yediremeyeceği;
    -Dynamic lerde 3 yerine 2 satır yol bilgisayarının verilmesi
    -Direksiyon aydınlatmalarının kaldırılması

konularına çözüm getirilmesini isterdim. Kendimde hiçbir sorun yaşamadım. Fakat sorun yaşayan arkadaşların hislerini paylaşarak FIAT' dan bunu beklerdim.

Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

soruyu önce ben sordum mızıkcılık olmasın ben ne yapardım bilmiyorum fikrim yok zaten sizden fikir calmak için actım bu forumu

park sensörü ve aksesuara yönelirdim ben..belli bakım ücretleri karsılıgına göre %50,%25 indirim yapardım..düzenli olarak servise gelen ya da sık gelen müşterilere kaskolarında uygun avantajlar sunardım..20.000 ,40.000 ana bakımında yağ,hava,polen filtrelerini ücretsiz verirdim..daha sayıyım mı bende kampanya cok

benim için önemli olan burdakilerin beklentileri..
    Konu erdiyilmaz tarafından (21/06/2008 Saat 15:10 ) değiştirilmiştir. Sebep: mesajLarınız birLeştiriLmiştir.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

umarım sorunuzu dogru anlamışımdır şöyle başlayayım...
    ben olsam herşeyden önce servis kısmındaki personelin güleryüzlü,işini bilen,müşteriye yardımcı olan,insanlara geçiştirici cevaplar vermeyen insanlardan oluşmasını sağlardım...bu çoğu seviste bir sorun,bunu hallederek zaten musteri memnuniyetinde ve musteri sayısında belli artışı yakarlarsınız
    2. etap ta ise belli bi ücretin üstünde yapılan harcamalarda (çok abartı değil mesela 80 ytl veya en dusuk bakım ucreti baz alınabilir) ufaktan başlıyarak belli hediyeler,promosyonlar verilebilir...(park sensoru,paspas,boya koruma vs)
    3. etapta ise gelen her müşteriye parçası garantiden değişsin veya değişmesin,ister vida sıkıtırsın ister triger kayışı değiştirtsin,butun musterilere ufak kalem,masa saati vs (maliyeti dusuk olan;mesela bi kalem 50 ykr,bi masa saati ortalama 3 ytl,tabi üstünde servisin reklamı olmalı sizin açınızdan) verilebilir...
    biraz maliyetli biş iş ama inanın bu insanlar üzerinde olumlu etkiler bırakabiliyor,ozellikle masa saati vs şeyler....
    ama unutmadan tabi bu benim...ancak bunu bi gp kullanıcısı olarak değil her yaz tatilini ticaretin içinde geçiren birisi olarak soyluyorum...

16. Bu mesajı için 2 kişi tolgaank88'ye teşekkür etti:

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

Burada bilgili ve bilgilerini birbirleriyle paylasacak insanların sokakta anketorler tarafından cabuk cabuk doldurulan anketlerden cok daha verimli olcağını dusundugum icin nagihan hn. sizi kutlarım ve bende dusunduklerimi paylasmaktan zevk duyarım.

Ben tuketici olarak aracıma bakım yaptırmayı yetkili servisinde isterim, eger yetkili servis bana iscilik ve parca ucretlerinde indirim saglayacaksa ve/veya ara ara hediyeler verecekse ve bu kampanyaların bazılarını bana garanti edecekse ben aracımı devamlı olarak aynı servise getirebilirim. Bilmem anlatabildim mi?

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İZMAİL A
    ÇÜNKÜ FENERBAHÇELİYİZ iso1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    2008
    Edilen teşekkür: 15

Nagihan yoksa sen ajanmısın şakaşaka bana kalırsa modifiye parçalara yönelirdim.servisle piyasa arasında dünya kadar fiyat farkı var

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim Kıvanç CİHAN
    Emekli Moderator İbrahimKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1537

Öncelikle bir yönetici olarak konu hakkındaki kişisel fikirlerimi soyleyeyim.

FİAT markasına güvenip satın alınmış bir aracın formunda, acaba sizler için ne yapabilirizde daha memnun olursunuz diye açılmış bir konunun hiç bir sakıncası yoktur. Kaldıki bence kesinlikle olmalı ve herkes fikrini söyleyip bir şekilde FİAT ın bunları akıl etmesini ve uygulamaya koymasını sağlamaya yardımcı olmalıyız.. Bu yüzden bu konu için Nagihan hanıma teşekkür ederim..

Gelelim benim fikrime, servislerde güler yüz olmazsa olmaz tabiki ama geriye kalan diğer fikirler, küçük yada büyük hediyeler verilmesi şeklinde. Burada açık açık rüşvet istiyoruz izlenimi ediniyorum ben Hediyemi ver servise geleyim, kim daha büyük hediye verirse ona giderim şeklinde bir yaklaşım var. Ama sanırım satış sonrası için müşteri memnuniyetinin tek yolu hediye ve indirim.. Başka bir çıkar yol kalmıyor bizleri mutlu etmek için.

Şöyle bir tespitte bulunabilirim. Forumun ilk açıldığı tarihlerde bazı üyelerimizin Fiat tarafından aranarak adres bilgilerinin alındığı ve çeşitli hediyeler gönderildiği konuşuldu. Hatta aranmayanlar, ki biride benim, Fiat müşteri hizmetlerini arayıp, yüzsüzlük yapıp, hediye istedik. bu birazda gıcıklığına yapılmış bir uygulamaydı. Niye bazıları aranıp bazıları aranmıyordu, neye göre müşteri seçiliyordu.. Kısaca bir kampanya, bir jest yapılırken kesinlikle herkesi kapsamalı bence..

Ayrıca, Her yıl başında bir takvim ve ajandanın herkese gönderilmesi bence hem reklam olarak hemde jest olarak çok güzel olur. Ben sene başında arayıp ajandamı istedim ve FİAT tarafındanda gönderildi mesela.

Tabiki bizler tarafından kampanyanın ayrıntılarının çizilmesi beklenemez ama bu konuda beyin fırtınası yaparak belkide daha iyi bir satış sonrası hizmet anlayışı geliştirebiliriz.
    Birçok şey bilirim ama en iyi bildiğim şey Haddimdir...

22. Bu mesajı için 3 kişi İbrahimKC'ye teşekkür etti:

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi

Haber Bilgilendirme

yıllık bakım,periyodik bakım,parça değişim bakım fiyatlarının net rakamlarla belli olmasını sağlardım.periyodik bakımları her servste farklı ve onun dışında parça değişimleri standartlar bağlanmalı ( mesela fren balatası değişimi belli bir kalınlığın altına düşüldüğünde yapılmalı ( o an servisin yoğunluk durumuna ve servisin kapanış saatine bağlı olmamalı )).kısacası herşey açık ve net olmalı ( daha önce bakımlar için her servis farklı fiyat verdi ).

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Anlaşılan nagehan a müdürü böyle bir iş verdi.

kerem kerem
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 37

Alıntı cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlaşılan Nagehan A Müdürü Böyle Bir Iş Verdi.

+1000000000000

bu bir görüş alışverişinden çok profesyonel bir ticari yaklaşıma benziyor.

FEMOLİ kardeş nghn kullanıcısının fiat taki pozisyonu ne ? call center agent mı ? arge de mi çalışıyor ?
    kendi pozisyonunu önce açıklasın. samimi olsun ve yardım alsın. ona özelden uzman görüşlerimizi iletelim... para da almayız...

fiat genel müdürlüğü demişsin , adamlar zaten ayda 1 arayıp görüşlerimizi alıyor. burda bu geyiklere gerek yok...

geyik yani , samimi bulmuyorum.... laf kalabalığı.... ( nghn kullanıcısının yazdıklarını kastediyorum)
    Konu xmen tarafından (20/06/2008 Saat 22:12 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretçi047

çok mu açıksözlüyüm nedir

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Yönetim üyesi olarak cevap vereyim tartışmaya...

Benim açımdan konunun hiç bir sakıncası yok aksine çok güzel bir konu. Eğer bizim burda paylaştıklarımız Fiata iletilip değerlendirilcekse ne mutlu bize!
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Ziyaretçi047

Tabi açıksözlülüğümün yanı sıra hiçbir şey yanlış anlaşılmasın. Ozana da katılıyorum. Çok doğru.

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

acilen orjinal aksesuar ve park sensörü kampanyası bekliyorum.

Sayfa 1/2 12 SonSon