Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
78 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Bor power

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

dun persemb pazarında bi ilana gozum takıldı bor pawer ilanıydı bi gidim fiyat sorım dedim adam 100 ytl fiyat çekti yuhhh dedşm yaaa bune ...bende 40,000 bakımını beklıyorum alıp denicen valla femolıde kaç kuruş acab bu bor power..???..

45 ytl miş harbiden fiyat çok uygun
    Konu kara kız tarafından (02/07/2008 Saat 13:42 ) değiştirilmiştir. Sebep: fiyat

onrky
    1.4 starjet 95hp

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

fiyatı 45 ytl bizdede, isteyen arkadaşlara kargo ile gönderi yapıyoruz kargo ücreti 3,90 yada 4,90 ytl tutuyor gittiği yere göre....

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim 1.3 dizel motorlar, Avrupada her 20.000 km de bir yağ değişim periyodu ile bile 250.000 km motor açılmadan kullanım vaadediyorken, Türkiye' de 10.000 kmde yapılan yağ değişimleri ile bor power a ihtiyac duyulur mu sizce motor ömrü açısından?
    Kullananlar vardı çok uzun zamandan beri. Kullanıyorsun motor sesi ilk anda baya bir azalıyor, çekiş artıyor deniyordu. Sonra bu iş psikolojik dendi zira hep bu tip uygulamalar yağ değişiminden ve bakım döneminden sonra uygulandığından, bakımla gelen o canlılık ataklık bor power tarzı ürünlere yüklendi. Eninde sonundan döndü dolandı ve herhangi bir artısının olmadığı noktasında uzlaşıldı. Bunun uzun dönem kullanım yorumları dizel olsun benzin olsun modifiyem.com forumunda vardı. Merak edenler orada arama yapabilirler.

bu konuda katılıyorum abı sana.cunku hep bu tarz katkı maddelerını senınde belırttıgın gıbı ya bakımlardan sonra yada yag degısımınden sonra kullandıkları ıcın boyle hıssedılıyor.mutlaka vardır faydası ama abartılacak bısey oldugunu dusunmuyorum...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

arkadaşlar bor power konusunda kafa akrıştıracak bir durum yok.yapılan birçok araştırma mevcut.ve bunlar belgeli.bor'un bu katkı özelliğini bulanda bir türk bilim adamı
    Haziran 2006 dan itibaren İngiltere Ford ve Almanya BMW araçlarında ******* kullanmaya başlamıştır.
    Yüzyılın en önemli buluşlarına verilen R&D 100 ödülünü almıştır.Bu ödül bilimin Nobel‘i diye adlandırılır.Bu buluşu ile Prof. Dr. Ali Erdemir Triboloji bilimine çağ atlatan bilim adamı olarak literatürlere geçmiştir.
    ************* metallerde sürtünme katsayısını 0.01’e düşüren bu buluşun ürünüdür.
    Ham maddesi Bor madenidir.DÜNYA REZERVİNİN %70 Nİ ELİNDEN BULUNDURAN VE BİR ÇOK MADDEDE KULLANILAN BOR ELEMNETİ İLK DEFA BU ÜRÜNDE KULLANILMIŞTIR. ****** Bor madeni işleterek üretilen dünyadaki tek üründür.
    ****** yağ katkısı değildir.YAĞ DEĞİŞTİRMEDEN ETKİLENMEZ.Metal katkı ürünüdür.
    Dünyada üretilen tüm yağ katkı maddelerinden 40 kat daha etkilidir ******* üstün teknolojisi sayesinde motor içinde ilk görevi kalitesiz yakıtlardan oluşan kurum ve karbon atıklarını temizler.
    Sıvı olarak Borik Asit halinde bulunan ürün metalle karşılaşınca kimyasal reaksiyon geçirir Borik asit halinden katı hale geçerek Boroksit’e dönüşür.Ve metal yüzeylerdeki aşınma çiziklerine dolgu yaparak metallere nüfuz eder.Boroksit’in özelliği: Dünyada bilinen en sert element elmastır Boroksit elmastan daha sağlam ve güçlü bir yapıya sahiptir.Bu özelliğinden dolayı metallerde yüzey kalitesini ve mukavemeti çok yüksek oranda arttırır.Ürünün içerisinde bulunan 0.2 mikron küçüklükteki bor partikülleri çalışan iki metal arasında bilye görevi görerek raylı bir sistem oluşturur işte bu sayede metallerde sürtünme katsayısını 0.01’e düşürür.
    ONAY VE BELGELER
    Dünyada alanında API belgesine EPA belgesine ABS sertifikasına sahip tek üründür.NASA’nın onayladığı ve kullandığı teknolojidir.
    FAYDALARI
    Sürtünmeyi yok ettiği için aşınmayı %98 daha aza indirir.Sürtünmeye harcadığı enerjiyi tasarruf dönüştürür.
    % 10 yakıt tasarrufu sağlar.
    Kompresyon kaçaklarını önlediği için yağ eksiltmeleri azaltır.Egsozdan duman salınımını azaltır.
    Beygir gücünü ( 2 ile 6 ) HP arası arttırır.
    Tork değerlerini % 10 civarında arttırır.
    Aşınan yerlere dolgu yaptığı için motorunuzu onarır.İlk günkü haline yakın duruma getirir.Soğuk havalarda kolay ve aşınmadan çalışmasını sağlar.
    Bor madeni ısıyı 10-15 oC kadar kendi bünyesinde absorbe eder ve metallere yansıtmaz. Böylece harareti önler.Aşınmayı azalttığı ve ısıyı dengelediği için madeni yağın kirlenmesini engeller ve ömrünü uzatır.
    Ürün sıvı halde yağın içinde kalmadığı için yağ değişimlerinde yağla birlikte boşalmaz. Metallerde Boroksit olarak kalır böylece yağ değişimlerinden etkilenmez.
    Sadece bir defa kullandığınızda 150.000 km motorunuzda görevine devam eder. Bu nedenle dünyadaki en ekonomik katkı ürünüdür.
    Motor ömrünü en az iki kat uzatır.
    KULLANIMI
    Yağ ve yağ filtresi yeni değiştirilmelidir.
    ÖNEMLİ NOT: Aracınız 8 lt ye kadar yağ kapasiteli bir araç ise 475 ml lik ******* i komple yağa dökünüz.Aracınız 3 lt dahi olsa yine aynı şekilde kutuyu tam olarak boşaltmanız gerekmektedir.Her 8 lt ve katlarına kadar birer kutu katınız.
    Yeni yağ ile motorunuzu çalıştırınız.Hararet 80 oC’ye gelinceye kadar ısıtınız.****** kutusunu iyice çalkalayınız.Dibe çökmüş olan Bor partiküllerinin karışımını sağlayınız.Motoru stop ediniz ve ****** tamamını motora ilave ediniz.
    ******* uygulandıktan sonra motorunuzu 15 dakika rolantide çalıştırınız veya 30 km yol katediniz.
    Tüm sentetik ve mineral yağlarla uyumludur.
    Benzin dizel LPG vb. ile çalışan tüm otomobil otobüs kamyon traktör ve iş makineleri ile deniz araçlarında güvenle kullanılabilir.
    Sıfır ve yeni rektefiyeli motorlarda 8000 km’den sonra kullanınız.
    DÜNYADAKİ REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI
    Daimler-Chrysler (Nourth America )
    Ford
    General Motors
    Hundai
    Toyota
    Honda
    Nissan
    Nascar Racing Teams
    Bartell Yachts
    Bimba Corporation
    Boeing Aerospace & Aircraft
    Robert Bosch
    Chem Tool
    Enron Wind
    General Petroleum
    Haliburton Corporation
    Henkel Chemical
    Hitachi Refrigeration E117
    Florida Light and Power
    Fujikoshi
    Husqvarna
    Idemetsu
    Kaiman Aerospace
    Marine Industries
    Matsushita
    Mitsubishi Heavy Industries
    Mitsubishi Metals
    Mitsui
    Navistar
    Neste/Fortum Oil
    Nihon Chemical Kogyo
    Nihon Victor Oil
    Nisseki
    Parking America
    Raceway Marine AB Sweden
    Ryder Trucks
    Ryobi
    Shandong Provence/China
    Southern Marine
    Sumitomo Heavy Industries
    Sumitomo Lubricants
    Tayteks/Turkey
    Toei Sagyo
    Volvo N. America
    Von Weise Gear Co.
    Wellstream North Sea
    Yasuda Fire and ty
    Mabuchi Motors
    bizdeki etkiler psikolojik olabilir,neticede 1.4 bir araçta perfonmans anlamında sağladığı etki düşük olacaktır,bizimde bunu hissetmemiz çok zor.kaldıki asıl etkisi motor içindeki sürtünen parçalarının aşınmasını önlemek zaten asıl işlevide bu,ve tabiiki uzun vadeli bir sonuç ortaya koyuyor,ama kimse ben aracıma bor katkı koydum canavar gibi oldu gibi bakmasın.bu aracınızı koyduğun anda canavara dönüşterecek mucizevi bir olay değil.ama bilimsel bir gerçek.örnek:yüzde beş tasarruf sağlasa,100km/7 lt yakan bir araçta,bu tasarru olayı 0.35lt farkettirirki,özellikle şehir içi kullanımda ve kullanım tarzına bağlı olarakda bunu hissetmek mümkün değil.uzun yolda yapılacak bir testte bir depo benzin harcadığınızda (45lt)farkedecek miktar 2 lt civarıdır.)eğer her iki sürüş testinde bütün koşulların birebir aynı olduğunu varsayarsak.ama birinde ayağınızın gaza biraz fazla gitmesi bütün sonucu değiştirecektir.kısacası aracın hareketli motor parçaları üzerinde faydalı bir etkisi olduğu kanıtlanmış bir olay,ekonomi ve güç ise ,bizim bunu hissetmemiz pek mümkün değil.bu durumda yapılacak tek şey,aynı dinama cihazında ve araçta hiçbir değişiklik yapmadan her iki koşulda ölçüm yapılması olacaktır.ve sanıyorum ürün etkisini,belirli bir km yaptıktan sonra gösteriyor.

Bilim Oscarı'nın Türk adayı

Amerika, Argon Devlet Laboratuvarı'nda görevli Türk profesör Ali Erdemir'i konuşuyor. Yaptığı buluşlarla ABD'de birçok ödül kazanan ve dünyanın en önemli 100 bilim adamı arasında yer alan Prof. Dr. Ali Erdemir son olarak bilimin Oscar'ına aday gösterildi.

Chicago Üniversitesi ve ABD Enerji Bakanlığı'na bağlı Argon Ulusal Laborutuarları'nda araştırmalar yapan Prof. Dr. Ali Erdemir, sürtünme katsayısını sıfıra indiren buluşu ile yeni ödüllere layık görüldü. ABD Enerji Bakanlığı'ndan 2 milyon 140 bin dolarlık (yaklaşık 500 milyar lira) araştırma ödülü kazanan Dr. Ali Erdemir, ayrıca, sürtünme ve aşınma teknolojisi ile ilgili araştırmasıyla Mühendisler Birliği'nin her yıl bir kişiye verdiği ‘‘Edmond E. Bisson Ödülü’’ne layık görüldü.

EN BÜYÜK ÖDÜL

Yepyeni bir karbon kaplama geliştirerek dünyanın en kaygan maddesi olan teflondan 40 kere daha kaygan bir teknoloji ortaya koyan Prof. Dr. Erdemir, ABD'de yayınlanan ünlü bilim dergisi ve bilim televizyon kanalı Discover tarafından ABD'de ‘‘bilim Oscarı’’ sayılan Discover Ödülü'ne aday gösterildi. Discover organizasyonu tarafından yapılan açıklamada, 4000 bilim adamı arasından 10 branşta 40 kişinin seçildiği ve 14 kişinin ödül alacağı kaydedildi. Ali Erdemir, sürtünme ve aşınma teknolojisi ile ilgili bilim dalındaki en şanslı aday gösteriliyor.

Dr. Osman Eryılmaz ve Georgi Dansky ile birlikte bilimsel araştırmalarını sürdüren Prof. Dr. Ali Erdemir'in buluşu, Amerika'da büyük yankı uyandırdı. Ekibin bulduğu borik asit ağırlıklı motor katkı maddesi, motorlarda en az 70 bin kilometre dayanan koruyucu bir tabaka oluşturarak aşınmayı azaltıyor. Prof. Erdemir, bulduğu katkı maddesi ile ilgili şu bilgileri verdi:

BÜYÜK TASARRUF

‘‘Halen kullanılan araçların motorlarında sürtünme sonucu açığa çıkan enerji boşa gidiyor. Kaybolan bu enerjiyi nasıl en aza indirebileceğimizi 10 yıl boyunca araştırdık. Bulduğumuz katkı maddesi ile motorlar, 10-15 kat daha az aşınıyor, motor gücü artıyor. Motorların sürtünme katsayısı var. Katkı maddesi, sürtünme katsayısını 3-4 kat düşürünce sürtünmeyle kaybolan enerjiyi motor gücünün artmasında kullanıyoruz. Motorun çalışma durumuna bağlı olarak gücü yüzde 5-10 oranında yükseliyor. Motor yağı ile bu katkı maddesini katıp arabayı kullandığınızda o farkı rahatlıkla görüyorsunuz. ABD'de halen motorlardaki aşınma ve sürtünmeye bağlı kayıpların yıllık maliyeti 100 milyar dolara yakın. Katkı maddesini hazırladığımız borik asit, Türkiye'de oldukça bol bulunan boraks madeninden elde geliyor. Motor yüzeylerinde kaygan tabaka oluşturan katkı maddesi etkisini 50- 70 mil (yaklaşık 100 bin kilometre) sürdürüyor, kolay aşınmıyor. Bu nedenle motor yağı değiştirme süresi de çok uzayacak, çevreye zararlı bu atık maddenin tüketimi azalacaktır.’’

Ali Erdemir kimdir?

Adana'da dünyaya gelen Prof. Dr. Ali Erdemir, yüksek öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi'nde yaptı. İTÜ'den 1977'de mezun olan Erdemir, İskenderun Demir Çelik Fabrikası'nda 2.5 yıl çalıştıktan sonra, 1979 yılının ilk aylarında master ve yüksek lisans eğitimini yapmak üzere Georgia Üniversitesi'ne gitti. 1986 yılında askerlik için Türkiye'ye dönen Ali Erdemir, 6 ay boyunca iş aramasına rağmen, ABD'de edindiği bilgileri değerlendirecek düzeyde bir iş bulamayınca, 1 yıl sonra doktora sonrası öğretim için ABD'ye döndü ve Argon Laboratuvarı'na girdi. Prof. Dr. Ali Erdemir, ‘‘Geçen 10 yıllık süre içerisinde Türkiye'de sanayi ve endüstri dallarında büyük aşamalar kaydedildi. Bugün olsa belki kendime göre iş bulurdum’’ diyor. Prof. Erdemir, ‘‘Türk olarak böyle bir buluşun sahibi olmak bana gurur veriyor. Çok mutluyum. Bilim adamı olmaya ilgi duyanlara tavziyem, yolunuza çalışarak devam edin. Bir şey keşfetmek veya geliştirmek güç değil’’ diye konuşuyor.

Dr.Erdemir'in karbon kaplama konusundaki buluşu, ABD'de 30'un üzerinde bilim dergisinin yanı sıra ünlü Populer Science dergisinin Nisan sayısında da yer aldı. Dr.Ali Erdemir'in yeni buluşu ile ilgili olarak daha fazla bilgi almak isteyenler, Argon Laboratuarları'nın İnternetteki web sayfasına şu adresden ulaşabilirler: Argonne National Laboratory ... for a brighter future

Konu erdiyilmaz tarafından (13/07/2008 Saat 18:37 ) değiştirilmiştir. Sebep: mesaj birLeştirme

5. Bu mesajı için 2 kişi şekerlioğlu'ye teşekkür etti:

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

civic aracıma 6 sene puntoma da birkac ay once uyguladım motorsilki. Arastırma yapmadan hicbirsey yapmam. Ben 5.5 L fabrika verisi olan bir aracla 5L yakabiliyorsam ve butun aynı model araclardan daha seri bir aracım varsa ve motora bundan baska en ufak bir mudahelem olmadıgından rodajımdan sonra bu urunun faydalı oldugunu dusunurum. Puntomun sesi dahi degisti bilgisayar tuketim degerlerinde 4.2 L den gidis donuslu daha dusuk bir veri goremiyordum artık 4.0 lari goruyorum. Arac otomatik oldugu halde performansı bana zevk veriyorsa psikolıjik etki oldugunu kanıtlasalarda bu zevk icin bir sonraki aracımada alırım )

osman barut
    SerhanOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 5

bostanci sanayi sitesinde 50 ytl. tar oto jeep. kredi karti geciyor.

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

İstanbuldan yada başka illerden iseyen arkadaşlar varsa birleşip 45 ytl den gönderebilirim ..

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

ben istiyorum su 40.000 i bi atlatımde hberleşiriz.

onrky
    1.4 starjet 95hp

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

arkadaslar simdi bu motro yagına katılıyo anladıgım kadar ile. fakat birde ufak bir plastik siseye sıvı sekilde konulyor ve oradan emme manifolduna uzatılıyor o şişedeki sıvıya bor diyor usta 3000 km gidiyormus . bunu duydunuzmu 350 ytlye takılıyor

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben motorsilk in ürününü öneririm. biraz daha pahalı fakat farkı hissetmek çok kolay.

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar simdi bu motro yagına katılıyo anladıgım kadar ile. fakat birde ufak bir plastik siseye sıvı sekilde konulyor ve oradan emme manifolduna uzatılıyor o şişedeki sıvıya bor diyor usta 3000 km gidiyormus . bunu duydunuzmu 350 ytlye takılıyor

Evet o olayıda gördüm bir kaç arabada bor madeni vede su ile çalışıyor bor çözelti oluyormuş oda yakıt olarak yanma odasına gönderiliyormuş hem daha iyi bir yanma hemde ekonomi oluyormuş şöle küçük bir kutusu var ....Ama şöylede bir durum var taktıran randıman alamayıp ertesi ay söktürüyor nedenini bilmiyorum yaklaşık 5,6 senedir var gerçekten iyi bişi olsa baya duyulurdu...

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

hmm bunu takan kişileri tanıyorum. onlar randıman aldıklarını soyluyorlar Mehmet. ama kafamda karıstısen böyle diyorsan vardır bir şey. yalnız bana bunu soyleyen usta eski sistem gazlı arabalarda kullanıyoruz bor yakıtı bitince hissedilir bir guc kaybı oluyor ddedi. taktıırp cıkarmasam nasıl olur acaba işe yaramazsa da oyle dursun. ne dersin

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Valla sen bilirsin geçen hafta bir toyotacı müşterim söktürmüş onun nedeni belli bir süre sonra çekmedi felan dedi uyumsuzluk oluşmuş yani aslında çokta fazla ilgilenemedim yok didiklerdim konuyuda .İstersen taktır bir dene ama yine de taktırmadan önce avantaj vede dezavantajlarını bir araştır ...Ben bişiler öğrenirsem yazarım buraya...

zafer kaplan
    zaferkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 237

www.bor-kar.com adresinden gererkli bilgileri edinebilirsiniz arkadaşlar geçenlerde başçavuş bi tanıdık geldi o uzun süredir kullandığını ve memnun olduğunu hatta daha sonra askeriyeden bir çok arkadaşınada taktırıp onlarında memnun oldukları hem yakıt hem performans olarak söyledi

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bence de az da olsa yararı olacaktır. zararı olacağını sanmam.

zafer kaplan
    zaferkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 237

350 fiyat yüksek yalnız bu işlemi izmirde 170-200 ytl arası yapıyorlar ki zaten merkez izmir patenti alan usta izmirde ankarada 300-350 ytl diyorlar ancak iyi pazarlık yaparsan ankarada 200-250 ytlden fazla vermezsin bu fiyatın içinde zaten 5 lt de bor veriyolar oda yaklaşık 2000-4000 km arası götürüyormuş bittiği zamanda 5 lt bidonu 29 ytl diye biliyorum

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Benim bacanağım taktırdı opel vectra 2000 motor'a hiç bir faydasını görmedi ne performansta nede yakıtta daha sonra aracını sattı

Aykut Arslan
    aykuting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    67 TR 482
    Edilen teşekkür: 35

Sesi azaltıyorsa olabilir ben şikayetim ses performand güsel ama ses istemiyorum seste ne kadar etkili bilen var mı

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Ben motora ve şanzımana motorsilk boron cls + chiptuning + eko66 yakıt tasarruf cihazı taktırdım aracımın performansı süper oldu hemde daha ekonomik gidiyor hemde çevreci oldu duman + zehir 0

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon