Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon
86 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Grande Punto Emotion Seçeneği Alacak Arkadaşların Dikkatine

Mustafa Korkut Kanbir
    genetrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Edilen teşekkür: 0

Bunu Grande için demedim ama bir sürü firma yeni arabalarını 2008 yılının modeli diyerek piyasaya sürüyor.Auris Mayıs ayında geliyor, Honda Fit(Jazz) değişiklik olmaz ise MAyıs'ta geliyor gibi bunu kastetmek istedim .Toyota Auris aynı sınıf olmasa bile yeni bir araba sonuçta.Ayrıca Corolla 29.500 YTL (eski kasa) düşmüşken Jazz (eski kasa) 25500 'e düşmüşken City 25000YTL olmuşken 207 Trendy'ler 27.300 den sadece pazarlıkla 25800YTL'ye alınabiliyorken fiyat artışı yanlış olur ben sadece bunu demek istedim .Biliyorsunuz hala insanlar sadece fiat oılduğu için GP'lere ön yargılı davranıyor.Çevremde bir sürü insan bana bile Ya niye Gp alıyorsun diyip druyor.Bu anlamda söyledim

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni araçlarda üretim maliyetleri yüksek olur ama 1. yıldan sonra belli bir satış grafiği yakalandı ise ki GP de durum budur(satış rakamlarının artması üretim maliyetlerinin düşmesi demektir),rekabet ortamı ve piyasa koşullarıda dikkate alındığında (kur'un düşüşlü,nakit darlığı,çoğu kimsenin zaten kredi limitlerini doldurmuş olmaları vs) fiyat artışının olmaması gerekir.
    Fiat Gp ile kara geçti tabi ama benim kastettiğim üretim maliyetlerinin aracın yeni ya da eski olmasıyla pek alakası yoktu.Neyse demek istediğim fiyat artışı olabilir ama bununla beraber de yeni kampanyalar düzenlenir.Ama 21900lük GP den eser kalmadı

Mustafa Korkut Kanbir
    genetrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

doğru . benimki sadece bir fikir artabilirde. ben yılbaşından önce dynamic için 23000 verecekken bugün 24800 veriyorum(o zaman param yoktu) o yüzden beklemek risk tabi .aşağı ya da yukarı hareket olabilir.Sonuçta iki şeklede şaşırmamak lazım

Deniz K
    uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

benim üretim maliyetlerinden kastım,en basit anlatımıyla;diyelim ki, elimizde yaptırmak istediğimiz bir proje var,bunun için kalıp vs. hazırlanması gerekir,bu da yüksek maliyet olarak karşımıza çıkar,üretici şahısdan 1 adet istersek,karşımıza çok yüksek maliyetin çıktığını görürüz,ancak siparişimiz örneğin 1000 adet olursa bu kalıp maliyetinin/1000 olması nedeniyle birim maliyetinin düştüğünü görürüz,günlük yaşamda da bu tip şeyler çok kişinin başına gelmiştir.araç üreticilerine de fiyatlandırma politikasına da baktığımızda yeni modellerde fiyatların yüksek olduğunu(Yeni modellere talep olması nedeniyle üretic firmalar bunu doğru orantılı olarak lehlerinde kullanırlar),model eskidikçe, satış rakamlarının da totalde yükselmesi nedeniyle maliyet düşüklüğü olurki,üretici firmalarda bunu yeni modellere karşı satış grafiklerini düşürmemek için düşük fiyat politikası ile desteklerler,bu kısır döngü geçmişe bakıldığında tüm marka ve modeller için görülebilir.Bu hayatın her alanında böyledir,bir matbaya bir (Tek) kitap bastırmayı deneyebiliriz,veya tanesi 1 kaç ytl ye satın alınan bir oyuncağı yapmaya-yaptırmaya kalkarsak çok büyük rakamlarla karşılaştığımızı görebiliriz, vs.vs.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

benim üretim maliyetlerinden kastım,en basit anlatımıyla;diyelim ki, elimizde yaptırmak istediğimiz bir proje var,bunun için kalıp vs. hazırlanması gerekir,bu da yüksek maliyet olarak karşımıza çıkar,üretici şahısdan 1 adet istersek,karşımıza çok yüksek maliyetin çıktığını görürüz,ancak siparişimiz örneğin 1000 adet olursa bu kalıp maliyetinin/1000 olması nedeniyle birim maliyetinin düştüğünü görürüz,günlük yaşamda da bu tip şeyler çok kişinin başına gelmiştir.araç üreticilerine de fiyatlandırma politikasına da baktığımızda yeni modellerde fiyatların yüksek olduğunu(Yeni modellere talep olması nedeniyle üretic firmalar bunu doğru orantılı olarak lehlerinde kullanırlar),model eskidikçe, satış rakamlarının da totalde yükselmesi nedeniyle maliyet düşüklüğü olurki,üretici firmalarda bunu yeni modellere karşı satış grafiklerini düşürmemek için düşük fiyat politikası ile desteklerler,bu kısır döngü geçmişe bakıldığında tüm marka ve modeller için görülebilir.Bu hayatın her alanında böyledir,bir matbaya bir (Tek) kitap bastırmayı deneyebiliriz,veya tanesi 1 kaç ytl ye satın alınan bir oyuncağı yapmaya-yaptırmaya kalkarsak çok büyük rakamlarla karşılaştığımızı görebiliriz, vs.vs.
    Katılıyorum, zaten bir önceki mesajında da aynı şeyden bahsetmiştin.(Marjinal maliyetin düşmesi) Ama bu diğer tüm şartlar sabitken geçerli maalesef ve tabiki oyuncak yapmak yada kitap basmak kadar da basit değil hesabı.Neyse konuya dönersek ben artık fiyatların eski seviyelere geleceğine artık inanmıyorum.Yani Mart Ayında GP ye zam gelebilir (Belki de Nisan da) bence ama hemen ardından yeni bir kampanya yaparlar tabi ya da yeni donanım eklerler fiyatı sabit tutarak.Makyaj dan sonrada eski kasaları düşük fiyattan satarlar o ayrı tabi

Sezer Ersoy
    Multijet 1.3 90Bg.Emotion SeZAr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 EU 3389

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    13 mart 1 nısan olur demedı deme
    saka bı yana ınsallah 13 martta teslum alırsın...
    inşallah baba artık gelsin yaaa...
    Multijet Emotion 1.3 16V 90Bg. SP+SKY+16'' Egzotik Kırmızı

Deniz K
    uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum, zaten bir önceki mesajında da aynı şeyden bahsetmiştin.(Marjinal maliyetin düşmesi) Ama bu diğer tüm şartlar sabitken geçerli maalesef ve tabiki oyuncak yapmak yada kitap basmak kadar da basit değil hesabı.Neyse konuya dönersek ben artık fiyatların eski seviyelere geleceğine artık inanmıyorum.Yani Mart Ayında GP ye zam gelebilir (Belki de Nisan da) bence ama hemen ardından yeni bir kampanya yaparlar tabi ya da yeni donanım eklerler fiyatı sabit tutarak.Makyaj dan sonrada eski kasaları düşük fiyattan satarlar o ayrı tabi
    Kusura bakmayın, ben önceki mesajımda söylemek istediklerim anlaşılamadı düşüncesi ile(Cevabınızdan o sonuca varmıştım) ''maliyet'' olayını açıklamak adına olayı basite indirgeyip,oyuncak-kitap örneği vermiştim,elbette fiyatlar eski seviyesine dönmeyecektir,eski ile yeni arasında fark oluşturmak için ya eskilerde fiyat düşüşü yapılır veya yeniye zam yapılsa bile bunun karşılığı olarak donanım veya kalite yükseltilir.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Kusura bakmayın, ben önceki mesajımda söylemek istediklerim anlaşılamadı düşüncesi ile(Cevabınızdan o sonuca varmıştım) ''maliyet'' olayını açıklamak adına olayı basite indirgeyip,oyuncak-kitap örneği vermiştim,elbette fiyatlar eski seviyesine dönmeyecektir,eski ile yeni arasında fark oluşturmak için ya eskilerde fiyat düşüşü yapılır veya yeniye zam yapılsa bile bunun karşılığı olarak donanım veya kalite yükseltilir.
    Ben anlamıştım kastettiğinizi Yukarıda yazılanlara katılıyorum kesinlikle...

Burak Kara
    kçkcmş karaburak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DP 619

Sanırsam benim aracım arkadaşların bahsettiği o "yeni parti" den.Maalesef kolçak ve bel ayarı yok

Sezer Ersoy
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 EU 3389

Alıntı karaburak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırsam benim aracım arkadaşların bahsettiği o "yeni parti" den.Maalesef kolçak ve bel ayarı yok

nereden biliyorsun olmadığını ki...
    Ben aralık 13 te sipariş verdiğim otarihte mevcuttu bayie üstüne bas basa sordum onlarında böle bişi olmadığı söylediler.

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Alıntı SeZAr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nereden biliyorsun olmadığını ki...
    Ben aralık 13 te sipariş verdiğim otarihte mevcuttu bayie üstüne bas basa sordum onlarında böle bişi olmadığı söylediler.
    Adam arabasını teslim almış arakadaşım...

Burak Kara
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DP 619

Alıntı ORACLE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam arabasını teslim almış arakadaşım...
    Yani

Sezer Ersoy
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 EU 3389

Arabayı nezaman sipariş etmiştiniz

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı karaburak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracını teslım aldınmı
    resımlerı varmı...

Burak Kara
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DP 619

Aracımı sipariş etmedik 2 yada 3 gün önce adanada elinde 2007 emo olan bi bayiden aldık.Araç alınırken ben başında değildim eğer başında olsam eksiklikler hemen dikkatimi çekerdi bayiye sorardım.Araba şu anda ankarada bende değil elime geçer geçmez fotolarını koyacağım.Arabayı adanadan aldık ve araç ankaradaki abime teslim edildi.Ankarada abim alınca eksik parçaların olduğunu söyledi ben de daha önce böyle bi durumla karşılaşan var mı diye forumda arama yaptım ve karşıma bu konu çıktı.

Buğra KARASU
    BGRAYS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DT 8899
    Edilen teşekkür: 66

eger onceden sana hbr werilen bi durum diilse yada ne bileyim hakkın olan seyler yoksa arabanda sonuna kadar ara hakkını bence ..

Burak Kara
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DP 619

Hayır bizim daha önce bayiye gidip bakma olayı falan olmadı.Ben Autoshow 2006 da binmiştim artı bizim okula tanıtım için getirmişlerdi orda görmüştüm gp yi ve beğendim.Araba lazım olunca da hemen gittik aldık daha doğrusu gidip almışlar ben görmedim .Sonuçta araç sipariş edilmedi görülerek alındı.Bu durumda da yapılacak bişey yok.

Buğra KARASU
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DT 8899

ya emotionda kolacak olmayabilir mi bi konuda konusuluyodu makyajla bırlıkte degılesecek bazı seylerı ama anlamıyorum kolcak nsl olmaz

Burak Kara
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DP 619

Bu konuda konuşuluyodu sanırsam.Önceki sayfalara bi bak istersen

Buğra KARASU
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DT 8899

bambogie acmıs konuyuzaten demıs kolcak ve bel ayarı gelmıcek dedıgı gıbı gelmemıs ilginc ..

Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon