17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Sıfır Grande Punto almaya gittim. Süreç nedir?

Grande İçin Para Biriktiriyor ;)
    gokhanshen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Sıfır Grande Punto almaya gittim. Süreç nedir?

Arkadaşlar merhabalar.Forumdaki ilk mesajım.Heyecanlıyım ve sorumu soruyorum

Daha önceden bin türlü araştırmasını yaptığım aracı almak amacıyla bayiye gittim.Nasıl davranmalıyım? Önce ne istediğimi söyleyip,sonra mı pazarlık yapmalıyım? Çünkü telefonla 3 bayi aradım.3ü de ayrı fiyat verdi.
    Şöyle ki; Almak istediğim model: GRANDE PUNTO 5K 1.4 FIRE 77 HP DYNAMIC 4AB ABS ECC bununla birlikte Spor paketi'de alacağım.Ve herhangi bir pakete dahil olmayan,krom egzoz,metal pedallar ve bej rengi iç döşeme istiyorum. Şimdi ben bunları tek tek istersem pazarlık payım ne olur? Ve ortalama katalog fiyatından ne kadar indirim alabilirim? Sıfır grande punto alan arkadaşlar en azından kendileri nasıl bir süreç yaşadı anlatırlarsa sevinirim
    Konu Linos tarafından (19/05/2008 Saat 13:22 ) değiştirilmiştir. Sebep: Font düzeltildi!

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

selam gokhan oncelikle foruma hos geldin diyorum...
    GP heyecanı olsa gerek konuyu yanlıs yere acmıssın tanışma bolumune acıp kendini tanıtıp kafana takılan şeyleri sorarak devam edebilirdin ama ben buna GP heyecanı diyorum olur boyle şeyler
    konuya gelirsek telefonla felan olmaz git abi bir fiat yetkili bayisine deki ben şöyle şöyle bir GP istiyorum fiyatı nedir bunun yanında sunları sunları istiyorum dersin yuz yuze konusmak cok farklıdır cunku elma almıyorsun araba alıyorsun eger vaktin varsa baska bir bayiye git ordanda fiyat al yani 1 yere bağlı kalma neresi içine sinerse ordan al, ama once forumumuzu iyice bir araştır aklına takılan bütün soruların cevabını burada bulabilirsin,
    ben alırken 1 hafta arastırdım bayilerden fiyat felan aldım forumu arastırdım arkadaslardan yardım aldım bilgi aldım ona gore hareket ettim...

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

oncelikle hos geldin bencede biraz arastırma yap ama 0 aractan pazarlık payın olur fakat diger saydıgın seyler aksesuardır onlardan da ayrı bir indirim mutlakaki yaparlar bunlara ek olarak da istedigin dosemeyi soylemen bir problem teskil etmez sadece arac beklemen suren artar oda dogaldır yeter ki sabırla beklemeyi bil

Serkan ALTUNAY
    MethyLen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 BOR 65
    Edilen teşekkür: 83

Hoşgeldin Gökhan. Hayırlı olsun.

Aracın döşemesi rengiyle birebir alakalı , sen şimdi gidip egzotik kırmızı siparişi verip bej rengi döşeme dersen o aracı en az 4 ay beklersin Forumda bekleyen arkadaşlardan fikir al , hepsi birbiriyle iletişim halindelerdi kimin neden ne kadar beklediğini bilirler. Ayrıca bahsettiğin şeyler krom egzost ve metal pedallar dışarıda bir yerde en fazla 100 YTL'ye bir iki saat içinde yapılabilecek şeyler. Eğer bunlar için süreç uzayacaksa hiç yaptırma bir an önce gp koltuğuna otur ve farkı yaşamaya başla derim
    Hayat herkesi adam yapar , seve seve hemde..

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

gokhan kardeş hoşgeldin öncelikle. benim sana tek tavsiyem var bu fiyatlarla araç alma 2 ay önce sipariş verdim 30000 ytl ye pazartesi aldım şuan 32500 33000 ytl arası. (benim aracım için)

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Saolun arkadaşlar.Önerilerinizi dikkate alacağım.Umarım 2009'da yeni puntomla bende forumda arz-ı endam edeceğim sevgiler..

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

Alıntı gokhanshen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar.Forumdaki ilk mesajım.Heyecanlıyım ve sorumu soruyorum

Daha önceden bin türlü araştırmasını yaptığım aracı almak amacıyla bayiye gittim.Nasıl davranmalıyım? Önce ne istediğimi söyleyip,sonra mı pazarlık yapmalıyım? Çünkü telefonla 3 bayi aradım.3ü de ayrı fiyat verdi.
    Şöyle ki; Almak istediğim model: GRANDE PUNTO 5K 1.4 FIRE 77 HP DYNAMIC 4AB ABS ECC bununla birlikte Spor paketi'de alacağım.Ve herhangi bir pakete dahil olmayan,krom egzoz,metal pedallar ve bej rengi iç döşeme istiyorum. Şimdi ben bunları tek tek istersem pazarlık payım ne olur? Ve ortalama katalog fiyatından ne kadar indirim alabilirim? Sıfır grande punto alan arkadaşlar en azından kendileri nasıl bir süreç yaşadı anlatırlarsa sevinirim
    hocam almayı düşündüğün aracın 0 km fiyatı 28590.senin yerinde olsam 22-23 arası bir fiyata 2007 gp starjet dynamic alırdım.yada 1.5 ytl daha koyup 0 km bir 120 hp tjet alırdım.77 hp nin performansı uzun yolda seni hayal kırıklığına uğratabilir.ama yakıt tüketimi benim için önemli diyorsan hiç düşünme ve 77 hp al.uzun yoldaki yakıt tüketimi gayet memnun edici seviyelerde.

Serkan ALTUNAY
    MethyLen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 BOR 65
    Edilen teşekkür: 83

Alıntı chn73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam almayı düşündüğün aracın 0 km fiyatı 28590.senin yerinde olsam 22-23 arası bir fiyata 2007 gp starjet dynamic alırdım.yada 1.5 ytl daha koyup 0 km bir 120 hp tjet alırdım.77 hp nin performansı uzun yolda seni hayal kırıklığına uğratabilir.ama yakıt tüketimi benim için önemli diyorsan hiç düşünme ve 77 hp al.uzun yoldaki yakıt tüketimi gayet memnun edici seviyelerde.
    Abi 170'in altına düşmek hayal kırıklığıysa eğer ben o hayal kırıklığını doya doya yaşarım
    Hayat herkesi adam yapar , seve seve hemde..

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı chn73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstat dediğin gibi 120hp'lik daha ucuz.ben de uzun süre neden böle olduğunu çözemedim.ama resmi sitesinden de görüleceği üzre yakıt tüketimi 77 hp'liğe oranla baya yüksek.en azından şehir içinde.yeni kampanyada baya ucuz olmasının da sebebi bu sanırım.pek satılmıyo bu model.zaten yakıt tüketimi benim için mühim.özellikle şehir içinde kullanıcam gp'yi.şehir dışında da 150 üstüne çıkmıyorum.bu veriler ışığında en makulü yine 77hplik model ama tavisyelerin için saol.

Muharrem Ülküm
    bodrumlu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    48 UH 838
    Edilen teşekkür: 29

Merhabalar arkadaşlar ben Bodrumluyum forumunuza yeni katıldım; 2001 model modifiyeli bir fiat bravam vardı onu fiat bayine takasa verdim yerine 1.4 120 hp turbo grande punto alıyorum (beyaz renk).Bayii maksimum bu aracın elime ulaşma süresini 2 ay olduğunu söyledi; Bende işimi sağlama bağlamak için fiat çağrı merkezini arayıp birde onlara sordum bu aracın elime ulaşma sürecini; ilgilendiler ve onlarda maksimum 2 ay olduğunu teyit ettiler bende kaporamı verip bekleme sürecini başlattım.

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Hayırlı olsun. Motor da renk de süper.

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

ozel donanımlar istemediyseniz yani aracınızı kişiselleştirmediyseniz verilenden çok daha kısa surede aracınıza kavusurunuz ein olabilirsiniz..şimdiden hayırlı olsunn..
    bu arada bravoyu kaça aldı servis???

onrky
    1.4 starjet 95hp

Göktuğ YILMAZ
    Alfa 156 1.6 TS turkishstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Plaka
    08 DE 067
    Edilen teşekkür: 33

merhaba arkadaşlar. bende yeni gp aldım sayılır. kaporasını verdim. 1,4 77 hp dynamic model. titanyum grisi. araba gelince diğer işlemlerini halledecem. konuştum bayi ile ve 5 güne kadar aracın bursadan geleceğini söylediler. bakalım ilk gp mizden memnun kalacakmıyız.
    herkese ii forumlar

Emre S
    emresan87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 23

İyi günler,

1.4 77hp dynamic için ne kadar kapora verdiniz acaba? Ben bayiye gittiğimde internet sitesindeki listeden çok daha uygun bir fiyat söylendi ( internette 27250 YTL gözüken araç için 25800 YTL denildi), tabi şaştım kaldım ama çaktırmadım sonradan. Şimdi düşünüyorumda acaba bana fiyatı söyleyen eleman listeden yanlış araca bakmış olabilir mi sizce? Sadece aliminyum alaşım jant taktırmayı düşünüyorum, teslim süresini 2 ay falan dediniz tırstım şimdi sürer mi o kadar yahu???

ömer köprülü
    ömerköprülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

şahsen bn verdim siparişimi bekliyorum kaldı 1 hafta 1 hafta sonra daha sık bi şekilde bu forumda görüşecez artık ...

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Bir hortlak gördüm sanki, gördüm gördüm bir hortlak gördüm Bahsi geçen araçlar yıllık bakıma girmiştir artık heralde

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Mart ayı civarında 1.4 Fire Active 77 için sipariş verdim. 2000 TL kapora verdim. O tarihte ellerinde manuel vites GP vardı, hemen teslim alabiliyordum ama otomatik vites istediğim için 2 ay kadar sürdü teslimat. (Ki otomatik vites + kırmızı yaygın bir model olmasına rağmen) Standartta olmayan şeyler isteseydim çok daha uzun sürerdi muhtemelen.
    Vergi indirimi + personel indirimi vs ile 23 600 e aldım, Mayıs ayından beri kullanıyorum.
    Performansı benim için yeterli, çok sakin kullanırım. Ama bazen araba doluyken klima da çalışıyorken kalkışlarda zorlanabilyor, otomatik vites düşük devirlerde vites değiştirdiği için böyle bir durumda manuel kullanıma geçiyorum ve problem yaşamıyorum.
    Bence standart dışı şeyler için aracın teslimini geciktirmeyin, inanın yıkayıp park ettikten sonra balkona çıkıp arabaya şöyle bir baktığınızda onun verdiği keyif bile başka, sürüş keyfi zaten ayrı bir konu.
    Şimdiden hayırlı olsun