19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Motorsilk Aldim Garantiden çikar Dediler

EVREN ÖZMERMER
    ozmermer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 LA 148
    Edilen teşekkür: 18

Standart Motorsilk Aldim Garantiden çikar Dediler

Slm arkadaşlar aracımın 10000 bakımına gittim ve amacım kendi hesabıma göre memnun olduğum aracımın performansını ve yakıt tasarrufunu arttırmakdı. Birmot servis bana motorsilk v.s gibi ürünlerin garantiyi etkilediğini ve koymamam gerektiğini söylediler. Ab. ilginç bişi bende garantiyi 4 seneye çıkarttım yani 4 sene bekıcek mıyım? nasıl garantıyı etkıler.

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Evren benim bildiğim de aynı. Motor katkı maddeleri motoru garantiden çıkarır!

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

bende aynı konuyu mersınde servıse danısmıstım verdıkler cevap garantıyı etkıleyecegı dogrultusunda...kullanmamakta fayda var...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Banada mersin boranlar serviste 10000 yağ değişiminde bor power yağ katkısı koyalımmı diye kendileri teklif ettiler.

5. Bu mesajı için 2 kişi plastro'ye teşekkür etti:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı plastro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Banada mersin boranlar serviste 10000 yağ değişiminde bor power yağ katkısı koyalımmı diye kendileri teklif ettiler.

aslında az once yazacaktımda vazgectım.servıs elınde ne varsa onu vermeye calısıyor.servısın elınde olmayan hersey garantıyı bozuyor nedense bende anlamıyorum.
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

7. Bu mesajı için 2 kişi mustafaf'ye teşekkür etti:

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

10 bin erken ben 20 binde koydum. Garantiyimi bozacakmıs onlar motora kum dokseniz anlamazlar motorsilkin borik asit tabakasını mı cozecekler

ismet arısal
    ismetarisal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 bin erken ben 20 binde koydum. Garantiyimi bozacakmıs onlar motora kum dokseniz anlamazlar motorsilkin borik asit tabakasını mı cozecekler
    peki gerçekten faydasını gördün mü ben de motorsilk almayı düşünüyorum da

ilker aykal
    commandante galkoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 FC 1505
    Edilen teşekkür: 26

benim kanımca da anlamaları çok zor ama madem garantiyi uzatmışsın bide anlarlarsa üzülmeni istemem..

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Servis ellerindeki malı satmakla mükelleftir aracıma bugün bor power koydum kavaklıdere oto da araca kesinlikle zarar vermez en azından koyduğunuz için bir zarar oluşmaz...

murat değirmenci
    muratde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 BYZ 84
    Edilen teşekkür: 124

arkadaşlar allahınızı severseniz siz motora ne koysanız kimin haberi olacak bunu düşündünüz mü...koyacağınız malzemenin motora zararı yok aksine faydası var.koyun gitsin.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

motorsil bu konuda belgelerle kanıtlanmış tekniğinin muciti ali erdemir yuzyılın odulunu almıştır. Motordan 150 bin km cikmayan metallerin yuzeyini borik asit ile kaplıyor buda elmastan daha sert bir madde. Ben civic aracımda faydasını gordum yaptgm yakıt testleri vs kendi kendime bunu kanıtladım. Aracım ilk gunki gibi temiz cekiyor aynı model diger araclara gore daha az yakıyor. Punto aracımda etkisini gordum dersem yalan olur henuz 1000 km oldu babam ve kardesim kullanıyor yakıt degerlerine baktım (yol bilgisayarı) bir fark yok denebilr simdilk) aracı kendim test ettim devirlenme bu kadar iyi degildi cekis biraz artmıs gibi. Yuksek devirlerde benzinli gibi devirlenme istegi gordum aracta. Bu 20 bin bakımında bir guncelleme ile mi oldu yoksa motorsilkin kerametimi bilemiyorum ancak uzun yol yapacagim yakında, sonuclardan sizleri haberdar edecegim.

ismet arısal
    ismetarisal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motorsil bu konuda belgelerle kanıtlanmış tekniğinin muciti ali erdemir yuzyılın odulunu almıştır. Motordan 150 bin km cikmayan metallerin yuzeyini borik asit ile kaplıyor buda elmastan daha sert bir madde. Ben civic aracımda faydasını gordum yaptgm yakıt testleri vs kendi kendime bunu kanıtladım. Aracım ilk gunki gibi temiz cekiyor aynı model diger araclara gore daha az yakıyor. Punto aracımda etkisini gordum dersem yalan olur henuz 1000 km oldu babam ve kardesim kullanıyor yakıt degerlerine baktım (yol bilgisayarı) bir fark yok denebilr simdilk) aracı kendim test ettim devirlenme bu kadar iyi degildi cekis biraz artmıs gibi. Yuksek devirlerde benzinli gibi devirlenme istegi gordum aracta. Bu 20 bin bakımında bir guncelleme ile mi oldu yoksa motorsilkin kerametimi bilemiyorum ancak uzun yol yapacagim yakında, sonuclardan sizleri haberdar edecegim.
    teşekkürler arkadasım cevabını beklioruz.benim de bir arkadasın aracına yağ değişiminde ekleyeceğiz motorsilk ondan sonra sonuçları yazarım mutlaka

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

ben de de bor power var, femoLi'den aLmıştım. yıLLık bakıma girdigimde, kıştan beri kuLLanıyorum. aLmazdan önce dökümanLarını biraz inceLemiştim, kimyasaL anaLiz sonuçLarı vs. vardı. zararLı içeriğe sahip oLmadığını düşünüyorum. beLki psikoLojiktir biLemiyorum ama ben negatif bir yönünü görmedim, bana oLumLu geLiyor.
    benim şahsi fikrim; zaten hepimizin araçLarı yeni sayıLır, motorLarı çok fazLa aşındıran bir durum içinde oLmadığımızı ve kuLLanım gerekLiLiğinin aşırı önem arzeder seviyede oLmadığını düşünüyorum. aLın deneyin derim : )

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

sami üzmezoğlu
    sarpines - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 20

o motor katkıları bizim grande puntolara zararlıymış bende bi yerde görmüştüm yağın reklamını sonra servise yağ değişimi için gittiğimde bu tür katkı maddlerinin zararlı olduğunu söylediler ben şu an açık hava filtresi kullanıyorum istediğim zaman geri dönüşümünü kendim yapabiliyorum ama bu yağ olayları çok tehlikeli isterse 100 beygir versin arabaya yinede kullanmam

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

bahsettigimiz urunler yag katkı maddesi degil sadece motora uygulamak icin yag kapagından konan katkı maddeleri. Bunlar yağın viskozitesine, kimyasal yapısına bir etki etmiyor ve yag degisiminden etkilenmiyorlar. Yag katkıları tabiki zararlı.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

gecen gun test etme fırsatı buldum aracımızı, yaklasık 2bin km oldu motorsilk koyulanı. dualogic sanzıman eco modu aktif değil, bahçeşehir- hadımkoy - bahçeşehir arası bazen yavaşlayıp bazen hızlanabildiğim bazende durmam gereken, genelde açık bir yol, hızım 40-80 arası değişti ve yol bilgisayarının gosterdiği yakıt tuketimim 4.6.

MEHMET NADİR DAYI
    DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

Merhaba arkadaşlar yağ katkı maddeleri ile ilgili yorumlarınızı okudum.Yetkili servisler fabrikanın tavsiye etmediği katkı maddelerini kullanamazlar.Eğer ticari amaçlı satış sözkonusu ise bu sadece o servisi bağlar.Yağ katkı maddelerinin fayda ve zararlarına gelince kimyasal içerikli yağ katkı maddeleri malesef uzun km ler sonunda tapetlerde kurumlaşma yaparak iticilerin zarar görmesine sebep oluyor.Fabrika da yağ numunesi analiz yapıldığında bu çok rahatlıkla tesbit edilebiliyor ,zira fabrikanın arge labaratuarı çok gelişmiş durumda.Bana soracak olursanız kesinlikle kullanmayın derim.Yaklaşık 1 yıldır forumlarda yağ katkıları ve yol açtıkları sorunları incelemekteyim,şu ana kadar benimde defalarca şahit olduğum sorunların başında kurumlaşma gelmekte fakat şunuda belirtmekte fayda var bor power ile ilgili olarak hiç bir sorun okumadım.Benim kendi aracımda (BMW 320 i)yaklaşık olarak 9 aydır bu katkı maddesi var.Motor sesinde ve performansında belirgin değişiklik mevcut.Aracım garantili olmadığı için sadece kendi tercihimdir kimse lütfen reklam amaçlı algılamasın saygılarımla...

22. Bu mesajı için 2 kişi DAYI'ye teşekkür etti:

cengiz toksoz
    punto elx2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yaprak Yeşil
    Plaka
    C 906 BO 52
    Edilen teşekkür: 65

arkadaslar, ben rusyada yasiyorum, iki ay once turkiyeden motorsilk getirttim, ve yag degisiminden sonra motora boca ettim, dogruyu soylemek gerekiyorsa bende bazi arkadaslarin belirttigi gibi bir fark goremedim, ne performans artti, nede motor sesi azaldi (aracim 150.000 km de punto 1.2 8V active sport)
    yani bence koysanizda olur koymasanizda, yada yaginizi daha degistirin bence motora motor silk ve diger benzerlerinden daha fazla faydasi olur gibime geliyor.

24. Bu mesajı için 2 kişi punto elx2001'ye teşekkür etti: