14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Fatih sultan mehmet köprüsünü kullanan arkadaşlara hatırlatma

yavuz k
    yvz72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 YVZ 72
    Edilen teşekkür: 131

Standart Fatih sultan mehmet köprüsünü kullanan arkadaşlara hatırlatma

arkadaşlar bir hatırlatma yapmak istiyorum özellikle istanbulda yasayanlara 26 nisandan itibaren ogs ve kgs si olmayan araclar fatih sultan mehmet köprüsünden gecemeycekler.

2. Bu mesajı için 4 kişi yvz72'ye teşekkür etti:

Aslı KILINÇ
    quixotic2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 NLP 37
    Edilen teşekkür: 100

yavuz hatırlatma için teşekkürler. bu kgs de ogs gibi krediyle geçiş yapabiliyormuyuz? bilgisi olan arkadaşlar varmı?
    Daihatsu Copen

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

KGS için Ziraat Bankası'nda hesap olmadan dolum yaptırılabiliyor. Böylece bitene kadar kullanma imkanı var. Bitmek üzereyken yine dolum yapan bir şubede anında ve istenilen tutarda dolum yaptırılabiliyor.

Ayrıca İş Bankası da KGS veriyor ama en son durum, orada bir hesap açtırma zorunluluğunuz olması idi. Bu da hiç hoşuma gitmemiş ve ben de gidip Ziraat Bankası'ndan almıştım.

yavuz k
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 YVZ 72

belli bi süre köprüde kgs satısı yapılacakmıs.ama bence olmayanlar bian önce almalı baya bi yığılma olacak eminim bizim milletimiz son ana kadar bekleyecektir kesin

İbrahim Kıvanç CİHAN
    Emekli Moderator İbrahimKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1537

KGS için en basit yöntem İşbank'sı yada Ziraat Bankası kredi kartınız varsa, bankaya başvurmak.

Hiç bir ücret ödemeden, kgs kartınızı alıyorsunuz ve kredi kartınız ile ilişkilendiriyorsunuz.
    Vereceğiniz talimata göre KGS kartınızda yüklü olan miktar, belirleyeceğiniz limitin altına düşerse kredi kartınızdan otomatik olarak KGS kartınıza kredi yükleniyor.

Sayısal örnek vermek gerekiyorse, benim limitin 20 lira. KGS bakiyesi 20 liranın altına indiği an otomatik olarak kredi kartından 20 lira KGS'ye aktarılıyor. Böylece kredim bitti derdiniz tasanız olmuyor.

OGS'nin cihazı için para vermek gerektiği için herkesin ücretsiz olarak alabileceği KGS'yi edinmesini şiddetle tavsiye ediyorum.

Not: Önemli bir konu olduğundan bir kaç gün Genel bölümünde kalmasınında fayda var, daha sonra Ser Kürsü'ye taşınacaktır.
    Birçok şey bilirim ama en iyi bildiğim şey Haddimdir...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Aslı KILINÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 NLP 37

İbrahim benim kgs var fakat öğrenmek istediğim bir kaç konu var. ikinci köprüde bir adet kgs dolum giseşi var ama o gişeyi bulmak ve kgs doldurmak çin işkencesi gibi. sormak istediğim iki soru var
    1- kgs dolumu için her kredi kartı ve her bankaya talimat verilebiliyormu?
    2- kgs bitince ogs gibi kredi veriyormu?
    Daihatsu Copen

yavuz k
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 YVZ 72

benim bildiğim sadece iş bankası ve ziraat bankası veriyo.kgs bitince direk hesabından bi 20 ytl daha cekiliyo.

Aslı KILINÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 NLP 37

bunu araştırmak lazım aslında.FSM ye bir gişe ayırmışlar. bu gişeden geçerken kgsni doldurabiliyorsun. ama gişeye ulaşman özellikle hafta sonları büyük işkence. hafta içi çalışıyoruz bankaya gitme gibi bir durumumuz sözkonusu bile olamıyor. sıkıştık kaldık yani. bütün kredi kartlarına yapsalardı çok güzel olurdu. garanti bankasının kartını kullanıyorum internet üzerinden ogsni doldurabiliyorsun fakat kgs için hiç işlem yapılmıyor.
    Daihatsu Copen

mustafa can
    kronik gp cann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    41DP782
    Edilen teşekkür: 657

"kgs yi doldurmak" cümlesine bir anlam veremedim,kusura bakmayın arkadaşlar.bildiğiniz kredi kartından farkı yok.kaç kişi kredi kartını dolduruyor,eğer uğraşmak istemezseniz fazladan para yatırırsınız kartınıza,geçişlerde otomatik olarak bakiyenizden düşer.Yok ben peşin ödemiycem diyorsanız da,gelen ekstrenizi ödersiniz olur biter.Yani kgs de mevcut paranız olmasada,kredi kartıyla alışveriş yapar gibi,borçlanıyorsunuz.epeydir ben bu şekilde kullanıyorum.
    İNSAN YAŞADIKÇA DEĞİL,YAŞAMADIKÇA YAŞLANIR..

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

ya bence bu uygulama biraz saçma ve birazda alt yapı kurulmadan patladanak olmuş(ki bence bu bütün bankalara yayılıp öle kapatılmalıydı gişeler) sadece iki bankada var bide vakıfbankası... ben kgs kullanıyorum... bir seneye yaklaştı.. kredi kartıma otomatik ödemeden aktarıyo belli bir limitin altına düştüğünde... artı olarak bide sadece yılda birkez adam almanyadan gelecek bi turist onun için kgs veya ogsmi alıcak... saçma ama burası türkiye oluo böyle uygulamalar ve dayatılarak zorlanarak olduğu sürece patagonyaya yetişmemize az kaldı tabiki ek olarak bide şöle bi durum var biz türk milleti olarak işin çıkar yolunu bulmaya meraklıyızdır... mesela kgs gişesinde sıraya girdiğinizi düşünün herkes kartını okutup geçmekte tam önünüzdeki işbilir taksici arabadan inip bütün trafiği umursamayıp araba araba dolaşıp kgs kartı soracaktır ki 1. köprü de şahit oldum çok defa... ilk zamanlar özellikle ve yaz aylarında turistlerin almanyadaki yaşayan türklerin ülkemizde girdiği zamanlarda bu tür kargaşalar çok ciddi bi şekilde olacaktır... artık hergün köprüyü kullanmak zorunda olan arkadaşlarımıza allah kolaylık versin... ben çıkarayımda gerisini halk düşünsün ne hali varsa görsün diyenler ve hayatında ışıkta bile beklemeyen trafikte beklemeyen insanlar bu yasaları bu kuralları koydukları için normal böle şeyler...
    Konu ufukbzk84 tarafından (22/04/2008 Saat 17:54 ) değiştirilmiştir.
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

Aslı KILINÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 NLP 37

Alıntı cann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "kgs yi doldurmak" cümlesine bir anlam veremedim,kusura bakmayın arkadaşlar.bildiğiniz kredi kartından farkı yok.kaç kişi kredi kartını dolduruyor,eğer uğraşmak istemezseniz fazladan para yatırırsınız kartınıza,geçişlerde otomatik olarak bakiyenizden düşer.Yok ben peşin ödemiycem diyorsanız da,gelen ekstrenizi ödersiniz olur biter.Yani kgs de mevcut paranız olmasada,kredi kartıyla alışveriş yapar gibi,borçlanıyorsunuz.epeydir ben bu şekilde kullanıyorum.

işte benimde öğrenmek istediğim buydu. yani eksi bakiye açıyor kgs. bu çok iyi oldu yaaa. teşekkür ederim.
    Daihatsu Copen

utku çay
    utkucay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 59

şimdi ben bodrumda oturuyorum, belki 3-5 ay sonra belki 3-5 yıl sonra istanbula gittim ve köprüden geçmem gerekiyor kartım yoksa ne yapacağım? (büyük ihtimal olmayacak)

bence olması gereken, 5 gişe var diyelim (kaç tane var bilmiyorum) 4ünü ayır ogs kgs ye 1 tane paralı bırak. istanbulda sürekli yaşayan zaten alır ogs sini kgs sini alır zaman kaybetmez, böylelikle insanları teşvik etmiş olursunuz. dışarıdan gelenler tek kişede sırayla girer (belki de böyledir, bilmiyorum maalesef)
    Konu utkucay tarafından (22/04/2008 Saat 22:53 ) değiştirilmiştir.

Aslı KILINÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 NLP 37

utku bey fsm de bir gişe var zaten kgs alım ve dolumu için. artık tutturabilirseniz tabi. felaket bir kuyruk oluyor çünkü önünde ve uzaktan hangi gişe olduğunu kestirmek biraz zor tabi. 1,5 saat gişeye ulaşmak için beklediğimizi biliyorum.
    Daihatsu Copen

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

italya'da ki gişelerde isterseniz kağıt para isterseniz bozuk parayı bile tanıyor. Gişede duran herhangi bir insan yok. kart gibi bir zorunlulukta yok. verdiğiniz kağıt para büyükse para üstünü bile veriyor. Bence böyle birşey yapılsaydı daha da güzel olurdu. Gece olunca benzinlikler bile kredi kartı yada nakit parayla çalışıyor. Tabi pompacı diye birşey yok, herşeyi siz yapıyorsunuz.

Ben kgs kullanıyorum iş bankası verdi, şu an ogs'yide ücretsiz verelim dediler istemedim. Kredi kartından talimat verebiliyorsanız kuyruklarda beklemeyin, nakit kuyruklarını gelince gördüm. insanın içi kararıyor valla. yakında kgs'lerde bile bu kadar kuyruk olursa şaşmamak lazım.
    GP in mirror is faster than they appear !