Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 21 ile 37 arası

Konu: Punto MJET 75 HP Maksimum Devir Hakk.

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Valla kalite olarak benim kafamda soru işareti var. BMC çok ünlü ve büyük bir marka. Simota' yı ben de gördüm nette ama dediğim gibi. Kullandıktan sonra yorumlarını belirtir misin? Rengi de güzelmiş bunun. Maviş maviş...

Hakan Demiray
    dmRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 269

Ben daha geçen gün otobanda denedim maks. hızı. içeride ben de dahil 5 kişi vardı. düz yoldu hiç zorlanmadan 180 km 'ye kadar çıktı. o an vites 5'teydi ve gaz pedalında boşluk bile vardı. daha da bastım ama çıkmadı 180 üstüne. la dedim bir de 6'ya atayım ne olacak. yine değişen birşey olmadı. Sanki 180km 'de limitliyor gibiydi kendisini

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Benimki de, 190 a bagliyor uzunda. Tam düzde 190 da takılıyor. Acaba chip box falan filan olaylarından sonra düzde kaç olur?

berk gunturkun
    berkvet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar öncelikle merhaba yeni bir gp sahibiyim ve forumda da yeniyim bu kısmı okuyunca dayanamadım arkadaşımızın bahsettiği 5. viteste 4000 devir üstüne çıkamama arabanın beyin ayarı ile ilgili olma ihtimali yüksek(CHİP) babamın eski arabası olan opel vectra da yaptığım bir deneme de de araç 230 km ye eriştiğinde deviri çok yüksek olmamasına rağmen otomatik gaz kesmişti danıştığımızda servis bunun normal olduğunu söyledi ayrıca değinmek istediğim diğer bir noktada 1.3multijet 75hp motor performanstan daha öte ekonomisiyle ön plana çıkmış bir motor ve fiatın çok uzun çalışmalar sonucu yaptığı optimum ayarların bozulması genelde narin olan dizel motorlarda dönüşü olmayan sorunlara yol açabilir veya motorunuzun ömrünü kısaltabilir...

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hiçbişe olmaz fiat bu abi.

Ercan ERKÜ
    eerku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 1

bende 190 ı görenlerdenim. ancak yolun durumu, inanılması zor ama asfaltın kalitesi bile çok etken. tabii birde vitesleri geçirdiğiniz aralık... hergün 65 km lik güzergahım var (gidiş geliş 130) ancak 2 yerinde 180'e çıkabilirim mesela...ki neredeyse yolun yarısı otoban olmasına rağmen....

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

arkadaşlar fabrika değerleri 165km (75hp) 175km (90hp) olan araçlarda düz yol olarak bahsedilen yolda 190 km hızla gitmeniz o yolun düz olmadığının bir kanıtıdır.

Fabrika değerleri alınırken 100 lerce deneme yapıyorlar alınan değerler bunların ortalaması oluyorki; bu değerlerin alındığı ortamlara normal şartlarda ulaşılması zor;

yağışsız, rüzgarsız, soğuk hava vs... Hava şartlarının performans için en iyi olabileceği ortamlar.
    dişsiz asfalt (kaymak asfalt) 0 eğim.

ben burda kimseye arabanız 190 yapmaz demek istemiyorum sadece aracanız eğer 190 yapıyorsa emin olunki bunu sadece motorun gücü sayesinde değil eğimden havaşartlarından destek alarak yapıyordur.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı KaMiKaZe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar fabrika değerleri 165km (75hp) 175km (90hp) olan araçlarda düz yol olarak bahsedilen yolda 190 km hızla gitmeniz o yolun düz olmadığının bir kanıtıdır.

Fabrika değerleri alınırken 100 lerce deneme yapıyorlar alınan değerler bunların ortalaması oluyorki; bu değerlerin alındığı ortamlara normal şartlarda ulaşılması zor;

yağışsız, rüzgarsız, soğuk hava vs... Hava şartlarının performans için en iyi olabileceği ortamlar.
    dişsiz asfalt (kaymak asfalt) 0 eğim.

ben burda kimseye arabanız 190 yapmaz demek istemiyorum sadece aracanız eğer 190 yapıyorsa emin olunki bunu sadece motorun gücü sayesinde değil eğimden havaşartlarından destek alarak yapıyordur.
    duz asfaltta hiç eğimsiz olan olda 200 un fotosunu cekme imkanım olsaydı resmini cekip gosteriridim sana....

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı Ah-MeT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    duz asfaltta hiç eğimsiz olan olda 200 un fotosunu cekme imkanım olsaydı resmini cekip gosteriridim sana....
    Ahmet, %2 lik bir eğim çıplak gözle bile anlaşılamazken, foto ile yolun düz olduğunu algılamak imkansız.200km/s le giderken hissedemeyeceğin bir eğim vardır yine...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

bencede normal... bizim arabaların bence son hızı 180 75 hp ler için konuşuyorum düz yolda veya hafif yukarı eğimli yolda bile 180 i görüyosun ama ben şahsen ne kadar motoru açarsan aç 180 i geçebileceğimizi düşünmüyorum normal şartlarda...yolda farkedilmeyecek kadar aşağı eğim vardır eğim vardır... çünkü opel corsada denedik 2006 bi önceki kaslarında araba ne yaparsan ya 165 km/hızı geçmiyodu şahsen bizde bu hızın 180 km/hız olduğunu düşünüyorum... motor otomatik olarak 180 de tutuyo tabiki eğim etkileriyle geçebilinebiliyo...
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

VOLKAN ÇOBAN
    PERSEUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34VG8155
    Edilen teşekkür: 81

Walla filtre vs yoktu araç standartken 190 görmüştüm. Power Boxtan sonra daha da kolay görür olmuştum. Ama arabam pert oldu Şimdi 90 Bg var uzun yola çıkayım onu da deniyeceğim. Aracını bir servise göster istersen belki ayarlarında bir sorun vardır. Bir de yakışını kontrol et belki sıkıntı vardır.

Adı Soyadı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Ah-MeT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben yapamıyacağınız söylemiyorum hatta kesinlikle yaparsınız diyorum. fakat bazen eğim gözü yanıltabilir göründüğünün tam aksine olabilir belkide hiç olmayabilir. aracımızın gücü belli müsbet ilimleri kullanıp formüllerle hesap yaparsanız aracınızın 200 kme ulaşmasının gerçekten zor olduğuna sizde inanıcaksınızdır.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

valla bu gün tekrar denedim. araç küt diye 160 a çok rahat oturuyor. ondan sonra duraksama başlıyor. kaça kadar gidiyor orasından hala emin değilim.

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

Ben düzde çok rahat 185 km/h gördüm ondan sonrası ise tam bir muamma ne yapsan 1 km geçmiyor bu surati tabii eğim hariç
    Multijet Grande Punto 1.3 75 hp -> 95 HP
    Multijet Grande Punto 1.3 90 hp -> 125 HP
    Multijet Bravo 1.6 105 hp -> 135 HP
    Clio RS 190 HP
    ve Şimdi...
    Multijet BRAVO GT1544 STAGE 2 180+ hp...

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

arkadaşalr zaten 180 bile fazla bana göre 160 yeter türkiye yol şartlarında o yüzden çok güçlüymüş 210 u gördüm filan bana biraz yüzde bir ihtimal gibi geliyo 160 a kadar çıksın seri olsun yeter ki bana göre yeteri kadar seri arabalarımız... 210 gördük diyelim ne kadar gidebileceğizki ???
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

Adı Soyadı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

boşa konuşuyoruz gibi geliyor...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

bende mersın k.maras yolu arasında gıdıp geldım aracı ılk aldıgım zamanlar..ılk kez gıdısımde araba daha 600 km. deydı ve o kadar zorlamama ragmen 160-170 gecmedı..yalnız ben aracı 5000 km. gelene kadar hep zorladım.devır 4000-4500 arasına gelmeden sehır ıcınde bıle vıtes degıstırmedım.daha sonrakı gıdıslerımde osmanıye cıvarında guzel bır egım var.aracım orda 205km. gordu ama dedıgınız gıbı nereye kadar 2-3 km. o hızda gıttım daha sonra 180-190 arası hızlarda seyrettım ve motor devrıde 4000 cıvarındaydı sureklı.aracta herhangı bır chıp vs. bulunmuyor...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12